Binbaşı
09 Ekim 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 72 (Bu ay: 1)
Gönderileri
En son kendime 15 yıl önce masaüstü toplamıştım. Ama bu arada çok şey değişmiş. Oğlum için masaüstü toplamak istiyorum ( onun zoruyla😊). Ama yeni yeni markalar ve teknolojiler çıkmış. 10.000-15.000₺ arası oyun ağırlıklı olmak üzere nasıl bir sistem önerirsiniz? Hazır sistemlerdeki bileşenlerden bir kaliteli iken diğer parça ortalama olduğu için çok sıcak bakmıyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
1 senedir yurtdışında yaşayan ve faturalı Turkcell hattı olan kardeşim hattını faturasız hatta geçirmek istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyiz?
Biri Digitürke ait Eutelsat uydusunu gören bir çanak, diğeri ise Turksatı gören bir çanaklı bir merkezi sistem eve taşındım. Santralden gelen hatta her iki sinyal ( digitürk ve d-smart)de var. D-Smart'ı modülle; Digitürk'ü cihazıyla izlemek istiyorum. Merkezi sistemden gelen kabloyu 9-2400 splitter ile böldüm. Birini Digitürk alıcısına, diğerini de televizyon anten girişine taktım. Ancak Digitürk kablosu takılıyken D-smart izlemek istediğimde "sinyal yok" uyarısı alıyorum ve kanallar çıkmıyor. Ancak Digitürk kablosunu çıkarınca D-Smart kanalları geliyor. Digitürk için D-Smart kablosunun takılı olup olmaması etkilemiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Biri Digitürke ait Eutelsat uydusunu gören bir çanak, diğeri ise Turksatı gören bir çanaklı bir merkezi sistem eve taşındım. Santralden gelen hatta her iki sinyal ( digitürk ve d-smart)de var. D-Smart'ı modülle; Digitürk'ü cihazıyla izlemek istiyorum. Merkezi sistemden gelen kabloyu 9-2400 splitter ile böldüm. Birini Digitürk alıcısına, diğerini de televizyon anten girişine taktım. Ancak Digitürk kablosu takılıyken D-smart izlemek istediğimde "sinyal yok" uyarısı alıyorum ve kanallar çıkmıyor. Ancak Digitürk kablosunu çıkarınca D-Smart kanalları geliyor. Digitürk için D-Smart kablosunun takılı olup olmaması etkilemiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Türkiyede bu tarz ultrabookların fiyatı çok yüksek olduğu için Amerika'dan aldıracağım.
Seçeneklerim;

1. Lenovo Thinkpad X1 Carbon 6Th
2. Dell XPS 13 9370
3. Huawei Matebook X pro
4. Microsoft surface 2
5. Asus UX333FA

Genel kullanım için düşünüyorum. Çok az oyun oynarım. Taşıması kolay olsun. Aldım mı uzun süre kullanmak istiyorum ( Şu an Asus 1215N kullanıyorum 8 senedir).
Harddisk kapasitesi 1TB istiyorum.

Kullananlar veya bilenler yardımcı olabilir mi?
8 yıldır kullanmış olduğım Asus 1215N'in artık kasasında deformasyonlar başladığı için windows tabanlı bir 13-14 inç bilgisayar araştırıyorum. Netteki incelemeler genelde macbook air/pro - dell xps 13 arasında. Türkiyede huawei matebook x pro satışını bulamadım. 9.000Tl civarı bir fiyatla Japonyadan 16/512Gb aldırabiliyorum ama garantisi burada geçer mi bilmiyorum. Uzun süre gidecek bir cihaz istiyorum.
Xbox 360'ımı Airties 5650 modem kullanarak xbox live bağlayamıyorum. Daha önceyine ttnetin verdiği ZTE ZXHN H168N modemle sorunsuz girebiliyordum ama bu aldığım 5650 ile modeme bağlanıyor ama internete bağlanamıyor. Başka siteden gördüğüm port ayarını da yaptım ama sorun devam ediyor.
Banggood'dan aldığım Windows işletim sistemli 3G'li tabletim bozuldu. Burada tam anlamıyla yaptırtamadım ve firmaya onarım için geri göndermek istiyorum. SIM kart girişini çıkarıp göndersem, geri gelirken gümrüğe takılır mı?
Banggood'dan aldığım Windows işletim sistemli 3G'li tabletim bozuldu. Burada tam anlamıyla yaptırtamadım ve firmaya onarım için geri göndermek istiyorum. SIM kart girişini çıkarıp göndersem, geri gelirken gümrüğe takılır mı?
Banggood'dan aldığım windows 10 güncellemeli Pipo W3 tablette c: klasöründeki "windows old" klasörünü silmeye çalışırken tablet kilitlendi. Bios ekranında kaldı. Ses tuşları ve harici USB cihazları çalışmadı. Biosu yükleyebildim ama şimdi de Windows yükleyemiyorum. Bu tür tabletler ile ilgili yardım alabileceğim birileri var mı? Türkiyede servisi olmadığı için tıkandım kaldım.
Hakkında
Meslek: Doktor
Forum İmzası:
İMZA FALAN YAZMIYORUM. MİLLETİ RAHATSIZ EDİYOR.
Hakkımda:

Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.479
İkinci El Bölümü Mesajları: 28
Konularının görüntülenme sayısı: 105.395 (Bu ay: 465)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 72 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.