Yarbay
22 Haziran 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 163 (Bu ay: 1)
Gönderileri
eski laptopumda yaptığım gibi hava çıkışlarına kompresörle hava sıktım, ekran kartı fanın bütün yaprakları koptu. işlemci fanında sıkıntı yok. 7 aylık cihazdı, ilk defa başıma geldi.
Merhaba, 2060 lı 9750h lı gf65 var elimde. tanıtımında 7 saatlik batarya süresi diyor ama %80 lik batarya korumasında 20 dk lık 3 bölüm netflix dizisi izliyorum ve bataryam belki %15 falan kalıyor. msi ın proğramlarından düşük performans denememe %50 ekran parlaklığına rağmen durum bu. 7saat gitmiceğini biliyorum ama %100 ünde 4 saat alsa yine yeterlidir. var mı püf noktanız?

bu 3'ü örnek. modemi resetliyorum farketmiyor. pc yeni, orj windows 10. download yapmamda sıkıntı yok. internetim turkcell 4.5g superbox.
güvenlik duvarımıdır buna sebep?
bu en altta gördüğünüz kodlar seçili olan proğramın tam ismini listbox a döküyor.

bu kodları seçili olan proğramdan değilde, isminin bir kısmını bildiğim proğramın tam adını istiyorum.
bu verdiğim kısa kodlar çalışan proğramın resimde gördüğünüz kısımdan sadece "SDS-ONE KnitPaint" kısmını yakalarken en alttaki tam istediğim gibi isminin yanında bulunan dosya yolunuda vermekte. bulduğum hiç bir örnekte bu olmuyor sadece "SDS-ONE KnitPaint" kısmını yakalıyor.

acaba en alttaki kodlardan açık proğram değilde "ProcessName.Contains("KnitPaint")" şeklinde belirttiğim yerden ismini nasıl tam olarak yakalatırım:

inşallah derdimi anlatabildim
    For Each p As Process In Process.GetProcesses 
If p.ProcessName.Contains("KnitPaint") Then
Me.Text = p.MainWindowTitle
End If
Next

Imports System.Runtime.InteropServices 
Public Class Form1

<DllImport("user32.dll")> _
Private Shared Function GetForegroundWindow() As IntPtr
End Function

<DllImport("user32.dll")> _
Private Shared Function GetWindowText(ByVal hWnd As IntPtr, ByVal text As System.Text.StringBuilder, ByVal count As Integer) As Integer
End Function

Private Function GetActiveWindowTitle() As String

Const nChars As Integer = 256
Dim handle As IntPtr = IntPtr.Zero
Dim Buff As New System.Text.StringBuilder(nChars)
handle = GetForegroundWindow()

If GetWindowText(handle, Buff, nChars) > 0 Then
Return Buff.ToString()
End If
Return Nothing
End Function

Dim tmr As New Timer

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
tmr.Interval = 3000
AddHandler tmr.Tick, AddressOf gecti
tmr.Start()
End Sub

Sub gecti(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs)
ListBox1.Items.Add(GetActiveWindowTitle())
End Sub

End Class

5224 tl den stoğa girmiş, özellik olarak beğendiğim bana uygun bir telefondu fiyatı benim açımdan 4500 olmalıydı ama 5224 tl de bence bugün stoğa girmiş bir tel için fena değil.

bu tel hakkında ne düşünüyorsunuz?
yaris hybrid bir aracım var. 3 yıldır kullanıyorum, genelde maaşı aldımmı depoyu fullerim. geçen ay petrol ofisine gittiğimde arkadaşa fulle dedim 36 lt deposu olan aracıma 35 lt benzin koymuş. pompacıya gittim burda bir sorun var dedim. bu araç 3 yıldır bende bu kadar yakıt alamaz dedim. ben dedi normal doldurdum.

neden 35 lt alamaz?
ben genelde ışık yandımı 2 3 gün daha işe gider gelirim ve iş yerinin uzaklığı git gel 18 km. bu şekilde aha yolda kalırım gidip benzin alayım dediğimde max 33lt benzin alabildim. direk ışık yandığında ise 30 32 lt arası benzin alır benim araç. bu olayda ise ışık yandıktan sonraki gün benzinliğe gittim.

müdürle konuştum pompacıya güveniyormusun, bir şey yapamaz mümkün değil dedi. eski kayıtlara baktım fullediğim tüketimlerde bir kez 33lt var gerisi 30 32 arası. bana dediği petrol ofisine şikayet oluştur yada gel bir başka pompada tekrar fullediğinde bakalım. başına böyle bir durum gelen var mı?

aracımın ort yakıt tüketimi şehir içi 4.4 ile 4.7 arası
https://www.sikayetvar.com/borz-motor/borz-motor-yaniltti-parami-kestiler

şikayetvardaki arkadaş şikayetini kaldırdığına göre alıcıdada sıkıntı olma ihtimali oluyor, benimde bu konuyu editlemem daha doğru olur.
arkadaşlar zamanında Windows tabletim vardı brick olmuştu. sonra ben onu içindeki donanımını alıp pilini kasasını atıp kenara atmıştım.
çinden bios yazıcı alıp cihazı çalıştırdım ama kasada wifi kablosunun lehimli olduğu bir yer vardı. kasayla birlikte oda çöpe gitmişti. şimdi kablo açıkta ve normal olarak wifi çok az çekiyor. o kablonun ucuna ne uygularsam wifi çekimi artar?
D:\XPLACE\MORGAN\PROTO\XXL

örneğin yukarıdaki yazının son "\" ından sonrasını silme yada öncesini silmek için yardıma ihtiyacım var. bu bir değişken yazı uzunda kısada olabilir
Dim screenshot As System.Drawing.Bitmap 
Dim graph As Graphics
bounds = Screen.PrimaryScreen.Bounds
screenshot = New System.Drawing.Bitmap(252, 136, System.Drawing.Imaging.PixelFormat.Format32bppArgb)
graph = Graphics.FromImage(screenshot)
graph.CopyFromScreen(101, 297, 0, 0, bounds.Size, CopyPixelOperation.SourceCopy)
screenshot.Save(Application.StartupPath + "\PM.jpg")
Dosya_Eki = New System.Net.Mail.Attachment(Application.StartupPath + "\PM.jpg")

Mail.Attachments.Add(Dosya_Eki)

üstte ekranın belirli bir bölümünü ss alıp mail atıyorum. sorunsuz çalışıyor ama resmi çekip hdd ye kaydetip sonra gönderebiliyorum. acaba hdd ye kaydetmeden direk nasıl gönderirim?
Hakkında
Forum İmzası:
[MSI GF65 THIN 9SEXR-281TR] [RTX2060 6GB] [CORE İ7 9750H 2.6GHZ] [12GB DDR4 2666MHZ] [512GB NVMe M.2 SSD] [Kingston 500GB A2000 Serisi NVMe M.2 SSD (Okuma 2200MB / Yazma 2000MB)] [15.6" 120HZ]
Hakkımda:
PANASONIC GD90, ERICSSON T20, NOKIA 3310, ERICSSON T65, NOKIA 8110, SIEMENS C55, NOKIA 7650, NOKIA 3650,NOKIA 5610, NOKIA NGAGE QD, SIEMENS SX1, NOKIA 6250, NOKIA 6630, NOKIA 1100, SONY ERICSSON K750i, NOKIA 6600, NOKIA 6288, NOKIA N80, NOKIA 5800, NOKIA E6, SONY ERICSSON NEO V, HTC ONE X, SAMSUNG NOTE 2,LUMIA 1020 41MP, SONY XPERIA C5 ULTRA, MOTOROLA MOTO Z, SAMSUNG S7 EDGE 32GB, SAMSUNG S20 128GB ...
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
Toyota
Mobil cihaz
Sony
Operatör
Turkcell
Oyun Platformu
PC
Oyun Platformu
Xbox
Takım
Galatasaray
TV
LG
Ses Sistemi
Logitech
Tablet
Samsung
Xbox Live GamerTag
MetalWave360
Dünyadan Futbol
Galatasaray
İşlemci
Intel
Anakart
MSI
Sabit Disk
Samsung
Sabit Disk
Western Digital
Ekran Kartı
MSI
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 22 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 7.465
İkinci El Bölümü Mesajları: 51
Konularının görüntülenme sayısı: 235.864 (Bu ay: 1.191)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.614 (Bu hafta: 6)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.