Yüzbaşı
28 Temmuz 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 168 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaslar kanserlendigim icin belki benimle beraber linclerseniz sinirim gecer diye bu konuyu aciyorum.

Bilgisayarimin son parcasi olan kasayi cumartesi siparis ettim. Yasanan asagidaki gibi, siz ne dusunursunuz bilmiyorum ama teyit uzerine alinan bi urunun sonrasinda yok denmesini dogru bulmuyorum. Ayrica cok ofkeliyim. Yapan amazon oldugu icin dahada bi ofkeliyim.

Stok sorma sebebimde şurada:
Arkadaşlar msi b450 tomahawk max anakartım var. 11 ekimde almistim subat 28 e kadar iade edebiliyorum. 3070 aldigimdan dolayi darbogaz yiyorum, yeni islemci alacagim ve iade imkanim varken anakartta degisecegim.

Intel mi geceyim amd mi kalayim karar veremedim.
Amd kalirsam 5800x alma dusuncesindeyim. Intelde yeni nesilde 5800x performansi veren daha asagi fiyatta islemci varmi bilmiyorum acikcasi.
Dostlar thermaltake view 51 kasa aldım. Fanlarda yolda geliyor tt pure duo 12.

Kasada toplam

Tt marka 7x 120mm 2x 200mm fan ve 360mm corsair sivi sogutma kullanacagim.

Kasa isinden cok anlamiyorum, bilgisayarci arkadasa birakip topla diyecegim.
Fan coklayici lazim bana sanirim, nasil bir fan coklayici ve kac tane almam gerek bana yardimci olursaniz cok sevinirim gercekten.
Dostlar 3000 serisi karta geçtim, merak ediyorum sizce 4000 serisine gecis gibi 1 yilda yeni seriyemi gecilecek yoksa 2. Yili gorecek mi kartlar?

Ti modelleri cok cabuk geldi cunki...

Merhaba, 5700xt mi satıp 3060 almıştım bugün elime ulaştı. adaptive sync için displayport kablosu aldım bugün, takıyorum ama görüntü gelmiyor hiç bir şekilde. Kablo bozuk diye gittim değiştirdim 2.dede aynı malesef.

Monitörüm ASUS TUF VG249Q

Monitör içinden Displayportuda ayarlıyorum ama dp no signal diyor...

3 saattir bunla uğraşıyorum

Merhaba, sapphire 5700xt se kartımı 4800e sattim yarin kargolayacagim. 3060ti almak istiyorum ustune 700 koyup. 5500 butcem olacak yani...

Forumda 1,2 konuda 3000serisi baya ucuzlayacak diye konu acmislar bikac tane beklesemmi kararsizim suan.

Birde 5500e alip beni uzmeyecek yahut internetten sayisa cikan kartlari listeleyen bir site varmi cevap verirseniz cok sevinirim.

Arkadaşlar merhaba, tomahawk max anakart sahibiyim, bugün yeni bios yayınlanmış ve ryzen 5000 desteği gelmiş. İşlemci değiştirmek için bunu bekliyordum ama çoğu yerde stok yok şuan.

Daha önce technopatta b450leri 5000 için bios update yaptığında sadece 5000 serisi işlemci takabiliyorsun artık öncekiler çalışmıyor diye 2 kişinin aynı konuda mesajını görmüştüm kafam karıştı.

Ben bu update'i atsam şimdi r5 3600 çalışacak mı çalışmayacak mı?

Ayrıca performans olarak bir getirisi olur mu onuda merak ediyorum

Merhaba, sapphire 5700xt nitro modeli ekran kartim var, kart bayagi egik duruyordu internette arastirdim pcbleri yamultuyormus sanirsam.

Bunun icin aparat almam sizce gerekli mi?

Kendimce resimdeki gibi bir cozum buldum. Targaryen muhru koydum cuk oturdu kaldirdi havaya kartı

Merhaba, forum üzerinden 1 adet 1tb hdd satın aldım.

HDD işinden çok anlamıyorum, hd tune pro indirdim tarama yapıyorum şuan 1 adet bad sector buldu tarama devam ediyor, 1 adet bad sector için arkadaştan değişim istememe gerek var mı? 2. el neticede 1.5 2 sene sorunsuz çalışsa yeter. İnternette bilgisayara farklı etkileri oluyor donma kastırma vs diye okudum ama tam anlamadım.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/3b/a2/49/3ba24916db4ef9dbd5002db816351319.jpeg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/a1/9d/7d/a19d7d10f4f7ddbd07e40e33775e2e24.jpeg&t=0&width=480&text=1

Tarama şuan devam etmekte. Kullanılabilir ise arkadaşı yormak istemiyorum, test bittiğinde güncelleyeceğim resimleri.

Sistem ssd üzerinde, sadece oyun atacağım içine, oyunu etkilermi merak ediyorum.

Merhaba, çift monitöre geçme planım var sizden aldigim bilgiler dogrultusunda yarin alacagim.

1. Monitorumden oyun oynarken 2.den whatsap web, film,dizi vs o sekilde kullanmayi planliyorum.

Sistemim;

R5 3600
5700xt
16gb ram

1. Monitorum 23,8 144hz bir monitor
2. Alacagim monitor ise 23,8 60hz

Sorularim sunlar;
1) Tahmini kac fps kaybim olur? 10,15leri bulurmu?
2) Windowed borderless modda oynayacagim icin vsync devre disi kaliyor mu?
3) Herhangi bir durumda 2. Monitor 1. Monitoru kendi hz sine cekermi? (1. Nin 2. Yuzunden 60hz dusmesi)
4) 2 monitor kullaniminda bana problem cikaracak yasadiginiz herhangi bir problem varmi?

Simdiden yanitlariniz icin tesekkurler
Hakkında
Meslek: Sağlıkçı
Forum İmzası:
Gigabyte RTX 3070 Vision l i9-10850k l ASUS ROG STRIX Z490-F l Silverstone PF360 Aio l Aorus AP850GM 850w PSU l Corsair Vengeance Pro SL 2x8 CL16 l Lian Li Lancool II Mesh
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 391
İkinci El Bölümü Mesajları: 38
Konularının görüntülenme sayısı: 3.504 (Bu ay: 1.115)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 519 (Bu hafta: 3)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.