G

Çavuş
08 Temmuz 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 2 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Tüm forum halkına merhaba:')
Ne zamandır konuyu açmayı düşünüyordum bugüne nasip oldu açmak.
Ygs-Lys 2018'e hazırlanıyorum. Üniversite okuyordum bıraktım. Sayısalcıyım. Fizik dışında temelim var. Okuldu tatildi derken çalışmalara başlamak için geç kaldım. Birlikte çalışabileceğim bir arkadaş arıyorum. Birlikte program yaparız falan. İyi olur diye düşünüyorum.
Wp grubu varsa ekleyebilirseniz memnun olurum.
Hocam ygs matematiğinin büyük bir kısmı bitti,birkaç problem kaldı sadece. Bitirdiğim konuları fem konu özetliden çözeyim dedim sorular basit geldi. Denemelere mi geçeyim yoksa karekök sbnı mı çözeyim?
Bu arada geometrim 0 sınava kadar ne yapabilirim? Mustafa Yağcı'nın kitaplarını aldım.
Elimde sayı kesir problemlerinin videosu var 15.video 77.soruyla bitiyor 16.video da 87.soruyla başlıyor
Videolarımda eksik var olan varsa atabilir miydi acaba?
Sodyum karbonat(Na2CO3) çözeltisi ile sönmüş kireç ((CaOH)2) çözeltisi bir tüp içerisinde tepkimeye sokulmakta ve oluşan katı madde ortamdan ayrılmaktadır.
Buna göre;
I.Çözeltiye HCl eklendiğinde tepkime sonucu gaz çıkışının olması
II. Çözeltinin kırmızı turnusol kağıdını maviye çevirmesi
III.Çözeltiye CO2 gazı gönderildiğinde bir bulanma olması

hangileri,bu tepkime sonucu bir miktar Na2CO3in arttığını gösterir?

Cevap I imiş arkadaşlar
Nedenleriyle anlatabilecek var mı?
Tübitak sayısalda ilk 5bine girip de temel bilimleri seçenlere burs veriyormuş ama benim anlamadığım ham sıralamaya mı yerleştirme sırasına göre mi?
YGS denemeleri olarak ne önerirsiniz
Çözümlü olması tercihimdir
Arkadaşlar ygs ve lys kitaplarının pdf'si elinde olan varsa atabilir mi rica etsem?
Ben lisede fiziği hiç sevmedim ve fiziğe hiç çalışmadım yani temelim yok. Nasıl temel atabilirim nasıl sevebilirim bu dersi. Çalışasım bile gelmiyor kitabı açıp beş dk sonra kapatıyorum. Nasıl yenebilirim bunu?
Bu sene tercih yaptım ama istediğim yer gelmedi okulu kazandım ama kayıt yaptırmasam seneye bir daha girsem sıralamam ne kadar düşer?
Edit: hedefim 5k
Arkadaşlar elinde bu senenin uğur dersanesi dergileri olan satabilecek olan varsa iletişime geçelim
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 125
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 2.435 (Bu ay: 51)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.