A

Çavuş
03 Temmuz 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 44 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba.


Bu sene yeni bir eve taşındık. Daha önce hiç kullanılmayan bir evde oturuyoruz. Kombisini ve kollektörünü ben taktırdım hatta.


Havalar serinleyince ısıtma sistemini denemek için çalıştırmak istedim ve kombiden gerekli ayarları yaparak sıcak suyu peteklere yolladım. Bir süre sonra 5 peteğin ısındığını, kalan iki peteğin ise ısınmadığını gördüm. Standart hava alma işlemlerini yaptım. Sonuç değişmedi. Ben de hafta içi uğraşmak istemedim.


Bugün bu işi çözmek için başına geçtim. Sistem kapalıydı. Kombiyi de kapattım. Banyodaki havlupanın çıkışını söktüm. Kombiye giden sıcak su vanasını kapattım ve tek peteği açık bırakmak suretiyle birer birer hepsinin içinde suyu gezdirdim ve temizledim. Çok aşırı kirli değildi çıkan su. Sonra da sorunlu olan iki peteğin bağlantılarını söktüm ve petekleri banyoya götürüp bir tarafından su vermek suretiyle içlerini temizlettim. Biri çok kirli değildi ama diğeri (son petek oluyor kendisi) acayip kirliydi.


Sonra bunları yerlerine taktım. Sisteme suyu verdim. Kaloriferleri yaktım. Havaları aldım. Sonuç değişmedi. Yine yanmıyorlar. Üstlerindeki hava alma yerlerinden bir süre su çıkışı yapınca hafif bir sıcaklık geliyor borulara. Ama kapatınca yine yok. Üstelik bunlardan su çıkışı yapınca basınç düşüyor. Yani tesisat tıkalı değil. Bu arkadaşlara su geliyor. Ama peteğin içinde dönmüyor. Su almayı bırakınca da sıcaklık falan kalmıyor.


Son aklıma gelen ters bağlantı. O da benim çözebileceğim bir şey değil ama sorunun bu olduğundan da emin değilim. Körlemesine bir tahmin sadece. Bir türlü bulamadım sorunu. Var mı yardımcı olabilecek arkadaş?


Şimdiden teşekkür ediyorum.

Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Mesaj Sayısı: 66
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 70
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 131 (Bu ay: 12)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 13 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Apple - iPhone - iPad
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.