Teğmen
01 Temmuz 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 15 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Oyun geliştirme için Ryzen 7 sistem kurmak istiyorum. Elimde olan parçalar şunlar;

Güç kaynağı: Cooler Master 650 Watt +80 Bronze
M2 Sata SSD: Samsung 860 EVO 500GB
Ekran Kartı: ASUS GTX 650 TI BOOST
Monitör: Casper 21.5 Inch 1920x1080 HDMI/VGA - Fazlasına gerek yok.
Kasa: https://www.hepsiburada.com/zalman-zm-t5-1xmic-1xusb-3-0-1xusb-2-0-mini-tower-kasa-p-BD305112?magaza=Hepsiburada

Alacaklarım;

AMD Ryzen 7 2700 3.2GHz-4.1GHz, 20MB, 65W, 8/16, AM4, Wraith Spire İşlemci
CORSAIR CMK16GX4M2B3200C16R VENGEANCE LPX DDR4-3200Mhz C16 16GB (2x8GB) DUAL (16-18-18-36) 1.35V Bellek (DÜŞÜK CL'YE GEREK YOK)
MSI B450 TOMAHAWK AMD B450, DDR4, AM4 Ryzen, SATA6Gb/s, M2, USB3.1, ATX Anakart
YA DA
MSI B450M PRO-VDH PLUS AMD B450, DDR4, AM4 Ryzen, SATA6Gb/s, M2, USB3.1, HDMI, DVI-D- D-SUB microATX Anakart

Bütçeyi daha fazla arttıramam. Sistemi taksitle alacağım ve fiyatını azaltmak benim için daha iyi olur. İşimizde önemli olan oyunu "hızlı derleme, paketleme". Zaten 3A oyunlarla uğraşmadığımız için iyi bir ekran kartına şu anlık ihtiyacımız yok.

Sorularım şunlar;

1-) Sisteme güç kaynağı yeterli mi? Yeterliyse ileride RX580 almayı düşünüyorum güç kaynağı yeter mi?

2-) Fiyatı biraz düşürmek istiyorum. Araştırdığımda hep B450 TOMAHAWK öneriliyordu yerine B450M PRO-VHD alsam bir sıkıntı çıkar mı? 4.0 sabit Ghz'de kullanmayı düşünüyorum.

3-) Bu sistem yerine Ryzen 5 2600 ve ASUS PRIME A320M-K ya da GIGABYTE GA-AB350M sistem dizsem arada çok fazla fark olur mu?

4-) Şu an "i7 5700hq 16gb Ram Gt960m Monster Laptop 500gb M2 SSD" ile işlerimi görüyorum. Aradaki derleme/paketleme farkını hissedebilir miyim? Yoksa yük fazla binmeye başlayınca mı belli eder?

5-) Kasa mini tower görünüyor, TOMAHAWK ya da PRO-VHD bu kasaya sığacak mı?

6-) Bazı anakartları sanırım ram uyumluluğu istiyormuş böyle bir sorun var mı?

Ayrıca inventus hakkında bilgisi olan varsa yazabilir mi? Pek bilgim yok.

Tavsiyelerinize açığım.
Lütfen bilgisayar mühendisliğini oyun oynayacağınız ya da format atacağınız bir yer sanarak tercih etmeyin. Etrafta hiçbir bilgisi olmayan, boş boş gezen bilgisayar mühendisi görmekten bıktım. Bilgisayar mühendisliği ismini duyunca artık insanlar önemsemiyorlar bile. O derece bok ettiler bölümü.

Bu konuyu açmamın sebebi bilgisayar mühendisliğini hak eden insanlara da engel olmanız.
Ulan bu sıralamaların hali ne böyle allah belanızı versin. bir kaç bin oynar anlarım da puan o kadar yükseldiği halde nasıl sıralama 20-30 bin oynuyor. lanet olsun lan.
Türk tarihi ile ilgili güvenilir kaynaklara ihtiyacım var, ingilizce olmazsa iyi olur. Belirlediğim bir kaç konu var onlar gerekli.

Osmanlı Dönemi, İslam öncesi ve İslam sonrası, İslam öncesi Orta Asya, Etkileşime geçtiğimiz ülkeler (ve bizle alakası olmasa bize etkisi olan, moğol tarafına kaçan konularda olabilir);

*Giyim Tarzı
*Askeri düzen ve askerlerin giyim tarzı, silahlar, yönetimi vs.
*Yapılar ve yapıların özellikleri, mümkünse temsili resimleri vs.
*EN ÖNEMLİ KISIM BURASI -- Gerçek mitolojisi, halk arasında anlatılar efsaneler, korkunç olaylar, yaratıklar, cinler, masal yaratıkları, farklı dünyalar, evrenler kısacası her şey. Ayrıca etkileşime geçtiğimiz ülkelerden bize aktarılan mitoloji veya efsaneler, hikayeeler ya da bizden onlara geçenler.( Karakoncolos gibi. Basit bir örnek.)

Not olarak şunu ekleyeyim: Uzun bir hikaye, bir olay örgüsü, bir dünya yaratmaya yarayacak her türlü kaynak. Skyrim, Witcher, LOTR gibi.

Kaynak verecek arkadaşlar; DÖNEM ADI, KONU, LİNK şeklinden verebilir.
Merhaba

Garanti ile ilgili bir sorum olacak da, Türkçe konuşabileceğim xbox müşteri hizmetleri yok mudur? Sitelerine girdiğimde İngilizce konuşma var maalesef.
Kullandığım laptop Monster abra a7 v6.2

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A7-V6-2.html

M2 sata var görünüyor; ancak bu m2lerin sata ve NVMe teknolojili olanları varmış. Pcie 3x 4x oluyor sanırım. Kullandığım laptobunkini nasıl öğrenebilirim?

M2 satalar NVMe girişlerinin verdiği hızı veremiyorsa sata3 ile aynı değil midir? Farklı yanı nedir? Yani 2000+ hizli ssd aldığımda alabileceğim en yüksek hızı nasıl öğrenebilirim.
Merhaba

Yakın zamanda çıkan oynanabilir güzel bir co-op oyun biliyor musunuz? FPS kısmına açtım konuyu ama türü fark etmiyor aslında. İki kişi oynanabilir bir oyun olması yeterli.
Selam arkadaşlar,

Özellikle Xbox one S kullananlar cevaplarsa sevinirim. Konsoldan memnun musunuz? Kasma, donma sorunları yaşıyor musunuz?

Haziran ya da kasım gibi çıkması bekleniyormuş Scorpio'nun. Onu beklemeli miyim yoksa Xbox one S almalı mıyım?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Esenlikler,

Forumda uzun bir araştırma sonucunda LG 49UH770V ve Samsung 50KU7000 arasında kaldım. Sizin tavsiyeniz hangisi ve neden? Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Esenlikler,

Başlıkta da belirttiğim gibi 2500-3000 TL arasında, en iyi performansı alabileceğim televizyon önerilerinizi bekliyorum bilgi kişilerden.

Aradığım başlıca özellikler:

* UHD(4K)
* Smart TV
* Dahili uydu alıcı
* En az 49"/124 CM

Dipçe: Bu özelliklere sahip bir çok televizyon var evet fakat yenileme hızı, gecikme süresi vs önemli olan özelliklere tam hakim olmadığım için sizlere soruyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 135
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 4.277 (Bu ay: 158)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 50 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sinema
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.