Teğmen
10 Haziran 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
İyi geceler arkadaşlar,

Öncelikle laptop'um Asus S400CA VivoBook (Windows 8). Sorunum yaklaşık son 1, 1.5 aydır var ve ne yazık ki hiç bir program ya da bunun benzeri şeylerden kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilemiyorum.

Laptopu açmak için güç düğmesine bastığımda sırasıyla:

- Güç düğmesi ışığı yanık duruyor
- Bilgisayarın çalıştığını gösteren ampul ikonu olan ışık yanık duruyor
- Wireless ışığı yanıp sönüyor
- Harddisk ışığı yanıp sönüyor
- Bilgisayar başlatılmadan kapatılıyor (tüm ışıklar sönüyor)

Buradaki sorun şu ki, donanımsal olarak ciddi bir şey olduğunu sanmıyorum çünkü, rastgele bir sürede (bazen tek denemede bazen 100lerce kez) bilgisayarı aynı şekilde açmaya çalıştığımda açılıyor. Ve kapamadığım sürece ne kendiliğinden kapanma durumu, ne bir ısınma ne de mavi ekran veriyor. Kısaca tek sorunum sadece açılırken.

Yabancı forumlarda yaptığım araştırmalar sonucunda da "Hard Reset / CMOS Reset" tarzı çözümlerin olduğunu gördüm. Bu işlemler de sırasıyla;

- Pili çıkart
- Güç kablosunu çıkart
- Güç düğmesine 30sn / 1dk basılı tut
- Tekrar güç kablosunu takarak başlat

Bu adımları da deneyemiyorum çünkü pil laptopa gömülü halde ve bu yüzden laptopu açarsam garanti kapsamından çıkacak. En büyük derdim de 1 hafta sonraya tezi yetiştirmem lazım ve servise de bu yüzden veremiyorum.

Bu gibi bir sorunla karşılaşan varsa en azından fikir alışverişi yapsa benle kafidir. Bir şekilde belki hallolur, en azından 3-5 denemede açılır hale gelebilir. Şu an cidden tek umudum bu, çünkü servise verip 3 hafta 1 ay gibi bekleme durumum ne yazık ki yok.

Ayrıntılı olarak anlatmaya çalıştım.

Son olarak en kararsız kaldığım nokta, garantiden çıkma riskini göze alıp laptopu açıp bu üstteki yöntemi denemeli miyim yoksa direk servisin yolunu mu tutmalıyım.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
Arkadaşlar bu kart daha düne kadar gayet güzel çalışıyordu ara sıra ses vermeme gibi problemler oluyordu ancak restart atınca bir sorun kalmıyordu. Şu an ise sürücü yüklmeye çalıştığımda böyle bir aygıt bilgisayarınızda yoktur diye uyarı veriyor hatta resmini paylaşıyım hemen..

1) Driver'ı silip yüklemeye çalıştım olmadı ki daha önce bu tarz bi sorun verdiğinde tekrar yükleme işlemi başarılı olmuştu.
2) Kızıp format attım gelişme olmadı ve aynı şekilde daha önce vistadan windows 7 ye geçerken de böyle bi sorun vardı o kaybolmuştu düzelmişti.
3) Farklı PCI yuvasına taktım sorun devam etti.

Bunların dışında herhangi birşey önermeniz zor ama bilemiyorum bir danışıyım dedim. He bir de son bir şey.. Kart öldü demek isterdim ama üstündeki ışığı hala yanıyor(kırmızı) buda kafamı daha çok karıştırıyor. Yani sizden sanırım imkansızı bulmanızı istiyorum ama yinede umut işte
Arkadaşlar bende ZyXEL 660HW kablosuz modem var. Parça parça anlatıyorum.

1) Vista işletim sistemi kullanıyorum.
2) Modem masaüstü bilgisayara ethernet kablosuyla bağlı ve çalışır durumda.
3) Laptop'tan internet erişimi var hiç bir bağlantı sorunu yok aynı anda da çalışır durumdalar.
4) Amacım ise iki bilgisayarın birbiriyle bağlantı kurmasını sağlamak dosylarına erişmek dosya paylaştırmak vs.

Forumu taradım başka forumlara da baktım cross kablo vs yada bazı tavsiyeler okudum(cross kablo kesinlikle tercihim değildir) ama olmuyor. Ayrıntılı ve sade olarak açıklayabilicek biri varsa çok memnun olurum. Amacım iki bilgisayarı wireless ile birbirine bağlamak. Masaüstü pc de wireless desteği de var eğer o şekilde bi bağlantı yapabiliyosam onu da açıklayabilirsiniz.

Ve son olarak forumda bi link varsa en azından onu da paylaşabilirsiniz. Gözümden kaçmış olabilir..
arkadaşlar şu pb'yi güncellemek istiyorum fakat evenbalance sitesinden downlaod edemiyorum. zip diye indiriyo sora vazgeçio htm kaydediyo sonsuz bi döngüye girdim adeta fıtık olucam.
herhangi bi arkadaşım rapide fln upload yaparsa 3.4 versiyonunu çok mutlu olucam. yada sorunuma çözüm bulursanız onada çok sevinicem...
arkadaşlar neden oldu bilmiyorum ama 2 gündur durum böyle resim altta. kullanıcı adı görünmüyo işin kötüsü hangileri sistem hangiler kullanıcı programları onuda anlayamıyorum.

yardımcı olursanız sevinirim.
slmlar.
p4 2.8 -> 3.2
ddr333 (512+256)

...overclocklu halindeki resimler...

işlemcimi 2.8 den 3.2 ye çkardım ramlerim çok kötü bu yüzden sorun var farkındayım timinglerle oynayınca açılmıyor genelde o yüzden normal ayarlarına çektim. gerçi şu 4:3 oranıyla yerlerde sürünüyor ramler.

benim asıl merak ettiğim konu ise ramlerin durumu. başta 134 mhz'dı (333 de neden böyle bunu anlamadım gerçi) şimdi 4:3 oran yapınca işlemcinin bu haliyle 116 mhz fakat super-pi de 1m lik teste 7 saniye kazancım var. benim asıl sorum ise şu halinin performansı mı daha iyi olur yoksa ram oranını 1:1 tutup işlemciyi 2.9 - 3.0 ghz civarında mı overclock'lıyım. kısacası hangi durumda bilgisayar daha iyi performans verir bunu merak ediyorum. super-pi yerine size danışmak istedim çnkü ramlerin bu ufak hız düşüşünü cpu nun hız artışı solda sıfır bırakıyorsa böle kalsın ama ramler o haldeyken bilgisayar ölür diyorsanız ona göre bi ayar çekicem artık. fikirlerinizi bekliyorum.
Benim istediğim bi video içinde hem altyazı hem film olsun yani vcd gibi yazınca TV de veya başka bi yerde altyazıyla beraber izlemek..[ Eklemeyi biliyorum boşuna eklemeyi anlatmayın lütfen!!!!]
arkadaşlar ben bi yerden araştırdım buldum ama olmadı güzel çalışan bildiğiniz program veya link varsa verirseniz çok makbule geçicek..
Ben filmle altyazıyı bütünleştirmek istiyorum..bs player var mesela onda filmi açıosun altyazıyı açıosun izliyosun ama bütünleştirip cd ye yazmak istiyorum böyle bi program varmı ve varsa açıklayıcı olarak ayrıntıları varsa yazarmısınız..?
http://www.travian.com.tr/?uc=trx_42786

yardımınız dokunsun birazda =)

Açıklama:

Eski çağlarda yaşanan savaş/diplomasi/ticaret üçgeninin doyasıya yaşıyablirsiniz.. Çoğu oyun gibi HTML üzerinden..oyun içinde açıklama tam olarak yok ama ben ordan kırpıp kırpıp düzenlicem :)

HALKLAR:

Travianda üç değişik halk vardır: Romalılar, Galyalılar ve Cermenler. Her halkın kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Halkların ordularıda birbirinden farklıdır.Bu yüzden oyuna başlamadan önce kendi stratejinize uygun bir halk secmelisiniz.

RömerRoma imparatorluğu amatör oyuncular için iyi bir seçimdir.Yönetilmesi kolay olduğu için başlangıçta çok uygundur.Sosyal ve teknik açıdan çok gelişmiş oldukları için romalılar mimarlıkta uzmandır ve askerleri travianda elitdir.
Romalılar son derece dengelidir. Hücumda ve savunmada aynı derece güçlülerdir. Bu avantajlardan faydalanabilmek için uzun ve masraflı eğitim görmeleri gereklidir. Piyadesi efsanevi ve müthiştir, ama süvarilere karşı savunma güçleri diğer halklardan daha azdır.
Amatörler ve hangi halkı seçeceğini bilmeyen oyuncular için bu halk uygundur.

Özellikler

* Aynı zamanda hammadde alanları ve köy yapıları kurulabilir
* Surlar sayesinde yüksek savunma primi
* Satıcılar 500er hammadde taşıyabilir (Hız: saatte 16 sektör)
* Cok güçlü piyade, ortalam güçte süvari,
* Geliştirme ve eğitimleri pahalı ve uzun süreli.

GallierGalyalılar en barışcıl halktır. Askeri eğitimlerinde savunmaya ağırlık verirler, hücumda performansları neredeyse diğer halklarla aynıdır.Süvarileri mükemmeldir, atları çok iyi yetiştirilmiştir ve hızlarıyla düşmanlara ani ve şaşırtıcı saldırılar yapabilirler.

Bu halkı savunması kolaydır aynı zamanda hücumlardada iyidirler. Bu halk oyuncuya istediği şekilde stratejik oynama imkanı sunar, fakat bunun için oyuncu becerisini ve tecrübesini göstermelidir. Ama tabiiki amatörlerde bu halkla başarılı olabilirler!

Özellikler

* Hız primi: Travianda en hızlı ordu
* Orta savunma primi: Çit
* Satıcılar 750şer hammadde taşıyabilir (Hız: saatte 24 sektör)
* Sığınak kapasitesi 2 kat daha fazladır (Yağmalamalarda savunma)
* Pahalı savunma makinaları
* Masrafsız göçmenler

GermaneCermenler travianın en saldırgan halkıdır.Cermenler müthiş ve dehşet saldırılarından dolayı herkesin korkulu rüyasıdır ve ölümden korkmadan toplu olarak her tarafı yağmalarlar.

Askeri disiplinleri diğer halklara göre azdır, bu nedenle cermenlerin savunma gücü ve hızı azdır. Saldırıyı seven ve tecrübeli oyuncular için cermenler daha uygundur!

Özellikler

* Yağmalama primi: Düşman sığınaklarının sadece 2/3'ü yağmalanamaz
* Toprak siper kolay kolay yıkılmaz fakat çok fazla da savunmada etki gösteremez
* Satıcılar 1000er hammadde taşıyabilir (Hız: saatte 12 sektör)
* Askerlerin yağmalama gücü yüksek, ucuz ve hızlı eğitilebilir
* Savunmada zayıf

başlamanız için yeterli olduğunu düşünüyorum diğerlerini oyun içinden araştırablirsiniz bende yeni sayılrım ama sorunlarınızı halletmeye çalışıcam ii oyunnlar..Bu arada 3 kat hızlı serverı öneririm sonuçta yeni olunca oyun sıkıcı gelebilio ama hızlı olunca her şey çabuk gelişio herkese şimdiden ii oyunlar
arkadaşlar netimde hiç bi sorun yok fakat azureusu açınca modemde ip gözükmüo ve netten kopuyo bu bazen 5 dkkada 1 bazen saatte bir oluyo ama hiç 1 saati geçmedi..eskiden böle bi sorunum yoktu..bi şekilde yardımcı olursanız sevinirm...(Azureus 2.5.0.4 / Shu Mode 2.2.6.190)
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 8 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 210
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 15.884 (Bu ay: 13)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.