I

Er
10 Mayıs 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar yakında yeni bir oyuncu kulaklığı almayı planlıyorum.Bütçem maksimum 800 TL.

Daha önce Steelseries Siberia v2 Heat Orange kullandım ve açıkçası pek beğenmedim.Bende daha sonra Kingston Hyper X Cloud aldım ve Creative SB Zx alıp birlikte kullandım ikisini.Gerçekten Siberia'ya göre çok daha kaliteli ve sağlam ses aldım.Şimdi yakında gerçekten iyi bir kulaklık almak istiyorum ama kararsız kaldım.Elimde Creative SB Zx ses kartı var.Maksimum 800 TL' yi geçmeyecek şekilde tavsiyede bulunabilir misiniz ? Aklımda olan modeller ise ;

CM Storm Sirius
Sharkoon X-Tatic Dijital ( 2.El Tanıdık bir arkadaştan )
Asus Strix DSP
Logitech G633
Corsair Void
Senheiser Game Zero
Siberia 650

Yani kafam bu aralar çok karışık.Gerçek 5.1 kulaklık almayı planlıyorum 5.1 ses kartımda varken ama CM Storm Sirius çok fazla kötü Sharkoon ise oldukça eski bir ürün.Diğerleri arasında da hepsinin birbirinden farklı özellikleri var.Yurt dışından alma imkanım olsa ve biraz daha param olsa Beyerdynamic MMX300 alırdım ama öyle bir imkanım yok.Yardımlarınızı bekliyorum...
Arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki kesinlikle troll değilim ve amacım Trolllük yapmak değil.

Ozan konusunda hocayı eleştirmeniz bence mantıklı değil.Ozan tamam geçen maç iyi oynadı kabul.Ama Mersin maçında Ozan yoktu ? Topal-Souza vardı Fenerbahçe yine etkili oynadı.Ayrıca unutmayın ki genç oyuncular Fenerbahçede ve Türkiyede kolay kolay şans bulamaz.Salih Uçan bunun en büyük örneklerinden birisidir.Topal geçen maç süper oynadı Mersin maçında.Josef zaten istediğinde güzel bir şekilde iki yönlü oynayabiliyor.Hayla daha neyi eleştiriyorsunuz anlamıyorum...
Forumda zaten Vitor ile ilgili konu açılmıştı ama ben yinede konu açma gereği duydum.Vitor Pereira gittiğinden beri Porto şampiyon olamıyor.Adam zamanında Hulk-James Rodriguez gibi ikiliyi performansı kötü diye kadroya almadı.Kasımpaşa maçında da Nani ve Van Persie gibi oyuncuları çıkararak iyi olan formayı kapar dedi adeta.Diğer oyunculara gözdağı verdi.Fakat Kasımpaşa maçında Fenerbahçe yenilseydi herkes Nani ve Van Persieyi neden çıkardı diye soracaktı.İki oyuncuda Kasımpaşa maçında formsuzdu.Çıkartmakta haklıydı.

Daha lig başlayalı 4 hafta olmuş.1 Puan farkla lidersin.Oynadığın oyunun kötü olması da normal.Kasımpaşa gibi zorlu deplasmanda 3-4 adet eksik oyuncu ile oynuyorsun.Savunma ağırlıklı oynaması da zaten beklenen bir olaydı stoperlerin sakatlığından dolayı.Amaç Kasımpaşa maçında öyle yada böyle puan almaktı.3 puanı aldıkta.Burada diğer takımların kışkırtması ile Pereirayı eleştirirken iyi düşünün.Adamların oynadığı takımlar ya Süper Lig'e yeni çıktı yada Ligin en güçsüz takımları.Bizim oynadığımız takımlar Kasımpaşa-Antalyaspor.Kimse Pereira kötü demesin.Önümüzdeki Ajax ve Beşiktaş maçları Pereiranın nasıl bir hoca olduğunu gösterecek.Fakat ben hayla kendisine inanıyorum...
Arkadaşlar bir taraftar bir yılda 12.000 arama yaparsa kulübümüze 36 dolar kazandırıyormuş.Bunun bir sınırı var mı ? Örneğin günde 36 yerine 72 arama yapsak 72 dolar kazanacak mı kulüp yılda ?

Eğer öyleyse otomatik arama yapıcı bir program var onu indireceğim.Geceleri açık bırakırım
Merhaba arkadaşlar.Yaklaşık 1 hafta önce Zoccoshoptan 220 TL'ye aldığım kulaklığımın incelemesini yapmış bulunmaktayım.

Öncelikle kulaklığı alma sebebim forumda çok sayıda önerenin olması ve yabancı forumlardaki incelenme sonuçlarıydı.Tabi teknik özellikleri açısında daha önce kullandığım kulaklıklara göre farklı olmasıydı.Daha önce kullandığım Siberia v2 Heat Orange ve Sharkoon X-Tatic Dijital kulaklığıma göre çok farklı özelliklere sahip bir kulaklık.

Ürünü Zoccoshoptan uygun indirimli bir fiyata aldım ve hemen kargoya verildi.Yaklaşık 2 gün içerisinde elime geçti ki hızlı kargo için MGN ve Zoccoshopa teşekkür ederim.İstanbuldan Aydına gönderiliyor galiba :)
Daha önce interneten çok alışveriş yaptım mousepad-mouse vs. fakat hepsi 3 günden aşağı bir sürede gelmedi.

Neyse kulaklık ilk geldiğinde gerçekten güzel ve sağlam bir şekilde paketlenmişti.Paketi açtığımda kulaklığın kutusu gerçekten güzel duruyordu.Malzeme içeriği oldukça sağlamdı.En çok beğendiğim özelliği Mikrofonun çıkarılabilir olması ve yanında alternatif pedlerin gelmesiydi.Kulaklığı bilgisayarıma onboard ses kartıyla takıp kullanmaya başladım.Realtek ALC892.

Ses kalitesi gerçekten süper.Özellikle müziklerde harika bir performans sunuyor ürün fakat oyunlarda Siberia v2 Heat Orange kulaklığım ile arasında çok büyük bir fark göremedim.Bunda çevresel ses desteklememesinin de etkili olduğunu düşünüyorum.Filmlerde ise gerçekten güzel bir ses sunuyor.Bassları gerçekten çok güzel ve Tizleri harika.

Siberia v2 Heat Orange ile karşılaştırma yapacak olursam kesinlikle Hyper X Cloud derim.

Siberia v2 tek güzel yanı çevresel ses vermesi ki inanın bana aralarında çok büyük bir fark yok.Özellikle müzik ve filmlerde Hyper X Cloud çok daha iyi.
Siberia v2 mikrofonu gizlenebiliyor.Hyper X Cloud'da böyle bir şey yok fakat mikrofonu çıkartıp takılabiliyor.
Siberia v2 USB kullandığınız için daha sonra harici bir ses kartı yada Mixamp alıp kullanma fırsatınız olmuyor.Fakat Hyper X Cloud istediğiniz harici bir ses kartıyla kullanabilirsiniz ki bende öyle yaptım.Hyper X Cloud almadan 2 hafta önce almış olduğum SB Zx ses kartımla kullanmaya başladım.Zaten kulaklığı alma sebebim de buydu.İnanın bana sesleri gerçekten değişti.Basları arttı.Tizzleri güzelleşti.Müziklerden ve Filmlerden daha fazla keyif almaya başladım.Oyunlarda Scout Mode ile kullanıyorum ve inanın bana Siberiadan 2 kat daha iyi.Kingston her alandaki başarısını bu alandada sürdürmüş.Mikrofon kalitesi süper.Özellikle ses kartının menüsünden ses değiştirme vs. yapabilmem çok hoşuma gitti.Daha önce bunu Creative SB Tactic 3D Alpha kulaklığımda yapmıştım.Yani tavsiyem bu ürünü alıyorsanız yanında kesinlikle güzel bir ses kartınız olsun.Ses kartınız yoksa 2.modelini alırsanız daha fazla memnun kalabilirsiniz.
Arkadaşlar uzun zamandır düzgün bir online FPS oyunu bulamadım yada aradığım şekilde bir oyun bulamadım.Daha önce CS : GO satın aldım fakat beğenmedim.Vuruş olayları bana çok saçma geldi.Battlefield 4 satın aldım.Acemiliğinde etkisiyle 1 hafta oynayamadan bıraktım ki zaten Tarayıcı üzerinden oyuna giriş yapıyorduk.Bu cidden sıkıcı oluyordu.

Düzgün mümkünse yeni çıkan ve iyi ortamı olan online Fps oyunu önerebilir misiniz ?

Daha önce Wolfteam-Point Blank-Cross Fire-Combat Arms oynadım ama hepsinde çok fazla hile var ve yaş ortalaması çok düşük.Aylık ortalama 100 TL civarı ücret yatırabilirim.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Arkadaşlar araştırdığım kadarıyla bulunduğumuz bölgede fiber varmış.Bende Adil Kullanım Kotası olmayan bir pakete geçmeyi uzun zamandır düşünüyordum.Fakat mevcut TTNeT paketimizin bitmesine yaklaşık 6-7 ay var.6-7 ay olduğu için sözleşmeyi iptal edip kapatırsak yaklaşık 700 TL civarı ceza yiyeceğiz.Benim aklımdaki paket ise Süperonline AKK'Siz Süper Paket Kampanyası.Yani 25 Mbps 99 TL AKK'Siz fiber paket.TTNeT paketimi kapatmadan bu pakete geçmeyi düşünüyorum.Sözleşmesi bitince TTNeT paketinide kapatacağım.700 TL ceza parası ödeyeceğime her ay 70 TL öderim.6 ay içinde 420 TL öderim.280 TL cebimde kalır.Sizce Süperonline geçmelimiyim.Fiber hızı nasıldır 25 mbps ? Kullananlar memnun mu ? .
Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
12 Monkeys √ Agents Of Carter √ Agents Of Shield √ American Horror Story √ Arrow √ Criminal Minds √ Constantine √ Daredevil √ Da Vincis Demons √ Game of Thrones √ Gotham √ Grimm √ Legends √ Lost √ Macgyver √ Merlin √ Prison Break √ Spartacus √ Süpernatural √ The Flash √ The Last Ship √ The Walking Dead √ Under The Dome √ Z Nation
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
desktop
Otomobil
ford
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 218
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 1.741 (Bu ay: 53)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 248 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.