F

Teğmen
18 Nisan 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 22 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar.3 yıllık bir laptobum var. Asus r510vx model. Ben bu laptobu 1 ay şehir dışına gittiğinden dolayı açamadım. Bugun açmaya çalıştığımda sarjın yüzde 0 olduğunu ve dolmadığını gördüm. Bir kaç yöntem denedim ama sonuç değişmedi. Yeni pil alacağım ama pilin öldüğünden emin olmak istiyorum. Nasıl anlayabilirim
Android studioda sadece aynı ağ üzerinde olanların iletişim kurabilecekleri bir chat application yapmaya çalışıyorum. Daha önce firebase ve bluetooth kullanarak bunu yaptım. Fakat aynı ağ üzerinde nasıl yapabileceğim hakkında bir fikrim yok. Nereden başlamalı nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olabilecek yol gösterebilecek varmı ?
euw seri hesap kasan varsa ekleyebilirmi nick : Quercetum

Bot atıyorum seri arada yeni mod vadi aramda dönüyorum sıkılırsam seri 30 olmam lazım 2 güne
c++ konsolda belirli bir dosya konumu alıp ona göre işlem yapmak istiyorum nasıl yapabilirim. Kodun içinden txt dosyasının adını verip okuma yapmayı biliyorum. Ama istediğim konsolu açınca bizden dosya konumu istesin. Ben Desktop/klasör dediğimde o klasördeki txt dosyasını alsın
Arkadaşlar basit bir haber sitesi yapmaya çalışacağım Mssql 2016 ve mvc kullanarak. Üye girişi ve kayıt olma olacak. Üyeler haberlere yorum yapabilecek.

Tabloların içeriklerinde ufak yanlışlar var onları düzelteceğim fakat bu 3 tablo yeterli olur mu ? Bunlar arasındaki bağlantılar kurmak için farklı tablolar da oluşturmam gerekli mi yoksa ?
Arkadaşlar bilgisayar mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim. İlk sene temel c++ c# öğrendik . Class kalıtım vs gibi konular birde basit form uygulamaları yaptık . Bu sene C++ ile veri yapıları ve asp.net mvc ile web programlama derslerimiz var.Dersi anlıyorum ama ödevleri yapamıyorum. 2 aydır o kadar uğraşmama rağmen anca sınıftan birilerine sora sora yapıyorum . Ee diyorum bunlar yapıyor ben niye yapamıyorum cidden anlayamadım. 1 hafta önce 1 ödev veriliyor. Hergün 5-10 saat bilgisayar başında o ödevle uğraşıyorum. Gözüm başım ağırdı psikoloji kalmadı. Napmalıyım sizce bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim. Diyorum bu ödevleri yapamayan sen ileride işe girince oradaki şeyleri hiç yapamazsın. Bölümü bırakmayı bile düşünmeye başladım ama öyle bir imkanım yok maalesef.. Kod yazmayıda sevmiyor değilim ama böyle art arda başarısız olunca moral falan kalmadı. Diceksiniz daha 2.sınıfsın neyin tribi bu falan ama millet staj yapıyor toyotoda ödevleri tak tak yapıyor her konuda bilgisi var ingilizce biliyor. Ben 1 ödeve 1 hafta 2 hafta verip yarım yamalak yapınca kendimi geliştirmeye zamanda kalmıyor. Bu ödevleri yapamamam birşeyi gösterirmi sizce iş hayatınla alakasız mı yoksa. Mesela ödevimiz bağlı liste stack dizi kullanarak faktoriyel hesaplayan bir program yazınız. Ama sınırı olmicak 10000! versek bile hesaplicak. Bu konuların hepsinin mantığını biliyorum ama önüme böyle birşey gelince kalıyorum. Bundan sonra kendimi geliştirmek için nasıl bir yol izlemeliyim 3-4 aylık tatillerimi ne öğrenerek geçirmeliyim. Yoksa yol yakınken bölümü bırakmı dersiniz ?
edit: aşağıda dizi(i) yazmama rağmen gözükmüyor(Köşeli parantez koyunca otomatik yazı siliniyor ondan normal ile gösterdim :D) forumdamı sorun var anlamadım .ama programdaki sorun oradan kaynaklı değil sadece ilk değerlerin verilmesiyle ilgili orayı açıklarsanız sevinirim.

kod aşağıda arkadaşlar.Programın amacı dışarıdan 10 adet string alıcak arasından en uzun olanı ,en uzun olanın index değerini ve onun harf sayısını bulacak.

En baştaki enuzunmetin ve indexno değişkenlerine başlangıç değeri atayınca sorun düzeliyor ama ben bunun mantığını anlamadım. Uzunluğa atamak gerek tamamda diğer ikisine atamassak neden yanlış oluyor baktımda göremedim

int uzunluk=0;
string enUzunMetin;
int indexNo;

string[] dizi = new string[10];
for (int i = 0; i < 10; i++)
{
Console.Write("{0}. elemanı giriniz : ", i + 1);
dizi = Console.ReadLine();
}

for(int i=0;i<10;i++)
{
if(dizi.Length>uzunluk)
{
uzunluk = dizi.Length;
enUzunMetin = dizi ;
indexNo = i;
}
}

Console.WriteLine("====================");
Console.WriteLine("Dizi içindeki en uzun metin: {0}", enUzunMetin);
Console.WriteLine("Dizi içindeki en uzun metnin index numarası : {0}", indexNo);
Console.WriteLine("Dizi içindeki en uzun metnin karakter sayısı: {0}", uzunluk);
Console.ReadKey();
Arkadaşlar sınav için lazımda bilen varmı aranızda. Elimde 3 denklem varken yapabiliyorum ama elimde 4 denklem 3 bilinmeyen varken nasıl yapabilirim ?
system("color") kullanarak tamamı renklendiriliyor. Fakat bazı istedğim yerleri renklendirmek bazılarının aynı kalmasını istiyorum nasıl yapmalıyım.
enum RENKLER
{
BLACK = 0,
BLUE = 1,
GREEN = 2,
CYAN = 3,
RED = 4,
MAGENTA = 5,
BROWN = 6,
LIGHTGRAY = 7,
DARKGRAY = 8,
LIGHTBLUE = 9,
LIGHTGREEN = 10,
LIGHTCYAN = 11,
LIGHTRED = 12,
LIGHTMAGENTA = 13,
YELLOW = 14,
WHITE = 15
};

elimde bunlar varda kullanmayı öğrenemedim.
string ile rastgele telefon numarası vs üretebiliyorum. Gün ay yıl şeklinde nasıl üretebilirim.
ay 30 gün yıllarda mantıklı olucak. int ile yaptım rand() ile ama bana string lazım
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 141
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 3.852 (Bu ay: 79)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 21 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.