Binbaşı
07 Haziran 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 103 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar
Ben 6. aydan beri GTA 5'e pc olmadığından dolayı giremiyordum. Ancak bu hafta PC topladım ve haliyle GTA 5'i yüklemek istedim. Ancak ne varki Social club sitesinden giriş yapmaya çalıştığımda giremedim. Bende şifremi unuttum kısmından mail adresimi yazdım mail kutunuzu teşekkürler mail kutunuza gönderdik maili diye bir mesaj verdi sitede ancak her ne hikmetse hiç bir mail gelmedi ve gelmiyor da ?

Herhangi bir mail adreslerini de göremedim mail atıp durumu anlatacağım. Bu konuda yardımcı olabilecek birisi var ise çok memnun olurum.
Merhaba arkadaşlar. Araba işlerini pek takip etmem bilmem de. O yüzden sizlere sormak istedim. Çevremde bir kaç kişiye sordum anladım ki onlarda kara düzen öneri veriyorlar. Öncelikle bütçem 20.000 aşağısı olur yukarısı bünyem kaldırmaz
20 bin tl'ye kadar araç tavsiye ederseniz sevinirim. hyundai accent'leri felan çok görüyorum benim bütçe aralığında. Ancak nasıldır ne değildir bilmem.

Fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar bu bölümün takipçileri açısından yabancı gelirim. Açıkçası bu bölümü yeni keşfettim. Herkese merhaba diyor sadede geliyorum.

Bu çinli firmayı duyanlarınız olmuştur. İnternet'te gezerken bu firmanın saatlerine denk geldim. Biraz bakınmam sonucu firma diğer çinli firmalardan sanki bir gömlek daha iyiyim havası verdi bana ve ya hep, ya hiç diyerek 98005 kodlu saatini aldım. Bakalım ne kadar süre dayanacak düşüncelerimde beni ters köşeye yatıracak mı göreceğim. Konuyu zamanla güncelleyip izlenimlerimi aktaracağım.
Kasa çapı 4 cm
Otomatik mekanizma var
Belirtilene göre su direnci 50 metre
Takvim var.

Henüz saatin zaman kalibrasyonunu vs ölçmedim. Ancak saatin kasası gerçekten iyi bir hissiyat veriyor cam ise belirtilene göre hardlex diye tabir ediliyor. Yalnız kordon için aynı şeyi söyleyemem. Bezel kısmı sabit. Saatin akrep ve yelkovanında fosfor bulunuyor. Belli bir süre ışığa maruz kaldıktan sonra ışıksız ortamda bir süre kendisini belli ediyor.
Saatin arka kısmı cam iç kısmındaki mekanizma görünüyor. İzlemesi keyif veriyor. Saat semi-skeleton yapıda. Daha önce inceleme tecrübem olmadığı için bu kadar tutuyorum. Sormak istediğiniz bir şey var ise elimden geldiği ve bildiğim kadar aktarırım. Gün gün sağlamlığı rapor edilecek.

1. Gün : Herhangi bir sorun çıkmadı. Çalıştığım yer buharlı otoklav üretiyor arada üretime indiğimde biraz çekindim. Ancak sağlamlığını da görmüş olmam için çıkarmadım. Hatta bir iki kez test sırasındaki cihazın etrafında epey dolandım. Kasıtlı olarak buhara tuttum ancak bir şey olmadı şuan için. Bu arada paslanmaz çelik olup olmadığını görmüş olacağım. Bir kaç güne belli eder hemen
Bir günlük 24 saat süreci içinde herhangi geri kalma veyahut ilerde olma gibi bir durum olmadı.
1 haftalık süre Bu süre zarfında herhangi bir sorun olmadi saat su gecirmedi. Buhara maaruz cok biraktim ancak govdede her hangi bir paslanma olmadi. Ancak kordon pas kusarsa şaşırmayacagım. Bu Bugüne kadar geri kalma vs gibi bir sorun yasamadim. Bu konuda beni epey şaşırttı

Resimlere gelelim.

10. günden sonra kordon değişimi yaptırdım. Böyle daha rahat oldu açıkçası

İkinci el bölümünde yüzsüz arsız insan sayısı çoğaldığı için sorun yaşayan mağdur olan insan sayısı çoğalmaya başladı.
Hepimizin bildiği gibi ikinci el bölümünde bir satış konusu açtığımızda avatarımızın altında referanslar var ve tıkladığımızda sorunsuz olan 5 yıldızlı alışverişlerimiz gözüküyor. Çünkü referans isteğini satıcı gönderiyor ve bir problem yaşandığında iyi gitmeyen alışverişin referans isteğini zaten kimse göndermez.

Mağdur olan kişiler sorunlu alışverişler kısmına konu açıyor ancak oraya girip bakmak alışveriş yapacağın kişinin konusu var mı diye bulmak samanlıkta iğne aramak gibi.

Kanımca bu bir şekilde çözülebilir azda olsa bazı kişilerin cesaretini kırar.
Öncelikle nasıl ki referanslar diye bir bölüm var sorunlu alışverişler gibi bir kısım oluşturulup aynı avatarın altında referanslar kısımı gibi sorunlu alışverişler yazan yer bölüm olup orada bu sorunlu alışverişler görülebilir.
Sorunlu alışverişler kısmında mağdur olan kişi konuya mağdur mağdur edeni etiketleyerek, etiketlediği kişinin bir üst paragraftaki anlattığım sorunlu alışverişler kısmına konunun en azından linki koyulsa çok iyi olur.
Ayrıca 3 defadan fazla mağdur eden haksız olan kişinin niki ikinci elde kırmızı yazı ile yazılsa böyle problemler tekrarlanmasının önüne geçilecektir.

En son ikinci elde Demircibu, rahatadam nikli kişi tarafından mağdur edilip konuya mesaj dahi atmadı. Yukarıdaki anlattığım gibi bir uygulama ile bu sorunlar azaltılabilir.
Watch Dogs ana konusunda bazı arkadaşlar bu modların nasıl yapıldığını soruyorlar. Çıkan modların nasıl yapıldığını bu konuda elimden geldiğince anlatacağım.

Watch Dogs hepimizin bildiği gibi büyük bir downgrade ile çıktı. Ubisoft grafikler için paket çıkaracaklarını söylediler ancak Guru3D'deki bazı arkadaşlar ubisoft'u beklemeden modları çıkardılar.

SweetFX
İlk olarak SweetFx uyarlandı Watch Dogs'a ve oyundaki renk paletindeki solukluğu giderdiler. Tabiki bazı hataları var.
SweetFX indirme linki :http://sfx.thelazy.net/games/preset/1686/

İndirdiğiniz dosyayı bir klasöre çıkarıp watch dogs'un bin klasörünün içine atıyorsunuz hepsi bu kadar. Tırnak tuşu ile oyun içine aktif edip kapatabiliyoruz. CS'deki konsol tuşu

Soldaki resim sweetfx aktif sağdakinde ise aktif değil.

TheWorse
Esas grafik modu ise Guru3D'deki TheWorse adlı bir kullanıcıya borçluyuz. Arkadaş oyunun dosyalarında E3 2013'e ait kodlar buldu ve bunların üzerinden giderek bazı kapalı özellikleri açtı. Bu modun karşılaştırmalı resimlerini koyamayacağım çünkü istediğim an sweetfx'deki gibi kapatıp açamıyorum ancak görsellerden de görülebileceği gibi gerçekten oyunu olması gereken seviyeye getirdiğini görüyoruz. Yalnız bu mod ekran kartını epey yoruyor GTX780 ile bile yer yer 30 fps'nin altına düşüyorum
Bu mod ile oyuna DOF, BLOOM gibi bazı özellikler getiriliyor
Oyunun orjinalindeki gölge sorunu GTA IV ile sık sık karşılaştırılmıştı hatta.

TheWorse mod linki :https://mega.co.nz/#!fJ4yGQba!GlwwO6Kyc4XOGT16wWF4eDwfednLTlEKpnZUc6NKamI (TheWorse V0,7)
Eğer üstteki link çok kasar ise dof özelliği olmayan ama diğer özellikler olan versiyonunu yüklemenizi tavsiye ederim o kadar çok kasmıyor
Link :http://www.mediafire.com/download/b4aueck134qke30/FixTest.rar
Arkadaşlar indiğiniz dosyayı watch dogs'un data_win64 klasörünün içine çıkarıyoruz ve hepsi bu kadar.

Gif koymayı beceremedim link veriyorum
http://giant.gfycat.com/PoliticalSatisfiedEyelashpitviper.gif
Resimler

Ekleme Arkadaşlar theworse modundaki dof /blur yani bulanıklık) çok yakın mesafede etkin halde onu azaltmak için oyun ayarlarından dof ayarını mediuma yada kapalı hale getirerek kendinizde ayarlayabilirsiniz.
Eksikliklerim olabilir eğer anlatımda bir hata yaptıysam özür dilerim belirtirseniz elimden geldiği kadar düzeltmeler ve eklemeler yaparım. Herkese iyi eğlenceler diliyorum
Konuya cevap yazıyorum yeni konu açtı ne yapıyor bu forumun yazılımcıları anlamıyorum

Konuyuda bir zahmet silin
İkinci el bölümünde Trex500 ilanımı düzeltmek için değiştire bastığımda gsm no onayı getirmişsiniz. Ancak ben numaramın son 4 hanesini yazıp onaylamasına rağmen mesajı gönder dediğimde gsm onayı gerekmektedir diye hata alıyorum.

umarım bu sorun tez zamanda düzelir.
Obsessive* adlı arkadaş ile yaptığım alışveriş sonucu referans isteği gönderdi. Referansını vermeme rağmen hala bildirimlerde gözüküp her açtığım yeni sayfada önüme geliyor. Sağ üst kısımdaki çekmeceden ne kadar yok say desem de kaldı öyle lütfen şu soruna bir çözüm bulun işkence olmaya başladı

Tembelliğim den dolayı ehliyete yazılmadım stajyer ehliyet vurmasın diye ehliyete yazıldım ve alıyorum. Araba almayı düşünüyorum 15.000 civarı bir bütçeye göre çok fazla anlamadığım için yardım almak şart oldu.

Haftada 40-50 belki bazen 100 km yol yaparım. Ülkemizdeki yakıt ücretlerini düşününce yakıt tüketimi cimri olur ise sevinirim.
Çevremdeki insanlar dizel araçlar arıza yapar vs diye korkuttular benzinde pahalı bana biraz fikir ve bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
İyi forumlar

Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.
GIGABYTE GZ-X7 550W kasa sahibiyim zamanında bütçeme uygun geldiği için almıştım malzeme kalitesi olarak hoşuma gitse de görünüm açısından pek hoş bir kasa değil bende bulduğum boş vakitlerde biraz eklemeler yaptım.
Kasanın orjinal hali

Boyamayı polisan marka parlak siyah tercih ettim aslında ondan önce bir boya aldım beş para etmez çıktı iz felan bıraktı
Daha önce hiç boya işi yapmadığım için epey acemiliğime geldi. Kasanın yan kapağını siprel taşı ile bir tanıdığa kestirdim reklamcıdan aldığım plexi'yı çift taraflı bant ile tutturdum. Işıklandırmayı üste şerit led koydum önde mavi ve arkada ise beyaz ledli fan var ve alt tarafta kırmızı neon tercih ettim ön tarafa ise mesh ızgara uydurdum daha detaylı resimler vardı ancak kodak C613 makinem sağolsun
Resimler ;

Yorumlarınızı bekliyorum fikir ve görüşlerinizi elimden geldiğince uygulamaya çalışacağım
Hakkında
Meslek: industry engineer
Forum İmzası:
Satan sağ oldukça vatan sağ olmaz.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
desktop
Otomobil
alfaromeo
Mobil cihaz
Xiaomi
Operatör
Türk Telekom
Takım
Beşiktaş
Motosiklet
Aprilia
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.424
İkinci El Bölümü Mesajları: 132
Konularının görüntülenme sayısı: 26.728 (Bu ay: 249)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.289 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.