Yarbay
28 Eylül 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
23 üye
Görüntülenme
Toplam: 162 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar, yeni bir i9 intel olan bir sistem toplayım dedim ama biraz kafam karıştı, anakart 2933 drr4 desteği var ama ram cl16 4000 ve cl15 3000 destek var, bu anakarta uyarmı uymazmı bilmiyorum, ram elimde kalmasın diye bir bilenden bilgi alalım dedim :)


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/e9/39/99/e939998a5ab85a443ca85690d12d593c.png&t=0&width=480&text=1

Merhaba arkadaşlar, facebook,letgo gibi sitelerde şu 2 aydır yaşadığım saçmalığı anlatacağım.

Elimde bir kaç telefon kalmıştı satışa koydum,öyle ağım şahım şeylerde değil, gel zaman git zaman, mesaj atanların yüzde 90ı numara yazıp beni ara oluyor, hadi arayıp soruyorum, bir müddet sonra başka biri arıyor telefon duruyormu diye, şunu anladımki, telefon numaramı alan kişi, başka birilerine veriyor, bu durum yüzünden kimseye tel no vermiyorum artık.


Birde şu suriye belası var, ikide bir ses atıp, tel no istiyor, sürekli tekrar ediyorlar, hiçbirine cevap vermiyorum. Birine salaklık edip verdim, oda girip başka birine vermiş telimi.


Aman diyeyim, ortalık çok fena, tavsiyem gidin letgo üzerinden, face üzerinden yazışın ama sakın tel no vermeyin.


Telefon numaraları ile neler yapılacakları belli değil.

Merhaba arkadaşlar, bundan 3 ay önce yurtdışından Chuwi hi8 pro almıştım, lakin şimdi satmak istemiştir, gittigidiyora 1.90 tl ücret karşılığında 330 ve 500 arası satışa sundum (indirim felanda yapmıştım) lakin bugün ilanımın yasaklı ürün diye yayından kaldırdılar ama sitede onlarca hi8 ve hi 10 ürünlerin satışı mevcut, alttaki mesajları sırasıyla okuyun.
---------------------------------
Bana gelen mesaj.
Aşağıda detayları bulunan 1 adet ürününüz, yasaklı ürün kapsamında olması nedeniyle sonlandırılmıştır. Yasaklı ürün açıklamasını aşağıda görebilirsiniz:


Yurt içinden veya yurt dışından mevzuata uygun olmayan bir şekilde temin edilen ürünlerin GittiGidiyor'da satışına izin verilmemektedir.

GittiGidiyor Kullanıcı Sözleşmesi ve eklerinden Yasaklı ürünler listesini incelemenizi ve yeni satışlarınızda, bu kapsamdaki ürünleri listelememenizi rica ederiz.
---------------------------
1. Bende tekrar bu mesajı attım.
325610587 ilan kodlu satışa sunduğum ürün, yasaklı ürün diye yayından kaldırdınız, ilana 1.90 tl ücret vermiştim, lakin sitenizde onlarca chuwi tablet satışı mevcut, ne demek oluyor bu, yasak olan bir ürünün kategoride ismi ne işi var acaba.cevap verirmisiniz.

2 gelen cevap:
Merhaba,

1 adet ürününüz, yasaklı ürün kapsamında olması nedeniyle sonlandırılmıştır. Ürünün Yurt içinden veya yurt dışından mevzuata uygun olmadığını kontrol edemeyiz fatura yada belge kontrol sürecimiz bulunmamaktadır. İlgili ürünleri yeniden listelememenizi rica ederim.

GittiGidiyor Kullanıcı Sözleşmesi ve eklerinden Yasaklı ürünler listesini incelemenizi ve yeni satışlarınızda, bu kapsamdaki ürünleri listelememenizi rica ederiz.

Dilerseniz, listeleme hakkı tanımlayabilirim, dilerseniz kaldırılan ürün için ödemiş olduğunuz listeleme bedelini tarafınıza iade edebilirim. Bilgi vermenizi rica ederim.

GittiGidiyor'u tercih ettiğiniz için teşekkür ederim.....
-------------------------------------

3. tekrar mesaj attım.
Aynı ürünü listeleme hakkı istiyorum, sitenizde halen satışı var olan bir şeyi ben sattığımda neden kaldırıyorsunuz, bana bunun cevabını verin.

4. gelen cevap....
Merhaba,

Her gün satışa çıkarılan binlerce ürünün mevzuatlara uygunluğunu tek tek kontrol etmemiz teknik olarak mümkün değildir. Kural ihlali yapan kullanıcıları ve site kurallarına aykırı olan ürünleri, her ürün sayfasında yer alan "Rapor Et" linkini kullanarak iletebilirsiniz. İlettiğiniz bilgiler GittiGidiyor yetkilileri tarafından detaylı bir şekilde incelenecektir.

İyi günler dilerim.

------------------------------------------------------------
Ben şunu anlıyorum arkadaşlar, ben fiyatı 350 e çektim ve diğer satıcılar benden tam 3 kat fiyat biçmiş aynı tablete, sırf diğer satıcılara yalakalık yapmak için bu tür satışları hemen bertaraf etme yolunu seçiyorlar, aynı tablet 666 tl, 1000 tl gibi fiyatlar girmişler gözlerime inanamadım, ne yaptıysam ilanı tekrar koyamadım. Bu bilgide sizlere gelsin. Umarım buna göre satış yaparsınız sitede, o kadar alışveriş yaptım bu tür şey ilk defa başıma geldi. Yazıktır be. Bu kadar para göz olmayın .
Yeni bilgiler, appstorede uygulama ve oyunlara yüzde 18 kdv oranında zam geldi, bu bir kaç gün içinde fiyatları yükseltecekler, hazırlıklı olun. tabi bu fiyat yükseltmesi tek bizim ülkemize değil, çoğu ülkede fiyatlar yükselmiş durumda. Hangi ülkelerde ne kadar yükselmiş liste aşağıdadır
Türkiye ile beraber, zam yapılan diğer ülkeler şöyle;

Ermenistan : yüzde 20
Beyaz Rusya: yüzde 20
Suudi Arabistan: yüzde5
İsviçre: yüzde 8’den yüzde 7.7’ye düştü
Türkiye: yüzde 18
Birleşik Arap Emirlikleri: yüzde 5
https://shiftdelete.net/apple-turkiyedeki-fiyatlarina-zam-yapti?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaberhttps://www.ntv.com.tr/galeri/teknoloji/appledan-turkiyedeki-fiyatlarina-zam-karari-iphonelari-kapsamiyor%2cE67nsUna9USYEA0v_Mvh8A


Maliye, elektronik ortamda Türkiye’deki vatandaşlara uygulama başta olmak üzere hizmet satan yabancı şirketlerin KDV mükellefi olmaları gerektiğini belirten tebliğ taslağı hazırladı. Bankalar kartlar üzerinden yapılan hareketi Maliye’ye bildirecek. Mükellef olmayanlara ceza var.


Ben artık yazmaktan bıktım bunlar herşeye vergi almaktan bıkmadı. Haberdeki yazıları görünce şöyle bir iç geçirmekle bol bol kahkaha attım sonrası error

HANGİ HİZMETLER KDV’YE TABİ OLACAK?

1. Web sitesi/sayfası temini, alan adı temini, web barındırma ile bilgisayar program ve ekipmanlarının uzaktan bakımı.

2. Her türlü yazılım tedariki ve güncellenmesi dahil dijitalleştirilmiş ürünlerin satışı, web sitelerine ilişkin filtrelerin yüklenmesi, güvenlik duvarı kurulumu.

3. Görüntü, metin ve bilgi sağlanması ile veri tabanlarının hazırlanması.

- Alıcı tarafından girilen belirli verilere yanıt olarak internetten veya bir elektronik ağ aracılığıyla bilgisayardan otomatik olarak üretilen hizmetler.

- Alıcı ve satıcının internet veya diğer bilgi teknolojileri aracılığıyla bir araya getirilmesini veya işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlayan platformlar tarafından verilen her türlü hizmetler.

- Fotoğraflara, resimlere, ekran koruyuculara, masaüstü temalarına erişmek, indirmek.

- İnternet servis paketleri (Haber, hava durumu veya yol durumu raporlarına erişim, oyun alanları, web sitesi barındırma, çevrimiçi tartışmalara erişim).

- Web sitesi/ sayfası gibi elektronik ağlar üzerinde ticari veya kişisel varlığın sağlanması veya sürdürülmesine ilişkin hizmetler.

Kaynak:http://www.bloomberght.com/haberler/haber/2081736-iosa-androide-amazona-ebaya-kdv-mukellefiyeti-geliyor
Bir engelli dediysem o şahıs benim. Yaş olmuş 34, elim ayağım var çok şükür sadece boyum kısa, hani şu 150 lik ve 160 lık erkek gibi görünüp kendi boyunu beğenmeyen dalkavuklar varya he işte onlardan daha kısayım ve hiç şikayetçi olmadım, hatta bu halime seviniyorum lakin etrafımdaki insanlar buna sevinemiyor niyeyse, görenler sanki yaratık görmüş gibi davranıyorlar, bi maşallah ordan öbür maşallah burdan, si....gidin a..kk sizemi kaldım, 14 yıldır çalışıyorum ve kimseye muhtaç olmadım çok şükür. Durumum çoğu insandan çok daha iyidir. Gidin evlenenlere,düğün yapanlara maşallah çekin istyemiyorum sizin maşallağınızı.

Bu son zamanlarda bu ülkenin insanlarından tiksinmeye iğrenmeye başladım. Otobüste giderken dik dik bakmalar, abuk subuk laf atmaları, telefonda konuşurken dangalakların gelip kiminle konuşuyor demeleri sizene a... her istediğimi yaparım, istediğimle konuşurum, hiç kimseyi ilgilendirmez. Bu olaylar son zamanlarda çok olmaya başladı, ülkenin zeka seviyesi yerlerde o malum ama bu kadar da rezil olacağını tahmin etmiyodum.....

EKLEME................
Benim durumum, Cücelik olarak biliniyor ve Avrupa ülkelerinde engelli sayılıyor, devlet olarak her zaman yardım ediyorlar, bir kaç kişiyle görüştüm avrupada yaşayanlardan, ondan biliyorum, adamların arabaları evlerini bile ayarlıyorlarmış, iş güç ne imkan varsa veriyorlar.

lakin bizim ülkede normal insandan hiçbir farkınız yok deyip rapor felan vermiyorlar, yardımı bırak, olan işlere bile çomak sokanlara rastladım, rapor için çok uğraştırdılar yüzde 41 ancak alabildim. Ehliyet vermiyorlar. Ehliyet olmayınca arabayı nasıl alacan, onda bile yardım eden bile yok. Ancak yüzde 95 ve çalışamaz durumdaysan ötv kdv indirimi yapıyorlar sadece, bu kadar. Senelerdir bu gibi sorunlarla uğraşıyoruz. Uğraşmayada devam ediyorum, engelli olarak emekli olayım dedim onada darbe vurdular, 20 yıl çalışmak gerek diyorlar, bu bir kaç yılda belim ağrımaya başladı, bizim gibi insanların çoğunda bu sorun oluyormuş ve yardım edeni bile bulmak zor, 7 yılım kalmış malulen emekliliğime, zaten normal emeklilik 25 yıl, 5 yıl daha bekler öyle emekli olurum.


PS4 FIFA 18 standart sürüm: 269 TL

PS4 FIFA 18 Ronaldo sürümü: 309 TL

PS4 FIFA 18 İkon Sürümü: 329 TL

PS3 FIFA 18 Standart Sürümü: 259 TL

Xbox One FIFA 18 standart sürüm: 269,25 TL(EA Access üyelerine 242,33 TL)

Xbox One FIFA 18 Ronaldo sürümü: 328,75 TL(EA Access üyelerine 296,88 TL)

Xbox One FIFA 18 İkon sürümü: 339,25 TL(EA Access üyelerine 305,33 TL)

PC FIFA 18 standart sürüm: 238 TL

PC FIFA 18 Ronaldo sürümü: 318 TL

PC FIFA 18 İkon sürümü: 358 TL

Yanlışım varsa düzeltin lütfen.
Kaynak başka bir siteden aldım. İsmini şimdi yazmayım

Kardeşime hediye olarak alacaktım lakin, alamayacam galiba
Forumdan 1 kişi katıldığı için, konu kaldırılabilir . Kusura bakmayın artık. Çekiliş youtube kanalımda devam ediyor
Android 8 Türkiyede yayınlanmaya başladı. Hadi hayırlı olsun
Tahminimce android 8 j7 prime telefonunu son güncellemesi olacak.


Özellikleri
Gücünü sekiz çekirdekli Exynos 7870 1.6GHz saat hızında çalışan işlemcisinden alan Galaxy J7 Prime, 5.5-inç büyüklüğünde full HD tft lcd ekrana ve 16m renge sahip. Ayrıca cihazda 3GB RAM, 16/32GB dahili hafıza, 3,300mAh pil, 13MP arka kamera, 8MP ön kamera, 151.5 x 74.9 x 8.1mm ölçüler, WiFi b / g / n, Bluetooth 4.1, GPS ve Glonass gibi özelliklere sahip.

--------------------------------------------------------
Root yapımı Türkçe anlatımlı video
Gerekli dosyalar :https://mega.nz/#!c1oCADoJ!ctf3KgrKaIw-IAA7JRRAixxbn6qIPzX7sA5xSjemSRg


-------------------------------------------------------------
ROM NASIL YÜKLENİR İZLEYİN (GEREKLİ DOSYALAR)
Anlatım için video linkine tıklayın:https://www.youtube.com/watch?v=akZhMhyYw08&t
samsung usb driver :https://devfiles.co/download/AbRa7wHc/SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.exe
odin:https://mega.nz/#!4lYw3KYL!BmYkbiloT7Pfg2SrW4rrXF5zVeNY6VG1kpqr4rYa8OI
rom sitesi:www.sammobile.com
Rom (alternatif) : upload ediliyor bekleyin


--------------------------------------------
FORMAT NASIL ATILIR İZLEYİN


Telefon İnceleme

Videolu inceleme


Ram kullanım videosu :


Oyunlardaki sorun çözülmüştür (nedeni yüksek çözünürlük)

ninjakusi arkadaşa teşekkür ederim, oyun sorunu içinhttps://mobile.donanimhaber.com/samsung-telefonlarinda-oyunlarda-kasmaya-son-kesin-cozum--122922093#122922093

Kamera çekimleriResimler
s2 ile çekilmiştir.

Artıları+
Bildirim ışığı mevcut
Parmak izi okutması için tuşa basmanıza gerek yok, 1 saniye kadar parmağınızı basmadan tuşa dokunun, ana ekran karşınızda.
Radyo var
3g görüntülü görüşme mevcuttur
Ekran tft FHD 1080P dir (Bilgi için mesajı sonuna bakın)
3 gb ram lpddr3
64 bit işlemci (yazılım 32bit) 7780 + mali t830mp2 700mhz
Tasarım iyi
Ekran ve kasa oranı çok iyi
Telefon ince
Android 6.0.1 ile gelmektedir (gram kasma donma yok)
Batarya 3300 mah, yoğun kullanımda tam bir gün gitmektedir
Az kullananlar ise 2 günü ve daha fazla göreceğine eminim
Otg flaş disk çalışıyor (denenmiştir)


Eksileri-
Kutudan çıkan şarj cihazı ve kablo çin malı gibi duruyor,sağlam değil ve yavaş şarj ediyor
Kutudan çıkan kulaklık bir halta yaramıyor, kulaklık almanızı tavsiye ederim
Parmak izi okuması arada bir sapıtıyor, bazen hemen açıyor, başka zamanda bir kaç denemeden sonra açılıyor, yazılımla düzelir herhalde
Ön kamera flaş yok
Arka led flaş tektir
Telin arka kısmı kaygan, dikkat edilmezse düşme tehlikesi olabilir. Kılıfla kullanılırsa iyi olacaktır
Arka kamera orta derece
Ön kamera müdağillerinden bir nebze iyi
pusula sensörü yok
gyroscope yok. (Mesela viar gözlük ile youtubede 360 derece video izlenmiyor.)
Hızlı şarj desteklemiyor maalesef.
Ekran parlaklığı yüzünden güneş altında gözükmüyor
Tft ekran yüzünden oyunlarda dokunmatik sorunu oluyor (örneğin: pes, fifa, nba tarzı oyunlarda çok oluyor)Bu bilgiler için unpop arkadaşa teşekkür ederim
J prime serisinde kullanılan panel PLS TFT dir. Peki PLS TFT nedir ? Ya TFT nedir ? Peki IPS nedir ? Kısaca bir özetliyorum.
TFT yani uzun ismiyle Thin Film Transistor , baslıbasına herhangi bir panel teknolojisine işaret etmiyor. TFT, aslında LCD panel demenin başka bir yolu.
En yaygın iki TFT LCD tipi ise IPS ve TNT ekranlar. Su an 7-8 adet TFT ekran var bunlardan baslıca iki ana TFT ekran var diyebiliriz.
1.TN TFT LCD
2.IPS TFT LCD
Bunların arasında daha kaliteli olan IPS-TFT. TNT olanın görüş açılarında problemleri var. Daha iyi görüş açısı ve renk oluşumu amacıyla, 1996 Yılında Hitachi tarafından IPS panel geliştiriliyor. Kısacası ucuz ve yetersiz olan TN-TFT, daha kalitli olan IPS-TFT Yalnız su var ki prime modeli ne TN TFT ne de IPS TFT. Bunda kullanılan 7-8 TFT panelden biri olan bir panel, PLS TFT. Bu panel 2010/2011 yılında Samsung tarafından geliştirilmiş olup IPS ile oldukça benzer bir yapıya sahip bu nedenle telefon ozelliklerini gosteren programlarda Pls yi IPs olarak gostermeleri çok doğal. Bu arada Samsung PLS panellerin IPS panellere göre görüş açılarında, parlaklıkta, görüntü kalitesinde, panel esnekliğinde avantajları oldugunu iddia ediyor.

Kaynaklar :
http://www.tomshardware.co.uk/forum/57485-3-tomshardware
http://shopap.lenovo.com/in/en/faqs/pc-life-faqs/what-is-ips/
https://www.vxdisplays.com/tft-lcd
https://en.wikipedia.org/wiki/Thin-film-transistor_liquid-crystal_display#Plane_Line_Switching_.28PLS.29


Rami bir kaç gün önce aldım ve biraz önce elime ulaştı, akşam eve gittiğimde, takıp test etmeye başlayacağım, bakalım sonuç ne olacak

Şu anda kullandığım ramler
Kingston HyperX Fury Blue 4GB 1600MHz DDR3 Ram HX316C10F/4 X2 ADETYeni aldığım hilevel 2gb ddr3 ram
HI-LEVEL 2GB 1600MHz DDR3 RAM HLV-PC12800D3/2G
Merhaba arkadaşlar, bu leptopda windows 7 yüklüydü ilk zamanlar, 120 gb ssd alıp uzunca bir süre windows 7 kullanıldı, lakin uzun süre kullanıldıktan sonra windows arada bir açılıp kapanıyordu, bende windows 10 yükleyeyim dedim lakin ne dvdyi boot edebildim nede usb flaş diski, bios ayarlarında usb 1 sıraya koyuyorum ama tam boot ederken en sol üstte çizgi geliyor ve öylece kalıyor, normalde windows 10 yükleme ekranı gelmesi gerek ama o çizgi geliyor ve kalıyor öyle, bende ssd yi aldım, masaüstü bilgisayarda windows 10 yükleyip çalıştırdım ve 5 dakika kullandım sonra leptoba taktım ama bu seferde hardiski boot etmiyor, önceden çalışan hardisk şimdi hiç boot etmiyor, ne saçma iş arkadaş, live olan windows sürümleri bile çalıştırmıyor maalesef, kaç gündür uğraşıyorum deli edecek beni, ssd de windows 10 yüklü ama leptop açmıyor, bios ekranında ssd hardiski görüyor ama boot etmiyor.

Aşağıdaki yazı çıkıyor ssd hardisk takılı iken. (gerçi olmayıncada aynı hatayı veriyor)
Sdd de windows 10 yüklüdür


Leptobun özellikleri
i7 işlemci
8 gb ddr3 1333 ram
1 gb yada 2 gb gtx 550 ekran kartı
120 gb ssd takılı.
Hakkında
Konum: Kocaeli
Meslek: Muhasebe
Forum İmzası:
Al sana imza - i5 4670 3,8ghz - ASUS B85-PLUS REV 1.01 INTEL 1150 SOCKET DDR3 - 16gb ddr3 1600 - Evga Gtx960 4gb gdrr5 128bit - 128gb ssd 1tb 2tb - lenovo z500 256gb ssd 1tb
Forum İkinci El İmzası:
imza mimza yok
chu hi8
Sistem ve Tercihleri
Oyun Platformu
Pcimim
Takım
Beşiktaş
Steam
Turancen
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 24 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen hafta
Mesaj Sayısı: 5.112
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.826
İkinci El Bölümü Mesajları: 56
Konularının görüntülenme sayısı: 412.962 (Bu ay: 1.444)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.857 (Bu hafta: 2)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.