Teğmen
08 Şubat 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 50 (Bu ay: 0)
Gönderileri

GIGABYTE Z97M-D3H Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3100MHz Anakart

Intel(R) Core(TM) i7-4790 CPU @ 3.60GHZ

Asus GeForce GTX970 4GBDX12 Ekran Kartı

HyperX Beast 16 GB(2x8) 2400MHz DDR3

Özellikleri yazılı bilgisayarı 2.800 TL'ye almak için satıcı ile anlaştım.

Bilgisayardan pek anlamam piyasa şartlarına göre yüksek bir fiyatmı?

Bu fiyata daha iyi bilgisayar alma imkanım varmı?

Maximum 3000e kadar çıkabilirim malum ekonomik şartlardan dolayı önerisi olan varmı?

Bu sabah binamdaki port sorunu nedeniyle Türktelekom üsküdar merkeze gittim. Port sıkıntısını hallettim. İnternet aboneliği için sözleşme yaptık falan. yarın kurulum için geleceklerdi. Henüz hizmet almaya başlamadım kısacası sözleşme iptali yapsam fesih bedeli çıkarmı. sözleşme iptalini nasıl yapabilirim? bilgisi olan var mı?
AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, çarşı ve mahalle bekçilerine halka yardım, vatandaşlardan kimlik sorabilme ve adli görevler verilmesini de içeren kanun teklifini TBMM Başkanlığına sunduklarını açıkladı.

Kanun teklifi 18 maddeden oluşuyor. Bekçiler, olay çıktığı zaman suçluları gözaltına alıp genel kolluk kuvvetine bildirecek. Bekçiler daha önce polisle beraber çalışıyordu; düzenleme ile Jandarma ile de çalışma imkanı geliyor.

Merak ettiğim nokta bekçi çevirip kimliğimi sormuştu bir kaç kere, yetkisi olmadan mı kimlik sordu bana?

Reklamın suyu çıktı artık

Milli Piyango İdaresi’nin 31 Aralık Yılbaşı Özel Çekilişi’nde 80 milyon liralık büyük ikramiye ‘1358490’ numaralı çeyrek bilete çıktı.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde yaşayan Esat Şahan'ın bir numarası farklı ‘1358430’ numaralı çeyrek biletine teselli ikramiyesi çıktı. Bileti sorgulattığında 20 bin TL para kazandığını, bu paranın ‘haram’ olduğunu ifade eden 37 yaşındaki Şahan, bileti yaktı.

“Alışveriş merkezine çay içmeye gittim. Hesabı ödemeye gittiğimde bir bayan bilet uzattı, alır mısınız diye. Ben de çocuğumun ısrarına dayanamayarak satın aldım. Bileti sorgulattığımda son bir rakam ile 20 milyon lirayı kaçırdığımı gördüm. Çeyrek bilet olan biletime 20 bin TL vurdu. Haram para olduğu için bilete dokunmadım, paraya çevirmedim. Piyango bileti alanlara almamalarını tavsiye ederim, haramı evlerine sokmasınlar.”

20 milyon tl çıksa yakacakmıydı gene acaba
Mesai saatime uygun olarak her sabah aynı saatteki otobüse binmekteyim. Son 2 haftadır yaşlı bi teyzemize denk gelmekteyim otobüste. Hastaneye gidip geliyormuş, fizik tedavi görüyormuş,dizlerinde platin varmış, 2 sene önce kaza geçirmiş,özel hastanede fizik tedavi görüyormuş muş muş muş.(Her gün anlatacak birini buluyor aynı hikayeyi dinliyorum)
Teyzeyle alakalı şöyle bir sıkıntı var.

Tamam hastasın ona lafım yok yaşlılara saygımız sonsuzda. 2dk'da bir geğirmek nedir arkadaş. Sabah sabah midemizi altüst ediyor.kimse cesaret edip teyzeyi uyaramıyorda. Teyze rahatsızsın anladık bari elindeki şalla ağzını kapat geğirirken. bi mahcupluk hisset. Bir garrrkkkkk sesi peşine üffff bütün kokusunu salıyor midesinin.
Uzak dur diyenler olacak uzak duramıyorum bindiğim durakta teyzenın oturduğu koltuk tarafına kadar dolu oluyor.her gün aynı koltuğa oturuyor.

Bazen suratına bakıyorum yaptığı ayıbı anlasın diye dalga geçer gibi yüzüme baka baka geğiriyor.

Bu teyzemizi nasıl uyarabilirim? Otobüste linç olmadan nasıl halledebilirim?
Diğer insanlarda rahatsız oluyor ama benim gibi yaşından dolayı teyzemize bişi diyemiyorlar.
Evdeki ufak tefek işlerde kullanmak üzere fiyatı uygun olduğu için atlas marka şarjlı tornavida aldım. Dün akşam kayın pederim'e gideceğim için teslimat adresi olarak dükkanının adresini verdim. Akşam iş çıkışı dükkana gittim kargoyu teslim almıştı. Kargoyu açtığım anda şok oldum çünkü sadece ürünün kutusu ve garanti belgesi çıktı içerisinden. Kayın pederim kargo benim olduğu için kutuyu açıp bakmamış. Kargoy Hepsiexpress kargo tarafından getirildi. Ürünün eksik olduğunu dün akşam telefon ile müşteri temsilcisine ilettim kayıt oluşturduğunu söyledi. Böyle bir şeyin olması mümkün değil dedi. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum

-Ürün iadesi nasıl yapabilirim? Sonuçta kutuda ürün yok şuanda
-Aynı ürünü talep edebilir miyim? Nasıl bir yol izlemem lazım

Teşekkürler

Düzeltme : Ürünü satın aldığım mağaza Hepsiburada kendi mağazası bu hatayı yaptı.

Düzeltme 2: Ürün bedeli kadar hediye çeki tanımlandı sorun çözüldü.
Bilgisayarımın özellikleri

İşlemci: Intel Core i5 7400 Soket 1151 3.0GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci
Ram: 2 adet 4 GB RAM 1600 MHZ ( Markasını tam hatırlamıyorum)
Harddisk: 2 adet Seagate 500GB 5900RPM Sata 3.0 8MB 3.5" Hard Disk ST3500312CS
Monitor: Asus VP228DE 21.5" 5ms (Analog) LED Monitör

Anakart modelimi bilmiyorum Casper Nirvana yazıyor kart modelinde ( CpuZ ile bakıncada aynı)

Şuanki ekran kartım Sapphire HD5450 ekran kartını değiştirmek istiyorum GTA 5 , Fifa 17 , Resident evil 7 oynayabileceğim bi ekran kartı tavsiyeniz varmı? bütçem maksimum 400 :(
Yurt dışından HTC One E9+ getirttim türkçe dil yükleme imkanı varmı bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim
.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 194
İkinci El Bölümü Mesajları: 12
Konularının görüntülenme sayısı: 657 (Bu ay: 87)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 97 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Android Telefonlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.