Yüzbaşı
15 Aralık 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 80 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar,

Ocak, şubat ayları içerisinde monitör hariç 5500 TL civarında bir sistem toplamayı planlıyorum. Aşağıdaki donanımlar için bu fiyat aralığında bu sistemi toplamak mantıklı mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

1. Intel i3-10100F dört çekirdek 3.60 GHz işlemci​
2. MSI H410M-A PRO Intel LGA1200 DDR4 Micro ATX anakart.
3. Patriot Viper Steel 8 GB 3000MHz DDR4 PVS48G300C6 bellek. * 2
4. SanDisk Ultra 3D sdSSDH3-500G-G25 2.5" SATA 3.0 SSD.
5.Zotac GTX 1660 Super Twin fan ZT-T16620F-10L 192 Bit GDDR6 6 GB ekran kartı.
6. Zalman N5MF 4RGB fan ATX kasa siyah PSU yok.
7. Zalman ZM550-gvıı 550W Power Supply.

Toplam 5443.
Fiyatlar değişmiş olabilir.

Önerilenler
5. sıradaki ekran kartı yerine

Palit GeForce GTX1660 Ti DUAL 6GB 192Bit GDDR6 Ekran Kartı

almam. Arada 200-250 lira civarı bir şey var. 8-10 fps fark görünüyor. Değer mi?

-----
3. sıradaki ram yerine

Bunu
Neo Forza 8 GB DDR4 3000 MHz CL15 1.35V Gaming Soğutuculu Ram
yada bunu almam
Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000MHz DDR4 CL16 AX4U300038G16A-SR30 Ram
Merhaba Arkadaşlar,

Malumunuz üzere ingilizcede dil bilgisini ne kadar iyi biliyor olursanız olun kelime olmadan hiç bir anlamı kalmıyor. Ben de şu sıralar ingilizce ile haşır neşir oluyorum. Bir yandan gramer çalışırken diğer yandan kelime öğrenmeye çalışıyorum. Bununla ilgili araştırmalar yaparken şöyle bir videoya denk geldim.

İlgili video :https://www.youtube.com/watch?v=uHPBHuca-I0

Videonun özeti şöyle
1. Gün 3 kelime buluyorsunuz. ve çalışıyorsunuz.
2. Gün 3 kelime daha buluyorsunuz ve yazıyorsunuz. Bir önceki günün kelimelerine çalışıyorsunuz.
3. Gün 3 kelime daha buluyorsunuz ve yazıyorsunuz. Bir önceki günlerin kelimelerine çalışıyorsunuz.
.
.
.
14. Gün 3 kelime daha bulup o kelimelere ve geçen günlerin kelimelerine tekrar bakıyorsunuz.
15. Gün 14 gün boyunca yazdığınız kelimelere genel itibariyle bakıyorsunuz. Bu gün yeni kelime yok.
16. Gün öğrendiğiniz kelimelerle kendinize test yapıyorsunuz ve durumunuzu inceliyorsunuz.

Öneriler
-Kelimeler için bir defteriniz olsun.
-Kelimeler için resimli kelime kartları oluşturmaya çalışın. Zira görsel zeka daha iyidir.
-Programa gün gün uyun çok fazla zamanınızı almıyor.
-Her kelime için 3 tane basit olsa da cümle kurun. I like swim, I hate apple gibi.

İşe yarıyor mu?

Bu gün 15. günümdeyim arkadaşlar. Hazırladığım kelimeler 14 gün sonunda 42 tane. 42 tanesini de ezberledim.

Nasıl Yaptım?

Devamlılığı olsun diye kendime bir instagram sayfası açtım. Kelimeleri ve cümleleri yazıp paylaşmak için. Hem defter derdinden kurtuldum hemde hazırlarken de tekrar etmiş oldum. Bu kelimeleri oluştururken çağrışım yapacak resimler seçtim. (görsel hafıza için). 14 günün sonunda kendimi test ettiğimde 42 kelimeyi biliyordum. Tüm kelimelere 3 er cümle yazdım. Cümleleri bazen çeviri sitelerinden aldım bazen kendim yazdım çoğu zaman kendim yazdım. Cümlelerde hata olabilir.

Bu arada kelime seçimi için internette listeler var. 2500 kelimelik en çok kullanılan kelime listesi var. Dileyen olursa paylaşabilirim.

İncelemek ve benimle beraber kelime öğrenmek isteyenler için instagram hesabım. @ingilizceturkcekelime
https://www.instagram.com/ingilizceturkcekelime/

Öğrendiğim kelimeler

Arkadaşlar üzerine biraz düşünce oluyor gerçekten. Vazgeçmeyin tekrar edin.

Metodu geliştirmek için daha fazla ne yapabiliriz? Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.
Merhaba Arkadaşlar,

İş yerinden bir arkadaşım Skoda Octavia almayı düşünüyor. Araştırıyoruz. Önceliği geniş bir bagaj hacmi ve değişen boya olmaması. Bu fiyata Octavia mantıklı mı? Mantıklı ise Octavia'nın hangisi alınmalı? Motor hacmi, hangi modelin daha iyi olacağı konusunda yardımınıza ihtiyacımız var.

Octavia dışında bir model önerir misiniz bu fiyatlarda. egea yada renault düşünmüyor kendisi.

Şimdiden teşekkürler.
Merhaba Arkadaşlar,

Abim için bir bilgisayar almayı planlıyoruz. Metin2 yi çoğunlukla oynuyor. Onun dışında bir kaç basit oyun daha. Bir kaç gün içerisinde alacağız. Öncelikli olarak fiziksel mağazalar olmak üzere önerebileceğiniz laptopları yazar mısınız lütfen.
Merhaba Arkadaşlar,

Bir şey öğrenmek istiyorum. Benim iphone üzerinden whatsapp görüşmelerimin icloud v.s herhangi bir yoldan görünmesi mümkün mü? Apple şifremin bilindiğini düşünürsek. Casus yazılım olma ihtimali düşük. Bu konuda bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum.

İyi çalışmalar.
Çatalca'da bir adam yolda yürürken çarpıştığı kadına yumruk attı. Neye uğradığına şaşıran kadın yediği yumruktan sonra yere düştü.

Özür bu insan müsvettesine adam dedim.

Kaynak :http://www.turkiyegazetesi.com.tr/yasam/507721.aspx

Edit 1 : Malum kişi yakalanmış. Tıp öğrencisiymiş.

http://www.mynet.com/haber/guncel/atasehirde-kadina-saldiran-kisiyi-ayakkabilari-yakalatti-iste-saldirganin-ilk-ifadesi-3293546-1

Saldırı Yapanın İfadesi

Yürürken bir kadına çarptım. Kadın bana, 'Önüne baksana geri zekalı' dedi. Ben de moralim çok bozuk olduğundan dönüp omuzundan hızlıca ittim." dediği öne sürüldü.

Saldırıya Uğrayanın İfadesi

Saldırıya uğrayan A.Ç'nin polise verdiği ifade de ise, evine gittiği sırada siyah saçlı, kirli sakallı, beyaz tenli bir erkeğin kendisine çarptığını söyleyerek, "Yavaş olur musunuz" dedim. O da bana, "Sen bana nasıl böyle bir şey dersin" dedi ve beni omuzlarımdan yere itti, yere düşürdü. Bir müddet yerde kaldım" dediği öğrenildi.

Edit 2 : Taciz ile ilgili herhangi bir ifade olmadığından söz konusu kelimeleri konudan kaldırdım.
Merhaba Arkadaşlar,

Son günlerde yaşadığım bir problem. Görev yöneticisini açtığımda Hizmet Ana Bilgisayarı: Yerel Hizmet (Ağ Yok) (3) kısmının aşırı sistem tükettiğini gördüm. Kapatmayı denediğimde sistemi yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba Arkadaşlar,

Bu gün katlanır bisikletimi sattım. Üzerine biraz daha ekleyerek şehir/tur bisikleti almayı düşünüyorum. Ancak o kadar çok çeşit var ki hangisini alayım bir türlü karar veremedim. Forumda arattığımda hep eski başlıklar mevcut o yüzden güncel tavsiyeler almak istedim.

Arkadaşım mtb al diye diretiyor lastikleri değiştirirsin diyor. MTB ler daha güzel duruyor ama boşuna da pedal çevirmek mantıklı gelmiyor açıkcası. Bu konudaki düşüncenizi de merak ediyorum.

Bir diğer merak ettiğim konu ise 27,5 bisikletleri seleyi düşürerek kullanabilir miyim. Çok mu büyük gelir. İlla 26 mı almam gerek.

Bütçe : 1500 (Maksimum)
Tercih : Şehir - Tur Bisikleti - - Ön amortisör olsun istiyorum. Zira arada arkadaşlarla bozuk yola girebiliyoruz.
Bisikletin Durumu : Eğer ikinci elde çok daha iyi bir bisiklet alabileceksem olabilir. Çok yıpranmamış olması lazım tabi.
Boy : 1.66 Kilo 78
Bulunduğum İl : Kocaeli

Mümkünse HD fren

Şimdiden teşekkürler.
Merhaba Arkadaşlar,

Aklımda şu anda piyasada olmayan ve tutacağını düşündüğün bir proje var. Teknolojik bir alet kendisi ve normal şartlarda pahalı olan bir aletin işlevini çok daha ucuz fiyatlara yapmasını sağlayacak. Aklımda bir kaç soru var.

1. Bu fikri arıkovanında destek için açsam fikrin korunmasını nasıl sağlayabilirim?
2. Arıkovanı dışında fikrim için desteği nasıl bulabilirim.
3. Bu fikri bir şirket altında yapmak zorunda mıyım? Mesela ham maddeyi ve üretimi yapacak yeri ayarladım diyelim. Yine de bir firma görünmesi şart mı ?
4. Arıkovanı gibi projelere destek veren yerler için kayıt şartları nelerdir.

Bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
Merhaba Arkadaşlar,

Ben internet gazetesi okurken her iki tarafında (muhalif ve iktidar yanlısı) gazetesini okurum. Buna göre yorumlarım olayları genelde. Birgün haber sitesine girdiğimde selahattin demirtaşın BirGün gazetesine mektup yazdığını ve bu mektubun Birgün tarafından yayınlandığını gördüm.

Burada iktidarı eleştiren bir çok kişinin birgün gazetesinin yaptığı haberleri Cumhuriyet sözcü gibi kaynak olarak gösterdiğini biliyoruz. Selahattin demirtaşın siyasi kimliğini ideolojisini tartışmaya gerek yok sanırım.

Sorum şudur ki muhalif olmak demek sırf muhalefet için terörün siyasi yapılanmasındaki baş adamın yazısını yayınlamak demek midir? Yok değilse bu sitenin amacı nedir? Yada buradan kaynak gösteren arkadaşlar aynı fikirdeler midir?

Cevaplarını bilen şöyle gelsin.

Siteden kaldırılmasına karşı ekran görüntüsü.

İlgili haberin linki.

http://www.birgun.net/haber-detay/cezaevi-kullanma-kilavuzu-165215.html
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Mobil cihaz
Xiaomi
Operatör
Türk Telekom
Operatör
Türk Telekom
Oyun Platformu
PC
Takım
Galatasaray
Steam
sdtzby
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 17 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.579
İkinci El Bölümü Mesajları: 7
Konularının görüntülenme sayısı: 16.352 (Bu ay: 625)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.342 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.