Yarbay
01 Kasım 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 256 (Bu ay: 0)
Gönderileri

https://www.amazon.com.tr/dp/B087X7Z3NL

pazartesi günü LG 24GN650 almıştım bu ikisi arasında gidip geliyordu şimdi bu fiyatı görünce içim bir cız etmedi değil

mevcut sistemim şu şekilde;

gtx 1660S

ryzen 5 1600 af

b450m

16 gb ram

512 gb ssd falan filan

şuan yeni monitör alma arifesindeyim ve 1080p 2k monitör arasında sıkıştım kaldım, 2k alırsam 1660S ile bir halta yaramıcak birde 2k monitörde 1080p oynayınca görüntü kötü oluyor falan diyenler var o yüzden bende şöyle bir şey düşündüm 2k monitör alayım 6 ay sonra da 3000 serisi ekran kartları yaygınlaşınca benimkini abime 7k dan falan satıp kendime şöyle bir şey yapayım diyorum;

rtx 3060ti

ryzen 5 3600 + soğutucu

b550

16 gb ram

512 gb ssd falan filan

böyle bir upgrade de eskisini sattıktan sonra nerden baksanız 6-7k üstüne koyarak oluyor ve karar veremediğim nokta acaba bu kadar para verdikten sonra 1660s den 3060ti geçince gerçekten o fiyat farkkını hissedebilecek miyim oyun performanslarına bakıyorum 3060ti ın en büyük avantajı bana 1080pden 2k a geçiş olacak gibi duruyor daha önce 2k kullanmadığım içinde bu fiyata geçmek worth mü değil mi bilemiyorum

lanet olası konsol oyunları ucuz olsa upgrade edeceğim paraya konsol alırdım ama konsolda da oyunlar çok pahalı

neyse bu tarz bir tecrübe yaşayan varsa yorumlarını bekliyorum ona göre bin lira fazla verip 2k monitör bakacam  

3 aydır yazlık internet kullanıyordum babamın üzerineydi bitmesine 1 hafta kala kendi adima internet baglattim ve anladığım kadarıyla bağlamalari için 3 aydır kullandığım port dışında başka bir porta takıp yapmaları gerekiyor. Şimdi sorunda burda başlıyor 3 aydır tam 16mbps alırken yeni bağlanan internetle 12 den fazlasını veremeyiz diye tutturuyorlar hatta 2 e 8 e flnda düşürüp duruyorlar, ben adamlara 3 aydır 16 aldığımı söyledikçe onlarda bana hattiniz 12 i destekliyor diye tekrarlayıp duruyor

benim merak ettiğim bu aradaki hız farkını port farklılığı mı oluşturuyor ve bunu nasıl duzelttirecez

İlginç bir sorunum var, biraz internette bakındım ama tam sorunuma karşılık bir şey bulamadım, sorun şu şekilde eğer kasanın usb portuna harici hdd takarsam görmüyor ama anakarta takarsam görüyor ama bu sefer de sesi bozuyor ses çıkartan hiçbir şey çalışmıyor (çok ilginç??) misal youtube dan video açılmıyor spotify açılmıyor oyun açılmıyor vb. ve pc i kapantıcaya kadar böyle kalıyor bunlara ek takılı olsun olmasın bir kere takıp çıkarttıysam bilgisayarı kapatırken kapanıyor gibi ama fanlar dönmeye devam ediyor, eğer kasanın usb portuna takılıyken reset tuşuna basıp resetlersem açıldığında görmeye başlıyor

hdd i laptopda deniyorum onda bir sıkıntı olmuyor bu pcde de bir zamanlar sorunsuz çalışıyordu ama ne zaman ne yaptımda bozuldu bilmiyorum

sistemde sata ssd ve nvme m2 ssd takılı bunlardan dolayıda sıkıntı çıktığını gördüm ama benim sorun o alana giriyor mu bilmiyorum
İlginç bir sorunum var, biraz internette bakındım ama tam sorunuma karşılık bir şey bulamadım, sorun şu şekilde eğer kasanın usb portuna harici hdd takarsam görmüyor ama anakarta takarsam görüyor ama bu sefer de sesi bozuyor ses çıkartan hiçbir şey çalışmıyor (çok ilginç??) misal youtube dan video açılmıyor spotify açılmıyor oyun açılmıyor vb. ve pc i kapantıcaya kadar böyle kalıyor bunlara ek takılı olsun olmasın bir kere takıp çıkarttıysam bilgisayarı kapatırken kapanıyor gibi ama fanlar dönmeye devam ediyor, eğer kasanın usb portuna takılıyken reset tuşuna basıp resetlersem açıldığında görmeye başlıyor

hdd i laptopda deniyorum onda bir sıkıntı olmuyor bu pcde de bir zamanlar sorunsuz çalışıyordu ama ne zaman ne yaptımda bozuldu bilmiyorum

sistemde sata ssd ve nvme m2 ssd takılı bunlardan dolayıda sıkıntı çıktığını gördüm ama benim sorun o alana giriyor mu bilmiyorum
https://www.incehesap.com/gaming-geceleri/

ürünler çıkmaya başladı indirim saat 20.00 da başlıyor

16 gb ram lazım 8 gb indirime giriyor ve 1 den fazla alamıyoruz
Anakart : Gigabyte B450M-S2H 430 TL
İşlemci : AMD Ryzen 5 1600 12nm 630 TL
Ram : 16 gb 2x8 markaya karar vermediğim daha 500TL civarı olanlardan biri
Ekran Kartı : Galax Gtx 1660 super 6gb 1600 TL

kart ve psu konusunda ikilemde kaldım bir yanda

corsair spec delta var üzerinde corsair vs550 psu ile geliyor 590 tl tek sorunu ön panel gibi gözüküyor hava alacak alanlar kısıtlı

diğer yanda

sharkoon shp650 psu 305 tl ve bunun yanına şu iki kasadan biri dark guardian veya ranker cygnus bunların ön paneli corsair e kıyasla daha verimli duruyor ama şöyle bir şey var bu ikiliyi seçersem 50 lira daha fazla olacak ve psu sharkoon olacak

hangisini alayım karar veremedim bir türlü
Aşırı sıcak değil ama mouse arayanalar için güzel fiyat her şey dahil 40$ a geliyor en son itopya 230 tl e satmıştı şuan bu civara bulunmuyor

https://www.amazon.com/Razer-DeathAdder-Elite-Mechanical-Ergonomic/dp/B01LXC1QL0/

ben 2 razer deathadder 1 razer imperator eskitmiş biri olarak tavsiye etmiyorum ama seveni var, benimkiler de hep kısa sürede çift tıklama sorunu belirdi o yüzden omron switch kullanmayan mouse almak lazım ama onlar hangileri bende bilmiyorum
minning ve herb ile saatte en kötü 10k farm yapmam lazım ama şuan en çok ne satılıyor bilmiyorum o yüzden yardımlarınızı bekliyorum hangi ore u ve herb ü farmlamak lazım şöyle peynir ekmek gibi satacak
Hakkında
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 40 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 23 sa. önce
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.734
İkinci El Bölümü Mesajları: 12
Konularının görüntülenme sayısı: 2.415 (Bu ay: 730)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5.361 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.