Onbaşı
10 Mayıs 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 119 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Yaklaşık 14 senelik sadık bir digitürk üyesiyim. İnanın bu firmanın insanları enayi yerine koyma biçimi artık beni bile şaşırtıyor. Altın koltuk paketine üye olmuştum ve geçen sene giriş paketi hariç diğer paketleri taahhütlü fiyatlar üzerinden %50 indirimle paketleri seyrediyordum. Bu sene giriş paketine haber paketi ve müzik paketi gibi müşterisi bulunmayan iki paketi komple fiyat ilavesiyle eklemişler.Giriş paketi şu anda 19,99 tl olmuş durumda. Bu sene diğer paketleri de taahhüt fiyatından değil de liste fiyatı üzerinden değerlendirmeye almışlar. Müşteri hizmetlerini aradım bana durumun anlattığım şekilde olduğunu belirttiler.Gizliden yüzde 30 zam yaptılar eski üyelere bilginize...
Amerikadan satın aldıgım 2 adet EOC-2610 tr ye geldi.Gercekten cok guzel bir alet gucu de fazla umarım outdoor access point olarak senelerce problemsiz kullanırım.Fiyatını merak edenler için adedi 79 USD ve nakliye ücret.Elimde

2 Adet Airties RT-205 Modem

1 Adet Airties Ap-400 Access Point

1 Adet Airties Ap-301 Access Point

1 Adet High Power 800mW Usb

1 Adet Pirelli A226g Modem(Fiberoptik için)

2 Adet Senao EOC-2610 Outdoor Access Point(1.0.39 firmware)

var ve 3 eve yayılmıs sekilde bunlar kullanılacak.Hepsinde son yazılımlar yukludur.Yalnızca Pirelli modemde internet bulunuyor gerisi dagıtıcı olacak.

Yapmak istediğim:

1- 1.evde bulunan Pirelli Modemden internet alıyorum Eoc-2610(access point modunda) ile interneti yayıyorum.Pirelli modemin ozelliklerini bilen birisi anlatsa cok iyi olacak cok karmasık ayarları var.

2- 2.evde bulunan Eoc-2610 hangi modda olacak .Ap modu uygun mu?.2.evde ayrıca Airties rt-205 i kullanıyorum ve ayarlarını degistirerek artık access point modunda kullanıyorum onu gayet basarılı.Yalnız tek lan cıkısı var bundan eoc-2610 ap modunda olsa iyi olur.Airties rt205 lan baglantısı dreambox da kullanılıyor.1. ev ile 2. ev arası sadece 30-40 metre yalnız arada bina var.

3-3. evde yalnızca ap400 u kullanacagım pc yanına da 800mw high power ı koyacagım

.Bu durumda bir adet tr-205 ve ap-301 bosa cıkıyor sorun degil bu.

Yukarıda yazdıklarıma uygun baglantıyı nasıl yaparım.Airties larda mesh ozelligi ile kopru/tekrarlayıcı baglantılarını isaretleyebiliyoruz yalnız guvenlik kapalı veya wep seciliyken bu fonksiyon calısıyor.Yukarıdaki agı asagı yukarı kurdum Eoc 2610 lar da a.p modunda tum modem ve ap lere de mac filtresini yaptım.Yalnız sifresizken hepsinin arasında baglantı kuruluyor eger wep sifresi verirsem Eoc-2610 larla baglantı kesiliyor sifre dogru wep ayarı dogru ip ler sabit zaten sorun ne uyumsuzluk mu var bunu nasıl asarım?
Bugun nihayet Sapphire 1650 Pro Agp kartını alabildim.Dün mecidiyeköy,kadıköy ve bakırköy de tüm bilgisayarcıları dolaştım.İnanın çogunda agp kart yok.Olanlarda fx5200,fx5500,9250,9600pro var.Birkac bilgisayarcıda leadtek 128mb a6600td ile 6800xt var.Sapphire 1600pro kartlar genelde kadıköyde bulunabiliyor 3-4 yerde var.Fakat geçen hafta gelen 1650pro anında tükenmiş hiçbir yerde yok ne zaman hangi fiyata geleceği de meçhul.Listelerde yalnızca vatan bilgisayarda full modeli satılıyordu onu da bu sabah ben 300ytl ye aldım baska kalmadı.Kartı taktım şimdi 3dmark 2005 i cekiyorum.İlk görünüm itibariyle fanı inanılmaz gürültülü bu sesi nasıl azaltabilirim.Oyunlarda henüz denemedim ama eski kartımı(leadtek fx5700) katlayacagına eminim.Piyasada Agp kartlar kalkıyor gibi oysa 3 milyon agp kullanıcı var türkiyede ve pc express kartlarla agp versiyonları arasında cok fazla performans farkı yok.Bu nasıl bir mantık bilemiyorum nvidia içeriye agp kart sokmuyor ati eski teknoloji x800gibi agp olarak neredeyse pc exp in 2 katına pazarlamaya çalışıyor.Şu aşamada agp de ikinciel çok iyi bir kart bulamazsanız en iyisi şu an istanbulda asla bulamayacağınız sapphire 1650 pro.
Hakkında
Meslek: Elektrik Müh.
Forum İmzası:
*CORSAIR CARBIDE 500R -THERMALTAKE 1050W -ASUS X570P PRIME -AMD RYZEN 9 3900X -XIGMATEK VENUS -ASUS RTX3080 ROG STRIX -250 GB SAMSUNG EVO 970 NVME M2 -1TB KINGSPEC NVME M2 -2TB SEAGATE NAS5900 -2TB SEAGATE NAS -1TB 2.5"-750GB 2.5" -2TB WD MY PASSPORT -2TB SEAGATE EXPANSION -ASUS 24B1LT -2x16GB CRUCIAL BALLISTIX SPORT LT 3000MHZ -ARCELIK 65 OLED 9900 -EMERSON 1500VA UPS -MICROSOFT WIRELESS 3000 -HUAWEI FIBER MODEM -HARMAN KARDON AVR255 HTS16 -2XEAP225 -TPLINK WDR7500
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 87
İkinci El Bölümü Mesajları: 36
Konularının görüntülenme sayısı: 10.646 (Bu ay: 210)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 13 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.