Yarbay
10 Ekim 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 23 (Bu ay: 0)
Gönderileri
2017 model Makyajlı kasa Sandero'lar şimdi Türkiye'de!

https://www.dacia.com.tr/araclar/modeller/yeni-sandero.html

Ambiance Paketi 2017 yılı değişiklikleri:

+Yokuş Kalkış Desteği (HSA) eklendi
+2 cam otomatik (sürücü bölümü tek dokunuşla inip/kalkabiliyor)
+Stepne artık opsiyon değil, standart
+Cam açma kapama kumandaları artık kapılarda
+Direksiyon yenilendi (korna direksiyon üzerinde)
+Ön ve arka far grupları yenilendi, ön far grubuna LED gündüz farları eklendi
+Arkaya 12V'luk soket eklendi
+1.2 16valf 75bg motor seçeneği kaldırıldı, yerine Renault'un yeni 1.0 SCe 75bg atmosferik motoru geldi

Stepway Paketi 2017 yılı değişiklikleri:

+Yokuş Kalkış Desteği (HSA) eklendi
+Direksiyon ve vites topuzu deri oldu
+Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu/direksiyonu eklendi
+Yolcu emniyet kemerine yükseklik ayarı eklendi
+Cruise Control (Hız Sabitleyici)/Hız Sınırlayıcı eklendi
+Yol Bilgisayarı eklendi
+Yan dikiz aynaları artık elektrikli
+Ön kol dayama eklendi
+Arkaya 12V'luk soket eklendi
+4 cam otomatik (sürücü bölümü tek dokunuşla inip/kalkabiliyor)
+4 Airbag artık standart (Sürücü, Yolcu ve yan hava yastıkları)
+Stepne artık opsiyon değil, standart
+Cam açma kapama kumandaları artık kapılarda
+Direksiyon yenilendi (korna direksiyon üzerinde)
+Ön ve arka far grupları yenilendi, ön far grubuna LED gündüz farları eklendi
+Araç daha çok SUV görünümüne kavuştu

+Stepway paketinin opsiyon listesine fabrika çıkışlı arka park sensörü ve geri görüş kamerası eklendi

Ambiance Paketi 2017 Model Yılı Ağustos 2017 Fiyatları:

1.0 SCe 75bg benzinli atmosferik motor + 5 ileri manuel şanzıman: ₺45.500

Ambiance Paketi Opsiyon Fiyatları:

+Dacia MediaNAV Navigasyonlu multimedya sistemi: ₺1.850 (opsiyonel)
+Metalik Renk: ₺800 (opsiyonel)

Stepway Paketi 2017 Model Yılı Ağustos 2017 Fiyatları:

0.9 TCe 90bg turbo benzinli motor + 5 ileri manuel şanzıman: ₺54.500
0.9 TCe 90bg turbo benzinli motor + 5 ileri yarı otomatik Easy-R şanzıman: ₺59.000
1.5 dCi 90bg turbo dizel motor + 5 ileri manuel şanzıman: ₺65.000
1.5 dCi 90bg turbo dizel motor + 6 ileri yarı otomatik Easy-R şanzıman: ₺69.500

Stepway Paketi Opsiyon Fiyatları:

+Dacia MediaNAV Navigasyonlu multimedya sistemi: ₺1.850 (opsiyonel)
+Arka park sensörü: ₺650 (opsiyonel)
+Tekno Paket (Dacia MediaNAV Navigasyonlu multimedya sistemi + Geri Görüş Kamerası): ₺2.400 (opsiyonel)

Bence Sandero'ya 2017 makyajı çok yakıştı. Hem tasarım olarak Sandero daha yakışıklı bir hal aldı, hem de ''Dacia mı? Direksiyonu opsiyonel olarak mı aldın! Hahaha!'' geyiği Stepway paketi ile kapanmış oldu
Merhabalar;

Son zamanlarda evim için 40" boyutlarında bir TV bakıyorum. Normalde FHD TV bakıyordum fakat 4K'ların fiyatı FHD'lerin fiyatına indiği için 4K televizyonlara bakmaya başladım.

Genel olarak 1700-2200 TL arasındaki TV'leri araştırdım ve 3 seçenek buldum;

Grundig Immensa 40VLX8600BP 4K TV

-40"
-HDR
-Smart özellikli
-Dahili WiFi
-8 hoparlörlü Dolby Digital destekli
-HEVC destekli
-4 adet HDMI 2.0 portu

Fiyat: 1999 TL
http://teknosa.com/urunler/110015752/grundig-40vlx8600-bp-2xdvb-tcs2-4k-uhd-smart-40-hd?gclid=CjwKEAiAr4vBBRCG36e415-_l1wSJAAatjJZ3UzV0lluXqPptAgOYj9PxiWhDZdSQ0R1hIXN4OenfxoCDM_w_wcB&gclsrc=aw.ds

Samsung 40KU7000

-40"
-HDR
-Tizen İşletim Sistemi
-Dahili WiFi
-3 adet HDMI 2.0 portu

Fiyat: 2199 TL
http://www.teknosa.com/urunler/110015783/samsung-40ku7000-40-7-serisi-uhd-tv-smart-tizen-dahili-uhd-uydu-alici

Vestel 40UA9300

-40"
-Smart özellikli
-Dahili WiFi
-3D Destekli
-4 adet HDMI portu

Fiyat: 1699 TL
http://teknosa.com/urunler/110012889/vestel-40ua9300-40"-4k-ultra-hd-3d-smart-dvb-t2cs2

sizce hangisi alınır?
Veya bunlara alternatif olarak önerebileceğiniz bir TV var mı?

Normalde sadece Grundig ile Samsung arasında kalmıştım fakat Vestel'in fiyatı cezbedince onu da seçeneklerime ekledim.
Merhabalar;

Bu başlıkta DH Mobil BETA uygulaması ile ilgili ilk izlenimlerimi, yaşadığım sorunları ve de önerilerimi paylaşacağım.

Cihaz: HTC One M8 (M8n)
Uygulama sürümü: 1.9.2
İşletim Sistemmi: Cyanogenmod 13.1 - Android 6.0.1 Marshmallow

İlk İzlenimler:

Uygulama tasarım olarak çok iyi, önceki bildirim uygulamasına göre kat be kat fazla emek harcandığı belli oluyor. Hatalar var tabii ki fakat bu hatalar BETA sürüm olduğu için gayet normal. Uygulama bir beta sürüme göre gayet iyi. Emeği geçen herkese teşekkürler

Gördüğüm Hatalar:

-Şu linkteki (http://goo.gl/YVzmE3 ) Android 6.0.1 Marshmallow cihazlarında bulunan ''Sistemsel Hata'' problemi.
-LTE üzerinden uygulamayı kullanırken bazen ''Sistemsel Hata'' almamız.
-PM üzerinden veya normal bir konuya mesaj gönderirken ''Gönder'' tuşuna bastıktan sonra alt görseldeki hata geliyor, fakat hata gelmesine rağmen mesaj gönderilmiş oluyor.

-Uygulamanın içinde gelen internet tarayıcısı ve fotoğraf gösterici eklentileri her zaman düzgün çalışmıyor. Bazen açabileceği formatta olduğu halde telefonun kendi internet tarayıcısına yönlendiriyor.
- (Sadece bir kez başıma gelse de) Uygulama üzerinden mesajıma fotoğraf yüklemek istediğim zaman yükleyeceğim fotoğrafı seçip yükle diyorum, fakat uygulama fotoğrafı yüklediği halde fotoğrafın URL'si mesaja eklenmemiş oluyor.

Öneriler:

-Uygulamayı karanlık ortamda kullananlar için ''Gece Modu'' eklenebilir (beyaz üzerine siyah/turuncu yazı yerine siyah üzerine beyaz/turuncu yazı).
-Sayfa düzeninin sürekli aşağıya doğru kayması yerine masaüstündeki gibi sayfalı yapıya dönüştürülebilir.
-Detaylı mesaj yazma ekranına geçmeden emoji eklenebilmeli (sol alt köşedeki ''detaylı mesaj yazma ekranına geç'' butonu biraz daha ufaltılıp [gerçi ufaltılmasa da olur] sağına emoji butonu eklenebilir).
-Konu başlıklarını gördüğümüz ekranda ''Son Gönderilen Mesaja Git'' butonu olmalı (illa da konunun ilk mesajını açıp sol alt köşeye dokunup en son mesaja git diye dolanmamalıyız).
-(Varsayılan olarak değil, isteğe bağlı olarak) Sırf etiketlendiğimiz, cevapama/alıntı yapıldığımız mesajlardan değil favorilere eklediğimiz konulardan da bildirim alabilmeliyiz (hatta daha da detaya inilirse favoriye eklediğimiz konular arasında hangilerinden bildirim gelip hangilerinden gelmeyeceğini de seçebiliriz).

Şimdilik bu kadar, tekrardan emeği geçenlere teşekkürler
Dostlar Merhabalar;
Yaklaşık 4-5 aydır HTC One M8 cihazımda Cyanogenmod'un 12.1 ve 13.0 sürümlerini kullanmaktayım. Fakat şimdi HTC'nin Stock ROM'una dönmek ve de Bootloader Kilidini Kapatmak istiyorum.

Aslında gayet memnunum bu romdan, fakat son zamanlarda telefonumun servislik olabileceğini düşündüğümden dolayı bu işlemi yapmak istiyorum.

Sorum ise; Acaba HTC'nin One M8 için olan Android 5.0.1 veya Android 6.0 Stock ROM'unu nereden indirebilirim? ROM kurmak için açtığımız Bootloader kilidini nasıl kapatabilirim?

İnternetten araştırdım fakat bu işlemi doğru düzgün anlatan hiçbir yer bulamadım.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.364
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 69.655 (Bu ay: 297)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 450 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Taşınabilir Bilgisayarlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.