Teğmen
24 Eylül 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 5 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba Üstatlar,
Bilgisayara virüs bulaşmıştı.Bu virüsleri sildiğim halde bilgisayarda kalıcı sistem hatalarına yol açtı.Bende format atmak yerine kullandığım işletim sistemi olan Windows 10'un Güvenlik sekmesinde ki Kurtarma seçeneklerinden bilgisayarı sıfırlamaya çalıştım fakat virüsten dolayı bu yol devre dışı kalmıştı.Ben de Gelişmiş Başlangıç seçeneğinden bilgisayarı yeniden başlattım ve ayarlardan bilgisayarı sıfırladım.
Harddisk yerel disk c ve d diye ikiye ayrılmış durumdaydı ve yerel disk d'de arkadaşımın manevi değeri çok fazla çocukluk fotoğrafları, aile fotoğrafları, kişisel fotoğrafları mevcuttu.Daha önce Windows 10'un sıfırlama işlemini yapmadığım için sadece yerel disk c'yi sıfırlayacağını düşünmüştüm.Fakat iki diskide sıfırladı.Birden fazla kurtarma programı kullandığım halde programlar genel olarak .swf .gf gibi uzantılı dosyalar buldu ve bu dosyaları hiçbir şekilde açamadım.Bazı programlar ise .jpg .gif .png gibi uzantılı resimleri buldu fakat hiçbiri açılmadı ve hepsi 5mb boyutundaydı.Ve bir iki programında bulduğu resimler saçma sapan sistem, oyun, program resimleriydi. ( )
Kullandığım programlar:
EaseUs Data Recovery Wizard
7-Data Recovery Suite
Wondershare Data Recovery
Recuva
Active Partition Recovery Professional
DiskInternarls Partition Recovery

Bu programların çoğunu lisanslı bir şekilde kurdum.Silinen resimler gerçekten manevi değeri yüksek resimler olduğundan tekrar geri getirmem gerekiyor.Bu konuda lütfen yardımlarınızı bekliyorum.
Merhaba Üstatlar,
Bilgisayara virüs bulaşmıştı.Bu virüsleri sildiğim halde bilgisayarda kalıcı sistem hatalarına yol açtı.Bende format atmak yerine kullandığım işletim sistemi olan Windows 10'un Güvenlik sekmesinde ki Kurtarma seçeneklerinden bilgisayarı sıfırlamaya çalıştım fakat virüsten dolayı bu yol devre dışı kalmıştı.Ben de Gelişmiş Başlangıç seçeneğinden bilgisayarı yeniden başlattım ve ayarlardan bilgisayarı sıfırladım.
Harddisk yerel disk c ve d diye ikiye ayrılmış durumdaydı ve yerel disk d'de arkadaşımın manevi değeri çok fazla çocukluk fotoğrafları, aile fotoğrafları, kişisel fotoğrafları mevcuttu.Daha önce Windows 10'un sıfırlama işlemini yapmadığım için sadece yerel disk c'yi sıfırlayacağını düşünmüştüm.Fakat iki diskide sıfırladı.Birden fazla kurtarma programı kullandığım halde programlar genel olarak .swf .gf gibi uzantılı dosyalar buldu ve bu dosyaları hiçbir şekilde açamadım.Bazı programlar ise .jpg .gif .png gibi uzantılı resimleri buldu fakat hiçbiri açılmadı ve hepsi 5mb boyutundaydı.Ve bir iki programında bulduğu resimler saçma sapan sistem, oyun, program resimleriydi. ( )
Kullandığım programlar:
EaseUs Data Recovery Wizard
7-Data Recovery Suite
Wondershare Data Recovery
Recuva
Active Partition Recovery Professional
DiskInternarls Partition Recovery

Bu programların çoğunu lisanslı bir şekilde kurdum.Silinen resimler gerçekten manevi değeri yüksek resimler olduğundan tekrar geri getirmem gerekiyor.Bu konuda lütfen yardımlarınızı bekliyorum.
Dx11'da msaa 4x ve diğer ayarlar fullde Gta5'i 1 aydır sorunsuz oynuyordum.Bugün girmeye çalıştığımda oyun modu yüklendikten sonra oyun kendini alta alıp durduruldu hatası vermeye başladı.Sonra belgelerimdeki ayarlardan dx10.1'i seçtim ve oyuna sorunsuz girdi fakat grafikler dx11'e göre kötü görünüyordu.Zaten bazı grafikleri açılmıyordu bile.

Forumlarda dolaşırken belgelerdeki Rockstar Games klasörünü silin düzelir diye bi konu görmüştüm.Yaptım düzeldi, msaa 4x açtım sorun olmadı fakat diğer ayarları fulleyince yine oyunu alta alıp durduruldu hatası vermeye başladı.

Nasıl eskisi gibi full ayarlarda oynayabilirim? Yardım etmeye çalışan herkese şimdiden sonsuz teşekkürler...

[Amd ekran kartı driveri günceldir]
Amd hd7850 ekran kartı kullanmaktayım.Driverlerin hepsi güncel.1 aydır oynadığım gta5 bugün durduk yere hata vermeye başladı.Hikaye modu yüklendikten sonra karektere geçiş anında oyun alta alınıyor ve bi süre sonra durduruldu hatası veriyor.Amd driverinde "Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" diye uyarı veriyor.

Yardım etmeye çalışan herkese şimdiden teşekkürler.
2 gün önce; amd fx6300 işlemci, msi 970 gaming anakart ve corsair 8gb 1600mhz cl9 ram almıştım.Bugün aida64 programında dolaşırken ramin 1333mhz olduğunu gördüm.Neden 1333mhz gözüküyorki? Anakart 1600mhz'yi destekliyor.

Aida64:

Cpu-Z'deki görüntüler:

GIGABYTE F2A88X-D3H A88X http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-f2a88x-d3h-a88x-soket-fm2-ddr3-2400mhzoc-hdmidvi-anakart.html?srt=PU#genel-bakis

MSI A88X-G41 PC MATEhttp://www.vatanbilgisayar.com/msi-a88x-g41-pc-mate-v2-soket-fm2-ddr3-2133mhz-vgadvihdmi-anakart.html?srt=PU

Bu iki anakart arasında kaldım.Amd athlon x4 840 ve hd7850 ekran kartı ile kullanacağım.Yarın alacağım için acil tavsiyelerinizi bekliyorum.
Amd Athlon x4 840 işlemci almayı düşünüyorum.
http://www.vatanbilgisayar.com/amd-athlon-x4-840-soket-fm2-31ghz38ghz-boost-4mb-onbellek-65w-28nm-islemci.html

Bu işlemcinin yanına hangi anakartı ve rami alırsam en iyi performansı alabilirim? (işlemci dahil bütçem 700 lira)
Parçaları vatan bilgisayardan alacağım.

Hd7850 ekran kartı kullanmaktayım.Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Bu sabaha kadar her şeyin düzgün çalıştığı bilgisayar kapatıp açtığımda görüntü vermemeye başladı.Çoğu şeyi denedim ama çözülmedi.Monitörü vga kablosuyla beraber laptoba bağladığımda görüntü verdi.

Denediğim yollar:
*Ramleri çıkartıp geri taktım
*Ramlerin birini takıp diğerini çıkardım (iki ramde de denedim)
*Bios pilini çıkarttıp geri taktım
*Monitörden gelen vga kablosunu direk anakarta bağladım

Yine de hiç bi şey değişmedi.Sorun halen devam ediyor.

Anakartımı ve işlemcimi yaklaşık 8-9 yıldır kullanmaktayım.Şu ana kadar hiç bi sorun çıkmamıştı.Ramlerde 4-5 yıllık.Ekran kartım 3.yılını doldurdu.Ekran kartında sorun olduğunu düşünmüyorum.Tabiki de sizin değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Ayrıyetten uzun bi süredir ekran kartının çift fanlarından biri normal hızında dönerken diğeri yavaş dönüyordu.Diğer bütün fanlar çalışmakta.

SORUN ANAKARTTAYMIŞ.ANAKART-İŞLEMCİ VE RAM SETİ ALDIM.SORUNSUZ KULLANIYORUM.EKRAN KARTI VE PSUYU DEĞİŞTİRMEDİM.
Telefonu alalı 2 hafta oluyor.Aldığım ilk gün açtığımda bütün uygulamaları güncellemişti.Fakat Voice Mate adlı uygulamayı güncellerken, indirdikten sonra ''Durdu:Ne yazık ki, Uygulama güncellemesi'' hatasını veriyor.2 haftadır düzelmedi.Dün Clean Master uygulamasını indirdim.Ondada aynı sorunla karşılaştım.Lg g2 kullanan bi arkadaşıma sorduğumda böyle sorunlar yaşamadığını söyledi.(O 3-4 aydır kullanıyor)

FABRİKA AYARLARINA DÖNDÜRDÜM DÜZELMEDİ.HARD FORMAT ATTIM YİNE AYNI

Herkese Merhaba,
İntel core 2 e6300 1.8ghz işlemciye oc yapmak istiyorum fakat daha önce hiç oc yapmadığım için fazla bi bilgim yok.İşlemciyi 2.3 2.5ghz yapsam benim için yeterli olacaktır.(olursa 2.5ghz üstüde olabilir)

Bilgisayarım ile ilgili bütün bilgiler burada.Ayrıyetten 550watt power ve 4gb ram kullanıyorum.Sıcaklık değerleri yüksek diyorsanız 40 50 liralık işlemci soğutucusu alabilirim tabi öneriniz varsa.Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.
Hakkında
Meslek: Ziraat Mühendisi
İlgi Alanları: Oyunlar
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Oyun Platformu
PC
Takım
Trabzonspor
İşlemci
AMD
Anakart
MSI
Sabit Disk
Western Digital
Ekran Kartı
Sapphire
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 122
İkinci El Bölümü Mesajları: 10
Konularının görüntülenme sayısı: 9.277 (Bu ay: 109)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.