Yüzbaşı
06 Eylül 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 32 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Geçenlerde bi arkadaşa bi yardımım olmuştu. Oda bana hediye olarak tesbih almış internetten. 80 liraya. Kehribar diye yazıyor. Akşam arkadaşa kargo ulaşmış, ama tesbihte bi dandiklik var diyo. Yarın getirecek bana. Tesbihin orijinal tesbih olup olmadığını nasıl anlarım
En üst edit: iyi dilek dileyen, hayalimin gerçekleşmesini temenni eden bütün forumdaşlara teşekkür ederim. İnternet çok olmadığı için tek tek cevap veremiyorum. Kusura bakmayın lütfen

Üst edit: @Infinitum adlı arkadaştan çok beğendiğim not:
Öncelikle, insanlar hayal kurmayı, plan yapmayı yanlış anlıyor. Bir plan yaparsın, amaç birebir yapmak değil, o plan çerçevesinde çabalamaktır. Şurada 2 hayal kuruyoruz paylaşınca onu da kendi depresiflikleriyle kirletiyorlar. Adamlar hayalimizden de vergi almadan bırakın da onu yapalım. O yüzden dayanağı olmayan troll yorumları sallama.

Abilerim ve kardeşlerim hepinize iyi akşamlar. Şimdi belki biraz uzun olsa da size geleceğimle ilgili planlarımı anlatıyorum. Sizden ricam yazıyı okuyup, hayatıma nasıl yön verdiğimi yorumlamanız.

Öncelikle kendimden bahsedeyim ben 18 yaşında sağlık meslek lisesi 3. sınıfı okuyan bi arkadaşınızın (lisede 1 defa kaldım) derslerim çok iyi değil işin açıkçası. Ortalamam 55-60... Şimdi ben att bölümü okuyorum (acil tıp teknisyeni) veya bilinen şekliyle ambulansın içinde müdahale eden kişi.

Üniversiteyi İzmirde veya ankarada okumayı düşünüyorum. Zaten okumak istediğim bölüm 2 senelik. Yani bir bakıma hem yeni bir şehir tanırım hemde kendi ayaklarım üzerinde durmayı öğrenirim.

2 senelik bölümü bitirdikten sonra askere gidicem inşallah. Askerden geldikten sonra bi süre kpss'ye çalışıcam.

Kpss'yi kazanırsam inşallah, direk kendi memleketime yani Kahramanmaraşa tayin isteyeceğim. Zaten bilen bilir maraş çok ucuz bir şehirdir. 4+1 kocaman evler 500-600 lira kirası. Fatura falanda çok ucuz. Yani tek başına yaşayan birisi ayda 400 lirayla çok rahat geçinir. Bende öyle yapmayı düşünüyorum. Ananemlerin evi var orda. Kocaman ev. Bende bi odada yaşarım.

Ortalama bi att maaşı 3000 civarı. Ben 500 lira kendime cep harçlığı yapsam. Kaldı 2500 lira civarı. Senede 30.000 lira yapar buda. Yaklaşık 5 sene böyle idare ederim. Ne etti para 150.000 bu paranın 75.000 lirasıyla işlek bi yerde dükkan açarım. Cepte kaldı 75.000 bu parayla da iyi bi araba alırım kendime.

Dükkandan ayda 1500 lira kar etsem, att maaşı ile birlikte 4000 lira yapar ayda. Bu paraylada iyi bi ev için kredi çekerim. 29-30 yaşına geldiğimde evlenirim. Mis gibi yaşarım.. Sizce hayallerim çok mu abartı. Lütfen ciddi cevap verin...

Edit: dükkan olayı kesin değil. Onun yerine ek iş olarak özel hastanede çalışırım... Getirisi daha yüksek hem.
Gassal (ölü yıkayan) olmak istiyorum. Okuldaki öğrenmenlerim ve arkadaşlarım beni garipsiyor. Manyak mısın falan diyorlar. Bence bu işte garip bişey yok. Sonuçta bi insanın son vazifesini yerine getiren bi meslek. Sizce de garip mi?
Beyler bi kız arkadaşım var ama sadece arkadaşız. Bu bana bugun gitti polar almış. Çok hoşuma gitti, bende ona hediye almak istiyorum ama ne alsam karar veremedim. Max 35-40 liraya kadar önerin
Beyler annem 46 yaşında. 2 gün önce gitmiş saçını 3 numaraya vurdurmuş. Hayır bide başörtülü değil, yani heryer de 3 numara saçla geziyor. İnsanlar garip garip bakıyor bize. En kötüsü de haftaya veli toplantısı var. Yani ben annemi o halde okula götürmek istemiyorum. Haa sakın annesinden utanıyo falan diyim te beni sinirlendirmeyin..
Arkadaşlara voleybol maçına gitmeye karar verdik. Ayın 22'sinde vakıfbank - eczacıbaşı maçına gidicez. İnternette biletlere baktım ama hiç bi şey çıkmadı. Acaba biletsiz mi giriliyor, yoksa kapıda bi yerden mi alıyoruz?
Beden hocamız spor klubu üyelerini yarın belgrad ormanına götürüyor. Gidiş dönüş 20 lira. Sizce gitmeli miyim?

Not: sabah 7'de yola çıkacakmışız, yani benim 6'da uyumam gerek ve benle yaşıt kimse gelmicek bu 2 soru yüzünden kafam çok karışık
Bi arkadaşım yurtdışına gitmişti, bugun gelicek. Bana hiç bi şey söylemedi (kapı no falan filan) arkadaş şimdi yolda ve ulaşamıyorum kendisine. Ben dış hatlar yerine gittiğimde nasıl bulurum kendisini? İlk defa yurt dışından birini alcam o yüzden bilmiyorum
Sağlık meslek son sınıftayım. Bu sene üniversite öğrencisi olucam inşallah. Sizce bilgisayar mühendisliği mi daha iyi yoksa att mi
Sağlık meslek son sınıftayım. Bu sene üniversite öğrencisi olucam inşallah. Sizce bilgisayar mühendisliği mi daha iyi yoksa att mi
Hakkında
Hakkımda:
hayat boştur, pompala çoştur

Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Audi
Mobil cihaz
Blackberry
Takım
Fenerbahçe
Dünyadan Futbol
Real Madrid CF
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.980
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 73.343 (Bu ay: 1.637)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.287 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.