A

Çavuş
27 Ağustos 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 48 (Bu ay: 3)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar, 11 şubatta Logitech mx keys klavye aldım.

Bu klavye ara ara ses açma yada kısma tuşu basılı kalıyor, yani tuş fiziksel olarak basılı kalmıyor ama basılıyormuş gibi sesi açıyor yada kısıyor.

Mesela sesi açacağım, ben bir kere basıp elimi çekiyorum ama o elim çekmemişim gibi sonuna kadar açıyor, ses kısmaya bastığımda kısamıyor, 99,100,99,100 şeklinde bi düşüyor bi çıkıyor.

Klavyeyi kapatıp açıyorum bu sefer de kısma aynısını yapıyor, bir kaç kere klavyeyi açıp kapatınca düzeliyor.

Bundan önce de hyperx alloy core aldım onda 8-10 tuşu basmıyordu iade etmiştim.

Kaliteli mal almaya korkar oldum, dandik klavleyelerde yaşamadığım saçmalıkları bu klavyeler de yaşıyorum çok sinir bozucu gerçekten.

Klavye aydınlatmasını kapatıyorum, yazılımı yüklü olmasına rağmen klavyeyi kapatıp açınca yine aydınlatma çalışıyor, yazılımla bile hafıza da tutamıyor.

Bunlar normal mi anlayamadım.

Bu yada benzer sorun yaşayan oldu mu bu klavye ile? Deneyimleyen arkadaşlar bilgi verebilir mi?

Teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar,

14 ekimde prime indirimleri kapsamında HyperX Alloy Core RGB Membran Klavye satın aldım.

esc altındaki çift tırnak tuşu, F1, F2 F3 F4 , üstteki ses açma kapatma tuşları, Q, pgdown, home tuşu ve sağ shift tuşu bir basıyor bir basmıyor.

mesela konuyu açmaya karar verdiğimde hepsi basıyordu, konuyu yazarken yine hepsi birden gittiler Q harfini başka siteden kopyalayarak yazdım.

canı istediğinde hepsi birden basmaya başlıyor. bi süre sonra kendi kendine hepsi basmamaya başlıyor.

bozuk diyorum ama ara ara gelip gidiyor olması biraz şaşırtıyor. böyle saçmalık yaşayan oldu mu aranızda?

teşekkür ederim.

Güncelleme:

Gece bilgisayarı kapattım, tuşlar çalışmıyordu.

Bugün açtım şuan bütün tuşları çalışıyor, klavye sabitti hiç hareket etmedi.

Darbe vs. söz konusu değil, kafasına göre geliyor gidiyor.

Merhaba uzun süredir TürkNet abonesiyim, 35-36mbit hızım gece gündüz sabitti. 15 şubat gibi hat kesildi 24-26 saat kadar telefon hattı, yoktu.
Geldiğinde de hız 11-13mbit e düşmüş şekildeydi. Bu sorunu çözemediler. 15 gün sonunda TT santrale gittim, durumu anlattım.

Santralde ki arkadaşlar bazı abonelerin 8mbit bile alamdığından TT' nin iyileştirme nedeniyle kutu değişiklik yaptığını, benim hattımın da evime daha yakın olan bir kutuya geçtiğimi öğrendim, Fakat santral ile evim arasında ki kutu artık iptal olduğundan YAPA alt yapısı da daha geriye düşmüş hız düşüşü bundanmış.
Zaten santrale uzaklığım 906 metreyken 1144 metre olarak değişmişti, bugün itibari ile 1056 metre olarak güncellenmiş tekrar.

TT den hız sorguladığımda, TT, vodafone, millenicom, netgalaksi vs. zaten hepsi aynı alt yapı.
71-73mbit hız alabilirsiniz diyor. Fakat Türknet'ten sorguladığımda Aktif alt yapımızdasınız 10mbit hız alabilirsiniz diyor.

Bunu Türknet e anlatamadım, resim vs. atmama rağmen ısrarla YAPA dan çıkartmıyorlar, YAPA dan çıkarıp TT alt yapısına geçsem hız sorunu düzelecek muhtemelen ama inatla YAPA da tutmaya çalışıyorlar. Bir de;

Merhabalar,ben N.Ç.
Sizi sisteme kayıtlı numaradan aradım ancak ulaşamadım. Uzak mesafe nedeniyle altyapınız yüksek hızı desteklememektedir. Altyapı değişikliğinde de yüksek hız alamayacaksınız ve bu yüzden altyapı geçişiniz sağlanamaz. Hat değerlerinizde herhangi bir soru bulunmamaktadır.
iyi günler dilerim.

diye mesaj atarak destek kaydını kaptmışlar.

Son zamanlar da hem kahin, hem dikta moda oldu sanırım. Daha alt yapı değişikliğini yapmadan alacağım/alamayacağım hızı da biliyor öngörüyor.

Son olarak Türknet iyi güzel de sorun çıkmadığında, sorun çıktığı gibi darma dağın oluyorlar.

Bi YAPA dan çıkarttıramadık hattı.

Hangi ISS ye geçmemi tavsiye edersiniz, milenicom, netgalaksi vs. hepsi 71-73 mbit veririm diyor sorguda.

Teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar,
Bir klasör de milyarlarca dosya olduğunu düşünün.

Bu dosyaları işlemek için 1 uygulama multi thread olsa dahi çok uzun süre işlem yapması gerekiyor.
Bu nedenle uygulama 8-10 thread ile işlem yapacak fakat bu yetmediğinden aynı uygulamayı bir çok kere daha çalıştırarak daha hızlı ve daha çok işlem yapmayı amaçlıyorum.

Burada ki sorun işlenen dosyanın diğer uygulama tarafından işlenmemesi.
tek uygulama thread olsa bir listede kontrol ederiz ama bağımsız uygulama olunca iş sıkıntıya giriyor.

Bunun için PostgreSQL kullanmayı düşündüm fakat hantal kalacağından NOSQL de denemeyi düşünüyorum.
Dosya işlenmiş mi bak, işlenmişse esgeç, işlenmemişse işle ve işlenen dosyayı db gir şeklinde kontrol düşünüyorum fakat ne kadar verimli olur bilmiyorum.
Sizce bu iş için noSQL iş yapar mı yaparsa hangi NoSQL i tavsiye edersiniz.
MongoDB, Cassandra, elasticearch vs. vs. vs.

Bu konuda fikir verebilecek arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

C# kullanıyorum.

Teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar,
Mevcut 4790 + 16GB Bilgisayarımın performansın da çok fazla kayıp olmasa da artık yenilemek istiyorum.

Visual Studio, Rad Studio (Delphi), Android Studio, PhpStorm, PyCharm ve WebStorm kullanıyorum.
Bu programlardan, Visual Studio, Rad Studio, Android Studio ve PhpStorm çoğunlukla aynı zamanda açık oluyorlar. Tabi ek olarak Chrome, Opera, Firefox ve Winamp da eşlik ediyor.
Arasıra Photoshop ve LibreOffice vs. de açık oluyor.

16 GB RAM Zaten chrome ve android studio ya yetmiyor.

Donanım olaylarından çok uzak kaldığımdan artık kafama göre toplamanın yanlış olduğunu düşünüyor ve bu nedenle bu konuda bilgili arkadaşların yardımını rica ediyorum.

O.C yapmayacağım, Oyun ara sıra oynarım.
Bütçe sorunum yok ama uçmakta istemiyorum, sonuçta 3.nesil Ryzen işlemciler çıktığında hemen yeni cpu almayacağım. 4790 gibi bu da 3-5 sene misafirim olacak sanırım.

@mehmetkpm arkadaşın yorumundan sonra ek anakart ve ek RAM ekledim.
Ekran kartı için de Tavsiyeleriniz olursa sevinirim. NVidia tarafına da bakmalı mıyız?
Seçtiğim ürünler ilk etapta şöyle.

Anakart:
MSI X470 GAMING PLUS - 889,64 TL
ASRock X470 Taichi AM4 AMD Promontory - 1.440,40 TL
Gigabyte X470 AORUS Gaming 5 - 1.227,19 TL
MSI X470 Gaming Pro Carbon - 1.170,59 TL

İşlemci: Ryzenj 7 2700X - 2.082,19 TL

RAM :

Corsair Vengeance LPX CMK32GX4M2B3000C15W 32 GB DDR4 3000 MHz CMK32GX4M2B3000C15W RAM - 1.484,58 TL
Kingston HX430C15PB3K2/32 32GB 3000MHz DDR4 CL15 DIMM (Kit of 2) XMP HyperX Predator - 1.934,37 TL
Corsair Vengeance LPX 16 GB DDR4 3200 MHz CMK16GX4M2B3200C16 RAM - 798,61 TL x 2 olacak
G.Skill F4-3200C16D-32GTZRX 32GB DDR4 3200MHz memory module - 1.871,58 TL
G.Skill F4-3200C16D-32GTZR 32GB DDR4 3200MHz memory module - 1.750,25 TL

G.Skill görünüm olarak da güzelmiş.

M2 Hdd : Samsung 860 Evo 500Gb Ssd M.2 Disk Mz-N6E500Bw - 578,55 TL
KASA : Cooler Master kullanıyorum 10 senedir ve yine Cooler Master istiyorum fakat karar veremedim
PSU : Mevcut olan: Cooler Master RealPower M850 - RealPower M850
Mevcut PSU'm bu sisteme uyar mı onu da bilmiyorum, aydınlatırsanız sevinirim. Uymazsa mecbur PSU da alacağız.

Çalışırken daha çok alan kullanabilmek için 4K bir ekran kartı düşünüyorum, bu nedenle önümüzde ki günlerde monitör de bakmam gerekecek ama onun acelesi yok.
Sapphire Nitro+ Amd Radeon RX 570 4GB 256Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı 11266-14-20G - 993,42 TL
MSI VGA Radeon RX 570 ARMOR 8G OC 8GB 256 bit GDDR5 DX(12) PCI-E 3.0 - 1.343,04 TL
Bu ekran kartları istediğim iş için uygun mu bilmiyorum.

Seçtiğim ürünler böyle, ürünler içerisinden yanlışlarımı düzeltirseniz sevinirim.

İlginiz ve yardımınız için teşekkür ederim, kolay gelsin.

Edit: Anakart ve RAM seçenekleri ile bir kaç ekleme yapıldı.
Merhaba arkadaşlar, 10 gün önce 2010 model 1.6 Mondeo Titanium aldım.
Bu araca hangi LPG kitini önerirsiniz, İstanbul Anadolu yakasındayım.
İlgi ve önerileriniz için teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar, geçen seneden beri araba almaya niyetim vardı bütçeme göre düzgün bir araç bulamayıp ertelemiştim.
Bugünler de tekrar bakmaya başladım.

2013 Linea Urban

bu araba sizce bu parayı eder mi? alınır mı?
Daha başka marka/model araçlara mı yönelmeliyim.
Aydınlatırsanız sevinirim, teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar, bu konuyu açmadan önce proton hakkında da, uno hakkında da çok okudum ama tarihleri biraz eski yazılar.

10 bin TL bütçem var.
1999 model Uno 70S 7.500 TL.
1999 model Proton 416 GLXi, 415 modelleri 9000 - 9500 TL aralığında.

İstanbul'da yaşıyorum ve yaşım 36, Sizce tercihimi ne yönde kullanmalıyım. Teknik konularda araç tecrübem yok, ilk aracım olacak diyebilirim.
Teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar,
Anakart ve işlemci yenilemek istiyorum.

Mevcut sistemimi 2009 da almıştım;
Anakart: Asus p6t deluxe v2
CPU : i7 920 2.6 Ghz
(3x2) 6 GB Ram

Arada bir oyun oynarım (NFS most wanted 2, NFS The Run, Call of Duty 4 vs. Knightonline)

Bilgisayarı iş için kullanıyorum, DELPHI XE6, Visual Studio 2012, Android Studio ve PHPStorm, Adobe Flash Builder (FLEX), Photoshop(ara sıra) yoğun olarak kullanılıyorum.
Önümüz de ki günlerde(3-6 ay sonra) Unity 3D ile oyun programlamaya gireceğim.

Mevcut bilgisayar da fena değil ama ara sıra editörlerde takılma yapıyor (Unity 3D de ne yapar kim bilir) değiştirme sebebim bu.

Aklımda ileriye dönük olarak 2011 PIN 4820K var aslında fakat performans olarak 4770K'nın gerisinde görünüyor, ayrıca 2009-2014 arası bu zamana kadar yaptığım gibi zorunlu olmadıkça 4-5 sene bilgisayarı kurcalamak istemediğimden 4770K ile 4770 arasında kaldım.

Anakart tercihim ise yerlerde...

Hiç O.C yapmadım, şimdi de yapmayacağım, açıkçası O.C ye ihtiyacım olur mu onu da kestiremiyorum.

Ekran kartım Radeon HD 6670 ve Radeon HD 4890, 4890 yatıyor, 6670 i kullanıyorum.

işlemci, anakart, ram ve soğutucu için bütçem. 2000 TL.

Beni engin tecrübe ve bilgileriniz ile bu karmaşadan kurtarırsanız sevinirim.
Teşekkür ederim. İyi forumlar.
Hakkında
Meslek: Yazılım Uzmanı
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 151
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 841 (Bu ay: 254)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 88 (Bu hafta: 49)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.