B

Onbaşı
03 Mayıs 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Nereden bulabileceğim konusunda bir fikri olan var mı acaba?
Asus Z390-e anakart ve 9600k almış bulundum ama içimde hala bir kuşku var. Ekran kartım 1080ti ve mönitörüm 1440p 144hz. İşlemci yüzünden darboğaz oluşma ihtimali var mıdır bu sistemde? 9700K ya da 9900K yükseltsem mevcut oyunlarda bir fps artışı olur mu?
4 yıldır Dsmart üzerinden 16 Mbit ADSL alıyordum. Taahütüm bitti ve altyapımı sorgulattım. Maalesef apartmanımızda fiber veya kablonet bulunmuyor. Sorduğumda bana 78 Mbit'e kadar VDSL verebileceklerini söylüyorlar. Sizce VDSL hizmetini kimden almalıyım? Aslında TTNET tercih edecektim ama forumu biraz gezdiğimde Youtube'a hız limiti gibi birşey koyduklarını öğrendim. Doğru mudur? Ayrıca online oyunlara da giriyorum vakit buldukça, ping çok önemli benim için. Bunu da göz önünde bulundurursanız sevinirim.

Son olarak 100 Mbit abonesi olursam kopma yaşar mıyım altyapı desteklemediği için? (Malum AKK sonrası 24 Mbit görebilmek için 100 Mbit denemeyi düşünüyorum). Cevap verecek arkadaşlara teşekkürler şimdiden.
Selam herkese,

Yurt dışından aldığım Feiyue 07 model araca transmitterdan geri komutu verince hemen geri gitmiyor. 8-10 defa basınca geri komutunu almaya başlıyor. Bir kere geri komutunu almaya başladığı zaman tekrar ileri yapana kadar düzgün çalışıyor. İleri hareket edince yeniden sıkıntı yaratmaya başlıyor. Sorun esc'de midir acaba? Esc komple sıkıntılı mıdır yoksa yeniden programlanması mı lazım? Yardımcı olabilecek var mıdır? Motor fırçasız bu arada.
Elimdeki MSI P4M900M2-L model eski bir anakarta bios update uygulamak istedim. Bu işlerin acemisi olduğumdan MSI'ın kendi sitesinden MSI Live Update Tool indirip kurdum. Program yeni bir bios versiyon buldu ve indirdi. Windows içinden çalıştırdım ve update edildiğini gösterdi fakat bilgisayar artık açılmıyor. İlk önce bios pilini çıkartıp resetlemeyi denedim ama olmadı. Bilgisayar kapalıyken anakart üzerindeki jumperı diğer pozisyona getirip 5 sn bekledim, sonra eksi haline getirip yeniden açtım, o da olmadı. Anakartı kurtarmanın bir yolu var mıdır? Bios chip değişikliği mi gerekir?

İlave olarak aklınızda bulunsun istiyorum, aynı şey sizin başınıza da gelmesin. Forumlarda bios update'i kesinlikle windowstan yapmayın diye uyarmış herkes. Bu kadar riskli bir olayken neden anakart firmaları hala windowstan çalıştırılabilen update programları yayınlıyorlar anlayabilmiş değilim. Kartlarımızı bozmamızı istediklerini düşünmek bile istemiyorum.

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar,

İşin kolayına kaçtığımı düşünmeyin ama ortalıkta çok fazla çeşit var ve karar vermek gerçekten zor (iki gündür incelemediğim yer kalmadı). Ben oc ile uğraşmayan, SLI veya Crossfire yapmayı düşünmeyen bir oyuncuyum (1 adet sağlam ekran kartı almayı düşünüyorum). Hem kurduğum sistemin stabil çalışmasını, hem de almayı düşündüğüm Core i5 3570 işlemciden tam performansını almak istiyorum. Bununla ilgili anakart önerilerinizi bekliyorum.
Eskilerden bir parça arıyorum (rock tarzı), Offspring'in zirve yaptığı senelerde çıkmıştı piyasaya. Hatta klibinde birbirinin resimlerini odalarının duvarlarına asan fakat bir türlü konuşmayan kız-erkeği konu ediyorlardı. Hatırlayana 10 puan :))
(80 jenerasyonundan umutluyum :))
Hakkında
Meslek: Tekstil Mühendisi
Forum İmzası:
Asus Z390-E // İntel Core-i5 9600K // 2*8GB Kingston 3200 Mhz DDR4 // ASUS ROG STRIX GTX1080TI OC // Samsung 970 Evo 500GB // Evga 850Watt Platinum // Cooler Master HAF-XB // Logitech G710 Klavye // Logitech G602 Mouse
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 11 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 60
İkinci El Bölümü Mesajları: 37
Konularının görüntülenme sayısı: 5.016 (Bu ay: 114)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 9 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.