Yüzbaşı
26 Nisan 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 23 (Bu ay: 0)
Gönderileri
İyi günler. Bir makine formatladım ve yükleme bittikten sonra windows açılırken mavi ekran hatası aldım (machine check exception)

Parçaları kontrol ettim (ram,işlemci,anakart,ekran kartı, hdd, psu hariç :D) ve bir sorunla karşılaşmadım.

Sistem
-asus z170-p (bios güncellemeden olsa sanırım formatı da atamam lazım)
-gskill 2400MHz 8x2 DDR4 ram (Ramleri tek tek denedim çalışıyorlar)
-MSI TwinFrozr 1050Ti (Teknik servisten yeni geldi)
Kullandığım bilgisayar bir etki alanına sahip ve bir nedenden dolayı bu alan bilgisayarı güvensiz olarak tanımlıyor ve kullanıcı adım ve şifremle giriş yapamıyorum. Biraz araştırdım ve etki alanını yeniden tanımlamam gerektiğini öğrendim. Bunun içinde işlemleri Etki alanında Admin ya da Local de admin olarak tanımlanmış bir hesaptan yapmam gerekiyor gibi. Farklı bir yol bulamadım bilen varsa anlatabilir.

Her hangi bir kullanıcı(yetkisiz) ile ağ kablosunu çıkartınca oturum açıyorum ama yapmam gereken tüm işlemler benden bir yönetici girişi yapmamı istiyor. Local admin kayıplarda (kullanıcı profillerinede admin şifresi olmadan bakamıyorum), etki alanında olan admin şifresi güven probleminden duvara tosluyor. Bu işlerle ilgilenen adamdan cevap yok.

Açıkça bana
1)Etki alanını yönetici izni olmadan değiştirmenin yolunu söyleyebilecek yada
2) Local admin şifresini bulma, yeni bir local admin oluşturma yöntemini anlatacak babayiğitler lazım.

Not: Admin hesabı yok yani bana aygıt yöneticisi yada kullanıcı hesapları demeyin. Olsa zaten problem olmaz. Hapşırırken admin şifresi istiyor meret :D ona göre

Bildiğin kısır döngü. Etki alanını değiştirmek için admin hesabı istiyor. Admin hesabını kullanabilmek için etki alanını düzeltmem lazım :D
İyi günler arkadaşlar. Çalıştığım yerde ekranla ilgili bir sorun yaşadım, elim yatkın diye benim ilgilenmemi istediler. Fakat ne kadar uğraşırsam uğraşayım hatayı algılamayı başaramadım. Hatamızdan biraz söz etmek gerekirse.

İlk karşılaştığımda ekran 1 renkli renkli titriyor ekran 2 mavi ve tonlarındaydı(Not: renk ayarlarını kontrol ettim). Ekran kartı arızalıdır dedim ve kontrol etmek için çıkardım taktım, karta en azında görünür ağır bir sorun yok ama hata tekrarlandı. Kartın sürücülerini güncelledim nafile, windowsu güncelledim oda tırt.

Dedim kablolardandır. Dönüştürücüleri değiştirdim çalıştığını bildiğim kabloları taktım. Hatanın boyutu bir nebze değişti. tek ekran şuan sorunsuz çalışıyor. Diğer ekranı taktığımda 2 si birden gidiyor.
Arkadaşlar <a > tagında sorun yaşıyorum. Problemim biraz saçma o yüzden tam olarak anlatabilirmiyim bilmiyorum Css ile <a>tagı düzenlenmiyor. color veriyorum boyut degiştiriyorum arkaplan rengi atıyorum. Yok a bildiğimiz a sadece altındaki cizgiyi kaldırmayı başardım. Tamam ileri düzeyde değilim ama ilk deneyimim de değil ama ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum.

Saatlerdir denemekteyim farklı programlarla kodlama yapmayı denedim olmayınca olmuyor sorunun çözümünü bilen birileri yardımcı olursa sevinirim.
Arkadaşlar 3 yıldır kullanmadığım programa el attım haliyle kısayol tuşlarını hatırlayamadım. Dreamweaver cs5'de ki kısayol tuşlarına baktım orda da göremedim. Bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

Wrap Tag: Bu yazdığımız bir şeyi tarayıp hızlı bir şekilde kod eklememizi sağlayan bir tuş vardı :D örneğin <ul> Herhangi birşey </ul> olan bir yazıyı tarayıp <ul><li><a> Herhangi birşey </a></li></ul> bunu klavye kısayolu ile kodları direk yazmamı sağlayan pencereyi açan bir tuş vardı :D (20 tane olunca problem oluyor 1 sorun degilde :D)

Birde yazdığımız kodları süpaneke boncuğu görünümünden düzenli bir görünüme getiren bir kısayol vardı :D

Merhaba arkadaşlar uzun süredir oyun oynamakdayım ve arkadaşlarımın teşfikleri ile streamerlığa soyundun. Bir kaç haftadır yayın yapmaktayım bu konuda yeniyim fakat Türkiyeden izleyici bulmak da zorluk çekiyorum. Oyun tecrübelerimi sizlerle paylaşmak ve muhabbet etmek isterim. Sizde benim gibi düşünüyorsanız twitchde ki kanalımı ziyaret edebilirsiniz.

Genelde her gün bir aksilik çıkmaz ise uzun süreli yayınlar yapmaktayım. Eğer twitch kanalımı takibe alırsanız yayın yapmaya başladığımda sizlere mail yoluyla yayın yaptığım bildirilecektir.

Twitch Kanalım:http://www.twitch.tv/aleashea

Merhaba arkadaşlar uzun süredir oyun oynamakdayım ve arkadaşlarımın teşfikleri ile streamerlığa soyundun. Bir kaç haftadır yayın yapmaktayım bu konuda yeniyim fakat Türkiyeden izleyici bulmak da zorluk çekiyorum. Oyun tecrübelerimi sizlerle paylaşmak ve muhabbet etmek isterim. Sizde benim gibi düşünüyorsanız twitchde ki kanalımı ziyaret edebilirsiniz.

Genelde her gün bir aksilik çıkmaz ise uzun süreli yayınlar yapmaktayım. Eğer twitch kanalımı takibe alırsanız yayın yapmaya başladığımda sizlere mail yoluyla yayın yaptığım bildirilecektir.

Twitch Kanalım:http://www.twitch.tv/aleashea
Arkadaşlar öncelikle elimde 2 seçenek olsada kafamın biraz karıştığını söylemek isterim ve bu konuda sizin görüşlerinize ihtiyacım var. Klavye ve mouse konusunda sığ fikirlere sahip birisi değilim hatta şeçim yaparken he kullanıcı için klaye mouse secimi kendi kullanım şekline eline oturmasına vb. gibi nedenlere bağlı olduğuna inanırım en iyi malzemeyide alsan kullanıcıya uymuyorsa çöptür.

Lakin gel gelelim 2 şeçenek arasında kaldım. Everest ürünlerine antipatik bir yaklaşıma sahibim ve güvenmiyorum. A4 tech içinse geçmiş kullanımlarıma göre gözüm kapalı güvenirim. Ama markaları bir kenera atarsak (10 yıl jaguar diye bir klavye kullandım ve mükemmeldi yani marka pekde önemli degilmiş) özellik ve kullanım bakımından biraz kafam karıştı eni nesil klavye tasarımlarına pek alışık değilim(Nerde o eski koca koca mutimedia klavyeler).

Şimdi öncelikle ben günün 14 satti oyun oynadığım oluyor ve Mmo, Moba ya da fps gibi şeceneklere takılmıyorum ( Oyun sektöründe babam çıksa oynarım ) Yıllardır standart sistem kullandığım içinde pek macro benim için vazgeçilmez değil ama yinede yeni nesle ayak uydurmak lazım.(Bloody 7 mouse aldım macrosunu 1 kere kullanma ihtiyacı duymadım :D) Lakin eski alışkanlıklardan multimedia vazgeçilmezim özllikle ses açıp kapama konusunda çok gerekli olduğunu düşünüyorum.

Dizayn olarak karşılaştırmam gerekirse X7 macro tuşları olarak oldukça kolay erişilebilen bir tasarıma sahip (bence büyük bir artı hatta gördüğüm en mantıklı gameklavye tasarımı) Everest ise bu konuda biraz geri kalıyor ama X7 tasarımındaki kürdan boyutundaki "space" tuşu pek kulanışlı gelmedi açıkcası (normal boyutlarda olsaydı x7yi direk almıstım). x7 multimedia tuşları biraz basit kalırken bu konudada everest üstün bir tasarım salamış ayrıca daha çok makro fonksiyonu var ama dediğim gibi 5 tane olsun benim olsun :D yani kullanımı rahat olsun klaye uzerinde takla atmaya lüzüm yok. En önemli faktör tepki süresi ama onuda kullanmadan yargılayamam, bur kısımdada sizin deneyimlerinize ihtiyaç duydum.

Dediğim gibi aldığım bir klavyeyi 10 yıl kullanmayı planlarım yani dayanıklılık işlevsellik şuan benim için en önemli nokta indirim varkende kaçırmak istemem.(Bana kalsa 1 ay araştırırım ama :D klayem bozuldu ve indirimi kaçırmak istemiyorum).

Sizin görüş ve fikirleriniz neler eğer tavsiye edebileceğiniz bir ürün varsa onadabakabilirim.(kurtarın beni bu 5tl lik bozuk klayeden :D)
İyi günler arkadaşlar. 95'den beri bilgisayar kullanıyorum ve bu problemle ilk defa karşılaştım. Muhtemelen w7 ile alakalı bir durumdur fakat dediğim gibi pek bir bilgim yok.

Öncelikle hatayı tanımlamam gerekirse, bilgisayar başlanğıçta hdd'yi görmüyor. Fakat boot ayarlarına girdiğimde hdd var. Açılışta sanki hdd'yi görmüyor gibi beni setup ekranına yollamak için "F1'e" basın diyor. Setupa girdiğimdeyse herşey yerli yerinde. Her seferinde bu hata ile karşılaşıyorum. (makine birde ötüyor görmediği için) Tam olarak bilemiyorum belki ben hdd'yi görmüyor gibi düşünüyorum ve bu hatayı veriyor diyorum. Bu hata başka şekilde hiç karşıma çıkmadı.

Setup ekranını geçtikten sonra (bir türlü sorun bulamadım). İşletim sistemi normal bir şekilde açılıyor ve w7 açıldığında buna benzer bir hata ile karşılaşıyorum(Resim ekte mevcut). Bu hata karşıma geldi geleli kullanımda pek farkedilmese hdd'nin yazma ve okumasında sorun olduğunu hissettiriyor. Torrent indirirken dosya kontrolunde bariz bir şekilde hissediliyor. Dosya kontrol ediliyor diyor fakat indirme bir türlü başlatılamıyor.

Hal böyleyken bildiğim tüm yöntemleri kullandım neden kaynaklı olabilir diye fakat sorunu çözmeyi başaramadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Uyguladığım yöntemler:

-Bios ve Boot ayarlarını bildiğim kadar kontrol ettim
-Hdd kablolarını kontrol ettim.(2.hddyi çıkartım ve tek hdd olarak çalıştırmayı denedim)
-Hdd başka bir bilgisayarda denedim(sorunsuz açtı fakat içerisinde yüklü sistem farklı olduğundan işletim sistemini açmasına izin vermedim :D 1TBlık veri var format atmak istemiyorum :D)
ReMoveTheeADAipp isimli bir google crome uygulaması bilgisayarıma dadandı. Açıkcası websitelerindeki yönlendirme sorunu bundanmı kaynaklı tam olarak bilmiyorum ama bu uygulamanın varlığı beni rahatsız etmeye başladı.

Nekadar denesemde bu app'yi google cromedan kaldıramadım bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
Hakkında
Meslek: Profesyonel Gamer
İlgi Alanları: Assasain
Forum İmzası:
***Babies known with their crying The god with its forgiveness I'm not a baby so I don't cry,I'm not God I don't forgive***
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
RwN
Oyun Platformu
Xbox
TV
LG
Notebook
Toshiba
LOL
Katarina
Motosiklet
Ducati
İşlemci
Intel
Anakart
Gigabyte
Ekran Kartı
Zotac
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 680
İkinci El Bölümü Mesajları: 15
Konularının görüntülenme sayısı: 56.325 (Bu ay: 560)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.