T

Yarbay
23 Nisan 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 54 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar, Asus ux360uak model laptopum ile her yerde internete sorunsuz bağlanırken evdeki modemimden bağlandığım internet olmasına rağmen bağlantı yok diyor ve arada düzelip bağlanırsa da zırt pırt kopmalar oluyor.
Evdeki modeme başka laptop ve telefon bağlandığında da sorun olmuyor.

İnternetteki birçok şeyi denedim ama sonuca ulaşamadım.neden kaynaklandığı konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
Oturduğum sitenin kapalı otoparkında arabamın çamurluğunu kırıp kaçmışlar.Plastk çamurluğun kaynak vb yöntemlerle tamiri mümkün müdür?

Hayırlı forumlar arkadaşlar bende dell 7559 model laptop var ve ssd takmak için 2 gündür uğraşıyorum 2 ayrı ssd denedim görmedi.2 sorum var yardımcı olursanız sevinirim.
1-laptopun m2 ssd girişi M tipi ben buna sadece M tipi ssd mi takabilirim?yoksa B&M tipi 3 tırnaklı ssdlerde takılabilir mi?

2-bugün M tipi ssd takmama rağmen laptop ssd yi görmedi,bios ayarlarını kurcaladım orada da rastlamadım.ssd takıldıktan sonra sistemin görmesi için bişey yapmak gerekiyor mu?
mid 2012 retina MacBook'da şarj olma sorunu var sarj adaptörü sorunsuz olmasına rağmen macbook kafasına göre şarj alıyor,pil dolmuyor hatası ve adaptörü hiç görmeme gibi hatalar veriyor.Anladığım kadarıyla magsafe dc board kısmı değişmesi gerekiyor.Daha önce bu sorunla karşılaşan var mı?istanbul için bu işi çözebilecek servis önerileriniz nelerdir?
Arkadaşlar 2015 model clio 4 aldım araçtan genel olarak memnunum ama canımı sıkan 3 sorun var
1.Tavanla öncamın birleşim yerinde tam dikiz aynasının üst kısmında cam ile tavan arasında boşluk var kalkış ve düşük devirlerde cızzzzz diye can sıkıcı bir ses çıkarıyor nasıl çözebilirim?birşey sokunca tavan aşağı doğru esniyor çözüm olmadı.servise götürdüm,usta;dikiz aynasından ses geliyor değişicek dedi,120₺ para istedi %100 ses ordan gelmiyor ama ustayı ikna edemedim :(
2.bluetooth ile telefon radyoya bağlı olduğu zaman,radyo kapalı konumda olduğunda arama geldiğinde radyo ötmeye başlıyor telefonu açınca da ses gitmiyor,radyoyu açarsam sesi araca veriyor özel görüşme yapamıyorum bu konuda bilgisi olan var mı ?
3.torpidoda beyaz bir leke var kimyasala ya da boya olabilir torpidoya zarar vermeden nasıl temizleyebilirim ?
aklında asus n552vw vardı ama forumda restart sorunu yaşayanlar fazla olduğu için pek bulaşmak istemiyorum bu ayarda başka önereceğiniz makine var mıdır?Freedos olmayacak lisanslı windows olması gerekiyor.

dell 7559 alıp 256gb ssd ve 8gb ram taktırıp 3.800 tl'ye getirmek ne kadar mantıklıdır?

şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim
Yaklaşık 1.5 yıldır kullandığım 55la970v tvde son 10 gündür ekranın belli bir noktasında kararma ortaya çıkmaya başladı. Kararma belli bir kanalda yada bir videoda belli bir süre kalınca ortaya çıkıyor , kanal yada videoyu değiştirince gidiyor, bir süre sonra tekrar geliyor. Servis ile görüştüm bu hafta içi gelecekler. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir, garantide sorun çıkma ihtimali var mıdır? Bu konuda bilgisi, tecrübesi olan varsa servisten ne gibi bir sonuç çıkar sizce?
Arkadaşlar ilk aracımı almak istiyorum ama bu konuda hiç bilgim yok desem yeridir ve piyasa da çok fazla çakal olduğu için de ilanlara güvenemiyorum ve çevremdeki arkadaşlarıma sorduğum da net bir cevap verip pek ilgilenen olmadığı için ve 0 araç fiyatları bu durumdayken 0 araç alamayacağım işin 2.el konusunda siz değerli forumdaşlarımdan yardım bekliyorum.

Bütçem 30.000₺ civarında ve yakıt konusunda sıkıntı çekmemek için dizel araç bakıyorum önceliğim HB bir araç.sahibinden sitesindeki fiyatlar ne kadar piyasayı yansıtıyor?bana biraz şişirme geliyor ama otopazarlarını bilmediğim için pek emin değilim.

Dizel araçlar için hep bir motor ömründen bahsediliyor böyle bir ömrü varsa kaç bin km üstü araçtan uzak durmak gerekir?bir aracın düzgün ve bakımlı olduğunu anlamak için nelere dikkat etmek gerekir?

sağlam ve güvenilir bir ustaya aracı gösterip expertiz yaptırdığımız da sorun çıkmazsa güvenip araç alınır mı?

boya ve değişeni tramer kaydı olan araçlar için nelere bakmalıyım?nelerden uzak durmalıyım.

Bu fiyatlara alınacak en mantıklı araç modelleri nelerdir?
Arkadaşlar format attım macbook'uma ama time machine yedek almamıştım daha önceden internet recoveryden hallettiğim için bootable usb hazırlamaya ihtiyacı duymamıştım, internet recovery'de(command r ile) sorun yaşıyorum sistem en başa döndüğü için lion yükleme ekranı geliyor, yükle diyerek başlatıyorum ve ortalama 8 saat veriyor yaklaşık 3 saat sonra orta kısıma gelip kalıyor bir süre sonrada ana ekrana geri dönüyor(disk utility, yardım vs. olan ekrana) herhangi bir hata da vermiyor.bu aşamada benim sizden istediğim;
-bakmadığım apple forumu, bloğu kalmadı ama bu konu hakkında yapılacak bir şey bilen, fikri olan var mı?
-çevremde maci olan pek arkadaşım yok olanlarında işleri yoğun olduğu için rahatsız etmek istemiyorum elimdeki windows ile bootable usb hazırlamamın bir yolunu bilen var mı?
-en son seçenek ise eğer elinde bootable usb olan biri varsa istanbul içi ise birkaç saatliğine ödünç verebilirim mi?
http://forum.donanimhaber.com/m_85829772/f_//tm.htm#85829772

Bu başlık altında şuan alımları devam eden 1.72$ dan başlayan tabletlerin ilerde patlamasına karşın bu başlığı açmak istedim ilerde değerlenebilir

bende aşağıdaki ürünü alarak bu gruba katıldım hayırlısı

http://www.aliexpress.com/store/product/Window-m8-16gb-7-9-wifi-mini-tablet-4-2-quad-core/1085313_1581482430.html
Hakkında
Meslek: Lojistik
Hakkımda:
Bilge adamın sözü, aydınlıkta dökülen bir su gibidir.Ama insanlar, her çağda, en karanlık inlerden fışkıran suları içmeyi yeğlemişlerdir.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
MacBook
Mobil cihaz
Elime Ne Geçerse
Takım
Galatasaray
TV
LG
Notebook
Apple
Game Center
trek0
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Kulaklık - Amfi
Sennheiser
Modem
Zyxel
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 1 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.200
İkinci El Bölümü Mesajları: 273
Konularının görüntülenme sayısı: 410.244 (Bu ay: 1.974)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 146 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Taşınabilir Bilgisayarlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.