Binbaşı
12 Eylül 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 24 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar selamlar;

acil yardıma ihtiyacım var lütfen konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olsun. Yurtdışındayım ve digiturk uydusu kurmaya çalışıyorum. Burada işçilik pahalı olduğu için iş başa düştü. 80'lik schwaiger uydu aldım ve Titanium marka Universal twin LNB aldım. LNB'nin özellikleri 10.7-11.7ghz alcak bant girişi 11.7 - 12.75ghz yüksel bant girişi çıkış ise 950-1950mhz alçak, 1100-2150mhz yüksek bant.

makinam digiturk plus DT-PHI7100.

uyduyu internetten bulduğum yöne çevirip gelişmiş kuruluma girdim. Bu arada uydudan gelen anten kablosunu splitter ile beraber makinaya bağladım.(makinada 3 sat girişi splitter ile tek bir giriş oluyor) Ordan universal'i seçtim ama kaydetme gibi bir özellik yok. Bu arada sağ tarafta ydu sinyal seviyeleri var ama hiç sıfırdan başka bir yere oynamıyor.

Acaba neyi yanlış yapıyorum? Televizyon ekranından bakarak uydunun yönünü değiştirsemde sinyal seviyesi sıfırdan başka bir yere gitmiyor. Lütfen yardımcı olun...
Arkadaşlar merhabalar. Bugün 500GB'lık hardiskimi partition maic adlı program ile bolmeye çalışırken bilgisayar kitlendi ve açılınca recovery cd istedi. Şuan bana acil bir recovry dvd gerekiyor. Bu konuda bunun dışında recovery disksiz bu konuyu çözme şansım var mıdır? Anadolu yakasında aynı modelden elinde bulunan ve recovry dvd si olan bir arkadaş var mı? Yardımlarınızı bekliyorum
arkadaşlar bugün sahibi oldugum as3820'yi çantasından çıkartırken içinufa tıkırtılar duydum. Sonrasında laptop'ı sağa sola hareket ettiridğimde sanki içnde fazladan vida kalmış gibi bir oynama ve ses duymaktayım. Bu konuyla ilgili servise götürüp götürmemekte kararsız kaldım. Kafamdan içini açıp olayı kontrol etmek fikri geçmekte. Sizce içini açarisem garantisi kaybolur mu? Yada ne tür bir tornavida ile açarsam vidalarda iz yapmam? Çok büyük meraktayım. Bimeksten almıştım. Götürüp yenisini mi istesem? Bunun dışında çalışmasında herhangi br problem yok ama bu olay ciddi anlamda canımı sıktı...
Arkadaşlar Amerik'da alınan bir lapop'ın garantisi türkiye'de geçerli midir? Konu Toshiba, Asus, Dell ve Alienware markaları için geçerlidir. Konuyla ilgli acil bilgi beklemeteyim.
Arkadaşlar merhabalar;
Amerika'dan toshiba, asus yada alinware laptop almay dşnüyorum. Ama bu laptopların garantilerinin Türkiye'de geçerli olup olmadığı konusunda sorularım var. Aynı şekilde sony laptoplar içinde bugeçerli bu konularda bu markaların garati kapsamı konusunda kulaktan duyma değilde denenmiş ve tecrübe edilmiş bilgileri olan akadaşlar paylaşabilirler mi?
arkadaşla 2 laptop arasında kalmış durumdayım. Portable olması ve ağır olmaması önemli ama 2 laptop'ı yanyana koyduğumda gördümki boyut ve ağırlık olarak çok az bir fark var. benim merak ettiğim 4820'nin de pilinin 3820 ile aynı sürede bittiğini birçok yerden okumuş olmam yanı pil performanslarıda neredeyse aynı. Aklıma takılan ir başka soru ise ısınma durumları. 48202de tek fan varken 3820'de 2 fan mevcut. Hangisi daha az ısınıyor? ikisi içinde düşündüğüm sistem i5'li sistem. tabi 4820'nin i5 sisteminde win 7 home basic varken diğerinde home por var diye duydum. BU belirttiğim hususlar göz önünde bulundurularak seçim konusunuda yardımcı olmanıı istiyorum.
arkadaşlar acil olarak başlıkta yazdığım özellliklerde kulaklık aramaktayım üst limit 180TL. PC ile sorunsuz bağlanacak skype ve wirofon gibi programları kullanmada sorun yaratmayacak, aynı zamanda Cep telefonu ilede sorunsuz bağlanacak bluetooth bir kulakllık aramaktayım. Lütfenyrdımcı olun...
Arkdaşlar bu voager 520kulaklığını bir türlü xp sistemine bğlayamadı. Bağlaybilen bir arkadaş nasıl olduğunu yazabilir mi? Acle cevap bkliyorum.. Teşekkürler...
arkadaşlar sony w880i teleonunda gaanti yada yapıkredi şifrematik uygulaması çalışıyor mu? Bilen yada deneyen varmı aaba? Bu konuda acil bilgi lazım. Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar yeni wesern digital my passport 500gb mavi usb disk almıştım. AŞağıda resmi mevcut. Bu yeni versiyonu gerçekten çok şık ama okuduğum kullanıcı incelemeri gerçekten aleti yerden yere vuruyor. Gerek yeni kablo tasarımıyla gerekse her seferinde bilgisayara takınca yeni bir donanımmış gibi yüklenmesi gerekmesiyle. Kablo sorunu ise kablosu çok hassas olduğu için en ufak bir oynama ile disconnect olduğu hakkında ve bunu yaklaşık 15-20 review da okudum. Bu yüzden daha açmadan değiştirmeyi düşünüyorum. Seagate'e her ne kadar daha önce yaşadıklarımdan dolayı güvenmesemde tek alternatif olarak o kalıyor. Bunun dışında iomega ego 500gb 'ı da inceledim ama seagate açıkcası ona göre daha mantıklı geldi. Aslında bu kablo sorunu olmasa western digital'i kullanmak isterim ama o kadar fazla kişi yabancı forumlarda konudan yakınmışki riske girmek istemedim. Bİrde 640gb samsunglar var onlarında nasıl olduğunu tam bilmiyorum. açıkcası onun hakkında fazla birşey okumadım. Bu arada bütün bu modeller adaptörsüz ve gücünü usb'den almakta.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.964
İkinci El Bölümü Mesajları: 650
Konularının görüntülenme sayısı: 252.205 (Bu ay: 753)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 14 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.