T

Teğmen
16 Mayıs 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 135 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Herkese iyi forumlar;


3 yıldır vodafone net kullancısıyım. 09.18.2020 tarihinde arandım taahhüt bitecek yenilemek ister misiniz dediler, aynı fiyat aynı hız olacaksa olur dedim ve 99tllik pakete devam ettim. Buraya kadar her şey normal.


Ekim ayında eylül ayı için 208 tl fatura geldi. 45 tl taahhüt başlangıcı olan 09.18.2020 tarihinden 30.09.2020 tarihi için


150 tl de ayın birinden 18 ine olan kısım için. Meğerse benim kontrat bitmiş bunlar beni 18 gün sonra aramışlar.


Mesaj atmışlar 1 kere sadece başka bilgi yok, internette kesilmiyor tabiki anlayamamıştım.


Neyse vodafonu aradım durumu belirttim, faturaya itiraz ediyorum vs dedi telefondaki tak bir saat sonra mesaj faturada sorun yoktur.


Tekrar aradım yine aynı senaryo

3.de dedim bu fatura düzelmiyorsa ben iptal edicem bir yere aktarıyorum dedi 50 dk bekledim açan yok, kapattım.


Yine aradım dedi ben şimdi aktarıcam bu sefer açacaklar bir hata olmuş, bu sefer 35 dk bekledim açan yok.


Neyse en sonunda teknik desteğe durumu anlatıp sıkıştırınca bana 20 günlük sözleşme için 350 tl cayma bedeli çıkardı.


Sebebi de modem kiralama bedelinin abonelik iptalinde peşin alınması imiş. Yani kullanmadığım bir hizmetin bedelini peşin istiyor.


Oysa btk sitesinde kullanılmayan hizmetin bedeli istenemez gün bazında hesaplanır yazıyor.Şu an BTK ya durumu şikayet ettim.


Sizlere sorum da şu benden modem kiralama bedelini peşin alma hakları var mıdır? çünkü göz göre göre zorbalık ve açık bir caydırma politikası.


Geçecek arkadaşlara da ilham olsun geçmesinler.

Herkese merhabalar


Uzun zamandır kafamı kurcalayan bu konuyu sizinle paylaşmak istedim. Ön bilgi olsun diye belirtiyorum ilahiyat okudum.


Bu günlerde malum gündem sürekli değişiyor, Ayasofya, Lgbt, açık giyinme vs.


Şimdi Allah der ki: Benim rahmetim denizlerdeki köpüklerden bile fazladır. Ey kulum seninle benim aramdaki hesabı düşünme sen kul ile kul arasındaki hesabı düşün. Çünkü kul ile kul arasındaki hesabı ben affedemem. Bana her şeyle gel kul hakkıyla gelme der. Yani İslam insan haklarına her şeyden daha çok önem veriyor.


Yine Kuran'da zinayı defalarca yasaklar, lanetler ve sakının der. Eşcinselliği ise sadece 1 ayet de yasaklamıştır. Yani demem o ki zina eşcinsellikten daha günah ve lanetlidir.


Fakat bakıyorum müge anlıya, afedersiniz kim kime dum duma bir tane eleştiri yok bu yobaz kesimden. Ama açık giyinen kadın olunca söz konusu yıkılıyor ortalık. O kadın açık giyinirse hesabı Allah'la onun arasında, senin o kadını eleştirmenin hesabı ise direkt o kadınla. Kaldı ki kimseye lanetliler, günahkarlar, cehennemde yanacaklar diyemezsiniz.


Bunlar alalen ve direkt olarak şirktir.


Savaşta bir sahabe yerde öldürmeden hemen önce şahadet getiren bir düşmanı öldürür. Hz Muhammet bunu duyar ve çok sinirlenir.

Sahabeyi çağırır ve neden öldürdüğünü sorar, sahabe de ölüm korkusuyla şahadet getirdi, gerçek değildi der. Hz Muhammet o kadar sinirlenir ki alnındaki damar görünür, "Ne biliyorsun kalbini mi yardın baktın?" der.


Yani birine lanetli, cehennemlik, bunlar kafir demek lamı cimi olmaksızın ŞİRKTİR. Bugün malum zihniyetin dinden sorumlu malum kişisi bile utanmadan sıkılmadan şirk koşmaktadır. Allah'ın hesabını kimse kimseye soramaz.


Ne zaman ki o kişi kul hakkına girer o zaman git hakkını savun.


Çoluğumuz çocuğumuz var diyenlere özel ek:


Kimse sizin çoluğunuz çocuğunuzu umursamıyor, insanlığa faydalı zararsız ve düşünen insanlar yetiştirirseniz zaten onlar doğru yolu bulacaklardır.


Kimse görerek açık giyinmez, ya da eşcinsel olmaz ya da kadın gibi davranmaz. Öyle olsaydı erkeklerin sokakta yoğun olduğu bir coğrafyada olduğumuz için herkesin erkek gibi olması gerekirdi. Ya da iranda herkesin doğuştan eşarpla doğması gerekirdi.


İlk emir oku, ahkam kesenlerin hepsi de okumamış insanlar. Biliyorsan bir yol aç, bilmiyorsan birinin açtığı yoldan yürü ama kimsenin yolunu kapama.


Artık dininizi falancı fişmancı hocadan öğrenmek yerine açıp kitabınızı okuyun.


Türkiye Müslüman bir ülke falan değildir. Müslümanlık adı altında Allaha şirk koşanların ve onu kullanarak geçimini sağlayanların ülkesidir.Selam ve dua ile.

Herkese iyi forumlar

Viewsonic px701hd model projeksiyonunu aldım (dlp, 3500 lümen, fhd)

Fakat perde konusunda kararsız ve bilgisizim. Cam tozlu alacaktım ama yüksek lümenli modellerde çok parlatabiliyormuş.

Bilen biri yardımcı olursa müteşekkir olacağım.
Herkese merhaba

Sadece netflix için kullanacağım bit tv arıyorum 50-58 inc arası. Yerliler, yabancılar derken beynim çorba oldu. İkinci eller nasıl bilemiyorum.

Ucuz yerli mi almalıyım? yoksa yabancı ikinci el mi?

Benim için en önemli şey canlı renkler, yani ips panel önceliğim.

Yardımcı olursanız çok mutlu olacağım.
Herkese Merhaba

5 yıllık acc mi satıyorum, maalesef son 1 yıldır aktif olarak oynamıyorum ve farklı oyunlara yöneldim.

Kullanmadığım için satıyorum

Acc value 60k

8x Full Ascendet karakter ve 2-3 karakteri dizecek kadar ascendet set, token ve takı.

9x leg (bolt,sunrise,twillight,ascension,rodgort,meteorlogius,bifrost,flameseeker,the dreamer)

200x fractal 100 cm token.

1000x legendary insight

Winters presence gibi, Festival itemleri gibi bir çok goldla ya da emekle yapılmış kostüm.

Bol bol silah skini.

Mount skinleri ve outfitler de mevcut.

Sınırsız salvage kit, royal pass key gibi eşyalar mevcut.

Sınırsız toollar mevcut.

uzaktan pazar açma, banka açma, merchant açma eşyalarından bankada 70-100 er tane mevcut.

Yazacak şey çok siz burdan inceleyebilirsiniz.

4DC725D7-F964-5449-A7DD-47A2B22AE5375BE8FBAE-4792-4758-A9C5-D93BA17F6E0E

Fiyat sondur, oyunu oynayanlar bilir ki ederi çok daha fazlası. Sadece kendime yeni ekran kartı alacağım için ucuza koydum. Almayı düşünen varsa kaçırmasın.Son fiyattır, oyunu oynamadığım için gemlerimi bozdurup satacağım.

Wp:05382330019
Farm için hesap arıyorum, sadece hot yada poflu olabilir. içindekiler önemsiz.
Herkese merhaba,

Bunları buraya yazma sebebim kimseye söyleyememem.
Öğretmenlik mezunuyum, tabi ki işsiz kaldım.
2 yıl çok büyük sıkıntılar yaşadım, hiç bir iş başvurum kabul görmedi. Yeri geldi babamdan aç olduğum halde para isteyemedim utancımdan. En sonunda dayanamayıp kendi işimi kurmaya karar verdim.
Mutfakla aram çok iyidir, ezelden beri yapar yerim, yediririm. En büyük yeteneğim mutfak olduğu için bir cheesecake/tatlı dükkanı açtım. Ailem sağolsun hep destek oldu.
menüyü genişlettim, insanların sevebileceği börektir, kahvaltıdır vs de ekledim ama nafile. Olumsuz dönüş almamama rağmen müşterim oturmuyor. Daha çok yeni bir işletmeyim ayım yeni doldu ama personelim yok, ek giderim yok ona rağmen olmuyor.

Oturup ağlasam mı, ne yapsam bilmiyorum.
Öğretmenlik okudum boşa gitti, girişimcilik yapayım dedim param yanıyor.
Kaldı ki ürünlerim gerçekten güzel.. Öğretmenim ben ama pazarlamayı bilmem ki.

Bu ülkeden kurtulamazsam galiba intihar edeceğim, bıktım artık. Cennet vatanı bitirdiler, gençlerin cehennemine çevirdiler.

Buradan benim gibi gençlere tek tavsiyem, girişimcilikte bulunacaksanız lütfen 100 değil 1000 kere düşünün. İşinizde iyi olabilirsiniz ama bu toplum sizin 2 tlye verdiğiniz güzel malı yemeyip gider yine 5 tlye kansolejen dolu lezzetsiz aynı ürünü tercih eder.

Herkese sevgiler..Edit: yarın maç günü olduğu için 23:00 a kadar ürün hazırladım. Dhye hiç bakamamistim. İyi dilekler gönderen bütün arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Bende hepiniz için aynı iyi dilekleri diliyorum. Aslında kimsenin görüp umursayacağini düşünüyordum, en azından birilerinin benim hakkımda iyi şeyler dilemesi gerçekten iyi geldi. Herkese çok teşekkür ederim, varolun.

Edit2: Destek olan, olmayan herkese teşekkürler. Bir sürü güzel destek verici, fikir verici mesaj aldım. Abilerim, arkadaşlarım hepsi güzel şeyler söyledi. Sipariş verip destek olan bile oldu. Böyle dönütler beklemiyordum, herkese çok teşekkür ederim.
Bir kaç arkadaşımız geldi bugün, umuyorum hepsi memnun ayrılmıştır. Ben ne desem nafile önemli olan sizlerin görüşü. İyi insanlar varmış demekten alamadım kendimi, sadece mesajlar bile benim için umut oldu. Artık daha kararlı ve istikrarlı yürütmeye çalışacağım. Bütün kardeşlerime abilerime, ablalarıma sevgiler saygılar.
Bugün gelen bir arkadaşımızın gözünden; kendisine çok teşekkür ederim https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/137904724

Mesajı paylaştığımdan bu güne bir sürü mesaj, ziyaret ve iyi niyetli söylemler aldım.
Maalesef foruma bakamıyorum, tek çalışıyorum ve boş vakitlerimde elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum, dönemediğim arkadaşlar kusuruma bakmasınlar.Edit3: aslında konuya resim vs eklemek istemiyordum ama insanlarda güven problemi hat safhada olduğu için ki haklılar , kimsenin de aklında şüphe bırakmamak için ekliyorum.


[

gold başı 15 kuruştur. Toplu olarak 500 den fazla göndermek mümkün olmadığı için tp bedeli %15 ortak bölüşülür. Ayrıca istediğiniz craft silahı yapılır (volcanus, jormag breath vs )
Herkese merhaba,
Yakın tarihte bir iş kurma planım var. Fikrim oldukça özgün. Kalorisi düşük sağlıklı yemekeler tatlılar yapan restoran, cafe tarzı bir yer açacağım.
Kosgep eğitim kursuna defalarca başvurdum bir türlü kabul etmediler.
Yani çiğköfteciye bile hibe veren adamlar fikrimi mi beğenmiyor? Hadi profosyönellik yok desek gostronomi de yüksek lisans yapan arkadaşımla bu işe giriyoruz. 50-60 bin tl sermayamiz var. Genç girişimciyiz kendimize güveniyoruz ama dönüş yok?

Yoksa bu kurum da mı yandaşlara çalışıyor? Boşuna mı uğraşıyorum?
Hakkında
Konum: İstanbul, Ümraniye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 14 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 hafta
Mesaj Sayısı: 116
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 250
İkinci El Bölümü Mesajları: 30
Konularının görüntülenme sayısı: 4.378 (Bu ay: 1.850)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 877 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.