Yüzbaşı
10 Mayıs 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 39 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Son zamanlarda çokça ismi geçen, bir çok insanın ilk defa buralarda duyduğu Gtü'müzün ne olduğunu anlamanız için size yardım etmek
amacıyla bu konuyu açıyorum. Varsa sorularınız sorabilirsiniz, hazırlığı daha yeni bitirdim 1'e bu yıl başlayacağım bölümler hakkında çok yardımcı
olamam.

1- Öncelikle tabi ki de eğitim kalitesi. Öğrenci / akademisyen sayısı olarak çok iyi durumda. Ayrıca öğretmenlerin en azından
%60 gibi bir kısmı yurt dışında yüksek lisans/doktora yapmış insanlar ya da en kötü araştırma yapmış insanlar. Akademisyenlere
şöyle bir göz atalım;
CS Akademik Kadro
http://www.gtu.edu.tr/kategori/98/12/display.aspx?languageId=1

EE Akademik Kadro
http://www.gtu.edu.tr/kategori/350/12/display.aspx?languageId=1

Makine
http://www.gtu.edu.tr/kategori/351/12/display.aspx?languageId=1

Geri kalan her türlü bölüme de girip gtü'müzün sitesinden akademik kadrolara bakıp, oradan akademisyenlerin CV'sini inceleye
bilirsiniz.

2- Konum olarak TSE, Arçelik, Şişecam'ın dibinde, Tubitak, GOSB ve bir çok diğer sanayi bölgesine max 10-15 km uzaklıkta bir konumda.
Peki bu neye yaracayacak? Staj imkanlarınız, mezun olduktan sonra işe girme imkanlarınız gayet fazla demek.

3- Konum olarak İstanbul il sınırında, içinden Marmaray geçmekte, Marmaray'la Tuzla Marina 15-20 dk, Pendik 15 dk, Kartal 20 dk
Kadıköy 1 saat (Doğal olarak karaköy, beşiktaş, taksim gibi konumlara yarım saat uzaklıkta oluyorsunuz), Sirkeci 1 saat 10 dk
uzaklıkta.

4- Yakın bir zamanda açılacak olan Bilişim Vadisi okulun teknokent'i gibi görev yapacak, GTÜ'müze büyük imkanlar tanıyacağını
umuyoruz.

5- Hükümete olan yakınlık güncel okullar statüsünde en önemli özelliklerden birisi, ne kadar yakın o kadar fazla destek demek oluyor.

6- Aselsan CEO'su Haluk Görgün okulun eski rektörü ve bu konuda bize kıyak geçme olasılığını umut ediyoruz.

6- Okurken iş bulma, mezunken iş bulma oranlarını bir yerde paylaşmıştı sanki okul ve gayet iyiydi.

Şimdi gelelim dezavantajlarına;

1- Sosyallik; kampüs içinde yemekhane, kantin(cafe diyebilene cafe) harici herhangi bir sosyal yaşama dair bir cafe, restaurant bulunmamakta.
2- KYK'nın okula olan uzaklığı 15 km civarı

3- Okulun içinde herhangi bir market olmadığı gibi en yakın market için kapıdan 10 dakika civarı yürümek gerekiyor, bir de aşağı
taraftan Bilgisayar, Elektronik'ten falan yüremeye kalkınca baya uzuyor doğal olarak.

4- Okulun yakın çevresinde vakit geçirecek herhangi bir ortam bulunmamakta, MCDonalds, burger harici onların dibinde bir adet cafemsi
ortam bulunmakta bunun dışında ya Gebze merkeze(bir iki ortalama mekan bulunmakta), ya da marmaray'la bir yerlere gitmeniz
gerekmekte.

5- Spor salonu, açık spor sahaları ücretleri gayet yüksek. Neredeyse özel okul gibi para veriyorsunuz bunlara. Ayrıca kırtasiye fiyatları da
gayet yüksek diğer devlet üniversitelerine oranla.

6- Okulun herhangi bir bahar etkinliği şu etkinliği bu etkinliği bulunmamakta, baharda liselileri eğlendirmek için bir şeyler yapmışlardı
o kadar.

Not: Bu arada okulda ring seferleri mevcut saatleri biraz az fakat tutturunca çok yararlı olabiliyor.
Not2: Bu yıl Endüstri Mühendisliği bölümü açıldı.
E-Devlet şifresi dışında gerekenler nelerdir?
1- GTÜ Bilgisayar(İng) --> 41k
2- Kocaeli Bilgisayar --> 61k
3- Kocaeli Endüstri Müh. --> 62k
4- Gebze Teknik Üni. Elektronik Müh. --> 66k
5- Kocaeli Bilgisayar 2. Öğr. --> 80k
6- Kocaeli Endüstri 2. Öğr. --> 82k

Sıra: 54 k

Yorumlarınızı bekliyorum, kocaeli bilgisayar ve endüstri arasında baya kararsız kaldım; bilgisayara ilgim var fakat ekonomiyle uğraşamayı da seviyorum yani baya kararsızım zaten hangisini yazsam o gelecek
Hayalim bilgisayardan yana fakat ekonomiye ilgim de çok fakat tam başarabilir miyim bilmiyorum.

Kocaeli'de bilgisayarın kötü olduğunu çok kez duyduk onun için de orada bilgisayar yerine endüstri okusam en azından daha iyi eğitim almış olurum kafam da allak bullak zaten
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA Mühendislik Fakültesi diyor fakat bildiğim kadarıyla mühendislik fakültesi Avcılarda olması lazım, cerrahpaşa ise beyazıtta beynim allak bullak oldu
Bilgisayar müh. okurken lol ya da cs atmıyorsunuz sadece kod da yazmıyorsunuz hayvan gibi zor matla uğraşıyorsunuz bilginize yazmadan önce bir kere daha düşünün
Overclocktan fazla anlamıyorum 4.0 ghz da çalışıyordu anladığım kadarıyla 32 yazıp hızı 3200'e aldım fakat bilgisayarıma girdiğimde şöyle gözüküyor
Forumu bilmediğinz için ya da içinizdeki "Acaba kötü mü gelecek" endişesi dolayısıyla sınavın kolay olduğunu bu yüzden de sınavın sonucunun kötü olacağını düşünüyorsanız yapmayın. Burası donanım haber her yıl bu zamanlar böyle olur ve bazıları durduk yere moralini bozar, sabredin 23 gün kaldı ne o trolleri göreceksiniz ne de durmadan sıralama tahmini konuları.

Etrafımda çok deneme çözmüş, dersanede denemelerde iyi yapan insanlar bile normal denemelerden daha kötü bekliyor orası bir gerçek, TYT kolay sayılabilecek bir sınavdı fakat süreyi kimse yetiştiremedi, AYT MAT ise cidden son yılların en zor Lys'si olabilir. O yüzden moral bozmayın açın oyun oynayın, dizi izleyin, kitap okuyun, türev integral çalışın üniversitede lazım olacak, ingilizce öğrenin, yazılım öğrenin bir iki hello world falan birşeyler yapın yani; yoksa buralardaki trollere kulak asıp moral bozarsanız boşuna üzülmüş olur hem de boşuna zaman kaybetmiş olursunuz.
sayısal ?
Hangisi sizce?
Hakkında
Forum İmzası:
GTU Elektronik Mühendisliği / Gtu'me girmek isteyen herkes dm atabilir
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 608
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 16.657 (Bu ay: 128)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 358 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.