L

Yüzbaşı
27 Nisan 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 70 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba, geçen ay E15 gen2 aldım ve bir aydır kullanıyorum. Günlük kullanımda fark etmemiştim fakat geçen gün Valorant oynarken CPU'nun 100derece civarında olduğunu fark etttim. YouTube'daki testlerde aynı ayarlarda(low) 90-110FPS alırken ben 60 FPS zor alıyorum ve arada birkaç saniyeliğine 5-10 FPS oluyor. Ne yapabilirim yazımlımsal mı donanımsal mı sorun nasıl anlayabilirim?

Merhaba, geçen ay E15 gen2 aldım ve bir aydır kullanıyorum. Günlük kullanımda fark etmemiştim fakat geçen gün Valorant oynarken CPU'nun 100derece civarında olduğunu fark etttim. YouTube'daki testlerde aynı ayarlarda 110FPS alırken ben 60 FPS zor alıyorum ve arada birkaç saniyeliğine 5-10 FPS oluyor. Ne yapabilirim yazımlımsal mı donanımsal mı sorun nasıl anlayabilirim?

üniversitiye gidiyorum kasayı taşıyamayacağımdan laptop arıyorum oyun oynarsam geforce now veya xclouddan oynarım gibi geliyor yani oyun performansından çok gündelik işlerde akıcı olsa yeter 8 10 sekme açınca chromeda donsun istemiyorum. Temiz 2.el de alabilirim

istediklerim:

-full hd ekran (ips de olursa daha iyi olur)
-min i5 veya ryzen 5
-min 8gb ram (16 daha iyi olur)
-min 256gb ssd (512 daha iyi olur )
-iyi pil ömrü

aşağıdakiler dikkatimi çekti ama emin olamadım hangisini seçsem.
Huawei D14 veya D15
Lenovo Ideapad S145-15API
Acer Aspire 3 A315-42G
HP 15-DW2009NT
üniversiteye gidiyorum laptopa ihtiyacım var
işlemci olarak yeni ryzenlar ve inteller hakkında bir fikrim yok ram ve ssd en az 8 ve 256 olmalı fakat 16 ve 512 daha iyi olur ekran kartının çok iyi hatta olmasına gerek yok dahili olsa da olur yurtdışına gidiyorum geforce nowla hallederim diye düşünüyorum çok ağır da olmasına gerek yok.Bir de italya'ya gidicem ekim sonu gibi ordan alırım diyordum ama euro dolayısıyla zamlanmadan önce buradan almak daha mantıklı gibi.
Seneye yurtdışında okuyacağım için tercih yapıp dondurmayı düşünüyorum geri dönmem gerekirse diye. Bilgisayar müh okuyacağım o yüzden bilgisayar müh düşünüyorum ama alternatiflere de açığım.

Ya da direkt tercih yapmayıp puanımı obp yi kırmadan bir kez daha hazırlanırım belki diyorum ama emin olamadım bir yandan bu sınava bir kez daha hazırlanmak istemiyorum.Hangi bölümü tavsiye edersiniz 2 3 yıl sonra baktığında inşaat gibi değer kaybetmeyecek ?
İlk 5000'e girenler sene başındaki tyt netleriniz nasıldı ve nasıl arttırdınız
300 350 lira civarı kulak içi öncelikli kulaklık arıyorum kulak içi olmak zorunda değil fakat uzun kullanımda rahatsız etmiyecek olması önemli genellikle rock metal dinliyorum
Bilgisayarı kapandıktan 3 4 saniye sonra kendi kendine tekrar açılıyo
Rezelat turknete ne zaman ulaşmaya çalışsam robota atıyor oimde de sorununuz çözülmüştür deyip başlarından savuyorular hızmın 35 yerine 16 olduğunu vdsl yerine adsl açtıklarını söylememe rağmen

Geçmiş Görüntülemeler TTOYS Bilgi Görüntüleme ADSL Hesap Bilgileri CLID Shelf Tipi IPDSLAM Dsl Tipi 22 - Outdoor Müşteri DSLAM Bilgileri Dslam 41 ShelfShelf / Card / Port 1.1.60 CRM Kart Numarası 1 CRM Hız Profili Nms Hız Profili 16384/801/A Operasyonel Bilgiler Hat Fiziksel Durumu AÇIK Hat Yönetimsel Durumu AÇIK Hat Kalitesi Değerleri Download Attn. Download Noise Margin Download Mevcut Hızı Download Kapasite Hızı Download Çıkış Gücü 0.0 dB 17.0 dB 16381 kbps 23284 kbps 14.7 Upload Attn. Upload Noise Margin Upload Mevcut Hızı Upload Kapasite Hızı Upload Çıkış Gücü 1.0 dB 19.0 dB 799 kbps 1115 kbps 12.3

Bunu yollayıp duruyorlar yardımcı olabilecek varsa sevinirim
35mbps hız almam gerekirken sabit 16 alıyorum destekte ipleyen kimse de yok
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 352
İkinci El Bölümü Mesajları: 13
Konularının görüntülenme sayısı: 16.506 (Bu ay: 160)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 107 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.