X

Binbaşı
16 Nisan 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar niyetim polemik yapmak değil... İkilemde kaldığımdan yardım istiyorum.

Bu aralar, Albea modelini donanımında oynamalar yaparak Sole adında satışa sundular. Baktım ki Active modelinde hiç bir şey yok. Fakat Dynamic modeli pek de fena sayılmaz. Dizel olan Dynamic modelinin klimalı liste fiyatı 26 bin YTL. Bu fiyata dizel, sedan, sınıfına göre nispeten geniş bir aile arabası yok piyasada. Hatta tahminimce çok rahatsızlık verici de değil konfor açısından. En azından Clio'ya oranla.

Bana fikir vermesi açısından sizlerin görüşlerini almak istiyorum.

- 0 km olacağından içimin rahat etmesi ve ekonomik dizel motoru uygun fiyata verdiği için Albea Dynamic AC 1.3 multijet mi almalıyım?

- Yoksa ikinci el üst sınıf bir araba mı almalıyım?

Albea'yı hiç bilmiyorum, alırsam pişman olur muyum?

Görüş ve deneyimlerinize ihtiyacım var.

Düşük yakıt tüketimi, parça maliyeti, servis maliyeti, arabanın alış fiyatı çok çok önemli...
HP 1360 yazıcı aldık. Malum fiyatı oldukça cezbedici ev kullanıcısı için. (65 YTL)

20-25 sayfa çıktı aldığınızda bir de bakıyorsunuz kartuş bitmiş. Çıkardım kartuşu baktım: "Tanıtım kartuşu" (Introduction Cartridge) yazıyor. Şok olmadım açıkçası. O fiyata ancak bu kadar olur!

Meseleye gelelim. Bu tanıtım kartuşlarının üzerinde oynama yaparak normal kartuş haline çevirebilir miyiz?

Bunun ne faydası olacak?

Şu an, tanıtım kartuşu olduğu için "MÜREKKEP BİLGİSİ GÖRÜNTÜLENEMEZ!" mesajı veriyor ne kadar mürekkep kaldığını öğrenmek istediğimde.

Bazı arkadaşlar, kartuşun arkasındaki altın uçlu konnektörleri kapatarak veya başka yollarla birşeyler yapabiliyor. (resetlemek vs. gibi) Acaba bahsettiğim şey mümkün müdür?
İkinci el DİZEL araç alırken dikkat edilecek hususlar nelerdir?

Dizel motorların durumu farklı olduğundan soruyorum. Nelere dikkat etmeliyiz?
Merhaba arkadaşlar...

Şu an piyasada bulunan hesaplı, kaliteli ve özellik bakımından teknolojik yenilikler barındıran (USB, SD card girişi) DVD/DivX Player tavsiye edebilir misiniz?

Ben araştırdım: Goldmaster D-909 modeli var ve oldukça iyi özellikler, oldukça iyi bir fiyata sunulmuş. Bu ve bunun gibi ürünler hakkında yorumlarınız varsa paylaşır mısınız?
merhaba forum üyeleri...

İlk araban olacak bence sen şununla başla... Acemisin çok masraf çıkartırsın, aman onu alma diyenleri bilirsiniz....

İlk araba olarak en iyisi hangisi sizce? Ve neden ilk araba sorunu var? (acemilikten kaynaklanan sorunlar neler?)
Piyasada bulunan 2002 yılı üstü

en ekonomik, en sorunsuz, parçası bol ve ucuz olan

İKİNCİ EL araç kangisi sizce?

Lütfen hepsini (ekonomi, sorunsuzluk, ucuz ve bol yedek parça) bir arada değerlendirin...

Niyetim almak değil. Merak ettiğim için ve benim gibi merak edenlere kaynak olsun diye soruyorum.

Mesela benim aklıma bunlar geldi. Siz de katkıda bulunur musunuz?

-Clio 1.4

-Clio 1.5 DCİ

-Albea 1.2

-Albea 1.3 Multijet

-Palio 1.2

-Palio 1.3 Multijet

-Hyundai Getz 1.3

-Hyundai Getz 1.5 CRDİ

-Hyundai Accent 1.3

-Hyundai Accent 1.5 CRDİ

Listeye eklemeler yapılabilir elbette. Benden bunlar...

Bunlar ve sizin ekleyecekleriniz hakkında paylaşıma davet diyorum.
22-25 bin YTL lik bir bütçeniz olsa hangisini alırsınız?

Sıfır km olsun diye dünyanın parasını verip bir Symbol, Albea, Accent, Astra, vs. almak var...

Tamam, 0 km olacak, temiz olacak, pislik çıkma riski olmayacak ama piyasada bu kadar çok ÜST SINIF araçlar o fiyatlara satılırken, üstelik bunlar da en çok 2-3 yıllık araçlarken bir daha düşünmek gerekmez mi?

Ben bir daha düşündüm

0 km Astra Calassic alacağıma ikinci el Vectra(2004 model) alayım diyorum...

Ne dersiniz arkadaşlar?

İçi, dışı, kalitesi, konforu, prestiji çok farklı ya... Bunlar için değmez mi? Ne olacak sanki naylonlarını ben yırtsam...

Değerli yorumlarınızı bekliyorum... Kararımı etkileyecekler.
Merhaba arkadaşlar...

Hyundai markasının imajı pek iyi değil gözümde... Bu belki bir ön yargı belki bilmemekten kaynaklanan birşey... Şimdi kullananlara soruyorum;

GETZ nasıl bir araçtır? Yani;

- Alınası, binilesi bir araç mı?

- Uzun yola gelir mi?

- İçi ferah mı?

- Rahat mı? Sürüşü keyifli mi?

- Yol tutuşu nasıl?

Artılarıyle eksileriyle paylaşımda bulunursanız sevinirim...

Yeni konu açtım, belki daha önce açılmış benzer konular var ama bilgi ve paylaşım daha güncel olsun istedim...
Arkadaşlar elimde Edimax Super G Serisi Wireless PCI kart var. Kartıma takılan harici bir dipol anten de var... Hatta reflektör bile yaptım kendi çapımda.

Bu kart yardımıyla yan komşumdan internet bağlantısı sağlıyorum. (Komşumla anlaştık!) Aramızda yaklaşık 50 metre mesafe var. Sinyal arada duvar yokken 4 gösteriyor ama benim çalışma odamda malesef çok zayıf kalıyor. Bilgisayarımı da salona veya mutfağa koyamayacağıma göre bir anten kablosu ile antenimi uzatmak en mantıklısı galiba.

Yalnız bu anten kablosu ne pahalı bir şeymiş... Yuh dedim...

İşin içinde OHM değerleri falan var ama kendimiz bir kablo yapamaz mıyız? (imal edelim demiyorum, uyduralım)

Mesela bu iş için muadil bir kablo olamaz mı?

Örneğin ben telefon uzatma kablosunu denedim... SONUÇ: 0 Yani fiyasko! Ne bileyim ethernet kablosu, USB kablosu, 75 Ohm luk uydu anteni kablosu vs. vs.

Anlayanlar vardır mutlaka... Önerilerimizi, deneyimlerimizi paylaşalım...
Eminim defalarca sorulmuştur ama arkadaşlar ben bu üçü arasında seçim yapamıyorum.

2001 model Ford FOCUS mu, Honda CIVIC mi, Opel VECTRA mı?

Hepsinde klima, ABS, airbag, donanım full.

Uzun yolda rahat ettirecek, çok fazla yakmayacak, geniş ve konforlu olacak... Aile arabası olacak. Sedan olacak. SORUN ÇIKARMAYACAK! Peki hangisi olacak?

Fiyatlar aynı seviyede...

Amacım tartışma ortamı açmak değil. Sadece sebepleriyle tavsiyelerinize ihtiyacım var...

Katkıda bulunan herkese şimdiden teşekkür ederim.

BAŞLIK YANILTICI OLMASIN DİYE DEĞİŞTİRDİM... Aslında "2001 model FOCUS-CIVIC-VECTRA... SİZCE HANGİSİ?" idi.
Hakkında
Meslek: Psikolojik Danışman
Hakkımda:
78A87253E11C456CA12A565EA777B596.jpg
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.170
İkinci El Bölümü Mesajları: 46
Konularının görüntülenme sayısı: 831.701 (Bu ay: 845)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.