Yarbay
20 Nisan 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 380 (Bu ay: 0)
Gönderileri

silinebilir

herkese merhaba, elimdeki sistemi yavaş yavaş güncelliyorum, elimde 500 watt fsp psu var, aşağıdaki psu lardan biriyle değişmeli miyim yoksa bu psu yeterli midir ? psu calculatorlardan hesap yaptığımda yeterli gözüküyor fakat ucu ucuna olmaması için sormak istedim. Eğer gerekli görülmezse değiştirmeyi düşünmüyorum.

Ekran kartı olarak 1660 super hedef, fakat 1660 ti olma ihtimali de var (1660 super genelde 120 watt tdp civarı, 1660 ti olursa en tepe 160 watt). Şuan mevcuttaki ekran kartım msi rx570 4 gb armor oc, 120 watt çekiyor fakat yeterli. Kapanma gibi bir sorunum olmadı.

Hedeflenen sistemde olacak bileşenler : i5 10400F + Msi B460m Pro + 2x8 Team Tuf Ram + 1660 Super + 1 adet 7200 rpm hdd + 2 adet sata3 ssd + 1 adet M2 ssd + 3x 120 mm ledli fan + 90 mm egsoz fan + led şerit

Şuanki psu : Fsp Hyper K 500 Watt (12V: 38A): https://www.fsplifestyle.com/PROP179002581/

Alınabilecek psu lar : tercihen n11 den 400-500 tl arası

Sharkoon SHP650 v2 (12V: 50A): https://tr.sharkoon.com/product/SHP%20V2#specs

Aerocool VX Plus 600 (12V: 46A): https://aerocool.io/product/vx-plus-600/

Aerocool VX Plus 700 (12V: 58A): https://aerocool.io/product/vx-plus-750/

Cooler Master Elite v3 600: (12V: 46A): https://www.coolermaster.com/catalog/power-supplies/elite-series/elite-v3-600w/#overview

herkese merhaba, bilgisayarda yakın mesafede kullanmak üzere küçük bir ses sistemi arıyorum. tercihim 2.0 bir sistem. yer dolayısıyla 2.1 - 5.1 - raf tipi düşünmüyorum, bütçe olarak 800 tl limit

Kullanım amacım müzik, dizi, film (tizlerin ön planda olması, diyalogların netliği)

önerisi olan varsa yazabilirse çok sevinirim

aşağıya daha önce deneyimleyebildiğim 2 modeli yazdım

Frisby fs-2010bt

+ Yönleri: 40 watt olmasına rağmen tüm eve sesi verebiliyor, sesi gerçekten güzel ve net, fazlasıyla yeterli bir sistemdi. optik girişi var (test etmedim)

- Yönleri: Boştayken yüksek hışırtısı var, rahatsız ediyor, arka butonundan kapatırken patlama sesi çıkarıyor (hatta kapatırken monitöre bile kısa devre yaptırıyor), rca kablosu ile geldi rca da sorun yok fakat aux girişine takınca ses seviyesi düşüyor

LG CK43

+ Yönleri: Ses gerçekten güçlü, tam bir müzik sistemi fakat film için çok boğuk

- Yönleri: Bass tizleri çok boğuyor, tizler çok net değil, ses çok kısıkken ses kesilir gibi oluyor, küçük bir çıt çıt sesi geliyor, gerçekten büyük ve çok yer kaplıyor, harici amfi olmasına rağmen sadece rca girişi var
Herkese merhaba, gigabyte a320m-h anakartımda format atarken flaşın bootunda sorun yaşıyorum

Son sürüm rufus portable 3.8 ile flaşa uefi olarak sadece 64 bit olan windows iso su yazdırıyorum, reset atıp f12 den boot menüden uefi flaşı seçtiğimde bu aşağıdaki resimdeki hatayı veriyor

https://imgyukle.com/i/nVfwu8

Anakart geldiğinde f30 ya da f40 civarı bir sürümle geldi, bu sürümdede aynı sorunu yaşadım, daha sonra f43c sürümünü de yükledim, en son sürüm f50 attım, onda da aynı hatayı veriyor

secure boot kapalı olsa bile bu hatayı veriyor

Flaşa yazdığım windows iso sunda sürüm 1909 format attığımda sıkıntı yaşamadım, bazı sürümleri sorunsuz atarken bazılarını atmıyor (windows 10 1909, 1903 te sorun çıkartmadı, win 8.1 - 8 - 7 atamıyorum

Önceki anakartım biostar intel anakartımda bu isoları hiç seçmiyordu
silinebilir
DÜZENLEME 2 : armor 570 oc 4 gb ve fsp hyper k 500 siparişi verdim, yorum yapan herkese teşekkürler gelince durumu yazarım

herkese merhaba, psum alttaki görselin aynı değerleri, işlemcim g4560 = 54 watt tdp ye sahip

msi armor rx570 4 gb oc için dark 500 watt aşağıdaki psu uygun mudur ?

psu nun 12 voltta çift kanal gibi bir dezavantajı var, ama 12v kanalından toplam 350 watt verebiliyor

aklıma takılan bir soru psu pcie girişi 6+2 pin olarak ayrı, ekran kartı 8 pin güç girişli, minimum önerilen psu su 450 watt, kullanım olaraksa 120 watt gözüküyor

msi afterburnerden power limit kısarak hem güç tüketimini düşürüp psu ya daha uygun hale getirerek, ve işlemciye darboğazı azaltmış oluruz, bu şekilde kullanılabilir mi ?

(belli oranda performans kaybıda normal olur, ama hala 1050 ti den güçlü olabilir)

DÜZENLEME : eğer sıkıntı oluşabilecekse, fsp hyper k 500 yada aerocool vx plus 500 düşünebilirim, biri 250 tl diğeri 218

netspeed 16 mbit kullanmaktayım, bu akşam sürekli internet kesiliyor, daha öncede günde 2 defa kesilirdi, şimdi ard arda sürekli kesildi, aşağı yönde fec değeri bazen durmadan artıyor, çok fazla fec ve crc hatası oluyor

hat değerlerim :http://dhbr.co/bsFq (3. değerin 51 olduğuna bakmayın, buga girmiş, normalde daha düşük)

bundan önce 2 yıl ttnet kullandım, hiç kopma sorunu olmadı, taşıma yoluyla netspeede geçtim, 2 aydır kullanıyorum, ilk zamanlar çok kopma yoktu, yada dikkatimi çekmedi

modemim : huawei hg521
silinebilir
G4560, H110M (2400 mhz), 2x4 dual 2400 mhz ram, 1080p çözünürlük
Psu Model : Dark Force 500W

rx 570 pulse itx in 2 modeli var, almayı düşündüğüm model saat hızları kısılmış olan

256 bit Memory Bus
GDDR5 Memory Type
1500 MHz, 6000 MHz Effective
4 GB Size

pulse oc modelini düşünmüyorum, aralarında 100 tl fark var fakat pulse itx 6 pin ek güç girişli iken pulse oc 8 pin, yani güç tüketimini artırıp psu yu dahada zorlayabilir
tahminimce güç kaynağı karşılar ama pulse itx için sıkıntı olur mu ?

ayrıca pulse itx için korkutucu 2 yorum var, alıntılıyorum

"Konuyu hortlatacağım ama Sapphire RX 570 ITX lerin VRM hakikaten zayıf. Belli bir noktadan sonra MOSFETler ve sonra da sigorta atıyor. Yani kart ölüyor. Kısacası Mosfet koruması (eğer var ise) yeterli seviyede değil. RMA'ya (garantiye) göndermeniz gerekiyor. Başka Sapphire RX 570 Pulse (ITX olmayan vesiyonu), RX580 Vega56, Vega64... lerde bu sorun başıma hiç gelmedi. Sadece RX570 ITX lerde bu sorunla karşılaştım. Büyük ihtimalle yerden kazanmak için olmaması gereken kararlar almışlar..."

"Mini pulse aldim. Bazi sorunlar yasadim. Kart 120 watt cekiyor ve buna bagli saat hizlarini driver dusuruyor. Buda bazen crash sorunlarina sebep olabiliyor. Driver ayarlarindan güç limitini +%50 ye ayarladigimda 160 watt a kadar çekiyor fakag bu seferde ısınmaya başlıyor. MSI Afterburnerden fan hizini ona göre ayarlamak gerekiyor bu seferde fan gürültü yapmaya basliyor ve sürekli hizli calisan fan cabuk yipranabilir. Ben suanda underclock yaparak kullaniyorum. Zaten bu haliyle istedigim butün oyunlari istediğim ayarlarda 60+ FPS oynatiyor."
Ayın 24 ünde türk telekom ile tahattütüm bitiyordu, sıfırdan bağlatıp vakit kaybetmek yerine geçiş yaptırdık
Türk telekom 16 mbit için 24 ay 85 tl teklif etti, aynı hızı netspeed 56 tl ye veriyor, diğer iss lerde 60-70 tl civarı değişiyor
Ayrıca telekom düşük fiyat verse dahi almazdım, çünkü kaç yıldır adsl kullanıyoruz, fiber altyapı için çok kez görüştük fakat sonuç alamadık

Altyapım adsl, paketim SPEED PLUS 16 (16/1 akk siz) memnun kalır devam edersem diyerek aktivasyon bedeli ödememek için 6 ay tahattütle alındı

Geçiş Aşaması
23.01.2019 : Gerekli belgeler doldurularak yollandı
24.01.2019 : Öğlen aradılar, onay verdik ve 48 saat içinde geçileceğini söylediler
26.01.2019 : Öğlen internet kesildi ve kullanıcı adı şifre yollandı, modeme girerek bağlantıyı sağladım

Bugün gözlemlediğim kadarıyla türk telekomdan farkı yok gibi, tek fark türk telekomdayken ip adresinin 80 ve 90 ile başlaması, netspeede geçince 185 li ip verdi
aşağıya ping ve tracert değerlerini koyuyorum, oyun pinginin görüntülerini eklemedim, tt ile aşağı yukarı aynı değerleri veriyor

Hat Değerlerim :

İndirme Hızım :

Tracert ve Pingler

Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.474
İkinci El Bölümü Mesajları: 147
Konularının görüntülenme sayısı: 28.206 (Bu ay: 527)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.211 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.