M

Teğmen
11 Mart 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 94 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba

sizce hem fiyat hem performans açından da değerlendirirken hangisi alınmalıdır? ve lütfen neden? sadece şunu al diyip geçmeyip sebep de yazarsanız sevinirim.

Sony z9f daha pahalı biliyorum ancak değecek kadar fark varsa o fiyata kadar da çıkabilirim.

Rtings'e göre bunlardan en iyis samsunq800t ancak sony- zf9'dan daha ucuz. bu nasıl oluyor onu da anlamadım.

Salonum cok geniş değil 20 25 m2 civarı max. TV mesafem 2.5 m. Arkaya hoparlör konacak yer de yok.

Kargom bugün geldi. ( MM'dan 2020 haziran üretim, kapalı gibi kutu )
Servisi aramadan önce güzelce hazırlık yapmam gerek.

1- Ölü piksel testi,
2- Vertical banding testi,
3- Local dimming testi, ( çok abartı olmadıkça hafif olsa da kabulüm, bunu bilerek aldım)
4- Bleeding testi ( bu tv VA panel ama gerekir mi bu test?)

Dışında yaptırmam gereken test var mı? veya bu modelde özellikle dikkat etmem gereken farklı bir durum?
Ürünü daha bugün aldım ve temizlemek için ilk kez su koyup kaynattım.
daha ilk kaynatmadan sonra tabanında lekeler belirdi.
lekeler bezle vs silince geçmiyor.
Kireç desek hem silinmesi gerekir hem de daha ilk su kaynatmada kireç mi olur bu kadar 5 dakikada.
sizce iade mi etmeli? hepsi aynı mı bunların?
n11 ve benzeri sitelerden alış veriş yapanlar dikkat etsinler.
bu satıcılar normal kargo firmalarıyla gönderim yapıyor. kargo firmaları belli bir "Desi"nin üzerindeki ürünleri kata kadar çıkarmıyor. Sırtınız sağlamsa ve 20-25 kg kendim taşırım diyorsanız onlardan alın. yoksa kargocunun evinize kadar çıkarmak zorunluluğu yok. dikkat ediniz. Olması gereken kargo firması değil lojistik firmasıyla gönderilmesi.. ama sanırım o daha pahalı ve satıcıların işine gelmiyor.

desi hesabı: Desi bir kolinin cm3 cinsinden hacminin 3000'e bölünmesiyle hesaplanır. Bir kolinin, paketin hacmini bulmak için paketin en, boy, yükseklik değerleri çarpılır. Desi değeri hesaplanırken en, boy, yükseklik değerleri cm olarak kullanılmalıdır
SONY 65XH9077 12.000 TL
SONY 65XF9005 11.000 TL

Hangisi alınmalı?
https://www.hepsisony.com/ güvenli bir satıcı mıdır? soru yaşandığında destek olmakta mıdır? alış veriş tecrübesi olanlar bilgi verebilir mi? zamanında kargolama teslimat durumları nasıldır? TV'de sorun yaşandığında servis de yokuş yaptığında destek olur mu mesela? vb konularda bu mağaza ile ilgili bilgisi olan veya daha önce alışveriş tecrübesi olan yorumlar mı?
TV kurulumu için gelen servisler akım koruyuculu priz satın almazsan garanti kapsamında olmaz demekteymiş. Böyle bir priz beğendim. akım korumanın kaç joule olması gerekiyor?
https://www.hepsiburada.com/s-link-swapp-sp10af-usb-3-1a-1-8m-1-5mm2-10lu-akim-kor-gri-2-usb-port-3100ma-5v-priz-pm-bsbence164249

*Akım Koruma : 1800 Joule
https://www.vatanbilgisayar.com/sikca-sorulan-sorular/ " Cep telefonu, notebook, televizyon, tablet, oyun konsolu gibi ürünlerinde “kurulum sağlandıktan” sonra cayma hakkında bulunulamaz."

Kanunda "TV" için böyle bir ibare yok. Bu nasıl oluyor? Vatan'ın online mağazasından alış verip yapıp, ürünü beğenmeyip iade etmek isteyenler tecrübelerini anlatabilir mi? Buradan bu şartlarda nasıl güvenip alış veriş yapılır? Kanunun neresinde "paketin açılmaması, kurulum yapılmamış olması gerekir" yazıyor. Akıl alır gibi değil. Burası Mozambik mi???

İLGİLİ KANUN:
https://www.alomaliye.com/2014/11/27/mesafeli-sozlesmeler-yonetmeligi/

MADDE 13 – (2) Tüketici, cayma süresi içinde malı, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullandığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir.

---------

Cayma hakkının istisnaları

MADDE 15 – (1) Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
bu tv hakkında hiç bir inceleme bulamadım ne Türkçe ne de İngilizce.
bulabildiklerime göre:

1- VA panel ( çok emin değilim, philips kendi sitesinde ambilight demiş onun dışında IPS veya VA bilgisi yazmamış),

2- 50hz. Bu ebatte 100 hz olmasa 50 hz olsa çok çok kötü mü demektir mutlaka? 100 hz elbet daha iyi ama, satıcısı amazon olan 100 hz benzer tv yok.

3- direct led.
bosch speedperfect özelligiyle hızlı programla camasır yıkanırken ne kadar deterjan konması gerekiyor? veya benzeri hızlı yıkama özelligi olan markalarda siz neye göre ayarlıyorsunuz? normal programdaki kadar mı konmalı yoksa daha mı az?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 gün önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 240
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 903 (Bu ay: 22.094)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 102 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.