Binbaşı
04 Şubat 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 55 (Bu ay: 0)
Gönderileri

merhabalar aerocool aero 800 kasam var üstteki 2 fanım eskimeden dolayı ses yapmaya başladılar içini açıp yağlamama rağmen sorun devam ediyor kasa 2.5 senelik bunun yerine mümkünse ışıksız rgbsiz varsada açıp kapanabilen tarzdan olursa sevinirim (varmı o tarz bilmiyorum ama ) fiyat durumlarına göre en az 2 en çok 3 alacağım egzoz fanı iyi durumda o yüzden benim için cfm yani hava akışı iyi olsa yeter varsa böyle f p tarzda öneride bulunabilirmisiniz

Merhaba elimde 5600x ve rx 6800 ikilisi var ramlerim corsair cmk16gx4m2b3200c16r burdan çip ve cpu z fotosunu koyacam xmp ile 3200 normal değeri alıyorum ama ryzen da 3600 önermiş amd şuan biostan tek tek ve yavaş artırarak 3600e ulaştım oyunda denedim herhangi bir sorun yok şimdilik bana açıklayıcı ve öğretici şekilde en iyi ayarı nasıl yaparım bilen biri yardımcı olabilir mi

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/4f/c6/87/4fc68725803675d39edf334ce9bdc889.jpeg&t=0&width=480&text=1

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/ce/4d/32/ce4d329d19e1d3f2512c77da14792943.jpeg&t=0&width=480&text=1

merhabalar daha öncesinde 2600 e oc yapmıştım ryzen master ile 5600x e yükselttim fakat kaç ghz ve voltajlardan başlamam gerekiyor internette pek bilgi bulamadım 5600 x için

Arkadaşlar 5600x var hazırda aldığım fiyatın çok az yukarısına satıyorum 5800x alıcam 6 çekirdek aklıma yatmadı bir türlü 1080p oyuncusu olduğumdan şimdi bütçem biraz zorlanıcak soğutucu uzun süre alamam daha ekran kartı var dark freezer x124 var halihazırda bu 5800x için ideal sıcaklıkta çalışırmı soğutucu masrafı yaptırırmı bu soğutucuyu bu işlemci gidermi 5600x stres te yüzde 100 çalışırken max 65 derece görüyordu bu soğutucuyla

Sorum bu arkadaşlar hiç dokunulmadan upgrade olmadan 1080p de kullanılcak gittiği yere kadar 6800 ve 3070 fazlamı gelir darboğaz yaparmı 144 hz bu arada

Merhaba arkadaşlar bugün sistemi kurdum 5600x corsair rm 850w

Msi b550 tomahawk

16 gb 2x8 gb ram corsair

Şimdi arkadaşlar bios flashback ile bios güncellendi fakat ekran kartı olmadığından dolayı idareten arkadaşta baya eski bir hd 6850 vardı bunu taktık pcye formatı attım fakat masaüstündeyken belli bir zaman sonra pc kendiliğinden kapanıyor ve anakart markasından sonra siyah ekrana düşüyor birdaha format atarsam geliyor ekran ama aynı işlem tekrarlıyor şimdi sorum bu 5600x te herhangi bir donanımsal birşey varmıdır yoksa ekran kartındamır bu problem elimde başka kart yok deneyemiyorumda birde ekran kartı driverını ne zaman yüklemeye kalksam pc aynı şekilde kapanıyor ne yapsam acaba 14 gün geçmeden bulmam lazım şimdiden teşekkürler

Merhaba ben sistemi upgrade ettim ve bu anakartı aldım ama sonradan fark ettim ram uyumluluğu varmış anakartkarda ram modelim ise corsair cmk16gx4m2b3200c16r. Tam modeli listede bu kod var ama sondaki r harfi yok kırmızı model acaba red in r simi o uyumlu çalışır mı bu kartla bilen biri yardımcı olabilir mi

Merhaba arkadaşlar ben sistemi upgrade etmeye karar verdim eski parçaları iyi fiyatlardan sattım b550 alıcam gaming edge msi dan gözüme takıldı iyi diyorlar onun bir tık üstü carbon var ama gaming edge yeterli olucak gibi yeni nesil 4000 serisini bekliyorum bu anakartta Bluetooth ve onboard olarak grafik varmı maksat ekran kartını alasıya kadar görüntü versin yeter sistem parçalarının çalıştığını göreyim yani sitesinde birşeyler yazıyor ama İngilizce pek anlamıyorum
Merhabalar 1.5 sene önce aldığım rampage marka psu bugün itibariyle yanmış denildi garanti den ve garanti kapsamınada girmiyormuş nasıl yanar anlam veremedim ucuza almıştım ama pişman oldum neyse önceki 750 w dı şuan almışken hem iyi hemde ileriye dönük olsun diye 850 veya 1000 düşünüyorum ilerde işlemci ve ekran kartı upgrade ederim ben kaliteli dayanıklı birşey önerirmisiniz kasam aerocool.aero 800 modeli bütçe de 1000 tl civarı
Merhaba arkadaşlar bugün yeni bios update gelmiş karta fakat bios usb si hazırladıktan sonra m flasha giriyorum media not found diyip bios a geri yolluyor farrklı usb denedim ve fat32 formatında biçimlendirdim ve tak çıkarda yaptım bide önemlimi bilmiyorum ama m flash a girdikten sonra pc açılınca usbyi görmüyor çıkar tak yapınca görüyor yani her zaman yaptığım işlemdi şimdi niye böle oldu bilmiyorum
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 1 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.192
İkinci El Bölümü Mesajları: 29
Konularının görüntülenme sayısı: 2.327 (Bu ay: 552)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 212 (Bu hafta: 3)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.