Yarbay
20 Ocak 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 33 (Bu ay: 0)
360222 Gün Cezalı
357813 gün 4 s. 41 dk. kaldı
Gönderileri
Bir an "BMW'nin böyle aracı var mıydı?" diye söylendim. Ben çok başarılı buldum, siz ne düşünüyorsunuz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-bmw-hemde-bu-fiyata-177757844/detay?hideSearchFilter=false&showViewPreferences=true
Geçen hafta tank gibi arabalar konuşulmuştu. Şimdi sıra kağıt gibi dayanıksız araçlarda...

Normal şartlarda iyi olabilir ama ben hiç vuruksuz, çiziksiz, boyasız, darbesiz, değişensiz H100 görmedim üstelik sacının ince olması cabası.

Devrim ile aynı kaderi paylaşan arabamız...

1970’lerin sonuna doğru, Jan Nahum yeni bir Anadol dizaynı için birçok prototip çalışması yaptı. Ancak ortaya çıkan bu prototiplerden büyük kısmı hiç bir zaman üretim aşamasına geçemedi. Otosan, bu dönemde, dünya otomobil endüstrisini yakından takip etmekte ve araç gövdesinde kullanılan fiber malzemeyi zamanla azaltacak modern bir model yaratma çabası içindeydi. Jan Nahum bu çabayı gerçeğe dönüştüren bir model geliştirdi. Bu modelde kaporta, çelik iskelet üzerine monte edilen fiber malzemeden yapılmış ve Claude Nahum tarafından geliştirilen 100 HP’lik Wankel motor yerleştirilmişti. Bu modele “ÇAĞDAŞ” ismi verildi.

Çağdaş ve yaratıcısı Jan Nahum, Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nce verilen “Endüstriyel Tasarım” ödülüne layık görüldü . Medya uzun süre bu yeni modelle ilgili çok olumlu haberler yaptı ve Çağdaş’ın üretimine 1980 veya 1981’de başlanacağı söylendi. Ancak, 1980’lerdeki politik, sosyal ve ekonomik çalkantılar nedeniyle bu proje hiçbir zaman gerçekleşemedi.

Çağdaş prototipleri de gerçek birer otomobildi. Bu otomobiller de yıllarca fabrikanın deposunda kaldıktan sonra Rahmi M. Koç Müzesi’ nde sergilenmek amacıyla tek bir araç olarak birleştirildi. İç aksamı bozulduğu için sadece kabuk olarak sergilenmektedir.

Arkadaşlar acaba yeniden otomobil sektörüne giriş yapsak başarılı olamaz mıyız? Eskiden imkanlar kısıtlı iken Devrim Otomobili'i yapılmış. Şimdi teknoloji gelişmiş durumda, mühendislerimiz, tasarımcılarımız var. Türk arabası almak isteyen halkımız da var. Sizce neden hâla arabamız yok?
•Öncelikle Whatsapp hesabı aktif olan bir iPhone lazım.

•Sonra iTools programı ile Whatsapp'ın yedeğini bilgisayara alalım.

• Bu yedeği yine iTools ile iPad veya iPod'umuza yükleyelim.

——————————Bu kadar. ——————————

Tek sıkıntısı var oda iPhone ve iPad/iPod arasından hangisinde Whatsapp kullanacağınızı karar vermek. Bence, iPad/iPod'da da Whatsapp kalsın, iPhone'da da kalsın. Eğer iPhone'da kullanmak isterseniz 30 saniyelik bir işlem ile SMS doğrulayacaksınız. Eğer tekrar iPad/iPod'da kullanmak isterseniz yine işleminiz 30 saniye sürer.

iPhone'u olmayanlar ise bir arkadaşından veya akrabasından Whatsapp hesabı olmayan bir iPhone bulup bu adımları yapmak.

Fotoğraf başka bir siteden alıntıdır, teşekkürler.
Öncelikle merhaba,

Dün akşam, çok yakın bir dostum ile iftar yemeği yemek için evine gittim. Kendisi Esenyurt'ta, ben ise Zeytinburnu'nda oturuyorum. Esenyurt'a gelmez olaydım! Kafasına göre sinyalsiz şerit değiştirme, geçiş üstünlüğünün her zaman kendilerinde olduğunu düşünme, yolun ortasında yolcu indirme, kırmızı ışık yandığı halde durmamak, son ses müzik açmak, araç çökene kadar yolcu almak, kapı açık halde sürmek bunlar için normal bir şey olmuş artık. Otobüsler biraz daha sık gelse ben bunların halini ben o zaman görürüm. Belki minibüs tarafını savunacak arkadaşlar olabilir ama kimse kusura bakmasın, bunların yaptığı terbiyesizliktir!

Biraz araştırdım bu Esenyurt dolmuşlarına "uçan tabut" diyorlarmış. Eğer bir gün sizinde yolunuz o tarafa düşerse ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

TEMSİLİ:

Teşekkürler.
2014 Corolla.

İç-Dış : 20 TL.
Cydia'dan bir program silecektim, uyarıda vermişti "emin misiniz?" Falan diye ama gittim sildim. Şimdi Cydia da silindi. Ne yapacağım arkadaşlar? Yeniden JB yaparsam yüklediğim tweakler silinir mi?
Hakkında
Forum İmzası:
Bizi eskiler tanır...

Hastasına... Ortamlara çok takılmayan, 1981 model, boyası veya değişeni olmayan, bakımsız, 25 beygirlik performansıyla şehir içinde çok yakmayan, keyfe keder kişiyim.
Hakkımda:
Kapatılan Hesabımın Kullanıcı Adı: eren 34
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Toyota
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PS4
Takım
Fenerbahçe
TV
Sony
Notebook
Apple
Game Center
Eren..34
Fotoğraf Ekipmanları
Sony
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.514
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 160.000 (Bu ay: 745)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 892 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.