Yüzbaşı
06 Kasım 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 44 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Yorumlarda ara ara denk geliyorum da galeriden araba alınmaz,galerideyse uzak dur gibi şeyler söyleniyor bunun nedenini gerçekten merak ediyorum

Şahsi düşüncem

Arabanın arızasını bile bile sorunu gizleyip satmaya çalışan veya satan galerici şeref yoksunudur her lafı hakeder ancak birde şöyle bir durum var örneğin ben bir galericiyim(DEĞİLİM) X marka bir aracı expere soktum aldım 1 hafta sonra müşteri geldi aracı sattım herhangi bir zaman sonra adam bana geldi sorunuda örnek veriyorum motor kilitledi dedi veya şanzıman arızalandı dedi şimdi galericinin burda ne suçu olabilir birisi mantıklı bir şekilde izah edebilir mi?
Dindar geçinip Allahtan gercekten korkan insanların yaptıklarına şahit oldukça şu kafada olduklarını farkettim bu insanlar Allahtan gerçekten korkuyorlar,müslümanlar ama düşünceleri şu yönde

"Para,makam,yönetim,güç bizden yana olmalı eğer bizde olmazsa dinsiz cehape zihniyetinde olur ve bize zulüm ederler bu zihniyetten dolayı BU YOLDA YAPILAN HERŞEY MÜBAHTIR çünkü bizler iyi bir müslümanız ve Allahtan korkuyoruz kendi zihniyetimizde bir toplum yetiştirmek istiyoruz yalnızca bizden olanların pastadan pay almasını istiyoruz gerisi düşman,dinsiz başa geçseler bizleri sürüm sürüm süründürürler"

Dolayısıyla rüşvet,hak yeme,torpil,vergilerle kendi iş adamlarını zengin etme,devletin imkanlarını sonuna kadar kendi çıkarlarında kullanmak onlar için haram değil
Dikkat ediyorumda gerek sıfır gerek ikinci el fiyatlarından hep şikayet ediyoruz ama elimde 200 bin var şunumu alayım bunumu alayım,mevcut aracım jetta passata geçmeyi düşünüyorum,aracım su kacırıyor bıktım bu araçtan satmayı düşünüyorum gibi söylemlerde bitmiyor durum böyleyken araçlara bu kadar talep varken fiyatların nasıl düşmesini bekliyorsunuz elinizdeki malı kullanın işte senin jettadan passata geçme amacın ne yani toplum tarafından saygıyla karşılanmak mı veya aracının herhangi bir sorunu varsa niye satıyorsun bu aracıda tamir ettirmiyorsun zaten yerine alacağın araca değerinin 2 kat fazlasını verip düdükleneceksin farkında olmadan hepimiz 2.el fiyatlarının yükselmesinde rol oynuyoruz ondan sonra şikayet ediyoruz

ÇARE ARAÇ ALMAYIP ELİNDEKİ MALI KULLANMAK BIRAKIN KENDİ ARALARINDA ARAÇ ALIP 10 BİN ÜSTÜNÜ YAZIP İLANA KOYSUNLAR

BAKIYORUMDA YAZDIKLARIM FORUMDAKİ ALSATÇILARINDA KUYRUĞUNU ACITIYOR
Uzun yolda yol müsait olursa aracı genelde 140-160 aralığında kullanıyorum daha güvenli olması açısından runflat lastik düşünüyorum malum bu süratlerde lastikte bi yarılma olsa büyük sıkıntı ancak internetten araştırdığım kadarıyla çoğunluğun başına runflat lastikte yarılma meydana gelmiş (bilenler bilir rahmetli alican abinin başınada gelmişti)tamam lastik yarılınca görevini yapıyor ama acaba bu lastiklerde kronik bir sorunmudur bu yarılma yoksa tesadüfmü runflat lastiğe geçmelimiyim

245-45-18 lastik ebatlarım
Hani suriyeliler gitsin diyince hönkürüyorlar ya olurmu öyle şey onlar ümmet kardeşimiz,mazlumlar,garibanlar diye şuan zaten muhaliflerin elinde olan belli başlı bölgeler var suriyeliler buraya gönderilse ve bu ümmet kardeşlerimiz adına bir hesap açılsa bağış toplansa,yardım konvoyları gönderilse suriyeli kardeşlerimiz kendi memleketlerinde yaşasa tüm türkiye cumhuriyetinin vergileriyle bizim topraklarımızda yaşayıp çoğalmasa nasıl olur.Ben şahsen bana kazık gibi itelenen vergilerin tek bir kuruşunun dahi suriyeliler adına harcanmasını istemiyorum sen din kardeşini o kadar seviyorsan hesaba parayı yolla,evindeki fazla eşyaları yolla,hatta o kadar seviyorsan onları savaşabilirsinde onlar için

Not: BENDE İNSANIM ÖYLE BİRŞEY YAPILSA BENDE YOLLARIM HESABA PARA 10 TL BİLE ATSAM MİLYARLARCA LİRA YAPAR SONUÇTA 85 MİLYONLUK ÜLKEYİZ HEPİMİZ YARDIM EDERİZ
Bir yerde baraj yapılcak,termik santral yapılcak,nükleer santral yapılcak ortalığı birbirine katarlar 1 saat elektrik kesilsin sövmeye başlarlar

Yeni bir fabrika açılcak veya varolan bir fabrika yeni yatırım yapacak genişleyecek hemen yine karşısındalar eylemler feryatlar figanlar ama işsizlik konusu açıldığında yine bu arkadaşlar en önde söverler

Liman yapılcak protestolar pankartlar havalarda uçuşur ama bütün gün kendileri alibaba,amazonda takılıp ürün sipariş ederler

Araçların egzos gazlarına laf ederler hayatlarında toplu tasımaya bindikleri nadirdir (imkanı olan) veya imkanı olsa hayatta keyfinden ödün veripte toplu taşımaya binmez

Daha bir sürü örnek sayılabilir şimdi sorsan bu insanlara çevre için ne yaptın diye yüzde 90ı hayatında ağaç bile sulamamıştır sadece muhaliflik olsun diye eleştirirler sanki kendileri bu tüketim toplumunun içinde değillermiş gibi
Araç rampalarda veya ani hızlanmalarda kara duman atıyor geçen yaz enjektörleri ve pompayı göstermiştim (böyle bir sorun yokken ) herhangi bir sıkıntı yoktu zaten ondan sonrada en fazla 5 depo mazot almışımdır hafta içleri pek kullanmıyorum cumartesi pazar biniyorum bu araca yağ ve filtrelerin bakımı genelde km dolmadan seneden seneye değiştiririm mazotu shell bp veya petrol ofisi dışında yerlerden almıyorum ek olarak araçta bir performans kaybı veya rampalarda kesilme yok turboda ıslık veya hava seside yok neden yapar ?
İllaki çevremizden eşimiz dostumuz çıkıyor acil şuraya gitmem lazım aracını verirmisin diye veya biz başkalarından istiyoruz şimdi örnek veriyorum aracı verdiğin kişi alkollü kazaya karıştı birisini öldürdü veya kimse ölmeden sadece maddi hasarlı bir kazaya karıştı şimdi burda para cezası veya hapis cezası direk ruhsat sahibine mi geliyor aracı emanet alan kişiyemi
Ağaçlar kesiliyor çevre yok oluyor muhabbetine girmicem o konu ap ayrı bir konu hadi ağacını çevresini geçtik bahsedildiği gibi 22 milyar tl lik bir altın rezervi varsa kesin ağaçları eyvallah maden çıkarılır ülkemize hayırlı uğurlu olur yerine tekrar ağaç dikilir alan yeşillendirilir falan filan ama peki bu madeni 100 milyon dolara bir şirkete vermekte(üstelik yabancı şirket) amaç ne medyamı olayı çarpıtıyor bizler gazamı geliyoruz yoksa hakikatten bunlar iyice gözü kararttı ne koparırsam kârdır mantığında gider ayak son vurgunlarını mı vuruyorlar doğu akdenizde haldır haldır doğalgaz ara gemiler gönder ona buna rest çek dünyaya külhanbeyliği yap ee bu tarafta 22 milyar tl lik altın madenini 100 milyon dolara sat bune lan bizim yakalayamadığımız birşey mi var bu konuda acaba?
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 12 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.237
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 32.351 (Bu ay: 957)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.235 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.