Yüzbaşı
28 Ekim 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 83 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Herkese iyi forumlar. Grafik tasarım amaçlı kullanmak için bilgisayar arayisindayim. Maksimum bütçe 7000-7500 diyebilirim.

Onceligimiz photoshop corel vb tasarim ve yazilim tabanli programlari sorunsuz ve iyi bir şekilde calistirmasi. Performans odakli olmasi şart zaten.

Aradıklarım şunlar sırayla.

- Performans (Tabi ki )

- Şık bir tasarim ve taşınabilirlik

- İyi bir ekran ve multimedya deneyimi

- Oyun onceligim kesinlikle yok, konsol kullanicisiyim en fazla nostalji amaçlı most wanted yuklersem yüklerim o kadar

Tavsiyelerinizi bekliyorum. Cok fazla model cok fazla detay var kayboldum artık içinde. Fiyatlar cok değişken ve genis aralikta. Tabi ki en iyisini isteyecek değilim sonu yok bunun fakat butceme uygun en hos modeli almak amacim. Şık bir tasarim, iyi bir ekran ve ses deyinimi, iyi bi pil ömrü be saglamlik isterim elbet. Yardımlarınızi bekliyorum.
Bu forumun hali cidden nedir boyle. Asiri yavas, sayfalar yuklenmiyor defalarca tekrarlamak zorunda kaliyorum. Konu duzenleyemiyorum. Mesaj gondermiyor hata veriyor yeniden defalarca denemek zorunda kaliyorum. Bir tek bende boyle olamaz herhalde. Ciddi ciddi can cekisiyor gibi yarim saattir bir konu duzenlemekle ve bir mesaj gondermekle ugrasiyorum.

Belli araliklarla kitleniyor resmen iki dakika cok iyi çalışırken bi anda sayfalar acilmaz oluyor. İnternetimde sıkıntı yok cunku sadece bu sitede sorun oluyor. Cileden cikardi resmen.
quote:

İşlemlere baslamadan önce mutlaka mi hesabından çıkış yapınız. Eger mi hesabini ve yedeklemeyi kullanacaksaniz mi hesabini ve yedekleme uygulamalarini silmeyin. Kalan mi uygulamalarini silebilirsiniz.
Tavsiyem işlemlere baslamadan önce cihazi sıfırlamak.
İlk isleminiz kesinlikle baslamadan once sifirlamak ve sistem yedegini almak olsun.

Xda vb bir çok forumdan edindiğim bilgiler ve defalarca cihazımi brick etmenin sonucunda edindiğim tecrubelerle hazırladım bu listeyi.
Amacımız cihazın ram tuketimini azaltmak, arka planda calisan işlemleri azaltmak ve uyku modunda daha fazla kalmasını sağlamak.

Konuyu surekli guncellemeye calisacagim ve ekstra seyler eklemeye calisacagim surekli.

Tüm bu işlemler tarafımca redmi note 4x cihazımda uygulanmıştır.
Global Stabil Miui 8.2.x.x 8.5.x.x ve Miui 9 beta sürümlerinde denedim ve sorun yaşamadım.

Uğraşmak istemeyenler xiaomi.eu rom larını deneyebilir fakat ben eu rom larından memnun kalmadım. Ufak tefekte olsa rahatsız edici hatalar, çeviri sorunları ve pil sorunu içeriyor. xiaomi.eu rom kullanmayı tercih edenlerde bu listeden faydalanabilir.

NOT:İkinci Alan ve Çift Uygulamar çalışmayacaktır.

quote:

Brick olan, bootloop modunda kalan, patlayan, çatlayan, trip atan telefonlardan sorumlu değilim

XDA'daki iki konudan toparladım genelde listeyi. Linklerini bırakıyorum oradakilerin emeklerine saygı açısından.
Skinny Miui XDA Konusu
Redmi Note 3 İçin Açılmış Benzer Konu

Bu konuları da inceleyip ekstra şeyler elde edebilirsiniz.

-Kurulum Sonrası Yapılacaklar-

Listedeki uygulamalari ve dosyalari sildikten sonra ilk isimiz sistem yedegini almak oluyor. Bunca emeği heba etmek istemeyiz. Biraz yorucu olacak zamanimizi alacak ama sonunda degecek. Cihazda herhangi bir sorun yasamadiysaniz hemen yedek alma islemine gecebilirsiniz.
Ardindan twrp den wipe factory reset yapın. Cihazi temiz bi kurulumla baslatalim simdi. Sildigimiz uygulamalarin artık dosyalarından da kurtulmus olalim.
Telefon acildiktan sonra kurulum ekraninda guc tusuna basili tutarak ucak moduna alıyoruz telefonu. Mi uygulamalarini kaldırdığımız için mi hesabı isteyecegi ekranda hata veriyor kurulum ekrani. Ucak moduna alarak o ekrani gecmis oluyoruz normal kurulum yapiyoruz. Degisen bir sey yok. İlk açılışın hızından farki goreceksiniz.

Ayarlar-Ekran- Otomatik Kontrast Kapat (Standart ve ya yüksek seçin)
Ayarlar-Ek Ayarlar-Reklam Servisleri Kapa
Güvenlik Uygulaması-Pil Seviyesi-Ayarlar- Pil kullanım bildirimleri ve ısınma bildirimleri kapat
Ayarlar-Ek Ayarlar-Gizlilik-Guven Aracilari- Smart Lock devre disi birak (Kullanan var mi bu ozellikleri bilmiyorum, evimdeyken surekli evinizde kilidiniz acik tutulsun mu bildirimiyle rahatsiz etmesi disinda islevi yok benim icin. Konumumu takip etmesi yetmezmis gibi bi de.)
Ayarlar-Ek Ayarlar-Gizlilik-Kullanim Erisimi Olan Uygulamalar-Daha fazla-Sistem sureclerini goster- Burada google uygulamalarini, guvenlik ve yedeklemenin erisimini kapatin
Ayarlar-Ek Ayarlar-Gizlilik-Cihaz Yoneticileri- Cihazimi bul devre disi birak (Bununla kaybettigi cihazi bulan vs varsa eyvallah ama kaybolan calinan cihazimiz internete bağlı olacak gps acik olacak da nokta atisi konum bulacaz. Kullanna varsa acik tutsun)
Ayarlar-Google-Guvenlik-Cihazimi bul ve Google Play Protect kapatin (Tercihe bagli yine fakat ben kapatmayi tercih ediyorum.

-BAŞLAMADAN ÖNCE GEREKENLER-
-Bir adet beyin
-Bootloader kilidi açık xiaomi cihazimiz
-TWRP ve Root
-SD Maid Pro (Ben sd maid uygulamasını tercih ediyorum)
-Dosya Yöneticisi (Root erişimda bi olan bi uygulama tercih size kalmış. Ben MiXplorer tercih ediyorum xda bulabilirsiniz)

SD Maid Pro yu yukleyin cihaziniza. SD Maid Pro yu acin root erisimini verip ayarlara giriyoruz. Uygulama tarayicisini seciyoruz ayarlardan. Orada sistem uygulamalarini dahil et secenegini aktif hale getiriyoruz.
SD Maid ile listedeki uygulamalari tek tek siliyoruz ardından.
Farkli uygulamalar da kullanabilirsiniz tercih size kalmis.

Emin olmadığınız uygulamalari devre disi bırakarak deneyebilirsiniz. Her hangi bir sorun cikarmazsa silin gitsin. En azından boyle sorun yaşarsınız sadece wipe yapip duzeltebilirsiniz.

-SİLİNECEK UYGULAMALARIN LİSTESİ-

Analytics
Animasyonlu Duvar Kağıtları
Animasyonlu Duvar Kağıdı Seçici(Hareketli duvar kağıtları kullanıyorsanız bu ikisini silmeyin)
Baloncuklar
Barkod Okuyucu
Black Hole
Cheetah Mobile Cleanmaster SDK
Chrome
com.androidwallpaper.holospiral
com.miui.mipub (Mipub)
com.miui.translation.kingsoft
com.miui.translationservice
Drive
Duo
Duvar Kağıdı Döngüsü
E-Posta (Gmail zaten yüklü ve kullanımda)
Engelli Listesi-Antispam (Bu özelliği kullanıyorsanız silmeyin)
Facebook (Sistemde yüklü olmasına gerek yok)
FM Radyo
Fotoğraf Ekran Koruyucular
Fotoğraflar (Google Photos)
Geribildirim
Google Metin-Konuşma Motoru
Google Ortağı Kurulumu (com.google.android.partnersetup)
Google Pinyin Giriş Yöntemi
Google Play Filmler
Google Play Müzik
Güvenlik Hizmet Eklentisi
Hangouts
High Battery Temperature
Hızlı Erişim (Touch Asistanı kullanıyorsanız silmeyin)
HTML Görüntüleyici
Jeejen Ana Ekran
JeejenMiuiContainer
Kablosuz Ekran (Kullanıyorsanız Silmeyin)
KLO Bugreport
Lazer Işını
Market Geri Bildirim Aracı
Mi Cloud
Mi Cloud Yedekleme
Mi Credit
Mi Drop
Mi Hesabı
Mi Kumanda
Mi Picks
MSA (com.miui.systemadsolution)
PowerOffMusicHandlerApp
Pusula
Sarı Sayfalar
Scheduled power on and off (Zaman ayarlı telin açılıp kapanmasını ayarlayan uygulama. Kullanıyorsanız silmeyin)
Sistem Uygulama Güncelleyici
Secure Spaces Agent
SpacesCore
SpacesManagerService
SSCM
Talkback
UniPlay Service
Veri Kullaımı (Kullanıyorsanız Silmeyin)
Yazdırma Biriktiricisi
Jeejen Knowledge (çince yazar)
Jeejen Store (Çince Yazar)
Google Uygulaması (com.google.android.googlequicksearchbox) (Bu uygulamayı silmek bazen bootloop olmasına neden oluyor. Bu uygulamayı en son işlemleri bitirdiğinizde twrp den yedek alın ve öyle dondurmayı deneyin. Sorun yaşamazsanız silebilirsiniz. Emeğiniz boşa gitmesin)

-SİLİNECEK DOSYALARIN LİSTESİ-

cust/app (Bu klasoru kesinlikle silin. Gereksiz üçüncü parti uygulamalarla dolu her formatta gelen yaklasik 300 mb lik bir uygulamalarin kurulum dosyalarini icermekte. Silin yoksa sildiginiz bir cok uygulama her formatts geri gelir)
system/data-app (burada facebook ve klobugreport un kurulum dosyaları var her formatta gelir silin. Tarayıcı ve müziği ellemeyin.)
system/tts/lang_pico (ingilizce dışındaki tüm sözlükleri silebilirsiniz)
cust/prebuilts/com.xiaomi.scanner (Barkod tarayıcıyı sildiyseniz bunu da silin)
system/etc/jeejen
system/etc/yellowpage
system/spaces

-EKSTRA-

system/media/audio klasöründeki bölümlere istediğniz zil seslerini atabilirsiniz böylece sistem zil seslerinde olmuş olur ve formatta silinmez.
system/media/wallpaper ve system/media/lockscreen klasörlerine istediğiniz duvar kağıtlarını atıp sisteme gömülü kalmasını sağlayabilirsiniz.
system/build.prop dosyasında ''density'' şeklinde aratıp dpi değerini değiştirebilirsiniz. Bende stock hali 480 ve 440 ta kullanmayı tercih ediyorum.

Tüm bu işlemlerin sonunda tertemiz bir cihaza sahip olacaksınız. Ben işlemler sonunda cihaza recovery den wipe ları yapıp temiz bi kurulum tercih ediyorum. Wipe işlemlerinden sonra tekrar root lamanız gerekecek.

İlk kurulum sonrasi tertemiz cihazimiz karsimizda. Tum bloatware lerden, gereksiz uygulamalardan arinmis halde.
Modelin ana konusuna da yazmıştım ancak sorunu çözebilmiş değilim.

Gece cihazımı formatlamıştım. Gerekli uygulamalarımı yükledikten sonra kapattım şarja bıraktım. Sabah uyandığımda telefon mi ekranında takılı duruyordu. Üç nokta gidiyor ardından altta bi çizgi çıkıyor doluyor ve yine üç nokta çıkıyor mi ekranında öylece kaldı. Bildiğim kadarıyla bootloader kilidi açık ama oem kilidi kapalıydı geliştirici seçeneklerinde öyleydi diye hatırlıyorum.

Global stabil rom yüklüydü. Mi pc suite ile bağlamayı denedim ancak bağlanmıyor. Xiaomi de rom root işlerine hakim değilim bulaşmamıştım hiç. Evden de çıkmam gerekiyor pek zamanım yok telefon böylece kaldı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Mi pc suite bağlanmıyor. mi flash tool ile yükleme yapsam sorun olur mu. Bootloader kilidi açık diye biliyorum. Geliştirici seçeneklerinde öyle hatırlıyorum. Oem kilidi vardı bi de onu açmamıştım. Mi flash ile yükleme yapmam sorun oluşturur mu.
Başlığa nasıl birşey yazsam onu da bilemedim aslinda ama ozetle anlatmak gerekirse galerimi duzenliyordum. Yeni album olusturmustum. Kiz arkadasimla olan tum resimlerimi oraya attim ancak hepsinin tarih bilgisi degismis taşıdığım anın tarihi gözüküyor. Dogal olarak hepsinin sirasi karıştı.

Çıldırmak uzereyim internette aradim taradim bir cozum bulamadim. Boyle saçma birsey olamaz cidden gerildim. Fotograflar cekildigi tarihlere gore adlandirilmis suana kadar hic birsey yokken albume fotoğrafları taşıdığımda taşındığı anin tarihi var hepsinde. Exif dosyasini toplu halde duzenleyebilecek duzeltebilecek bir uygulama yok mu?

Ciddi anlamda yardimlarinizi bekliyorum garip ve bir o kadar sacma bir olay.
Baslikta da belirttigim gibi alali 1 hafta olmusken g7 min ekrani kırıldı. Garantiye gondersem tamir ucreti ne kadar alirlar?
Öncelikle herkese merhaba.

Başlıkta belirttiğim gibi trophy leri alamıyorum sıfırdan başlasam dahi gelmiyor. Öncelikle ben konsolu fabrika ayarlarına sıfırlamıştım, sıfırlamadan önce kayıt dosyalarını yedekledim last of us ve gta 4 ün yedeğini almıştım usb ye atarak. Sonra bunları konsola attım. Kendi save lerim olmasına rağmen kabul etmedi yani devam edersem trophy alamayacağımı söyledi. Neyse sorun dğil devam ettim gta 4 ün bitirilmiş save dosyasını da indirip attım eğlenmek amacıyla girerim dedim arada. Sonra dedim ki oynayacaksam adam gibi oyniyim. Sildim oyunun verilerini de kayıt dosyalarını da.

Ancak bunun da dışında gta da save dosyası yüzünden ps3 de bir çok trophy alınmış gözüküyor. Ama psn hesabımda sadece 5 trophy alınmış duruyor.

Neyse ben sıfırdan oyuna başladım hile girdiğinde bloklanan 4 trophy i almaya çalıştım. 6 yıldızda 5 dk boyunca kaçma ve 4 yıldızlıyken polisten kurtulma bu iki görevi yaptım. Gece 6 yıldızdayken 5 dk boyunca bekledim trophy uyarısı gelmedi. Bekledim daha fazla hala gelmedi. Neyse başladım kaçmaya 6 yıldızlıyken kurtuldum polisten bu durumda diğer trophy ninde gelmesi lazımdı fakat gelmedi. Hesapta da ps3 te de iki trophy hala alınmamış gözüküyor.

One Man Army - You survived a 6 star wanted level for a full 5 minutes.

Walk Free - You successfully lost a 4 star wanted rating.

Bu iki trophy nin gelmesi lazımdı gelmedi. İşin özeti olarak trophy ler gelmiyor artık. Sadece gow 3 ün trophy lerini alabilmişim onunda save dosyasını atmadığım için büyük ihtimalle. Ona direk sıfırdan başlayarak god mode da bitirmiştim.

Hata da vermiyor trophy yi hiç vermiyor hata verse tr.playstation.com da çözüm var iki farklı hata kodunun ama bende o da yok.

http://tr.playstation.com/ps3/support/guides/detail/item499109/80022D11-Trophyler-(kupa)-senkronize-edilemiyor-veya-trophy-(kupa)-verileri-kaydedilemiyor/

http://tr.playstation.com/ps3/support/guides/detail/item499277/80022D86-Trophy-(Kupa)-sistemi-hatas%C4%B1/

Hata verse bunlar işime yarar diyip direk uygulicam ancak boşuna yapmak istemiyorum. Bir çok film ve dizi atmıştım içine tek tek pc ye atmak işkence olacak.

O yüzden böyle bir sorun yaşayıp çözen ve ya bilen birileri varsa şimdiden yardımlarınızı bekliyorum.
Hakkında
Forum İmzası:
PSN ID: Lirikal_Militan
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Xiaomi
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PS4
Oyun Platformu
PS3
Oyun Platformu
PS2
Notebook
Casper G650 Excalibur
PSN ID
Lirikal_Militan
Xbox Live GamerTag
LirikalMilitanz
Kulaklık - Amfi
Audio Technica
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 17 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.160
İkinci El Bölümü Mesajları: 6
Konularının görüntülenme sayısı: 19.608 (Bu ay: 374)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.487 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.