Çavuş
17 Ekim 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 12 (Bu ay: 0)
Gönderileri
4 yıllık mühendislik mezunuyum. Bölumümü derece ile bitirdim. 7 aydır işsizim. İş bulamıyorum. Ailem de dahil olmak üzere yakın çevrem üzerime geliyor. Maddi durumum çok kötü. Sizce asgari ücretli bir işe girmeli miyim yoksa beklemelimiyim önerileriniz neler?
Lütfen bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yazsın.
TV hakkındaki genel özellikler ve inceleme için daha önce açılmış olanhttps://forum.donanimhaber.com/m_76626325/tm.htm konusuna gidiniz.
Bu konu televizyonun PVR (KAYIT) VE GÜNCELLEME aşamalarını anlatmak için açılmıştır.

Yapılacak olan yazılım güncelleme işlemi sırasında oluşacak herhangi bir problem tarafınıza aittir lütfen beni sorumlu tutmayınız ben sadece yol gösteriyorum.
İlk önce elinizdeki cihazın toshiba 40tl933G olduğunu teyit edin çünkü yazılım sadece bu tv de çalışacaktır. Daha sonra FAT/FAT16 dosya sistemindeki biçimlendirilmiş bir flash belleği alın.
NOT: 2gb üzerindeki flash belleklerde nasıl FAT/FAT16 formatlayacağınız hakkındaki bilgiyi şuradaki konuda bulabilirsiniz >>https://forum.donanimhaber.com/m_117999101//tm.htm#117999101
devam edelim şuradaki adresteki tüm dosyaları indirin>>http://www.dl.toshiba.com/tsb-dtv/NA/GB/EN/40TL933G.html ingilizce olması önemli değil zaten ilk 2 pdfdeki resimler size güncelleme işleminin yapılmasında yardımcı olacaktır.
Download Prosedure adlı pdf yazılımı bilgisayarınıza nasıl indireceğinizi anlatıyor. aşamaları takip edin ve daha sonra FAT/FAT16 dosya sistemli flash belleğinize indirdiğiniz dosyayı atın başka hiçbir şey olmasın bellekte.
İnstallation İnsturuction adlı pdf te ise TOSHİBA 40TL933G LED TVNİZE Nasıl yükleme yapılacağı hakkında bilgi veriliyor aşamaları takip edin. kurulum aşamasında kesinlikle belleği çıkartMAyınız, elektrik bağlantısını kesMEyiniz cihaz zarar görebilir.

şimdi gelelim PVR (KAYIT) özelliğine buraya kadar yapılan işlem gerekliydi çünkü TOSHİBA TÜRKİYE'ye 2012'nin ortasından itibaren PVR özelliğinin kullanılmasını sağladı. eğer cihazda eski bir yazılım var ise pvr çalışmaz. yeni yazılımla PVR, TİMESHİFT, REHBER, ZAMAN AYARLI KAYIT özellikleri aktiftir.

TVnize 1TB ye kadar bellek takılabiliyor tv ye takınca aleti gerekli ayar bölümlerinden biçimlendirebilirsiniz. kayıt işlemi sadece DTV (DİGİTAL TV) üzerinden yapılmaktadır. bu sisteme ülkemiz daha tam anlamıyla geçmiş değil ancak İSTANBUL, ANKARA gibi büyükşehirlerde 10-30 arası DTV kanal bulunabiliyor .
ayrıca cihazın son güncellenen kullanım kılavuzunda da burada verdiğim tüm bilgiler daha ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır. kullanım kılavuzu>>http://www.toshiba-om.net/pdf/manuals/lcdtv/Turkish/TL933-324046-Turkish.pdf
veya http://www.toshiba-om.net/tv_manuals_download.php adresinden de indirebilirsiniz.
Bilindiği üzere FAT dosya sistemi çok eskide kaldı artık herkesin elinde en az 8 Gb flash bellekler bulunuyor. Ancak 2 Gb dan daha büyük flash bellekler sadece FAT32, NTFS olarak biçimlendirilmektedirler. Peki elimizdeki 2Gb dan büyük bellekleri nasıl FAT16 olarak biçimlendireceğiz onu anlatmaya çalışacağım.
Dipçe: FAT16 dosya sistemi günümüzde birçok cihazın (PLAZMA, LCD, LED tv ile PLAYSTATİON, RADİO ve RECEİVER) güncellemelerini alması için yazılımsal olarak istenir. Bu sisteme sahip olmayan usb belleklerden cihaz yükleme işlemini başlatmaz. Örnek vermek gerekirse TOSHİBA 40TL 933G serisi led tvler 2014 güncellemesini sadece FAT16 dosya sistemine sahip usb bellekler ile yapabilmektedirler.
DİKKAT bu işlemler sadece windows işletim sistemlerinden yapılmaktadır.

Adım 1: usb belleğinizi FAT32 ye biçimlendirin ( tüm veriler silinir ) ve içine veri atmayın, bellek boş olsun. Biçimledirmeyi bilmeyenler için bellek takılı iken Bilgisayarıma girin ve sağ tıklayarak biçimlendir deyin.
Adım 2: komut istemini açın. Komut istemine DISKPART yazın. Artık işlemlerimize DISKPART uygulama isteminden devam edeceğiz.
aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapın ancak dikkat edin yanlışlıkla hdd'yi biçimlendirmeyin işlemleri usb bellek üzerinden yapın zaten list disk yazdıktan sonra gelen disklerin boyutları hangisinin usb olduğunu ortaya koyuyor.

DISKPART> list disk 

Disk ### Status Size Free Dyn Gpt
-------- ---------- ------- ------- --- ---
Disk 0 Online 500 GB 0 B
Disk 1 Online 7538 MB 0 B

DISKPART> select disk 1

Disk 1 is now the selected disk.

DISKPART> list part

Partition ### Type Size Offset
------------- ---------------- ------- -------
Partition 1 Primary 500 MB 1024 KB

DISKPART> clean

DiskPart succeeded in cleaning the disk.

DISKPART> create part primary size=500

DiskPart succeeded in creating the specified partition.

DISKPART> active

DiskPart marked the current partition as active.

DISKPART> format fs=fat quick

100 percent completed

DiskPart successfully formatted the volume.

DISKPART> assign

DiskPart successfully assigned the drive letter or mount point.


Adım 3: işlem bittikten ve usb belleği amacına göre kullandıktan sonra belleğinizin geri kalan 7.5 gb kısmını da kullanmak isterseniz hp usb disk storage format tool programını kullanarak biçimlendirebilirsiniz.
Günümüzde elindeki bilgisayarı hızlandırmak isteyen arkadaşlarımız ssd takviyesi veya değişimi yapmakta. Ancak bilgisayarına ssd takan herkes istediği performansı alamamaktadır. bunun nedeni SATA jenerasyonudur.

SATA 1 ==> 1.5 Gbps ( ssd takviyesi bir işe yaramaz. )

SATA 2 ==> 3 Gbps ( ssd veya ssnow takviyesi yapılabilir ancak tam verim vermez 190-250 Mb/s. )

SATA 3 ==> 6 Gbps ( ssd tam performans verir. )Bilgisayarımızın hangi SATA jenerasyonuna sahip olduğunu anlamak için ilk öncelikle HWİNFO programını indirmeniz gereklidir.

HWİNFO 32bit ==>http://www.fosshub.com/HWiNFO.html/hw32_531_2890.zip

HWİNFO 64bit ==>http://www.fosshub.com/HWiNFO.html/hw64_531_2890.zipDaha sonra çalıştırdığınız programda sol taraftaki bölümden sırasıyla BUS > PCI BUS #0 > ve hangi anakartı kullanıyorsanız onun ismiyle başlayan SATA Controller kısmına gelmeniz gereklidirResimde gördüğünüz gibi bilgisayarımın desteklediği SATA jenerasyonu SATA 3 6 Gbps, Ancak cihazda takılı olan harddisk SATA 2 3 Gbps değerlerindedir.
Hakkında
Forum İmzası:
Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 54
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 73
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 2.353 (Bu ay: 466)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 22 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.