Yarbay
11 Mart 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 101 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Dış görünüşü güzel 2015 ve üzeri otomatik B sınıfı araç bakıyorum. 0 otomatikler 170-180 bin civarı seyrediyor, çok zorlasam çıkarım ama ilk arabam olacak ve maddi açıdan zorlayacak, gerek yok.

Başta mavi renk Astra K Hb bakmıştım ancak fiyatlar çok yüksek ve 1.4ler piston kırıyor? gibi yorumlar okudum. Bu araç için 160bini gözden çıkarmıştım ama 200 civarı sarı sitede. C sınıfını bu şekilde elemiş olduk, malum ülke ekonomisi.

2016 1.0 ecotsi İbiza hem dış görünüş olarak iyi hem de güzel yorumlar almış. Apollo mavi renk hoşuma gitti temiz bulabilirsem ilk tercihlerimden olacak. Dsg sorun çıkarır mı gibi ufak endişelerim var.

Diğer seçenek Clio edc, bu da fena olmamakla birlikte istediğim renk olmaması nedeniyle 2. sırada.

Polo, bu bütçe ile temiz 2015 üzeri bulunmuyor gibi.

Rio, i20 ve fabia, corsa ve yaris dış görünüş olarak arka planda.

Not: Sorunsuzluk önemli (ilk 2 seçeneğimin dsg ve edc olması ironik), yakıt çok önemli değil.

Not2: 2019 eylülde 60bin bütçe ile otomatik araç tavsiyesi diye konu açacaktım. Bazı durumlardan ötürü araç alımını ertelemek sorunda kaldım. Nereden nereye.

Önerilerinize açığım. 2020-21 B sınıfı araçlar gerçekten çok başarılı yeni 208 ve Clio 5 almak isterdim ancak 200bin bandına çıkmak zor.

Özet: Ssd takarken birkaç kabloyu yanlışlıkla çıkarmamla başlayan sorunlar zincirinin son halkası, bilgisayar açılıyor ama monitöre görüntü gelmiyor. Detaylı anlatım ve denediğim çözümler aşağıda. Anakart Asus P8z77-V LE

Merhaba, uzun süre laptop kullandıktan sonra heves edip masaüstü aldım. Birkaç aydır sorunsuz kullanıyordum, bir Ssd alıp takayım dedim. Laptopta çok takıp çıkarmıştım, oynamayı severim elektronik aletlerle. Tabi kendim beceririm diyip internetten baktım nasıl takılacağına.

Olay burada koptu. Kasanın içi aşırı karışıktı kablo düzenlemesi 0. O kadar kablo içinde sata ve güç girişi ararken bazı kabloları çıkarmışım yanlışlıkla ve İlk sorun burada çıktı. Ssdyi sorunsuz taktım, güç kablosunu da takıp bilgisayarı çalıştırdım.

1) Bilgisayar açılmadı. Tuşa basıyorum açılmıyor.

Sonra hangi kabloları sökmüşüm acaba derken bulabildiğim birkaç kabloyu anakarta taktım. Asıl takmam gerken incecik yeşil sarı 2 kabloymuş, onu takınca açıldı. Ancak bu seferde 2. Sorunla karşılaştım.

2) USB Device over current status hatası verdi ve 15 saniye sonra kapandı.

2-3 kez açmayı deneyip yine internetten araştırdım ve fazladan takılan kablolar yüzündenmiş. Onları çıkardım, bu sefer bilgisayar 15 saniye sonra kapanmadı.

3) Şimdi de ekrana görüntü gelmiyor( no signal değil dümdüz siyah ekran)

Mobo ışığı yanıyor, tüm fanlar ekran kartı vs. çalışıyor. Farklı hdmi ve monitör denedim, ekran kartından söküp kasanın arkasındaki hdmi girişine taktım yine aynı. Ramleri söküp taktım, Lityum pili söküp biraz bekledim, CMOS resetledim ama sorun çözülmedi. ( İnternette bulduğum yönergeler )

Yardımcı olursanız sevinirim.
Elimde ssd var, geri kalan ürünlerde max. 1000-1200tl civarına nasıl bir sistem dizilir? Bütçe çok kısıtlı olduğundan 2. ele yöneldik. G4560 ve gtx1050 kombinasyonuyla bile 0 kasa dizmek 1700tl civarı oluyor bütçeyi fazlasıyla aşıyor ne yazık ki.

Hedef wow gibi kalabalık alanlarda işlemciye çok binen oyunlar. Gerekirse Ryzen beklenebilir ancak o da çok ucuz olmayacak gibi duruyor - doların stabil olmaması da malum.

Yorumlar için teşekkürler.
Güncellenmiş özellikler: Warrior, Wizard, Witch, Maehwa classlarından biri, en az 4 t3 veya t4 pet, weight limitleri tam olacak. Tercihen tri boss gear, ama olmasa da olur.

Edit: Hesap alındı, arkadaş için de arıyoruz istenen özellikleri güncelledim.
Daha alali birkac ay oldu ve sol tus bildiginiz ortadan catladi Garantiyle ilgili tecrubesi olan var mi? Kullanici hatasi derlerse masraf ne kadar olur? Suan tus calisiyor. Tesekkurler.
Cok sukur 2013 ygs lys yi kazasiz belasiz atlattim. Bu 1 yillik surecte ozellikle sinav konusunda cok buyuk tecrubeler edindim. ITF 1. donem ogrencisiyim simdi darisi sizlerin basina

Aklimda bir proje var. Sinav surecinde ogrencilere destek olmak amacli. Sizlerin goruslerini almak istiyorum bu konuda cunku bu projeye hatiri sayilir miktarda zaman ayirmayi dusunuyorum. Yani bosa kurek cekmek istemem.

Nedir bu proje? Cok basit aslinda.Blog tarzi bir site acip su ana kadar edindigim tecrubeleri + ve - leriyle detaylica yazmak. Yazilari benim karsima cikan tum engellerden ve sizin geribildirimlerinizden yararlanarak yazacagim. Ornek konular: Nereden-nasil-ne zaman baslamaliyim, meslek secimi, ne kadar calismak yeterli vs.

Peki iyi guzel de herkes blog aciyor derseniz, bu projenin en onemli kismi, sizden gelen sorulara elimden geldigince vakit ayirarak bilgim ve tecrubelerim dahilinde cevap verecegim. Forumda bana danisanlara mumkun oldugunca yardimci oldum ve olmaya devam ediyorum. Ancak bu proje sayesinde herkesin ortak sorularini detaylica yanitlayip ozel sorunlarla daha kolay bas edebilirim gibi duruyor.

Biraz uzun oldu, ne dersiniz sizce tutar mi? Tabi ki Komite donemlerime gelmedigi surece guncel olacak :)

Edit: Blogu açtım arkadaşlar. Deneme amaçlı bir tema seçtim ve 4 makale yayınladım. Başlangıçtan yukarı doğru okuyun ve lütfen geribildirimlerinizi eksik etmeyin ona göre blogu devam ettireceğim Site adı vs. ilk aklıma geleni koydum fazla takılmayın önemli olan içerik

http://sinavadair.blogspot.com/

Edit 2: Gelen olumlu yorumlarla birlikte bugün 5 makale yayınlıyorum. 3'ü şuanda yayınlandı. Unutmayın ilgili konu ile ilgili sorularınızı yazın cevaplayacağım her akşam. Geribildirimlerinizi ve tavsiyeyelerinizi de buraya yazabilirsiniz.

Edit 3: 4 Ekim Cuma günü, bugün 3 adet makale yayınlıyorum. Yarın çoğu kişinin sorduğu " Hangi derse nasıl çalışmalıyım? " serisini başlatacağım ve günde 2 makale olacak şekilde Türkçe - Matematik - Sosyal - Fen sırasıyla yayınlayacağım. Yorumlarınızı eksik etmeyin Bir de şuan nedense gelen yorumları yanıtlayamıyorumSiz yine de yorumlarınızı bırakın sorunu çözdüğümde yanıtlayacağım :)

Edit 4: Bir de twitter adresi açtım:https://twitter.com/sinavadair

Buraya her gün yazılarımın neyle ilgili olacağını yazacağım ve yayınladığımda twitleyeceğim. Şuan blogu sadece DH Ygs-Lys bölümü tanıyor, daha fazla kişinin yararlanması için re-tweet tarzı şeylerle yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada ilk defa twitter açıyorum pek anlamıyorum sosyal medyadan

İstek üzerine sınav sonucumu ekledim:
Bu sporu yapan herkes günde 3-4 yumurta yiyormuş. Ben bıldırcın yumurtasını bile zor yiyorum İstanbula dönünce iyi bir spor salonuna başlayacağım ama bu yumurtadan alacağım proteini başka yollardan nasıl karşılarım?
Malum Turkiyenin en pahali sehrine gidiyoruz ne kadar burs o kadar iyi

Bana Kyk bursu cikmasi imkansiz gibi. O yuzden Ozellere basvuracagim. Hangi kurumlarin burs verdigini bilen var mi? Maddi durumum cok kotu degil ama ailemi zora sokmak istemiyorum aylik 1000 liradan fazla masrafla.
Bu yurt sivil ogrencilere acik mi?

Yurt kapatildi mi?

Nette bilgi bulamadim
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 4 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.220
İkinci El Bölümü Mesajları: 57
Konularının görüntülenme sayısı: 150.805 (Bu ay: 711)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 229 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.