Yüzbaşı
19 Temmuz 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 0)
358670 Gün Cezalı
357504 gün 12 s. 27 dk. kaldı
Gönderileri
Az önce konu dışıdan 'konu dışı' olmadı sebebiyle kaldırıldı da

Resimdeki haldedir. Üstelik müşteri hizmetleri diye birşey kalmamış sanırım. Ne yaparsam yapayım canlı birine ulaşamadım. Anca arıza kaydı alıyorlar. Böyle giderse TürkNet maceram 1 ay sürecek yalnızca.

Edit: sorunum düzeldi ama bana şu an internet lazım değil gaddemıt türknet
Sorum başlıktaki gibi. 6 ya da 8TB bi harici disk almak istiyorum ama karar veremedim. Seagate'in daha hızlı olduğu söyleniyor ama Seagate disklerinden çok fazla şikayet var WD ise tam tersine hep olumlu ki şu an ben de bir wd my book kullanıcısıyım. Daha önce de bi seagate marka harici disk 1 sene gibi kısa bir sürede ölmüştü.
Fiyat olarak seagate çoğu yerde daha pahalı olmasına karşın 700 liraya 6tb buldum bu da beni cezbetti. ne dersiniz ne yapayım
Evet yakın zamanda türknet akkyi kaldırdı. Ben de bunu duyunca direk olarak daha o gün arayıp aboneliğimi başlattırmak istedim. Taahhütümü bozup geçtiğim için de 120 liralık bir indirimden yararlanabileceğimi söylediler. Tabi eğer taahhüt bozma masrafı 120 liradan çoksa. Benimki 260 liraydı ben de yararlanmak istediğimi söyledim bana faturanıza yansıtılacak dendi. Evraklar yolladılar epostamı basa basa söylememe rağmen yanlış epostaya yollamışlar kimlik bilgilerim birilerine gitti. Neyse dedim arayıp düzelttirdim evraklar geldi hemen yolladım. Evraklar varmasına rağmen bize ulaşmadı kayıt açalım dediler. Ses etmedim tamam dedim. Aramışken de taahhütümü bozucam da ne zaman bozayım İnternetsiz kalmayalım filen dedim bir de bu parayı tam nasıl alcaz diye sordum. Bana taahhütümü bozacağınızı söylememişsiniz yeni abonelik olarak açılmış dedi. Neyse dedim adamlar çok güzel hizmet yapıyorlar akksiz yok filen ses etmedim. İptal edin dedim onun için de kayıt açılıyormuş. Bi de onun için bekledim evrak yolladılar onu imzalayıp yolladım. İptal olunca arayıp yeniden taahhütümü bozduğunu ısrarla belirterek başvurdum. Telefondaki kadın bana 8-10 kere MEGAPİKSEL dedi megabit yerine onu da es geçtim.

Ama bugün telefonuma ... Noldu destek kaydınız oluşturuldu diye mesaj geldi. Aradım sordum dedi ki bu aboneliği de iptal etmek istemişsiniz dedi. Kendimi tüm Türkneti küfürlere boğmamak içim zor tuttum. Biraz asabi şekilde iptal etmemelerini söyledim onun için de kayıt açtı nasıl saçma bi sistemleri varsa telefonu açan çalışanın tek yapabildiği kayıt açmak.

Yine de o kadar uğraştım diye bozmak istemeyip bişey demedim.

Bugünü akkyi kaldırmakla fiyatı makul tutmakla taahhütsüz internet vermekle kurtarmış olabilirsin Türknet ama yakın gelecekte tüm rakiplerin bunları sağladığında batmaya mahkum olacaksın. Ttnetin de ne kadar işleri aksasa da bu kadar saçma bir hataya denk gelmemiştim.
Biri bana nasılsın yerine LambayaFunfDe nasılsın dediğinde fena oluyorum bu size de oluyor mu yoksa şahsi bi fantezim mi
Size de geliyor mu böyle bir his? Biri içten içten bol bol öksürünce sizin de boğazınız birden doluyor ve temizleme gereği hissettiriyor mu?
Yakın zamana kadar solar enerji ile tasarruf etmeyi planlıyordum ta ki akü fiyatlarını görünceye dek. Bu nasıl bir saçmalıktır anlayamadım. Örneğin 100ah 12v lik bir jel aküye bakıyorum 600 TL. Döngü sayısı 1200. 1200 kere şarj etsek, 1200x1.2kw den 1440kw yapıyor. Elektrik fiyatı kw başına ortalama 45kuruştan alsak 648 lira yapıyor. Yani ancak kendi fiyatını çıkarıyor ve ortada bir tasarruf olmuyor.

Ben mi bişeyi yanlış anlıyorum yoksa bi hata mı var düşünce tarzımda aydınlatırsanız sevinirim.
Crosshair vi hero ryzen 7 1700x ve gtx1080 li sistem var ve görev yöneticisi>başlangıç sekmesindeki son bios zamanı 27.6 saniye. oldukça eski bir sistem kullanan arkadaş bana bunun onda 7 saniye olduğunu nette baktığımda 3-4 saniyelerde olması gerektiğine dair yorumları okudum. bir sorun mu var ve bu değer tam olarak neyi ifade ediyor bilen var mı?
şahsen ben de onlardandım. lakin az önce kurduğum ve şu an kullandığım sistemde 1700x var ve bu nedir abi? chrome açık arkada origin kuruluyor ve cpu kullanımı %20! galiba yaptık bir hata hadi hayırlısı

edit: düzeldi gibi cpu kullanımı da azaldı bahsettiğim sorunlar da gitti sanırım alışma sürecindeymiş günahını aldık
Asus 900 Gigabyte 870 lira. Yani fiyatlar ortalama aynı iken asusta fazladan usb girişleri supremefx filen var gigabyte'da ise sadece şekilli şukullu bi rgb ışıklandırma görebildim ama yine de emin olamıyorum ne dersiniz ve neden? gigabyte'ın garantisi dandik diyorlar ama asıl olay bence yolun garantiye düşmemesi
Hakkında
Forum İmzası:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Takım
Fenerbahçe
Dünyadan Futbol
Manchester United FC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.271
İkinci El Bölümü Mesajları: 9
Konularının görüntülenme sayısı: 31.415 (Bu ay: 561)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.401 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.