Çavuş
26 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 11 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selam Arkadaşlar,
Çalıştığım firmada 3 Boyutlu Yazıcılarla uğraşıyoruz.
Bu kapsamda kısa bir yazı ve yazıcı almak isteyenlere önayak olmak istedim.

3 boyutlu yazıcılar meraklı ve hayal gücü sınırsız herkes için fikirlerini sonuca dönüştürmeye yarayan bir araçtır. Bu sayede tasarladığınız veya internetten indirdiğiniz herhangi bir modeli baskı haline dönüştürmeniz mümkündür. Fikirlerin 3D modellere dönüştürmesine olanak sağlayan tasarım programları (sketchup-Fusion360-Solidworks-Zbrush) üretmek isteyen zihinler için oldukça faydalı olacaktır. (Araştır-Kurgula-Tasarla-Üret)

Tasarım veya Model işini halledenler için bir de yazıcı gerekiyor. Yazıcılarda tavsiye olarak bireysel kullanıcılar için demonte halde satılan f/p ürünü olan Creality modelleri tercih edilebilir. Daha kallavi model yazıcılar için bakınız

Tasarım yaptık yada model bulduk. .stl veya .obj formatındaki dosyamızı Cura yazılımı bilgisayarımıza indirip cihaz modeli vs. seçtik sonra program içine atıp kolay ayarları kullanarak baskınızı alabilirsiniz.

Anlattıklarım oldukça basitçe haliydi. Bu konu altında kullananlar ve merak edenler beraber mesajlaşıp topluluğu oluşturabiliriz.

Herkese iyi forumlar.

Baskı Örnekleri:

Arkadaşlar merhaba,
Elimde bir VHS kaset var 1996 yılından kalma. bu kaseti özel kabında korudum. Video kaseti bir fotoğrafçıya götürdüm cd ye aktarma için fakat cd de sadeece 2 dk lık bir görüntü var ve gerisi hep sinekli.
Bu video kaset konusunda uzman biri var mıdır? bu görüntüleri nasıl kurtarabiliriz.

Teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar,
malum konudan anlaşılacağı üzere mutfak tezgahımın derinliği 63 cm civarında. bende buzdolabının tezgahı geçmesini istemiyorum. 3-4 markaya baktım fakat bu şekilde bir buzdolabı bulamadım. buzdolabının derinliği 60-65 cm arasında ve genişlik kısmınında büyük olmasını istiyorum. model tavsiye edicek arkadaşlar var ise şimdiden teşekkür ediyorum.
Arkadaşlar aracımı 5-6 gün çalıştırmadım.
Daha sonra geldim kontağı çevirdim.. kısa bir motor sesi..ama arabam çalışmıyor.
Farlar falanda açık unutulmadı hani.
arabadan arıza uyarısı falan da gözükmüyor. farlar 4 lüler sinyalizasyon hepsi çalışıyor.

Aracı wv e görütüp baktırayım mı? garanti de devam ediyor. akü hemen nasıl biter yahu anlamadım gitti.

yorumlarınızı bekliyorum.
arkadaşlar haftaya bugün kamera alıcam ve görüşlerinize ihtiyacım var bu konuda..

şimdiden fikrini belirten herkeze teşekkürler..

not: minidv dvd veya hdd olması önemli değil ki ztn bu paraya hadd alınamaz
Hakkında
Forum İmzası:
Yaşamınızı kazanmaya çalışırken hayatınızı yaşamayı unutmayın..
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 7 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 51
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 4.082 (Bu ay: 80)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.