M

Teğmen
07 Nisan 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 123 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Palit jetstream gtx 1070 model bir ekran kartım var bugün 2060 takas için bir arkadaşla görüştüm şu kartı bir kontrol edeyim dedim sağ taraftaki fanın birisi açılıştan itibaren devamlı dönüyor. Normalde ısınmadan dönmüyordu. Sol taraftaki fanda tam yükte bile hiç dönmüyor. Kart tamir falan görmedi fanda yağ gibi aslında dikkat ederim kompresörüm var belirli aralıklarla bilgisayarımın tozlarını alırım. Kartta hiç bir sorun yok performans kaybı yok çatır çatır çalışıyor. msi afterburner kurdum fanları kontrol edemiyorum. açıp kapatamıyorum acaba dedim driverden veya windowsun yeni güncelemelerindenmi oldu bilemedim fanlarında bozuk olduğunu düşünmüyorum. başınıza böyle garip bir olay gelen var mı?

1 hafta önce eşimin note 5 marka cep telefonu çalışmaz hale geldi. Yeni bir telefon istedi A71 beğenmiş.... Taksitli diye fazla para vererek Turkcell'den 12 taksit aldık 4 yada 5 gün sonra ekran yeşil oldu. Benim hanımda çok üzüldü dedim ne olacak vardır bir çözümü. Neyse aradık samsungtan falan aradılar Klasik Türk tekniği formatladılar yok oraya gir yok buraya gir olmadı. Garantiye göndermeniz gerekiyor dediler. Daha önceden hicbir sonuc alamadigimiz bir garanti tecrübemiz olduğu için bu seçenek bizi pek tatmin etmedi. note 5 telefonda ghost screen sorunu vardı garantiye gönderdik kasanın yanındaki kullanima engel olmayan çizik yüzünden kullanıcı hatası dediler. (Bu şaka değil gerçek raporu bulursam yayınlarım.) 1700TL civarı bir meblağ çıkartmışlardı. Tamir ettirmeyip sineye çekip o hali ile kullanmıştık yine servis diyorlar ama telefon daha 5 günlük ben neden daha jelatinleri üzerinde 5 günlük telefonumu garantiye gönderiyim 30 35 gün bekleyim. Ben sıfır aldığım telefonun tamir görmesini istemiyorum. olmaz öyle dedim aldığımız yere Turkcell bayine gittik. hani daha 5 günlük mal sıfır ayıplı mal degiştirin dedik orayı aradılar burayı aradılar onlardan da bir numara çıkmadı birde üstüne üslük mağaza müdürü üste çıktı taksitli almışsınız telefonu bunlar kayıt ediliyor mağazaya prim yatıyor bilmem ne karışık işler. Peşin alsaydınız kendi insiyatifimden yapardım belki dedi ama ben bu telefonu alip kime nasil saticam dedi adam daha sürecin nasıl işlediğinden bir haber. Bu arada taksitli alisveriste 7 gun iade hakkini bize tuketici haklari veriyor ama adam bunun sadeve peşin alisveris yapildiginda gecerli olduğunu iddia etti neyse tatil bitsin. Tüketici haklarına gidecem bir şekilde hakkımı alacağım ama neden bunu güzellikle hemen halletmiyorsunuz neden bizim zamanımızdan çalıyorsunuz. neden insanları magdur ediyorsunuz. sanki mahalle esnafı gibiler. Şu donanımhaberin 2.elinden alsaydım bu telefonu inanın geri iadesi bu kadar zaman almazdı. Ayrica eşim şikayet vara şikayette bulundu ama benzer şikayetleri okuyunca hepten keyfimiz kacti 1 günlük telefona ekranda kirik var denerek kirik olmadığı halde garanti kapsam disi demişler. Cok mantıksız ve komik bahaneler sunarak telefonları garanti kapsami dışına çıkarmışlar. Bin küsur lira masraf ücretlerinde bulunulmus tipki bizim note5 telefonumuzda oldugu gibi. Gittigimiz hiç bir yerden hic bir sonuc alamadık telefon elimizde kaldi zaten telefonumuz olmadigi icin aldigimiz telefonda bozuk cikinca bozuk kere bozuk telefona sahip olduk. Samsungu bir daha tercih edecegimi asla düşünmüyorum satis sonrası destek sıfır. Parayı çöpe atsam belki daha az üzülürdüm en azından kandirilmis gibi hissetmezdim.
Hali hazırda X470 çipsetli bir anakartım var.
2. nesil Ryzen işlemci almak için 3. nesil Ryzen işlemcilerin çıkmasını bekledim 2. nesil Ryzen işlemcilerin fiyatının düşeceği umudu ile ama fiyatlar nedense hiç düşmüyor. Bu ryzen 2700x modelinin farklı bir numarasımı var neden bu kadar pahalı? ryzen 3600 kıyasla

Merhaba arkadaşlar yeni aldığım Dell 7567 Model leptoba samsung 960 Evo takabilirmiyim? Bir sıkıntı çıkartır mı?
Leptobun linki [link=http://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-7567-intel-core-i7-7700hq-2-8ghz-3-8ghz-16gb-1tb-128gb-ssd-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-b7700d128f161c-p-HBV000004WF2U][/link]
Merhaba arkadaşlar bu hafta hurdacıdan SONY STR-W770 model numaralı bir canavar aldım. Sesine hayran kaldım elimde lg nin 1000watlık 5+1 var böyle güzel ses vermiyor. Yada bana öyle geliyor bilmiyorum. Ürün çok eski model olduğu için tipi biraz şekilsiz kolonları aynı hacimde yeni bir kutuya taşıma planım var bu ses kalitesine zarar verir mi? İşin ehillerine sorayım dedim.

Arkadaşlar Hepsiburadan.com dan Samsung 40JU6570 model bir tv aldım. Ürün geldi servis kurulumunu yaptı. Tv nin herşeyi çalışıyor hdmi girişleri bozuk çıktı. servis rapor gönderdi sonra Samsung dan bağlandılar uzaktan bağlantı ile onlarda bozuk dedi yaklaşık bir hafta 10 gün bekledim. Hevesimde kursağımda kaldı hergün arıyorum ne oldu ne oldu diye :D şubatın 2 sinde onaylandı dediler. bire bir değişim istedim.

Onaylandı kargo çıktı sanıyordum. Bugün aradım prosüdürleri varmış onu öğrendim canım sıkıldı. Daha önceden başına böyle bir durum gelmedi olayıda tam olarak bilmiyorum. Ne yapmalıyım para iadesinemi çevirsem daha mı hızlı olur veya işi nasıl hızlandırabilirim? Daha önceden bu yollardan geçmiş tecrübeli arkadaşlardan yardımlarınızı bekliyorum.
40ju6570 model Samsung Marka tv aldım Tv yazılımı güncelleniyor.. güncelleme bitene kadar tvyi kapatmayın veya güç kablosundan ayırmayın diyor. Fakat internete bile bağlanamadı böyle kaldı açıyorum kapıyorum değişen bişey yok kaldığı gibi aynı uyarıyı vermeye devam ediyor 3 saatir böyle sinir etti beni :((
http://www.hepsiburada.com/samsung-40ju6570-40-102-ekran-4k-ultra-hd-uydu-alicili-smart-tizen-4-cekirdekli-curved-led-tv-p-EVSAMUE40JU6570

Yukarda verdiğim linkde bulunan ürünü pcde monitör olarak kullanma düşüncem var işim gereği full hd den fazla çözünürlüğe ihtiyacım var. 28 inc 4k monitörler çok küçük olduğu için dpi artırmak gerekiyor. 32 inc olanlarıda aşırı pahalılar. Yukarda belirtiğim tv hem curved hem 4k

Kullandığım programlar

Dreamweaver

Photoshop

Fireworks

After Effect vb...

Arada oyunda oynarım.

Sistemim

i7 4790k 16 GB RAM Ekran Kartım Sapphire HD7850 OC 2GB

Bu tvnin monitörden eksileri nelerdir. Bu tarz tvleri aynı maksatla daha önce kullananların tecrübeleri benim için önemli Cevaplarınızı bekliyorum iyi forumlar

Kasanın hdd kutusu kayıp bulamıyorum. Bu parçayı nerde bulabilirim?
Kasayı güzelce boyattık ama powerı orjinal kalsın istiyorum

http://forum.donanimhaber.com/m_112417148/f_//tm.htm#112417148

Daha önce bunu yapan bir arkadaş var mı?
Hakkında
Meslek: Web tasarımcı
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 gün önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 272
İkinci El Bölümü Mesajları: 169
Konularının görüntülenme sayısı: 9.534 (Bu ay: 292)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 163 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.