Yarbay
16 Ağustos 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
15 üye
Görüntülenme
Toplam: 99 (Bu ay: 3)
Gönderileri

merhabalar.

istanbuldaki evimiz kentsel dönüşüm kapsamında yeniden yapılıyor. inşaat başladı ve devam ediyor.

Tahmini evimizden 20-30metre ilerde Saha dolabı mevcut. ayrıca cadde üzerinden de fiber hat geçmekte sadece o cadde üzerindeki evlere fiber verilmedi.

şimdi haliyle böyle bir durum varken fiberi binaya getirmek için başvuru yapsak olumlu sonuç alırmıyız?

nasıl ilerlemek lazım?

Yaşadığım bu olayı daha önce facebookta okudum ve bir arkadaşım anlatınca aklımın bir köşesine kazındı ve benımde başıma gelince bu tuzağa düşmedim.

Olay 14 temmuz pazar günü Şile yolundan gelirken Paşaköy yol ayrımında yaşandı. Ben pendik yol ayrımına girdim ve 100-200 metre ilerde sağa motoru çekmiş bir eleman el kol işareti yaparak benı durdurdu.
-Abi motorum bozuldu aktaş motordan parça sipariş verdim onu almam lazım onun için 15 lira verebilir misin bana?
Ben: -bende kamptan geliyorum tüm paramı arkadaşa verdim. ama başka bir yardım lazımsa yapayım?
-Yok abi saolasın iyi günler...

konuşma bukadar sürdü. kadermidir nedir 1 km sonra benım motor arıza yaptı bende arkadaşımı aradım gelsin en kötü çeksin benı dedim. yakındı zaten.

neyse aradan rahat 1 saat geçmiştir. o sırada bir şekilde benım motoru çaliştirdik. Pendik yönüne değil geri döndük yine paşaköy yol ayrımına geldik.
aşağıya doğru (umraniye - dudullu) tarafına doğru sürerken köprü altında baktık yine bu eleman belli ki birisini yine durdurmuş yeni avlar için motoruna doğru koşuyordu.

tabii biz durmadık yanında.

arkadaşımın başına gelen olay ise böyle bir elemanın yanında duruyor. abi para lazım benzin bitti diyor? gel çekeyim seni? yok ? benzin alip geleyim ? yok ! gel atla arkama benzinciye götüreyim ? ona da yok. ne lazım ? Para !

kısaca demem o ki yolda sizi durdurup para isteyenlere sakın para vermeyin. dolandırıcılıgın bir başka yönünü bulmuş bu dilenci kılıklı motorcular. farklı noktalarda durarak dikkat çekmek istemiyorlar. ama siz dikkat edin yollarda.
Merhabalar.
Canon uyumlu , en fazla 300mm olan (300 şart değil 275-250 de olabilir)
Netlemesi iyi olan , fiyatı düşük olan bir zoom lens ariyorum.

ne tavsiye edersiniz ? özellikle kullandığınız ürünler varsa ve bunların üzerinden tavsiye etme veya tavsiye etmeme gibi paylaşirsanız sevinirim.
Başlangıç seviyesi ve ileriye dönük olarak manfrotto compact advanced model tripod'u almak istiyorum. işimi görür mü ? tavsiye edermisiniz ?
Bosch 5 serisi bulaşık makinemiz var. henüz 1 senelik. parlatıcı bölümüne normalde 1 yemek kaşığı parlatıcı koyunca max yazan çizgisine rahatlıkla ulaşıyordu.
yakın zamanda bişey oldu ? ne oldu bilmiyorum ! 100ml'de parlatıcı döksem dolmuyor o hazne bir şekilde boşalıyor.
işin enteresan tarafı su koyduğum da doluyor olması ?

kapakta görünen herhangi bir sızma veya başka bir yerden kaçırma yok ? ama nereye gidiyor bu parlatıcı hayret ediyorum !

başına böyle bir sorun gelen var mı? servisi çağırmadan önce foruma sormak istedim bu sorunu. 1 ay da kullandığımız parlatıcı 3 günde bitiyor artık

bu arada makineyi ilk aldıgımızdan beri Finish parlatıcı kullanıyoruz.
Canon 200d makinemde kullanmak için bu tarz zoom yapabilen lens ariyorum. ama bu lens hakkında bilgim yok.

kullanan varsa artı ve eksi yönleri nelerdir ?
Bölüm içerisindeki herhangi bir konuyu seçeneklerden gizle yaptigimiz zaman onay veriyor. fakat sayfa yenilendiginde konu halen aktif olarak duruyor bölüm içerisinde.

buna bir çözüm bulursanız seviniriz. bir kaç ay önce gayet stabil çalişiyordu.
merhaba. şu 1 haftadır filan saat 20:00den sonra 00:00a kadar internette anlamsız bir yogunluk var.
tamam bu saatler herkesin girdigi prime time denilen saat dilimi.

netflix, youtube veya internet tv okadar geç açılıyor ve takılıyor ki insan soğuyor izleyecegi şeyi.
mesela smart tv'de telefonumdaki interneti paylaşıp girdigimde sorunsuz takılmasız donmasız giriyor. (turkcell)
ama evdeki interneti wifi baglayinca (ttnet) donuyor takılıyor ve açılmıyor.

öglen sabah veya akşam olmadan önce gayet güzel ama ne oluyorsa bu 20:00den sonra oluyor.

buna yapabilecegim bir şey var mi? ping bazen yüksek çıkıyor olsada arada bir düşüş göstererek istedigim seviyelere düşüyor.

bu tarz sorun yaşayan var mı acaba ?
1500 seviyelerinde telefon bakiyorum.

xiaomi mi6 / 64gb / 6gbram modeli ikinci el olarak bakiyorum ve piyasa fiyatları hep 1500 seviyelerinde dolaniyor ?

araştırma yaparken Lenovo P2'yi de gördüm. 1400 fiyatıyla satiliyor.

sizce hangisini tercih etmeliyim. özellik olarak mi6 iyi gözüküyor ama değer mi ? veya P2 ile arasında çok fark olur mu?

telefondan beklentim özellikle sosyal medya uygulamaları kullanılacak.

tabii batarya olarakta P2 çok daha önde.

ek olarak: mi6 ikinci el alirken dikkat etmem gereken şeyler var mı? kronik sorunu ? ya da başka bişey ?
merhaba. Microsoft surface 2 var bende. buna bişey oldu ve ekran hiçbir şekilde açılmıyor.
tabletin yan bölümünde bir ışık yanıp yanıp sönüyor. ve kısa süre sonra tabletin arka tarafı ciddi olarak ısınıyor.

power + güç acma tuşlarına basiyorum ama tepki yok. yurtdışı kaynakta pek fazla olmadıgından sıkışıp kaldım.

bunun sorunu tam olarak ne olabilir ? veya çözüm bulabilecegim bir tahmininiz varsa sevinirim.
Hakkında
Forum İmzası:
Lenovo IdeaPad Y510P / Logitech Z5500 / Buffalo LinkStation 1 TB
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Bilgisayar
PC
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Türk Telekom
Operatör
Vodafone
ISS
TTNET
TV
Philips
TV
Samsung
Klima
Airfel
Ses Sistemi
Logitech
Notebook
Monster
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 30 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 25.938
İkinci El Bölümü Mesajları: 151
Konularının görüntülenme sayısı: 867.443 (Bu ay: 5.295)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.800 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.