Yarbay
24 Şubat 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
23 üye
Görüntülenme
Toplam: 71 (Bu ay: 4)
Gönderileri
Merhabalar. Sayısalda 36500 sıralamaya sahibim. Özel tıp fakültesi yazacağım. Sizce 2017 MF3 üzerinden düşünecek olursak hangi sıralama aralığına denk gelir?

İyi akşamlar
Merhabalar. Bulgaristana birkaç yıllığına gitme durumum var. Acaba türk plakalı yeni bir araç ( 2016 A3 Sedan) ile bulgaristanda sorun yaşama durumum olur mu? Çalınma, hırsızlık veya rüşvet isteyen polisler gibisinden. Sık sık ülkeye gidip gelmeyi planladığım için sorma gereksinimi hissettim. Daha önce de bulgaristana gitmediğim için bize yaklaşımlarını bilemiyorumHerkese iyi günler dilerim.
Herkese Merhabalar. Bugün şehiriçi iki şeritli ancak sağ şeridin park etmek için kullanıldığı bir yolda ticari bir araç hızlı şekilde gelip önüme kırmış ve ani fren yapmış bulunmakta. Eğer dalgınlıkla 1 saniye frene geç bassam birbirimize vuruyorduk. Altımdaki araç yeni model bir araç olmasa, evdeki diğer 2008 x5 olsa basıp vurmak içimden çok geçtiği için soruyorum, acaba bu durumda kim haksız olurdu? Elimde bu kayıtlar olacak tabi

Trafik insanların hata yapabildiği bir yer ve bu yüzden insanlara korna çalıp strese bile düşürmemeye çalışırken bu olay artık sinirlerimin son noktasına oynadı diyebilirim. Sinirlenme sebebim ise şahıs u dönüşü yaparken hızlı geldiğim için yol vermemeyi uygun bulmam ve buna karşılık kasıtlı yaptığına inanmam.

Videolar aksiyon kamerasıyla çekildiği için arada bir sürü mesafe varmış gibi duruyor ancak ben yazayım şimdiden, araç sağdan gelirken tamponumun sağ tarafı farlarının alt hizasının sağına gelecek şekilde önümden gidiyor ve aramızda mesafe kalmamıştı, silme durdum diyebilirim. Aksiyon kameralarının lensleri sağolsun, sanki arada 5 metre varmış gibi gösteriyor


Bu konudaki görüşleriniz nelerdir acaba?
Herkese iyi günler dilerim
Herkese Merhaba arkadaşlar. Otoparklara arabayı koyduğumda yandaki araçtakiler genelde çizgileri tutturmaya tenezzül etmeyip kapıyı vura kıra açtıkları için 2 yeni noktasal boya atmasına kavuştuğumu fark ettim. Araba A3 Sedan ve bu boya sorunları hep sivri hatlarda oluyor.
Elimde kamera kaydı da var ancak kime ne anlatayım, misafir olduğum bir yerdeydim ve 1 gün sonra fark ettim. Adam 2 araçlık yere yeni E serisini çekiyor ve nasıl beceriyorsa iki kişilik yere çekmesine rağmen ön kapısını arabamın dibine dayayıp kapıyı açmak için bir güzel benim kapıya ittirip iniyor. Yarın arabaya gittiğimde fotoğrafı foruma eklerim ancak bu çizik-boya mahvolması için ne yapabilirim, bir fikiriniz var mıdır? Rötüş boyası durumu kurtarır mı?


Bir de rötüş boyasını fark etmek kolay mıdır, araç üzerinde sırıtır mı? Hiç kullanmadığım için sormaktayım.


Iyi akşamlar dilerim
Merhaba arkadaşlar. Elimde Toshiba Satellite U945 ultrabook var. Cihazın üzerinde 16GB bir SSD+500GB Stock hard disk dizilimi var. Gelelim sıkıntılı kısma. Cihaz bana boot olmuyor şekilde geldi ve fanı sıkışmıştı, dönmüyor,ses yapıyordu. Yeni fan temin edilene kadar fanı çıkartıp 500GB hard disk yerinde 256gb SSD takarak Windows kurulumuna geçtim. Kurulum sırasında cihaz kapandı ve artık cihaza hiç bir şekilde erişim sağlayamıyoruz, bildiğiniz kapalı kutu haline geldi. Cihazın bataryası ve fanı ölü durumda olduğu için yok ancak uzun süre bu şekilde kullanılmış. Bu durumdan sonra sadece bir kez daha erişim sağlayabildik, onda da üstünde hiç bir disk yoktu, tekrar denendiğinde tekrar erişim sağlanamadı. 2 gündür denemediğim kombinasyon kalmadı.

Cihazın power tuşuna basıldığında power ışığı yanıyor, işlemciden ısı yayıldığını ölçerek buldum ancak dahili ekrandan da harici ekranlardan da görüntü alamıyorum. Hard disklerin dönmesi gibi bir durum söz konusu değil. Ramler kontrol edildi, sağlam. Cihaz tamamen siyah bir ekranda kalıyor, ne bir logo ne uefi. Dolayısıyla aklıma anakart geliyor. Yardım edebilirseniz sevinirim.

Herkese iyi günler dilerim.
Herkese Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 3 ay önce Türknete geçtim. VDSL kullanıcısıyım. Ilk ay çok güzeldi, 68 70 mbps civarı hızlar aldım, sorunsuzca kullandım internetimi. Ancak ondan sonra 2 kez adil kullanım yenilenmiş olmasına rağmen 2.4 mbps almaya devam ettim. Turkneti arayıp durumu bildirim, talep oluşturup sorun yok, hattınız bu kadar destekliyor demeye vardılar, Ilk ay sanki datalar bana atmosferden geliyordu

Neyse arkadaşlar, daha fazla uzatmadan hat değerlerimi paylaşayım. Downstreamin 18mbps olarak ayarlandığı dikkatimi çekti, ancak şu an 18 alsam öpüp başıma koyacağım.

Aklınıza gelen birşey var mı acaba, duruma göre iptal etmeyi düşünüyorum, 10 20 tl ucuzlar diye hiç uğraşamam.

Herkese Merhaba arkadaşlar.Kendime beğenerek bir lens aldım(merakımdan) ancak ilk defa bir lensi takamıyorum. Elimde t mount,m42 mount ve diğer bir sürü saçma sapan adaptör var ancak bunun ne olduğunu çözemedim bile. Aldığim lens 1970-80lerden kalma Celestron 750MM f6 Mirror lens. Kullandığım kamera Samsung NX300. Şimdi gelelim fotoğraflara:

1)Hiç bir adaptör takılı değilken lensin üzerinde böyle bir mount var, ancak ne olduğuna dair en ufak bir fikrim yok,ne olduğunu bulabilmeme yardım ederseniz tüm sorunum çözülmüş olacak T mount da, M42 de uymamakta.


2)Lensin yanında gelen bir adaptör var, ancak satıcı arkadaş mı koydu,orjinalinde mi geliyor bilmiyorum. Üzerinde T mount yazan bir adaptör o kocaman mounta uyuyor ve diğer ucunda Contax Yashica adaptörü var.


3) Contax Yashica adaptörünü söküyorum ve o da ne! T mount adaptörüm yuvaya giriyor, ancak ters olarak
Bu bayonetlerden anlayan arkadaşlar bana yardım edebilirse çok sevinirim. Ilk tercihim en baştaki fotoğraftaki kocaman bayonetin ne olduğunu bulabilmek, o olmazsa t mount adaptörün ters monte olduğu bayoneti bulabilmek

Bir de üzerinde Contax Yashica yazıyor dediğim kutudan çıkan adaptörün ne olduğunu bilen var mı acaba? Canon Nikon mount falan olabilir mi? Yardım edebilirseniz sevinirim. Gerçekten elim kolum bağlandı.
Merhabalar arkadaşlar. Samsung NX300den Nikon D3300 e geçiş yapmak üzereyim, Yarın iyi bir fiyata alacağım. Hazır konu açmışken sorayim, shutter 3 k alacağım makinenin, sensörde çizik için kontrol edeceğim. Aklınıza gelen başka birşey var mı, açıkçası aynalı makinem hiç olmadı.

Nikon için M42 lenslerde infinity odak sorunu olduğundan M42 lenslerime Macro kullanımı dışında veda edeceğim gibi duruyor, Aklınıza gelen bir yöntem var mıdır acaba kullanmak için?

Bir de Nikon için ikinci el lens fiyatları nasıldır acaba, aşırı cep yakar mı giriş seviye lensler? Muhtemelen uzun süre 18-55 gidecek gibi duruyorum


Edit:Kameranın garantisi de Yok, kronik bir sorunu falan var mıdır acaba?
Herkese iyi akşamlar dilerim.
Herkese Merhaba arkadaşlar. Yerli ve yabancı sitelerde araştırıp düzgün cevap bulamadığım bir soru var kafamda. Şu anda sıfır alınan turbolu ve benzinli bir araç belirlenen servis aralıklarında bakımları yaptırıldığında ve özenli kullanıldığında üzerinden geçen yıllarda ve kilometrelerde kaç beygir kayıp yaşar ortalama olarak? Internette yayınlanan içerikler var ancak araçlar bakımsız şekilde yıllarca kullanılıp ölçüm yapılıyor ve bu benim bahsettiğim duruma çok ters kalıyor. 8-9 yıllık veya daha eski arabayı dynoya çıkarıp ölçeniniz var mıdır acaba?

Iyi akşamlar dilerim.
Merhaba arkadaşlar. Çok uzun süre eBay, uzun süre gerek Amerika içi gerek uluslararası Amazon ve Aliexpress kullandım. Hepsinden gayet memnun kaldığım bu sitelerin arasına fiyat ve kargo avantajının Amazon güvencesi ile birleştiğini görünce Amazon Almanya'yı da katmak istedim ancak yaşanan sorunlar artık iyice sinirimi bozduğu için başlık açmak ve genel durumu görmek istedim.

Kriz 1: Aldığım ufacık MicroSD kart için içi boş kocaman bir koli geldi.
Evet arkadaşlar, şaka değil, bildiğiniz kocaman kolinin içine sadece beğenmeyip iade etmek için olan return kağıdını koyup göndermişler Bu ilk yaşadığım sorun olduğu için herhalde bizim kargocular halletti dedim ve kutu açılım videomla başvurmam sonucu yeni ürünü 1 hafta sonra teslim aldım. Video olmasaydı hırsız damgası da yiyecektim.

Kriz 2: İndirimlerden aldığım Creative Aurora Live 2 kulaklık koli içinden kutusu açılmış ve üstünde 2 3 ufak çizikle çıktı. Premium bir kulaklığa para veriyorsam kutusunu kendin açmak isterim, ikinci el almayı ben de biliyorum sonuçta. Hani gümrük falan desek ürünü gümrük limitinin yarısı tutarda aldım ve bu üstündeki çizikleri açıklamıyor. Eğer videom olmasaydı muhtemelen yine bir nebze daha fazla uğraşmak zorunda kalacaktım. Aksesuarlar açılmamıştı ancak insan sinirleniyor, şüpheye düşüyor bir kere

Hikenn koltuk krizini yönetemediklerini de hatırlatmak isterim. Koltuklar gönderilmeliydi demiyorum, işlemler iptal edilmeliydi diyorum.

Nereden ne alırsanız alın, kutuyu açarken video çekin arkadaşlar. Çindeki merdiven altı satıcılar bile bana bu kadar sorun yaşatmadı, Amazon Almanya ise 4 siparişin ikisini sorunsuz teslim etmeyi başardı.


Edit: Kulaklık kutusunu inceledim, kenar etiketi açıldığı için yeni etiket çekmişler üstüne, ancak plastik üstüne plastik tutmamış ve ürün bana bildiğiniz açık gelmiş. Gümrük kontrol için açtı desem bile aynı etiket ile etiketleyecek zahmete girmezHerkese iyi akşamlar diler, konu hakkındaki görüşlerinizi beklerim.
Hakkında
Konum: İstanbul, Sancaktepe
İlgi Alanları: Fazlasıyla
Forum İkinci El İmzası:
Sattığım ürünleri istanbul içi elden teslim etmek tercihimdir.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Turkcell
Oyun Platformu
PC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Mesaj Sayısı: 3.699
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.008
İkinci El Bölümü Mesajları: 215
Konularının görüntülenme sayısı: 91.619 (Bu ay: 759)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.955 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.