Yarbay
11 Şubat 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 107 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Son bir haftadır bakıyorum hem Sony hem Microsoft Youtuber'lara vızır vızır ps5, series x gönderiyor adamlarda ballandırıp ballandırıp hediye için teşekkür ediyor firmalara..telefon incelemesi yapanlara bakıyorsun hergün bir hediye telefon geliyor onu inceliyorlar..kendi kazandıkları zaten akıl karı değil içerik ürettikleri platformdan da dolar ile alıyorlar maaşlarını.. Ben bir genç olsaydım 15 17 yaşında örnek alabileceğim tek kişiler bunlar olurdu.Ki gençlerin çoğu zaten bu şekilde.. Hemen hemen hepsine fazla değil 100k abonelik hesap ver okumayı bırakır gider sağlam ekipman alıp kanalı büyütür oraya yönelir...5 yaşında kızım var o bile oyun oynarken arkadaşlar oyunuma hoşgeldiniz diye kendi kendine sunum yapıyor. Düşünsenize 40 yaşına da gelseniz yapacağınız iş evinizde oyun oynayarak para kazanmak..'Çelınç' tayfaya hiç girmiyorum zaten.. Ama helal olsun valla..İzlemezsek kazanmazlar da demeyeceğim.. Sektör bu ve bunlar da dibine kadar nimetlerinden faydalanıyorlar..
Arkadaşlar merhaba ben 28 yaşındayım resmi bir kurumda çalışıyorum. Bir mülakat ile alanımda yurtdışında kalıcı bir iş imkanı buldum fakat ne yapmalıyım karar veremiyorum tavsiye verebilirmisiniz?
Şartlar şu şekilde
-Yer sadece Avusturya
-Burada memurluktan istifa edeceğim.. Geri dönersem göreve iade yok
-Vatandaşlık verilecek
-Maaşım yıllık 38 bin Euro olacak
-Geri dönüşü yok hayatımı orada devam ettireceğim
-Yıllık iznim 20 gün olacak şu an için.
-Türkiye Cumhuriyeti ile bir bağım kalmayacak maaşım sigortam sağlık hizmetleri vs tamamen Avusturya hükümeti tarafından sağlanacak.

Benim durumum ise,
-Evliyim Biri 5 yaşında biri 6 aylık iki çocuğum var
-Babam rahmetli. Annem yalnız kalıyor yanında abim var ben farklı şehirdeyim.
-Kalıcı olması bizi özellikle aile büyüklerimiz açısından çok korkutuyor
-Eşim öğretmenlik için atama bekliyor o kadar okudu oraya gidersem ben ne yapacağım diyor kimsem olmayacak diyor.
-En önemlisi çocuklarımın eğitimi konusunda çok korkuyorum. İstediğim eğitimi verebilirmiyim, sahip çıkabilirmiyim vs..
-Ek olarak ablam ve birçok akrabam Avusturya'da yaşıyor.

Maddi olarak çok cazip geliyor ama diğer hususlar bizi o kadar düşündürüyor ki.. Ben de atıp tutardım fırsat gelse giderim buralardan diye ama iş ciddiye binince vazgeçecek konuma geldik sizler ne düşünürsünüz?

EDİT = Arkadaşlar uzun süre geçti aradan burayı unutmuştum biz vazgeçtik..Burada beni her alanda bilgilendiren tecrübeli arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim
https://www.fistikcisahapbey.com/index.php?route=common/home

Fiyat çok uygun geldi kavrulmuş ya da çiğ belirtebiliyorsunuz 200 lira üzeri kargo bedava salça ve baharatlar fiyatları da uygun onlarla tamamlanabilir.
Sıcak fırsat diye düşündüm fiyatı araştırdığımda çok uygun geldi kızım için aldım bir tane Pet şişe yerine sağlıklı cam şişe kullanımına alıştırmakta çocuklar açısından iyi olur

https://www.dekorazon.com/miradan-luna-desenli-su-sisesi-750cc-m282-1260097
1--i7 6300HQ 16 GB Ram 2 GB GTX960M 128 GB SSD 17.6 inç(garantisi bitmiş kozmetik olarak 10/9 fiyat 3500 lira) MSİ

2--İ5 7300HQ 8 GB Ram 2 GB GTX1050 15.6 (1 Sene garantisi mevcut full kutulu faturalı kozmetik olarak kusursuz yanında 80 TL faturalı sırt çantası gamer tarzı klavye ve mouse hediye 3 bin lira) MSİ

Arkadaşlar günlerce düşünerek ikinci cihazı satın aldım sırf ekran kartı ve garanti/kozmetik durumundan dolayı.. Yanında ekstra hediyeleri de vardı.. 17 ekran içimde ukte kaldı ama araştırdığımda en mühim meselenin ekran kartı olduğunu öğrendim sizce doğru bir karar mı verdim fikirlerinizi yazarsanız sevinirim

2.ci olarak bf1 yükledim fakat medium ayarlarda ancak akıcı şekilde oynayabildim high yada ultra da zorlanıyor 1050 ekran kartı olan bir cihaz için normal mi yoksa ram fln mı az geliyor

(küçüklüğümden beri ps oyuncuyusum pc donanımı hakkında yeni yeni bilgi ediniyorum)
Scenic
Citroën c4
Opel astra
Clio

Merhabalar forumun bilgisini önemsiyorum o yüzden yardımınıza ihtiyacım var.. Şu an için tek çocukluyuz gurbet ilde memur olduğum için gerek memlekete gerek tatile gitmek için uzun yolum çok oluyor.. Yazdığım modellerden performans yakıt ve geniş hacim olarak hangisini tavsiye edersiniz yahut elememi istersiniz.. Farklı model tavsiyeniz olursa değerlendirebiliriz.. Aldığım aracı minimum 4 sene kullanacağım

Ek olarak mesela astra j kasa 2 parça değişen belirli yerleri boyalı piyasasının altına 45 civarı var.. Bu gibi araçları tercih etmek risk midir sorun çıkartır mı açıkcası boyayı çok önemsemiyorum

Düzenleme : 2008 model toyota auris elegant aldım arkadaşlar 45.500 e.. Araba beğenmek seçmek karar vermek ne kadar zormuş yaa yeni araba almanın tadını alamadım stresten..

En son 2 araç arasında kaldım

1.5 dci Citroën c4 2010 model sx 41.500
1.6 LPG toyota auris 2008 elegant 45.500

Ben bütçe için ve geniş bagaj için c4 tercih edecektim ama çevremdeki herkes toyota yı almamı ve farka fazlasıyla değeceğini söyledi bugün teslim aldım aracı dediğim gibi stresten pek bişey anlamadım ama keyifle biniyorum Allah gerken gönlüne göre araç nasip etsin
Sahibinden. com üzerinden ps vita satışı için anlaştık.. Kendisi Hakkari sınırında askerlik yapıyor ilçeye uzak olduğu için hemen kargoya veremeyeceğini o yüzden get açamayacağını söyledi.. Bende en azından asker olduğuna emin olmak için birkaç şey istedim oda künyesinin resmini instagram adresini telefonunu falan verdi..arkadaşları güzelce askere uğurlamış düzgün biri izlenimi verdi.. Verdiği hesap numarası da Hakkari 34. Hudut alay komutanlığı şubesi üzerindeydi

Herneyse ikna oldum hem profilinden hemde askerliğine sıkıntı getirecek bir yapmaya cesaret edemeyeceğinden kabul ettim dün ben buna ücreti yolladım hafta içi kargoya verebileceğini söyledi lakin bugün baktığımda site üzerinden engellemiş numarayı aradığımda kullanılmıyor diyor ve instagram hesabı da silinmiş

Bu kişinin adı soyadı hesap numarası bütün konuşma metinleri mevcut gerek askeri olarak gerek hukuki olarak nasıl bir işlem başlatabilirim hakkımı aramak istiyorum

Düzenleme : Arkadaşlar bugün savcılığa gittim sağolsunlar çok yardımcı oldular dilekçeyi doldurdum sahibinden.com görüşmelerini ekran görüntüsü olarak, whatsapp konuşmalarını da PDF olarak çıkartıp dosyaya eklediler dekontu da teslim ettim şikayeti oluşturdular..Bir tanıdığım ile bu kişinin hesap numarasından kimliğine de ulaştım yani adamın herşeyi elimde mevcut bir şekilde gidip şikayetimi oluşturdum.. Başsavcı okurken ciddiye almaz belki diye düşündüm tam tersi dikkatle okudu güzel yazmışsın elindeki bütün materyalleri ekleyip teslim et dedi..

Bundan sonra süreç nasıl işler bilemiyorum bekleyeceğiz..
Yurtdışından hızlı kargo ile getirtilen kişisel kullanıma mahsus eşyaya 30 euroya kadar tanınan gümrük vergisi muafiyeti 22 euroya düşürüldü

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan 4458 sayılı gümrük kanununun bazı maddelerinin uygulanması hakkında kararda değişiklik yapan kararla ayrıca, bu kapsamda, 150 euroyu geçmeyen kişisel kullanıma mahsus kitap ve benzeri basılı yayının getirtilmesine muafiyet tanındı.

Kararın 62. maddesine eklenen bentlerle, kıymeti 1,500 euroyu geçmemek şartıyla, posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen eşya için yukarıda belirtilen limitleri aşan eşyanın değeri üzerinden; kitap ve benzeri basılı yayın için yüzde 8, özel tüketim vergisi kanununa ekli (IV) sayılı listede yer alan eşya için ise yüzde 20 oranında tek ve maktu vergi alınması hüküm altına alındı.

Kararla, kamu kuruluşlarına, kütüphane, müze, eğitim veya bilimsel araştırma ile uğraşan kuruluşlara gönderilen veya bunlar tarafından temin edilen kitap ve benzeri basılı yayına bu kapsamda muafiyet tanındı. Karar, 15 gün sonra yürürlüğe girecek.

150 euro dan 22 euro ya
Hp 15-bc018nt

Temel olarak

İ7-6700HQ
8GB DDR4 RAM
GTX 950M 2 GB DDR5

Çevremde buldum sıfır denecek durumda bir cihaz 2 aylık 2000 liraya ikna ettim lakin ekran kartı ve ram beni düşündürüyor

Üst düzey bir oyuncu değilim İLERİ SENELER ÖNEMLİ DEĞİL bu seneye kadar bütün oyunları rahat oynamak yeterli benim için zaten ps4 sahibiyim..

Fiyatına göre özellikleri nasıldır almalımıyım teşekkür ederim
Şu an için oyuncu kadrosu ve kanal belli değildir yeni bilgiler geldikçe güncellenecektir

.....

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden olan Kurtlar Vadisi'nin yakın zamanda ekranlara geri döneceğini açıklandı.

Kurtlar Vadisi dizisinin Polat Alemdar'ı, oyuncu ve yapımcı Necati Şaşmaz, şubat ayında ekranlara gelecek "Kurtlar Vadisi Kaos"ta, Myanmar'dan da hikayelerin yer alacağını söyledi.

Şaşmaz, "Bir Hadis Bir Film Kısa Film Yarışması Ödül Töreni" için geldiği Konya'da, televizyonda 2003 yılında yayınlanmaya başlayan Kurtlar Vadisi dizisinin, 2018'de "Kurtlar Vadisi Kaos" olarak izleyicinin karşısına çıkacağını belirtti. Şaşmaz, "Dizimizin senaryosunu tamamladık. Şubat ayı gibi televizyonlarda yayınlanmaya başlayacak inşallah." dedi.

Yakın zamanda fragmanı yayınlanacak
İzleyicilerin, dizinin hangi kanalda yayınlanacağını merak ettiğini dile getiren Şaşmaz, "Yakın zamanda fragmanlarıyla, hangi kanalda yayınlanacağıyla gündeme geleceğiz." ifadelerini kullandı.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Bilgisayar
Msi
Otomobil
chevrolet
Mobil cihaz
huawei
Takım
Galatasaray
Notebook
Acer
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 gün önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.802
İkinci El Bölümü Mesajları: 206
Konularının görüntülenme sayısı: 139.659 (Bu ay: 872)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5.009 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.