T

Teğmen
04 Şubat 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 19 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Hazırlık zorunlu mu? Yoksa sınav ile geçebiliyor muyuz? Tercih listesine baktığımda gebze'de 21 nolu kuralda 1 yıl hazırlık zorunlu diyor. IYTE'de aynı kuralı göremedim.
Sayısal sıralamam 35530, tıpları fantezi olsun diye yazdım. Bilgisayarlardan hangisi gelir sizce?

Evet beyler kafama dışkılayayım ki 3. senemde bile batırmayı başardım. Her dersten hesapladığımdan 3-4'er net düşük geldi ve tıp nah çekerek uzaklaştı. yerleştirmem 35k. Bilgisayar Mühendisliği yazacağım. Ankara Bilgisayar Mühendisliği nasıldır bilen var mı?
Şu yazdığım yerlere devlette - İsterse doğunun en ücra köşesinde olsun- tıp gelir mi? Çıldıracam 2*10'cuların gazabına uğradım. 3. senemdeyim bu sefer de olmazsa kafayı sıyıracağım. Sonuçları 1 ay sonra açıklayan ösym'nin de ellerinden öpüyorum. Stresten evde duramıyorum.

TYT
TR 35d 5y
Sos 15d 4y
Mat 35d 2y
Fen 16d 1y

AYT
Mat 35d 3y
Fiz 6d 7y
Kimya 12d 1y
Biyo 11d 2y

OBP 91,75

Sınavlaya göre yerleştirme puanı 469.07106
Sizce kaç gelir beyler?
Geçen senelerde fkb için formül, çok çıkan bilgiler vs. bir konu vardı bulamadım. Paylaşırsanız sevinirim.
Malumunuz sınav yaklaşıyor. Artık yavaştan fikirlerinizi almanın zamanı geldi bence. Geçen sene ygsde sosyal ve fenden hatrı değer bir zaman artırabiliyorduk ancak bu sene öyle bir şey olmayacak pek. Koşullara göre ne gibi stratejiler izleyeceksiniz? Tytde süre sıkıntısının terleteceği bariz. Aytde de genel olarak baktığım zaman süre sıkıntısı olmayacak gibi gözükse de ters köşe yapacaklar gibi geliyor bana. En son çözdüğüm Zafer AYT denemesinde sürem yetmedi. Bunun gibi birkaç deneme daha oldu süremin yetmediği. Genelde matematikte turlayarak gitsem de bazen takıyorum bir soruya ve 5-6 dakikam gidiyor. Bu tip hataları sınavda yapmamak lazım. Sözün özü sınav öncesi son tavsiyeler olarak bir başlık açmak istedim. Doldurun gençler.
Sıralamam 50 bin civarında gelecek diye tahmin ediyorum. Biyoloji okumak istiyorum. ODTÜ araştırdığım kadarıyla iyi bir eğitim veriyor. Ancak internetten baktığım kadarıyla iş sıkıntısı çekiyor biyoloji mezunları. Biyoloji okuyan birisi bilgilendirebilir mi?
LYS fizik için konu anlatımlı kitap ya da site tavsiye eder misiniz? Mustafa Tekinay'dan çalışıyordum normalde ama bazı videoları silinmiş. Hocalara geldik'in fiziğini sevmedim ve bütün konular yok...
Masaüstü bilgisayarım yaklaşık 6 aydır kullanılmıyordu. Geçenlerde kurdum tekrar. İyiydi ilk başlarda ancak bir süre sonra kapanmaya başladı. İlk başta çok önemsemedim. Ancak bugün cossacks 3'e girmeye çalıştığımda kendini kapattı direk. Yaklaşık 4-5 defa denedim oyuna girmeye çalıştığım her seferde kapandı bilgisayar. AC Rogue ile denediğimde böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Belki sıcaklıktandır diyerek bir program indirdim sonuçlar şöyle;

Boştayken bu sıcaklıkta olmasının sebebi nedir?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 258
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 3.391 (Bu ay: 93)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 258 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.