Binbaşı
30 Ocak 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 159 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba. Honda cbr 250 motorum var. Dik yokuşta giderken trafiğe yakalandım ve dur kalk yaptım. Tabi havada sıcaktı. Farkına varmamışım bi baktım önden duman çıkıyor hemen çektim kenara ve panikle kapattım. Kapatmamak gerekiyormuş. Biraz bekledim sonra seviye düşmüş geri devam ettim. Öğlen sıcakların da motora binerken hiç böyle bişey olmazken akşam nasıl hararet yaptı anlamadım. Eve gelince seviye 3 tü motoru çalıştırdım boşta sonra seviye 5 e çıktı. Karbüratör fanının dönmediğini gördüm vu fan son seviye 6 da mı devreye giriyor. Bi soruj mu var yoksa ben mi yanlış kullanım yaptım da oldu bilen varsa

Mrb. Bugün tam motora binecektim ki altında ve motorun alt tarafında yağ gördüm. Orda tahliye hortumları olduğunu biliyorum ama normal mi bilemedim. Birde şu yan tarafında low yazan bir kutu var, o neyin nesi

Arkadaşlar hepinize hayırlı pazarlar.. Bilmeyen arkadaşların olduğunu düşünüyorum ve çoğu kişinin de bundan haberi yok belki. Şu anda media markt 350 TL üzeri olan AKG k451 kulaklığı kargo dahil 199 TL ye satıyor. Yılbaşı zımbırtısına özel ve stokta kalan son 12 üründü en son, Ben aldım,. Herkes incelesin.. Saygılar

Arkadaşlar merhaba 

Bu tableti almadan önce AİNOL NOVO 9 VARDI.. 

Wifi kopması olduğu için tablet arayışına girdim.Önce casper via t10 düşündüm ancak malzeme kalitesi düşüktü ve şarjının az gitmesi beni soğuttu sonra Asus tf103 modelini gördüm ve malzeme kalitesini çok beğendim ama ekran çözünürlüğü düşüktü ve ram 1gb idi,,yinede teknosa ya bu ikisin den birini almaya gittim.Neye niyet neye kısmet. 

O ara indirim de olan bu modelini gördüm.Ben 780 tl ye aldım sonra 900 tl oldu ürün 

Kısaca özellikleri 
4+4 samsung octa işlemci 5420 serisi 
2560×1600 pixel 
2gb ram 
8200 mah batarya 
mali t628 ekran kartı 
10.1 inch 

Teknik detayı internette bulabilirsiniz 

TASARIM 

TASARIMINI ÇOK BEĞENDİM..ANCAK SANAL HOME TUŞUNU HALEN BİLE BEĞENMEDİM..TASARIM OLARAK YUVARLATILMIŞ YAN TARAF VE İNCE TASARIM ÇOK HOŞ.YAN TARAF METAL İLE KAPLANMIŞ ARKA KAPAĞA DERİ GÖRÜNÜMÜ VERİLMİŞ 

AĞIRLIK 

TABLET CİDDİ ANLAM DA ÇOK HAFİF DİĞER TABLETİM İLE KARŞILAŞTIRDIM 

KAMERA 

Orta seviye çekiyor, iç mekan bir tane çektim, gündüz dış mekan henüz çekmedim. 

SES 

Sesi bence ortalamanın üzerinde , ses gayet tok ve net çıkıyor, hoparlörlerün yan tarafta olması bazılarına göre dezavantaj olabilir 

EKRAN 

Ekran ıps değil, bende şaşırmıştım ancak sonra ekranı sağa sola eğdim görüntü kaybı olmadığını gördüm, zaten korkum o idi, renkler zaten çok canlı ve net 

PERFORMANS 

İşte burasını çok merak ediyorsunuz farkındayım, arkadaşlar hız konusunda aklınızda sıkıntı olmasın çünkü gerçektende işlemcinin hakkını veriyor. 4 çekirdek 1.9 ghz diğer 4 tanesi 1.3..Şuan Android 4.4.2 yükü ancak lolipop alacaklı kesin, tarih te belli.. Antutu puanını ekliyorum, zaten oradan bakıp incelersiniz... Ben tavsiye ediyorum 

NOT:PİL SÜRESİ İLK ŞARJDAN SONRA Kİ KULLANIMDUR. 2 NCİ KULLANIM DA 6 SAAT 30 DAKİKA EKRAN SÜRESİ ALDIM..TABİ PARLAKLIĞI BİRAZ KISMIŞTIM KULLANDIKÇA DAHA DA ARTABİLİR
Arkadaşlar merhaba

Bu tableti almadan önce AİNOL NOVO 9 VARDI..

Wifi kopması olduğu için tablet arayışına girdim.Önce casper via t10 düşündüm ancak malzeme kalitesi düşüktü ve şarjının az gitmesi beni soğuttu sonra Asus tf103 modelini gördüm ve malzeme kalitesini çok beğendim ama ekran çözünürlüğü düşüktü ve ram 1gb idi,,yinede teknosa ya bu ikisin den birini almaya gittim.Neye niyet neye kısmet.

O ara indirim de olan bu modelini gördüm.Ben 780 tl ye aldım sonra 800 tl oldu ürün

Kısaca özellikleri
4+4 samsung octa işlemci 5420 serisi
2560×1600 pixel
2gb ram
8200 mah batarya
mali t628 ekran kartı
10.1 inch

Teknik detayı internette bulabilirsiniz

TASARIM

TASARIMINI ÇOK BEĞENDİM..ANCAK SANAL HOME TUŞUNU HALEN BİLE BEĞENMEDİM..TASARIM OLARAK YUVARLATILMIŞ YAN TARAF VE İNCE TASARIM ÇOK HOŞ.YAN TARAF METAL İLE KAPLANMIŞ ARKA KAPAĞA DERİ GÖRÜNÜMÜ VERİLMİŞ

AĞIRLIK

TABLET CİDDİ ANLAM DA ÇOK HAFİF DİĞER TABLETİM İLE KARŞILAŞTIRDIM

KAMERA

Orta seviye çekiyor, iç mekan bir tane çektim, gündüz dış mekan henüz çekmedim.

SES

Sesi bende ortalamanın üzerine, ses gayet ton ve net çıkıyor, hoparlörlerün yan tarafta olması bazılarına göre dezavantaj olabilir

EKRAN

Ekran ıps değil, bende şaşırmıştım ancak sonra ekranı sağa sola eğdim görüntü kaybı olmadığını gördüm, zaten korkum o idi, renkler zaten çok canlı ve net

PERFORMANS

İşte burasını çok merak ediyorsunuz farkındayım, arkadaşlar hız konusunda aklınızda sıkıntı olmasın çünkü gerçektende işlemcinin hakkını veriyor. 4 çekirdek 1.9 ghz diğer 4 tanesi 1.3..Şuan Android 4.4.2 yükü ancak lolipop alacaklı kesin, tarih te belli.. Antutu puanını ekliyorum, zaten oradan bakıp incelersiniz... Ben tavsiye ediyorum
Çok anlamıyorum ama şu an ki bilgisayarım
İntel pentium 4 3.6ghz 1mb veya 2mb önbellek.
Ddr2 ram girişi vss

Sorum şu, Bu tek çekirdekli işlemcinin yerine, Ana kartı değiştirmeden i3 veya Amd nin 4 çekirdekli işlemcisini taksam olur mu, ddr2 ram i de 4gb a yükseltsem, şu an 2.5gb ram var, ekran kartı sıkıntım yok, ram hızı 668mhz olması lazım

Bir de Windows 7 kurulu bir hdd diski benim kasaya taksam, giriş yerleri uyar mı, o hard disk i3 kasada takılı, o hard diski takınca tekrar Windows 7 yi kurmaya gerek var mı?
Daha önce kullandığım max 2011 i kaldırıp yerine 2013 ü kurmak istedim, istemez olaydım, 2013 te siyah ekran çıktı karşıma, grid ızgaraları falan yok, simgeler var ana ekran yok, ekran kartı veya donanım dan kaynaklı sorun belli ki, kaldırıp 2011 i tekrar kurdum ancak bu sefer de vray i herzaman ki gibi kurmama rağmen bu sefer de vray adv 2.4 yok, vray rt yazıyor, vray materyal de vray hdrı yok,, yani eksiklikler var, bir kaç defa lisans hatası verdi, kaç kez kaldırdım kurdum, tarihi geri aldım hala Vray adv yok, ve hdrı materyal yok, kafayı yicem, vray eğitimi alıyorum ben de vray yok,,,,

Bilen arkadaşlar yardım ersin

Vray 3 64 bit destekliyor, bilgisayarım 32 bit
Ankaralı dostlarım beni anlayacaktır,, Toplumsal bir sorun ve gün geçtikçe kötüleşiyor,,,

İnsanlar durakta acele ile bir yere yetişmeye çalışırken bir de o halk otobüslerinin neredeyse kaplumbağa kadar yavaş gitmeleri yok mu? , onların yüzünden kaç kez geç kaldım, ayrıca bir de otobüs değiştirme muhabbeti var... Yok geç kalmışta, yok saati dolmuşta, sizi önde ki halk otobüsüne alalım, bu arada trafiği bir birine katmalarını ve trafik kurallarını saymamalarını söylemiyorum bile, Daha geçen haftalar da ani fren yaparak ayakta ki insanların çuval gibi yere düşmesine sebep oldular, ayrıca yerde oturan bir abi ciddi şekilde dizini vurdu, gidene kadar haklı tepki gösterdi.. Yolcu kapmak için canımızı tehlikeye atacak sollamaları saymıyorum bile. Mavi minibüsler maalesef daha kötü, rekor kırmak için minibüse 50 kişi basıyorlar,,, Sizi şikayet edeceğiz dediğimiz de de git edersen et diyorlar, belli ki güvendikleri yerler var,, Halk otobüslerinin klimayı açmamaları da cabası, Acaba otobüsleri yenilemek yerine başka konularda mı yenilensek, insana değer versek mesela.. Ne zaman dünya standartların da otobüs yolculuğu yapacağız?

NOT=60 yaş üstü kişilerin işi olmamasına rağmen tam otobüsün yoğun olduğu zaman aralığın da gezmek uğruna insanları ayakta bırakmasını da doğru bulmuyorum, bu size verilen hakkı kötüye kullanmaktır, Biraz başkalarını da düşünelim..

NOT=Metro ya sahip olan kişiler bu sorunlardan kurtuluyor, nasılsa metro da yolcu kapma kavgası yok..

NOT= Bir de kartlı otobüslerde koltukların ters yönde olması sebebiyle çoğu kişinin sıkıntı yaşaması ve tek mi çift mi belli olmayan tuhaf koltukların da olması, sanırım bu koltuklar çocuklu anneler için zira başka anlam veremiyorum..
Geçen gün hamburger den vazgeçip, pizza yemeye karar verdim

Şöyle orta boy pizza söyledim, uzaklara daldım

Derken gözüm bıçak çatal ile pizza yemeye çalışan kadınlı erkekli kişilere takıldı , nornalde o şekilde yiyenlere sözüm yok ancak yanında ki sevgilisine rezil olmamak için resmen işkence çekenlerde vardı.. Tamam herkesin yeme yiyişi farklı olabilir saygı duyarım ancak resmen pizza ile cebelleşiyorlardı eminim onlarda farkın da idi, yemeyi becerenlere sözüm yok, yiyemeyenler ise pizza ları soğuk bir şekilde yediler, Sonuçta o şekilde yemesi uzun sürüyor, Ben el ile yemeyi tercih ediyorum zira diğer türlü soğuyor ve saman gibi oluyor. Siz nasıl yiyorsunuz?

Not=Fast Food yemeyi sağlıklı bulmuyorum sevsem de
Işınlanma nın aksine bilim adamlarının ve Stephen Hawking in ortak görüşü zaman da yolculuğun mümkün olamayışı, zaman soyut bir kavram. Ancak dünya nın çevresin de ışık hızın da hareket eden bir nesne elbette dünya dan daha farklı bir zamana sahip olacak. Yani ışık hızın da hareket eden nesne de geçen zaman ile dünya da ki çok daha farklı olacak, dünya da yıllara bedel olacak.

Zaman makinesi nin yapıldığını farz edelim ve tarihte geçmişe(Yalnızca Geçmiş) gidip yaptığınız bir değişiklik aynı zaman da geleceğin de değişmesine neden olsa idi hangi zamana giderdiniz, Neden?

Ben, 1470 li yıllara gidip kazıklı voyvoda nın öldürdüpü osmanlı askerlerini kurtarırdım
1492 de Amerikanın keşfini yapıp 10 Osmanlu erkeği ve kadını yollardım, pek tabii yeterli olacaktır
1911 de uranyumu keşfeder ve atom bombası yapması için Albert Ainstein i kullanırdım
Birinci dünya savaşın da Osmanlıya sığınan iki Alman gemisini sınır dışı ederdim(Savaşa girmemiz)
1969 da Neil Armstrong un Ay'a ilk ayak basacağı yere kurt kapanı koyardım
Hakkında
Meslek: ÖĞRETMEN
İlgi Alanları: TEKNOLOJİ
Forum İmzası:
ÖLENLER İÇİN ÜZÜLME!..YAŞAYANLAR İÇİN ÜZÜL...
Hakkımda:
ÖLENLER İÇİN ÜZÜLME!..YAŞAYANLAR İÇİN ÜZÜL...
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.262
İkinci El Bölümü Mesajları: 7
Konularının görüntülenme sayısı: 46.201 (Bu ay: 1.610)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 168 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.