Yüzbaşı
07 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 15 (Bu ay: 0)
Gönderileri
ads.adsrvmedia bulaşan? Bu beladan kurtulabilen var mı?..
Yıllar önce onboard ekran kartlı aşağıdaki sistemi toplamıştım:

Anakart ASRock N68C-GS FX (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
CPU DualCore AMD Athlon 64 X2, 2700 MHz (13.5 x 200) 5200+
Bellek 2xDIMM1: 8DP25KK5MTKTP 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Yıllar içinde alet iyice ağırlaştı. Oyunla filan işim olmaz, ancak internet ve ofis programlarında bile sorun yaşıyorum.

Ekran ve hard disk derdim yok.

En ucuz maliyetle neleri değiştirebilir/ekleyebilirim?

Teşekkürler.
Dün dikkatimi çekti, araştırdım. Ayda 15 lira verdiğim Alo60 paketi 25 lira olmuş. Nedenini sordum, aldığım yanıt:

"Paket ücretinize Nisan ayı, itibari ile 6 TL eklendi ve yeni tutar ilk defa Mayıs faturanızda hattınıza yansıdı. Paket ücretinde meydana gelecek bu değişiklik sonrasında avantajlarınızda azalma olmadığını paylaşmak isterim.

Dilediğiniz herkesle rahat rahat konuşun diye Alo paketlere bir de her yöne dakikalar eklendi. Artık her ay paket kadar dakika hediyenize ek olarak her yöne dakikalarınız ile avantajlı görüşebilirsiniz."

Hani TV reklamlarında bebeler "hediye" diye koşuşturup duruyor ya, onun karşılığında yalnızca %67 zamcık yapıvermişler. Üstelik "Paket ücretinde meydana gelecek bu değişiklik sonrasında avantajlarınızda azalma olmadığını paylaşmak" istiyorlar.

İçimden bu güzide operatörümüze ne hayranlık hisleri kabarıyor bir bilseniz...
Mesele şudur: İsim vermek istemiyorum, voip özellikli modemin .bin uzantılı tek firmware'i var. Özellikle yazılmış olan bu firmvare nedeni ile, modem yalnızca tek servis sağlayıcı üzerinden adsl ve voip hizmeti veriyor. Diğerlerinde çalışmıyor.

Sözkonusu .bin dosyasına müdahele ederek, ya da yenisini yazarak bu kısıtlama kaldırılabilir mi? Modem adsl ve voip olarak tüm servis sağlayıcılarda çalışacak standart biçime getirilebilir mi?

Teşekkürler.
Yazı-çizi işleri ile uğraştığım için klavye elim-ayağım. Yaşım gereği F klavye kullanmaktayım.

Birkaç yıldır çok beğenerek kullandığım BenQ 6512-ME (şimdilerde yurtdışında minibuddy/desksaver diye satılıyor) vardı. Üzerine alkol (beyaz renkli!) dökerek haşat ettim. En ayrıntılı parçasına kadar söküp temizlememe rağmen hayata döndüremedim! Nette deliler gibi aradım, bulamadım.

Bu klavyenin bulunabileceği bir yer hakkında bilgisi olan, ya da benzer özelliklerde (mini, ince, F tuş dizimli) bir klavye önerebilecek olan var mı?

Teşekkürler.
Derdim şudur dostlar:

Burası 17 dönüm içinde 42 haneli bir sitedir. İnternete tekılan hane sayısı 15'i geçmez.

Biz istiyoruz ki, belirli bölgelerde (havaalanı vb.) olduğu gibi sistem neyse kuralım, mesela ben wireless ile komşunun hattını kullanırmışım gibi, ortak tek bir terminalden internete bağlanalım.

Bunun için çok güçlü bir modem mi gerekir, eğer öyle ise adı-sanı-markası-tipi nedir? Ya da başka türlü bir sistem mi kurmak gerekir?

Yardımlarınız için teşekkürler.

Not: Tam yerini bilemediğimden, konuyu internet bölümüne de yazdım, yanlış olan yerden silinebilir.
Derdim şudur dostlar:

Burası 17 dönüm içinde 42 haneli bir sitedir. İnternete tekılan hane sayısı 15'i geçmez.

Biz istiyoruz ki, belirli bölgelerde (havaalanı vb.) olduğu gibi sistem neyse kuralım, mesela ben wireless ile komşunun hattını kullanırmışım gibi, ortak tek bir terminalden internete bağlanalım.

Bunun için çok güçlü bir modem mi gerekir, eğer öyle ise adı-sanı-markası-tipi nedir? Ya da başka türlü bir sistem mi kurmak gerekir?

Yardımlarınız için teşekkürler.
Bilgisayarı topladıktan aylar sonra SEAGATE ST3250410AS'nin arkasındaki jumperi (acemilikten) çıkartmadan monte ettiğimi farkettim. Oysa Biostar TA690G anakartım SataII destekli idi.

Hatamı düzeltmeden önce ve düzelttikten sonra diski HDTach programı ile test ettim. Ekran görüntülerini aşağıya koyuyorum. Belki benim gibi bir aceminin işine yarar.

"+J" ile alınan görüntüler jumper takılı iken, "-J" ile olanlar jumper çıkartıldıktan sonrakilerdir.

J8 ifadesi Quick Bench sonuçları olduğunu belirtir.

Sırf parolalar gidecek diye (çok fazlalar) aleti formatlayamıyorum. Firefox'un bütün dosyalarında aradım, bulamadım. Nerede bu parolalar? Nasıl yedekleyeceğim? Yoksa kayıt defterinde mi?

Teşekkürler.
Burası Sapancanın bir beldesi. ADSL geldi ve 50-60 metre uzaklıktaki evine sınırsız bağlattı kardeşim. Şimdi ben masaüstü bilgisayarıma ne takayım (kart, anten vb.) hangi güçte olmalı, internette nereden bulurum, kaçadır filan bilgi verebilir misiniz? Ondaki bağlantıyı (ADSL) birlikte kullanmak istiyoruz, derdim bu. Bu işlerden hiç anlamadığımdan, yardımınızı istiyorum.

Teşekkürler.
Hakkında
Meslek: Ekonomist/Yazar
Forum İmzası:
Referans: @mc@bey.
Forum İkinci El İmzası:
Referans: @mc@bey.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
test
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.689
İkinci El Bölümü Mesajları: 170
Konularının görüntülenme sayısı: 44.911 (Bu ay: 193)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.