Binbaşı
02 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 24 (Bu ay: 0)
Gönderileri
arkadaşlar bilgisayara 4 gb ram takviyesi yaptım..Halihazırda 2*2 1600mhz ripjaws vardı bunların üstüne yine 1600 mhz 4gb ripjaws ekledim 8 oldu..burdan yana sıkıntı yok..ama ram'i taktık tan sonra ses kartımı görmüyor ses kartıda asus xonar d2..ne yaptıysam düzeltemedim rami çıkartıncada ses kartını göremiyor şu anda!!! onboard olan ses kartını aktif ettim çalışıyor...acaba ses kartının girdiği slota mı bişey oldu?napacam bilemedim bi yardımcı olun lütfen
Arkadaşlar elimde alıpta kullanmaya ihtiyaç duymadığım bir müzik çalar var.Üst düzey bir kaliteye sahip Boston Acoustic Microsystem Cd diye geçiyor modeli.Bunu nasıl elden çıkarabilirim. 750€ liste fiyatı var 700 tl ye falan satabilirmiyim sizce? Sahibindene falan koydum amma mesaj atan bile yok.

Herkese iyi forumlar dilerim.
arkadaşlar;(bilgisayar sistemi olarak) sinema müzik oyun yani genel amaçlı kullanım için siz hangisini tercih ederdiniz? Bose'mi? Focal'mi?
arkadaşlar yakın zamanda bir telefon alacağım..lakin öncelikle burdan tecrübe etmiş arkadaşlardan onay almalıyım.1500 tl'ye iphone htc tarzı bir telefona verilirmi?htc desire hd'ye gönlüm çok kayıyor fakat parada sıcak geliyor elde...lütfen birisi beni ikna etsin
arkadaşlar bilgisayarıma team xtreeme 2*1gb 800mhz ve kingston 2*1gb 800mhz ram taktım 4 gb olması gerekirken ve bios ta 4 gb olarak, Windows da ise 3 gb görüyor. ramleri ve slotları teker teker test ettim hiç birinde bir arıza ile karşılaşmadım. Bunun nedeni ne olabilir? yardımcı olabilirmisiniz??? İşletim sistemi: Xp Prof SP2 32 Bit
arak lar acilen ve deli gibi yardımınıza ihtiyacım var.

Bios a girdim ve menuleri kağıda yazdım sizlere oc ile ilgili bilgi sormak için, daha sonra kaydetmeden çık dedim. ve siyah ekran geldi ve bilgisayar açılmadı.

reset attım kaç kere gene aynı sonuç. kapadım açtım, clear cmos yaptım, pili çıkardım bana mısın demiyo! dost lar bilgisayar yeni ve ödev dönemine geldim acilen bu sorunu halletmem lazım. fanlar çalışıo, ama hard diskten kırmızı ışık yanmıyo yani hiç bişey yüklemiyo vista fln.

açılıyo ve direk siyah ekran. monitör sağlam. sorun nerde olabilir acaba? bu mesajı kardeşimin b.sayarından yazıyorum. önerilerinizi hemen uygulayıp burdan tekrar geri dönebilirim.

bios a en sno girdiğimde de hiç bişey yapmamıştım. ram lerden korkuyorum. bilgisayr hiç ram takmasam nolur acaba? hatanın ram lerde olup olmadığını anlayabilir miyim? yardımlarınıza gerçekten çok ama çok ihtiyacım var, şimdiden emekleriniz için çok tşk ederim.
arkadaşlar. XFX'in sitesinden indirdiğim driver ı kurmaya çalıştığımda;

"the contents of this file can not be upacked. the executable you are attempting to run has been corrupted. pls obtain another copy of the fle, verify its integrity and try again."

diye bir mesj alıorum vista'dan. cd sinden yüklemeye çalıştığımda ise

"bi problem setup ın durmasına neden oldu" diyen bir uyarı alıyorum.

sonuç olarak driver ı yükleyemiyorum. forumda arama yaptım ama sanırım bu sorunu daha önce yaşayan olmamış. SEBEBİ ne olabilir arkadaşlar?
arkadaşlar Home Prem. Academic Upgrade İng var ama dvd ile boot ettiğim zaman şöyle bir mesaj alıyorum

check to make sure any new harware or software is prpperly installed. ıf this is anew installation ask your hardware or software manufacturer for any windows updates you might need.

daha gerisi de geliyo epey uzun birşey. mavi bir ekran üzerine beyaz font ile yazılı.

bütün parçalar yeni acaba bir uyumsuzluk mu söz konusu yoksa Xp yimi yüklemem gerekiyo?

P5n32-e sli

e6300

7600gt zalman 9500led

team 2*1 gb

be quiet dark power pro 750 watt
herkese merhaba arkadaşlar. bilgisayarı kendim monte ediyim dedim. yüzüme gözüme mi bulaştırdım acaba yardım ederseniz sevinirim.

anakart p5n32-e sli

tüm kablolar doğru monte edildi. en azından öyle gözüküyo. güç kaynağını açtığımda, anakartın üzerinde ışık YANIP SÖNÜYO. kasanın Power tuşuna bastığımda ise sistem hiç bir tepki vermiyo, bilgisayar açılmıyor. gerçekten yardıma ihtiyacım var şu anda.

dvd writer dan bir kablo anakarta diğeri güç kaynağına takılı

hard diskten bir kablo anakarta diğeri güç kaynağına takılı

işlemci ve fanı takılı. ama zalman fanın 3pinli girişi var anakart üzerinde bir tane cpu_fan yeri var ve o da 4 girişli. kılavuz da dediği gibi siyah kabloyu Ground a denk getirdim. orda da bir sorun olduğunu zanetmiyorum.

kasanın fanları ( 3 tane - kasa: tsunami ) anakart üzerindeki fan girişlerina takılı.

aklımı çelen nokta!!! güç kaynağından çıkan fan kablosunu anakart üzerindeki PWR_FAN denilen yere taktım: doğru mu yaptım acaba arkadaşlar?? sorun burda olabilir mi?

ieee veya usb kablolarını anakarta yanlış taksam bilgisayar açılmamazlık yapar mı ki?

kafam bozuk şimdilik aklıma bunlar geldi. sorun ne olabilir sizce arkadaşlar?
herkese merhaba arkadaşlar.

bulunduğum bölgede, elektrik kesintisi çok nadir oluyo fakat sürekli özellikle akşamları bir voltaj dalgalanması var. ups in amacının hem akım dengeleme hem de elektrik kesintisinde güç sağlama olduğunu biliyorum. yedek güce ihtiyacım olmadığından akım dengeleyici bir 5 li priz işimi görür diye düşünüyorum. bu prizlerden nerde bulabilirim internette? ve bu prizler işlerini ups ler kadar başarılı yapabiliyolar mı acaba? bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim. şimdiden çok teşekkürler.

maks limitim 60 ytl civarı.

not: bu arada dalgalanmadan kastım hem yükseliyo hem de düşüyo zaman zaman.
Hakkında
Meslek: Girişimci
Forum İmzası:
Fortune favours the bold.
Forum İkinci El İmzası:
Teşekküre vakit ayır. Teşekkür, yaşam pastasının kremasıdır.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.623
İkinci El Bölümü Mesajları: 186
Konularının görüntülenme sayısı: 37.932 (Bu ay: 134)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.