Yüzbaşı
04 Aralık 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 96 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle kendi durumumdan bahsetmek istiyorum. Arabalar ve finans konusularından neredeyse hiç anlamam, ancak yakın zamanda bir araba ihtiyacı doğdu ve eşimle konuştuktan sonra gelecek aylarda bir araba satın almaya karar verdik. Arabanın bize maliyeti 65000 Euro gibi bir ücret olacak, istediğimiz model ise Tesla Model 3 Long Range (performans olmayan) 58-59 Bin Euro gibi bir ücreti var ve artı olarak 7500 Euro da full otonom sürüş için istiyorlar, bunu daha sonradan da satın alabiliyorsunuz sanırım ama almışken alalım diyorum bir daha 7500 Euro bir arada bulması zor olabilir.

Kafamı karıştıran kısım ise lease ve kredi koşulları oldu. Leasing için Tesla'nın Hollanda sitesine girip bakabilirsiniz, hatırladığım kadarı ile 60 ay 600 Euro aylık ödeme alıyorlar, daha sonra 20 bin Euro kalan parayı istiyorlar, açıkcası bana mantıklı geldi, bu 60 ay süre zarfında biriktirmeye başlarız ve 60 ay sonunda elbet 20 bin biriktirmemiz mümkün olabilir, olmasa dahi kredi ile hallederiz diye düşünüyorum. Aynı zamanda araba kredi çekersek 60 ay için ortalama 1300 gibi bir ödeme çıkıyor. Sizce hangi seçenek daha mantıklı? Ayrıca bazı yerlerde lease bittikten sonraki ödemeyi de taksitle aldıklarını duydum ancak emin değilim ve danışmak istedim. Ayrıca alternatif fikirleriniz veya tavsiyeleriniz var ise buna da aşığız, gerek araba/model olarak gerek ise finansal açıdan.

Şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle burada açılmış 1 milyon tane tavsiye konusu var neden tekrardan konu açtın demeden önce 1-2 özel durumum olduğunu söylemek isterim. Önceliklte düşük derece kırmızı-yeşil renk körüyüm ve bu nedenle ara renkleri (pembe, mor, turuncu, sarı, vs) ayırt etmekte zorlanıyorum bu nedenle 500 liralık veya 1000 liralık paneller neredeyse aynı geliyor bu sebepten dolayı ayrı bir konu açmak istedim. Diğer bir sebep ise Türkiye'de bulunan bağzı modelleri Avrupa'da bulamadım ve muadillerini de bilemiyorum. Gidip en ucuz monitörü almak istemedim çünkü arada bir eşim ben işte iken monitörümü çalıp kullanabiliyor.

Sizlerden ricam 120-180 Euro arasında renkleri güzel bir oyuncu monitörü tavsiye etmeniz. Eşimde şu an 'ACER Nitro VG240YBMIIX' model bir monitör var ve bende ise Phillips'in en uygun modellerinden birisi var, numarasını hatırlayamadım şu an. Acer monitörü geçtiğimiz black friday indirimlerinde 110 Euro'ya almıştık ama şu an 160* Euro civarında ve şahsen biraz pahalı geldi, ayaklarını çok beğenmedim.

Bu alacağım monitör kendi ana monitörüm olacak ve Phillips olanı eşime vereceğim.

Ayrıca 60hz ve 75hz arasındaki farkı hiç anlayamadım bu arada, eğer 75hz ile 120hz veya 144hz arasındaki fark aynı ise bunları da pek ayırt edebileceğimi sanmıyorum. Önerileriniz için şimdiden çok teşekkürler, iyi forumlar.
Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta da belirttiğim gibi, evde kokoreç yapmak mümkün mü? Eğer mümkün ise gerekli olan malzemeler ve alet-edevatlar nelerdir? Koca ülkede 1 tane kokoreç dükkanı var o da ülkenin diğer ucunde ve maalesef gitmem pek mümkün olmuyor özel arabam olmadığından dolayı. Onun dışındaki en yakın kokoreç dükkanı Almanya'da ve yine çok uzak. Aylardır özlemini çekiyorum ve hiç bir şekilde bulamadım. Eğer evde yapmak mümkünse çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.
Merhaba arkadaslar, oncelikle bizim bir terzi dukkanimiz var ve bu sabah babam kapida bir yavru kopek bulmus ancak tam sokak kopegi degil sibirya kurdu olmasi muhtemel ancak sari bir rengi var. Her neyse biz bunu iceriye aldik yemek, su verdik ve ciddi ciddi bakmayi dusunuyoruz. Daha onceden de kopek bakmistik fakat ilk kez yavru bakiyoruz. Ancak bu gun bize birtakim problemler cikardi ve bunlar normal mi yoksa degilmi bilemiyorum, bu nedenle sizlere sormak istedim.

1- Oncelikle ilk geldiginde gayet sakindi yaklasik sabah 10 dan ogleden sonra 4 e kadar uyudu dinlendi cok sakin bir bicimde, ardindan 4 ten sonra etraftaki kumaslari kemirmeye basladi bende gidip buna bir top aldim topla oynadi buraya kadar guzel ancak 1 saat sonra huysuzlanmaya basladi ve sevmeye calistigimda pacamdan tutup isirmaya basladi gerci disleri pek yok ama olsun, sadece bana degil ve babamada aysini yapti. Acaba bu normal mi ve bunu nasil duzeltebiliriz?

2- Saat 8 sularinda buna bi tasma aldim taktik ve takarkende zorlandik isirmaya ve huysuzlanmaya basladi neyse disariya cikardik bizden kurtulmak kacmak istedi daha sonra biraz sakinlesti ve cisini yapti sonra yine huysuzlandi bizde iceri alip kumaslardan yatak yapip koyduk orda dinlenmeye basladi. Acaba bu tasmaya alisik olmamsindan mi kaynaklainr?

Yani arkadaslar sizden ricam bana bi' yol gosterin, bunu nasil egiticez? tuvalet egitimi vs zor gibi duruyor ama hayvani sokaga salip birakmaya vicdanimiz el vermiyor. Lutfen bi' yol gosterin.
Evet arkadaslar az once Finansbank EnPara ile ablam'a EFT yaptim Ziraat bankasi kullaniyor kendisi fakat hesap no'yu yazarken ek no yu eklemedim yani 8 haneli yazdim hesap numarasini bir sorun olur mu?
Oncelikle merhaba, az once kulaklik almak icin Amazon'da dolasip fiyat bakiyordum ve bu kampanyayi gordum.

Kisacasi tek seferde yapilan 50$ ve uzeri Gift Card aliminda, bize bonus olarak 10$ indirim kuponu gonderimi yapiyor. Henuz denemedim fakat bu ay icinde denemek isterim. Ayrica bir sorum var belki daha once kullanmis olaniniz vardir. Acaba Turiyeden verilen siparislerde bu iki kodu kullanip 60$ lik siparisi 50$ a kapatabilir miyiz?

Kampanya linki:

http://www.amazon.com/b/ref=mh_gc_mp10_mh6?_encoding=UTF8&node=11076311011&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=mobile-hero-7&pf_rd_r=0XHHY56TR8SAMVJMYHVC&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=2055296762&pf_rd_i=mobile

Gift Card'i satin almadan once promasyon kodu olan '0415GCARDS'i kullanmaniz gerekli.

Daha once gift card kullanmis olanlardan tavsiye almak isterim.
Evet arkadaslar istanbuldan antalyaya gutmek uzere Atatürk havalimanindayim sorulari aliyim.
Evet beyler bi' şarkı vardı ve tamamen unutmuştum ta ki coca cola reklamına kadar... Melodi 13.sn de başlıyor ve 20 ye kadar devam ediyor. Birsürü site denedim fakat bulamadım bilenler bi' el atsın...

Youtube Reklam Linki

Evet arkadaşlar, niçin indirim yok. Acaba site mi güncellenmedi yoksa indirim olmiycak mı ?

Soru 2: Mağazadan alsak indirim geçerli olur mu ?

Edit: İndirim varmış ama "İnternete Özel" ibaresiyle.

Edit 2: Sapphire HD 7950 aldım ve indirim varmış mağazadada.
Hakkında
Meslek: R&D
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Otomobil
Nissan
Mobil cihaz
Xiaomi
Oyun Platformu
PC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 739
İkinci El Bölümü Mesajları: 29
Konularının görüntülenme sayısı: 19.569 (Bu ay: 215)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 298 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.