A

Yüzbaşı
27 Ekim 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 64 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Merhabalar

2001 model otomatik Golf 4'üm var. Bu akşa yolda giderken araç stop etti. Yolda marşa bastım ama çalışmadı. Olağan hızıyla kenara yanaştım ve vitesi P konumuna getirdim. Aracı tekrar tekrar çalıştırmayı denedim ama çalışmadı. Sonra vitesten şüphelenip vitesi N konumuna getirdim. Öyle deneyince çalıştı ama çalışır çalışmaz ben gaza basmadan devir saati birden 3 bine fırladı ve 2500-3000 arasında titreyerek sürekli gitti geldi. Vitesi D konumuna getirdiğimde ise sert bir vuruntu ve sesle stop etti. Yarım saat kadar soğumasını bekledikten sonra P konumunda tekrar çalıştırdım ve çalıştı D'ye aldım ve stop etmeden gitmeye başladı. Gaza yüklenmeden hız yapmadan 2 km kadar gittikten sonra yine stop ederek aynı şeyleri tekrarladı ama bu sefer daha sesli, titreyerek ve vuruntuyla yaptı. Bunun nedeni ne olabilir durup dururken niye böyle enteresan bir sorun yaratır.
Arkadaşlar yarın öğlene kadar alım yapıcam.. Xiaomi Red mi note 7 mi Xiaomi mi 8 lite mi? Bazı farklılıklar var ama her ikisininde artısı var. Sizce hangisi alınmalı?? Biraz acil yardımcı olursanız
Merhaba arkadaşlar,

Hometech Alfa 10RX tabletim var. İşlemci Rockchip RK3066 4X-ARM Cortex A35 1.25 Ghz Ram 2 Gb

İşletim sistemi Android Go. Stabil çalışmıyor ve ağırlaşmalar gecikmeler oluyor. Bu yüzden memnun değilim. Öncelikli olarak Windows 10 olmaz ise daha düzgün çalışacak bir Android versiyonu kurmak istiyorum. Mesela eskiden 1gb ram'i olan bir Hometech tabletim vardı ve Windows kuruluydu çok güzel çalışıyordu. Photoshop CS5 bile kurmuştum.

Nasıl yapılacağını bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim.
Merhabalar,

Web siteme ait domain'in birde subdomain'i var. Search console'a domainimi yeni ekledim acaba subdomain'i de eklemem gerekiyor mu yoksa bir tek domain yeterli mi? Site yapım da şu şekilde arkadaşlar normal domainde wordpress ile bir site kurdum subdomain'de de forum sitesi kurdum. Ne yapmam gerekir?
Merhabalar,

Konu doğru yerdemi bilemiyorum ama umarım yardımcı olunur. Cpanel'den Wordpress.org ile site kurmaya çalışıyorum şuan alan adı vs. oluşturuldu ama içerik boş ve tema seçimi yapmaya çalışıyorum. Şöyle bir sorun var ücretli ücretsiz farketmez ne kadar tema denediysem deneme amaçlı yüklediğim görseller gözükmüyor ve çoğu temanın slider veya son paylaşımlar gibi eklentileri ana sayfada çıkmıyor. Bu sorunları nasıl çözebilirim?
Arkadaşlar merhaba aracım 2006 Citroen C4 1.4 Benzin&Lpg'li. Araçta benzin ile kullanırken kesiklik, boğulma ve stop etme sorunu var. Bunun için daha önce konu açtım ama bu sefer farklı bir noktaya değineceğim. Tamirciye gittiğimde map, oksijen ve katalitik konvantörün sensörünü sökmek gerektiğini gerekirse başka bazı yerlerinde sökülüp bakılmasını gerektiğini söylüyor yani şundandır diyemiyor. Deneme yanılma yöntemi. Ben başka bir forumda aynı model araba ile aynı sorunu yaşayan birinin aküyü değiştirerek sorunu çözdüğünü gördüm. Şaşırdım ve duruma inanamadım. Akü böyle bir probleme sebep olabilir mi? Aküyü ölçtürmeye gittim usta ya şarja bırak ya da değiştir dedi ama ışığı yeşil yanıyor. Işığa aldanmayalım ama hiç marşa basınca çalışmama veya geç alma gibi bir problem yaşamadım. Sırf bunu denemek için direk akü alıp riske girmek işime gelmiyor bu başka bir yerden arıza ise akü parasına belki yaptırabileceğim... Tamirciye sorduğumda alakası yok diyor ama bir yandan da yaşanmış bir örnek var. Aküyü değiştirerek sorunu çözen kişi de önceki aküsünü şarjdan almış buna rağmen yaşamış bu sorunu yeni akü alınca sorun çözülmüş! Mümkün mü? Öyleyse nasıl?
Merhabalar,

Vestel marka smart tv'ye evde modeme yani ağa bağlı nas cihazını nasıl gösterebilirim? Nas D-Link marka evde modeme bağlı tüm pc ve telefonlar ulaşabiliyor. Tv'de media ekranında bilgisayardaki paylaşılan media klasörlerini görüyor ama ben Nas'ı görmesini istiyorum böyle bir şansım var mı?
Merhabalar,

Bugüne kadar oynadığım nazili savaş oyunlarında hep Almanlar yenilgiye uğradı. Şuan biraz geç kalmış olsam da Call of Duty WW2 oynuyorum ve yine nazi dolayısıyla Almanları yeniyoruz. Peki nazilerin galip geldiği Almanların dünyayı ele geçirdiği bir savaş oyunu var mı? Yani her zaman olanın tam tersi. Kimse de yanlış anlamasın tabi ki nazi taraftarı değilim olanları doğru bulmuyorum sadece oyunlarda tam tersi olsaydı dedim ve merak ettim.

İkinci olarakta güzel bir Zombi oyunu tavsiyesi istiyorum Dying Light oynadım ve açıkçası pek beğenmedim yani onun haricinde!
Benim aracım benzin ve lpg'li arkadaşlar çalıştırmada ve yolda giderken hiç bir problem yok ama ışıklarda durduğum zaman yeşil yanınca tam kalkış yapıcam bakıyorum araba stop etmiş. Motor sesini durduğu zaman içeri vermeyen bir araç ve sarsıntısız sirkelemeden çok sakince stop ediyor araba. Göstergelere bakmazsanız anlayamazsınız o derece. Bunu sadece bir süre gidip durup arabayı boşa alınca yapıyor. İlk etapta benzinle kullanırken yapıyordu lpg'de sorun yoktu sonra zamanla lpg'de de yapmaya başladı. Gidip bir ustaya gösterdim boğaz kelebeğini temizleriz düzelir dedi söküp bi sıvıyla temizledi 2 ay hiç stop etmedi sonra yine başladı.

Adam boğaz kelebeğini söktüğü zaman benim kanaatimce çok pis değildi. Ayrıca 2 ayda bir boğaz kelebeği temizletecek halim yok. Sorun kirli yakıt mı yoksa teknik bir sıkıntı mı?

Araç 2006 model Citroen C4 1.4 Benzin&Lpg
Arkadaşlar merhaba,
Daha önce The Witcher 3 Wild Hunt'ı tüm eklenti ve DLC'ler ile oynadım. Daha önce bitirdiğimde Blood and Wine'daki
Toussaint kraliçesi ölmüştü.
Bildiğiniz gibi verilen kararlara göre akış değişiyor. Bu seferki sonda
kraliçeyi hayatta tutabilir miyim?
Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 3 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 431
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 1.198 (Bu ay: 390)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 195 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.