Yüzbaşı
13 Ekim 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 91 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba hobi amaçlı ufak bir atölye oluşturuyorum kendime.
Kaynak makinesi bakıyorum ama ilk makinem olacağından pek bilgim yok. Bütçem 1000 lira civarı fazla yükseltmek istemiyorum doğrusu.

Bu aletler inverter ve bakır sargılı olarak ayrılıyormuş illa inverter alınmalı mı?

600 700 liralık ucuz makineler biryerimizde patlama riski mi var ?

Demir işleriyle uğraşmayı planlıyorum hatta ilk olarak bir tezgah yapmam lazım kendime. E doğal olarak 30x30x3 veya 40x40x3 profil kullanırım muhtemelen.

Bütçemi zorlayayıp 1200 bandında Stayer marka bakayım dedim 5 sene öncesinin konusunda servisinin sıkıntılı ve makinenin narin olduğunu okudum. Kaynağı bodrum katta yapacağımdan rutubet falan olabilir yani.

Var mı önerisi olan ? Teşekkürler.
Merhabalar, google haritaların azizliğine uğradık ücretsiz rota seçmeme rağmen telefon beni ücretli yola soktu kuzey çevre otoyoluna girdik. E girdik yapcak birşey yok bilet verdi makine girdik. Sonra çıkarken nakit gişesinden çıkmamız lazımmış ogs den çıktık. (Gişede ogs olmasına rağmen benden bilet istemesi ayrı saçma). Bu verdikleri bilet elimde kaldı ne olacak şimdi? Bilgisi olan var mı?
Herkese merhaba şarj dinamosunun kömürü bittiği ve akü öldüğü için (fabrikasyon 9 yıllık aküydü) şarj dinamosu tamir oldu ve akü değişti. Akü orijinal 45ampermiş şimdi 60amperlik takılmış.
Ancak araç sabahları veya 2 3 saat park halinde bırakınca kumandadan kilit açılmıyor. Ya hiç açılmıyor ya çok fazla basınca isteksiz açar gibi yapıyor.

Bugün yine açılmadı anahtar girişiyle açtım.sabah kontağı çevirince kontrol ışıklarından akü ışığı yanmadı çalıştırdıktan sonra yandı. Tekrar denedim bu sefer akü ışığı yandı.

Marşı düzgün yapıyor araç sorun yok onda.

1 km falan yol alana kadar aracın sigorta kısmından tık tık ses geldi ışıklar arada pırpır etti.

1km yol aldıktan sonra araç düzeldi ve sabah hiçbişey olmamış gibi inip kumanda dan kilitleyip gittim.

Sorun ne olabilir?

ÖZET: akü değiştikten sonra merkezi kilit çalışmıyor.
bu işin aslını bilen var mı? googleye yazıyorum düzgün birşey bulamadım. 182 aradım randevu için 155 arayın dediler aradım izin hemen çıkmayabilir dahili 2 tuşlayın dediler. tuşluyoruz ilçe emniyet müdürlüğünün numarasını verdiler açan yok. başka ilçe emniyet müdürlüğünü aradım sağlık önemli gidebilirsiniz dediler.

şimdi ceza yemeyelim bize yardımcı olurlar mı çıkalım mı napalım Allah için beynim durdu
araba sabah ilk çalıştırmada zor çalışmıyor rahat çalışıyor ama ufak gaz dokunuşundan sonra kendini toparlayamıyor bazen stop ediyor. Bazen 500 devire düşüp kendini toparlıyor.

Gaza minik dokunup bırakınca stop edebiliyor. Ancak ısınınca 45sn-60sn geçince problem kalmıyor. Beklemeden çıkmaya çalışırsam bazen motor vuruntu oluyor yarım debriyajda devir rolanti altına düşüp pat diye fırlıyor falan...

Muayene istasyonundakiler akünün zayıf olduğunu söyledi, akü fabrikasyon 9 yıllık akü, sebebi bu olabilir mi?

Skoda roomster 1.2 benzinli 213bin kilometrede araç. teşekkürler
merhaba sorunum başlıktaki gibi. oyun oynarken mouse 1 saniyeliğine donuyor tepki vermiyor. ancak bilgisayarda sorun yok oyunsa oyun videosa video akmaya devam ediyor. bazende kulaklık kapanıyor.

bunlar USB den tak-çıkar yapmadan düzelmiyor. kafayı yemek üzereyim sebebi ne olabilir?

sistem;
-MSI B450 GAMING PLUS anakart
-GSKILL Aegis 3000mhz 8 gb ram
-SAPPHIRE RX 570 PULSE ekran kartı
-AMD Ryzen 2200G işlemci
-FSP HYPER S 500W 80+ güç kaynağı
son zamanlarda böyle bir sorunum çıkmaya başladı. bazen böyle birden farem sanki fişini çıkartmışım gibi birden ışıkları falan sönüyor çalışmıyor. usb'sini tak çıkar yapıyorum hiçbirşey olmamış gibi normal çalışmaya başlıyor.

bazende, mesela oyun oynarken mouse donuyor ama oyun akmaya devam ediyor. örneğin csgo da yürüyorum soluma dönücem yarım saniye mouse tepki vermiyor ama yürümeye devam ediyorum.

bu olayların benzerleri klavye ve kulaklığımda da oluyor ara ara. neden olabilir?

sistemim;

MSI B450 GAMING PLUS
FSP HYPER S 500W 80+ PSU
SAPPHIRE RX 570 PULSE
RYZEN 2200G
GSKILL AEGIS 3000MHZ 8GB RAM
1 TB WD HDD + 120GB JAMES DONKEY SSD
40/100 ile birleşirse fiyat çok iyi oluyor.
https://www.trendyol.com/sennheiser/hd-400s-kafa-ustu-siyah-kulaklik-p-12730459?boutiqueId=402441&merchantId=106259

Kullananlar memnun mu alınır mı sizce dışarıda dinlemelik?
Merhabalar başlıktaki gibi sorunum var. Normalde araçta yol bilgisayarı yok. ELM327 denen cihazı alıp telefona bağlayarak değeri gördüm. Şehiriçi düşük hızda falan 65-75 derece arası motor. Uzun yolda 90-100 arası ilerlerken 50 dereceye kadar düşüyor motor. Ama kalorifer fırın gibi yine de.

Sorun ne olabilir? Araç benzinli 210bin de 2011 Skoda Roomster 1.2 12V
Merhabalar 2011 model Skoda roomster 1.2 araç kullanıyorum. Araç debriyaj pedalı serbest iken motor kısmından bir zarıldama sesi geliyor. Pedala basınca ses kesiliyor. Sebebi nedir sizce? Baskı balata ömrü az kaldı gibi.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Otomobil
Skoda
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.027
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 13.972 (Bu ay: 830)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 408 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.