Yarbay
03 Ağustos 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
17 üye
Görüntülenme
Toplam: 431 (Bu ay: 0)
Gönderileri

TV'de haberlerde falan gösteriyorlar ekipler kapıda gelip PCR testi yapıp gidiyorlardı. Bu hizmetten neye göre faydalanılıyor? Annem dün hastanede normal test yaptırdı o pozitif çıkarsa temaslı olarak bana gelip kapıda test yapılır mı?

Bende de hafif semptomlar var.

Merhabalar, uzun süredir(3+ sene) Zowie Fk2 mouse'um ile aluminyum mousepad kullanıyordum, fakat zamanla mousepad'in yüzeyi aşındı ve zımparalanmış gibi ayna gibi bir yüzey haline geldi.
Dolayısıyla artık mouse üstünde iyi bir şekilde kaymıyor ve üstüne altındaki siyah kaydırıcı skate kısımları erimeye ve her kullanımda elimi siyah siyah kirletmeye başladı.
Yeni mousepad bakıyorum fakat daha önceden Steelseries QCK kullanıyordum ve onun da yüzeyi kirlendikçe mouse takılma yapmaya başlıyordu dolayısıyla onu da her 3 günde 1 komple yıkamak zorunda
kalıyordum. O yüzden metal mousepad'e geçtim fakat o da aşınınca iş görmez hale geldi.
Bana kumaş olmayan sert yüzeyli fakat metal gibi de aşınmayacak birşeyler lazım. Zowie'nin sensörü her mousepad ile düzgün çalışmıyor gibi, siyah olmayan renkler seçin deniyordu Reddit'te.
Şu anki metal mousepad üstüne yapıştırabileceğim yapışkanlı yüzey tarzında bir ürün de olabilir. Kumaş gibi çabuk kirlenmesin yeter.
Merhabalar,
Türknette fiberoptik altyapı üzerinden hizmet var mı, yoksa VDSL2 ile sunulan hizmete fiber mi diyorlar?
Ben yıllardır Türknet abonesiyim, VDSL2 üzerinden internet alıyorum fakat bölgeme ve apartmanıma TTNet'in fiber
altyapısı geldi. Türknet çatısı altında kalarak nasıl fibere geçebileceğime dair Türknet'e ticket attım fakat yanıt şu: "fiber altyapısında ne yazık ki hizmet sunamamaktayız".
Doğal olarak sadece vdsl2 üzerinden hizmet veriyorlar gibi anladım.

Evim santrale uzak olduğundan VDSL2 ile erişebildiğim stabil en yüksek hız 18mbps gibi birşey. VDSL2'nin kısıtlamalarından kurtulup fiber'e geçip
100Mbps kullanamayacak mıyım yani? Bir süre TTNet'e geçip fiber hattı çektirsem, daha sonra Türknet'e geçtiğimde
fiber alma şansım olabilir mi? Yani başka bir deyişle, Türk Telekom'un fiberoptik altyapısı ve Türknet'in YAPA altyapısı olan bir yerde 100/50 tarifesinden faydalanma şansım var mı?
Merhaba,
Eski bacalı kombimiz arızalı olduğu için yerine yeni sıfır demirdöküm marka kombi aldık.
Bacamızın temizliği yapıldı bacası çekiyor yani. Ama eski kombi yanarken hiç koku falan olmazdı, bunda
kaloriferleri ve sıcak suyu ayarlayıp çalıştırdığımız zaman çalıştığı yerde yanık/is gibi bir koku oluyor.
İçeri karbonmonoksit falan vermesinden korkuyorum açıkcası. Bu sıfır kombilerde karşılaşılan bir durum mu,
yoksa bir sorun/arıza mı? Daha 2. çalışması falan. Başlarda yapıyor kokuyu bu arada, daha sonradan yok oluyor.
Merhaba, öncelikle modemin kendi dahili torrent istemcisinden bahsediyorum.
Airties 5650 modeme sahibim, sanırım 5760 modeli de aynı bittorrent embedded clientını kullanıyor o yüzden
onu da ekledim. Bu eski torrent clientı artık eskisi gibi hızlı indirme yapmıyor ve pc'deki torrent uygulamalarına göre çok yavaş hızlarda indiriyor.
Bu clientı bir şekilde update etmeyi, modlamayı, ayarlamayı başaran oldu mu? Bant genişliği sınırsızda, dns ayarlarını google dns yaptım, maksimum peer bağlantı
sayılarını artırdım, eklediğim torrentlere ayarlardan ek tracker listeleri ekledim vs. fakat bana mısın demiyor. Torrentler başlıyor, iniyor fakat bant genişliği yerlerde.
Bunun üzerine uğraşıp çözüm bulabilen oldu mu? Yoksa modemin donanımı veya bittorrent client eski kaldığı için mi bu şekilde acaba? En sonunda gidip Raspberry Pi alacağım çözüm
bulamazsam, ama şimdi durduk yere de 500tl vermek istemiyorum açıkcası. Uğraşan çözüm bulan bilgilendirirse sevinirim, bu modemlere sahip diğer insanlara da yardımı dokunur.
Merhabalar,
Şu aralar yeni bir kompakt katlanabilir şemsiye almam lazım ama rasgele de almak istemiyorum. Ters döndüğü için çöpe attığım çok oldu. Bu katlanabilir olanlar
genelde rüzgarda çok ters dönüyor. Ben yıllardır baston şemsiye kullanıyorum bu yüzden, ama o da yıprandı artık ve her an yanda taşıması da zor oluyor
boyutundan dolayı. Şöyle almışken bir kere alınacak gerçekten iyi katlanabilir bir şemsiye markası var mı?
Bir arkadaşım celal birsen marka önerdi, ama celal birsenin zamanında battığını şu anki mallarını başka firma üretiyor falan dedi emin olamadım.
Mekanizması güzel gibi ama. Fiyat abartı olmasın tabi makul sınırlarda birşey bakıyorum.
Merhabalar,
Alın bölgem gereğinden fazla terliyor, öyle parlak görünme gibi değil bildiğiniz musluktan su damlar gibi damlıyor artık.
Şu an fazla kiloluyum(diyet ve spor yapıyorum) fakat ideal kilomdayken de aynı şekilde terlerdim. Ailemde de benzer sorunlar mevcut, sanırım kalıtsal. Araştırdığıma göre bunun adı hiperhidroz.
Ben ayrıca anksiyete bozukluğu hastası olduğum için psikolojik kaynaklı olduğuna dair kanaat getirdim, çünkü ne zaman boğucu ortama girsem terleme basıyor
örneğin çok kalabalık bir metroya bindiğim zaman kapalı havasız bir ortam içerisi buz gibi de olsa terliyorum. Veya otobüs de aynı. Sıkıntılı yolunda gitmeyen bir işle uğraşırken de aynı tip terleme oluyor.
Bir sınava girdiğim zaman da sonuç aynı. Anksiyete atakları tetikliyor gibi.
Normalde problem değil, toksin atıyoruz elbette faydalı birşey bu. Ama insan içinde yüzünden su damlayarak gezmek kozmetik olarak problem benim için,
millet donuyor montla geziyor ben tişörtle terliyorum garip buluyorlardır diye düşünüyorum :) Nice 3. seviye obez insanlar görüyorum yüzleri kupkuru.
Acaba aluminyum içermeyen sağlıklı bir terleme önleyici alternatifi mevcut mu? Ameliyat falan düşünmüyorum hiç sevmem ve çok korkarım, kozmetik amaçlı cerrahi operasyonlara girmek istemiyorum.
Merhaba,
2 ayrı programa birden kabul edildim ve kayıt yaptım. Birisi İstanbul Teknik Üniversitesinde tezsiz bir bölüm, diğeri ise Marmara üniversitesinde tezli.
İkisi de eşdeğer bölümler, ders programları da benzer. Doktora yapmayı pek düşünmüyorum, amacım özel sektörde iyi bir kariyer sahibi olmak.
Hatta mümkün olursa yurtdışına gidip orada çalışmaya devam etmek. Aklımı kurcalayan konu şu; İTÜ'nün bir ismi var ve özel sektörde daha iyi bir
nama sahip. Fakat tezsiz bölüm olduğu için acaba özel sektörde kötü olarak mı algılanır? Yoksa üniversite isminin faydasını görür müyüm?
Tezsiz tüm bölümler gibi ücretli bir bölüm İTÜ'deki.
Onun dışında Marmaranın avantajları ise tezli olması, doktora yolunun açık olması ve en önemlisi ücretsiz olması. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Şu an zaten her iki bölümde de kayıtlıyım tezli-tezsiz birlikte kayıt yapılabiliyor çünkü. Duruma göre birini bırakacağım.
Yüksek lisans/Master yapmış özel sektör çalışanları deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.
Merhaba,
Skrill bakiyemi banka hesabıma çekmek istiyorum, daha önce iş bankası hesabıma çekim yapmıştım fakat swift transferi ücreti olarak 80tl kestiler.
Bundan dolayı ben de alternatif banka ararken kestikleri ücret 18tl civarı olduğu için Enpara'yı önerenleri görmüştüm, hesabı mart ayında açtım ama çekim yapmadım.
Mayıs ayında çekim yaptığımda beni 15 gün uğraştırdılar beklettiler, Swift kayıtlarına göre Skrill paramı Finansbank'a ulaştırmış. Fakat halen gönderilen paramı finansbank'ın ne yaptığı meçhul.
Bana geri dönüş yapıp bilgilendireceklermiş. Skrill'den gönderimde sorun yaşamadığınız ve düşük transfer kesintileri olan bankaları paylaşırsanız sevinirim.
Veya banka kullanmıyorsunuz da kendi kredi kartını mı kullanıyorsunuz skrill'in?
Merhaba,
Skrill bakiyemi banka hesabıma çekmek istiyorum, daha önce iş bankası hesabıma çekim yapmıştım fakat swift transferi ücreti olarak 80tl kestiler.
Bundan dolayı ben de alternatif banka ararken kestikleri ücret 18tl civarı olduğu için Enpara'yı önerenleri görmüştüm, hesabı mart ayında açtım ama çekim yapmadım.
Mayıs ayında çekim yaptığımda beni 15 gün uğraştırdılar beklettiler, Swift kayıtlarına göre Skrill paramı Finansbank'a ulaştırmış. Fakat halen gönderilen paramı finansbank'ın ne yaptığı meçhul.
Bana geri dönüş yapıp bilgilendireceklermiş. Skrill'den gönderimde sorun yaşamadığınız ve düşük transfer kesintileri olan bankaları paylaşırsanız sevinirim.
Hakkında
Meslek: Programlama ve Tasarım
İlgi Alanları: Bilgisayar, elektronik ve teknoloji
Forum İkinci El İmzası:
Referans sisteminden önce alışveriş yaptıklarım : alcanzar, COrleone[TUR], said007, cengiz_1983, muhammedda, wenigma, tansel, Pcdunyasi, kont_andre, bLind35, erescan, meteor_xxx
Hakkımda:
05663F543DD24213943F51066C8DD631.gif
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Masaüstü
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Turkcell
Operatör
Türk Telekom
Oyun Platformu
PS3
Oyun Platformu
PC
Tablet
Microsoft Surface Pro 3
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 15.122
İkinci El Bölümü Mesajları: 146
Konularının görüntülenme sayısı: 338.514 (Bu ay: 2.220)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 9.290 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.