S

Teğmen
12 Eylül 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 58 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar selam, başlıktaki kulaklık gümrük masrafları dahil Amazon.com.tr üzerinden satışta ve fiyatı 1200 tl civarı.

Kendi sitesindeki fiyatı 269 EUR.

Satış Amazon Almanya üzerinden gerçekleşiyor ancak anladım kadarıyla ürünün toplam masrafı 1200 tl oluyor.Hızlı kargo ile 1280 TL.

ANC olmayan versiyonunu deliler gibi sevmiş ve kullanmış birisi olarak derim ki bu fiyata kesinlikle çok iyi bir kulaklık almış olursunuz.

Ben bir tane sipariş geçtim :)

Link:

https://www.amazon.com.tr/Marshall-ZD-4092138-Mid-Bluetooth-Siyah/dp/B07BB4QFY2/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=marshall%2Bmid%2Banc&qid=1606288120&sr=8-1&th=1

Evet sevgili forum arkadaşlarım...Yaklaşık olarak 5 yıldır saçlarımı uzatıyorum ve artık zorlanmaya başladım.

Bakım konusunda veya çok fazla saç olduğundan yaz aylarındaki verdiği bunalımdan farklı bir durum bu.Evet bu etkiler de var ama bunlara karşı gerçekten alıştım ve benim "normalim" oldu.O nedenle eski rahatlığı aradığım söylenemez.Benim yorulma sebebim saçımın vaktini yavaş yavaş dolduruyor olması ve yeni tanışacağım kişilerin beni uzun saçla tanımasını istememem.

Her genç gibi ben de vatani görevi yapmak için saçlarımdan olacağım.(Askerliğe bir yakarış değildir,sadece gerçeklerden birisidir.) Başlarda dalgaya alıyordum ama artık uzun saç ile tanınmam ve kısa saçın bana inanılmaz yakışmaması sebebiyle inanılmaz tedirgin oluyorum. Uzun saçın öyle aman aman yakıştığı da söylenemez,zaten genelde toplu gezerim. Ama yine de diğer insanlardan ayıran ve cidden " ha diyince diğerlerinin elde edemeyeceği bir emek ürününün sizde olması" biraz da olsa insanı iyi hissettiriyor. Her yeni tanıştığım insanla saçlarındam bahsedilmesi,sanki saçı kestirince artık bahsedilmeye değer hiçbir özelliğim kalmayacakmış gibi hissetmeme neden oluyor.

Bu konuda tecrübesi olan @mrsmrc arkadaşımın yorumları da çok önemli :).

Önce kısaltıp sonrasında mı kestirmeli ? Yoksa direk

Genç arkadaşlara selam olsun, sınavınıza az kaldı. Bir video gördüm,konuşmacının tavrı, bilgisi ve aktarımı çok başarılı.
İzlemeniz tavisye ederim.Video biraz eski,ama konu ve anlatılanlar güncel.
https://www.youtube.com/watch?v=P3uKTT2RwAQ&feature=youtu.be
Merhaba forumdaşlarım,

Sizlerden bir konuda yardım, fikir bekliyorum.

Bundan 1 yıl kadar evvel ABD den ikinci el alien R3 gtx 1060 ekran kartlı pc satın almıştım abim için.Bu zamana kadar sorunsuzca kullandı.Fakat son zamanlarda AAA ve yüksek güç isteyen oyunlarda throttle problemi başladı.Cihazın termal macununun iyice kuruduğundan ve fanların tozlandığından şüphe etmiştik.Bilgisayarın altındaki ilk metal plakayı sökünce de haklı olduğumuzu anladık.Izgarası toz kaplıydı.Fakat daha derine kadar inemedik çünkü bakır ısı borularının da altında bulunan işlemci ve ekran kartı yongalarına ulaşmak çok zahmetli olacaktı.Anakarta ve güce bağlı olan onlarca çip var ve hepsinin soketlerinden sökülmesi gerekiyor.Süreç gözümüzü korkuttuğundan yapamadık ve öylece kaldı.

Bu haliyle bilgisayarda sorun yok ama macun tazenelemediğinden ve fanların arası detaylı temizlenemediğinden verim alamıyoruz.

Alienware Türkiye notebooklarında eve kadar servis gönderiyor ve yapıyor.Fakat bizim ürün ABD ürünü ve ikincli el. Garanti kapsamı dışında ücretini ödemek kaydıyla bu servisten yararlanma imkanımız vr mıdır acaba ? Ya da istanbul anadolu yakasında güvenilir,bilgisayarı bırakabileceğiimiz bir bilgisayarcı tanıyor musunuz ?

Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Uzun zamandır araç almak istiyordum,hatta başlık ta açmıştım ama bütçemin yetersiz gelecek olması,ve masrafının çok yüksek olmasından ötürü vazgeçmek zorunda kaldım.Tabi bir de İstanbul trafiği de etmenlerden birisi.Ama işim gereği müşterilerimizin sürekli değişmesi(kimi maslak,kimi taşhir,kimi gebze,kimi 4.levent...) beni binek bir araca itiyor.Şirket benzin + bir miktar bakım yardımı yaptığından çok yakması da dert değil.

1)Hiç motor tecrübem olmadı,covid-19 süreci bitimine doğru ehliyete yazılacağım(yüksek cc li motorlar için 24 yaş sınırından dolayı geçen sene yazılmamıştım) yaklaşık olarak 60k param olacak.Aklımda tek bir motor var,iron 883.Başkası yok.50 bine motoru,10 bine de ekipman + eğitim düşünüyorum.Sizce bu 250 kiloluk 883 cc lik motor için eğitimle yırtabilir miyim ?Tamam, 250 cc lik racing kadar bile hız yapmasa,o kadar hızlı ivmelenmese de torku yüksek diye çok tehlikeli olduğu söyleniyor.

2)Daha önce kullananlar için soruyorum 2013 modeli için kronik arızası var mıdır ?(2013 ile 2014 modeli arasında çok fiyat farkı var ve en çok bulunan 2. el model 2013 model)

3)Bir de eğer ki alırsam motoru nasıl muhafaza edebilirim ? Herhangi bir kilit veya alarm veya alternatif öneriniz var mıdır ? Herhangi bir yere gidip motordan ayrıldığımda sürekli aklımın kalmasını istemiyorum.
Sizce fiyat nasıl dostlar?.
Şuan 6sabah 6 akşam 12 gb paketim var ve 45 TL veriyorum.
Yanlış anlamadıysam bu sınırsız youtube + 20gb İnternet 59tl.

Evet arkadaşlar,halen Dokuz eylül üniversitesinde okumaktayım.Haziran sonu mezun olacağım.Mezun olmadan önce iş başurularında bulundum.Bir tanesiyle 5 aşamayı geride bıraktıktan sonra iş teklifi aldım.21 haziranda imza atacağım,iş ekim ayında başlıyor.
Gizlilik gereği sözleşme şartlarını vs söylemiyorum ama birtakım bilgileri elbette vereceğim zira tavsiye almak için.

İş İstanbulda dostlar,ofis beşiktaşta.Ama işin doğası gereği pek ofiste durulmuyor,genelde saha işi.
Maaş yemek vs toplamda 3500 civarı.Tek başıma kalmayı düşünüyorum.Bulabilirsem birini ortak eve de çıkmak zorun olmaz elbette.
Üsküdar tarafında 1000 lira altına studio daireler var,apart.Tavsiye eder misiniz? Yaşanır mı ?
Veya hangi ilçeden Beşiktaşa ulaşım kolay ve kıyasla daha uygun olur ?
Kira ve faturalar maksimum 1500 tutsun istiyorum,daha azı elbette çok daha iyi olur,ama zorunda kalmadıkça bu sınırın üstüne çıkmak istemiyorum.
Konaklama dahil her türlü istanbul tavsiyesine açığım.
Teşekkürler.
.Herkese iyi forumlar,yakin zamanda ehliyet alicam,kullanimi kolay,gorunus olarak oldukca etkileyici buldugum bir araba.Sahibindende yaptigim ufak bir arastirmayla 2006 kasaya kadar guvenilir oldugunu dusundugum modeller var.Fakat yedek parca maliyeti,yakit tuketimi,yol tutusu ve surus konforu adina hicbir fikrim yok.
Fikri olan var ise duymak isterim,tesekkurler.
Evet arkadaşlar,başlığı kısaca açıklamak istiyorum,şahsen müzik dinlemeyi çok seven bir insan olarak malesef müzik konusunda kendimi “apple müzik -en popülerler - veya spotify listlerinde bulamıyorum.Kulağıma hoş gelen müziği bulunca da kısa bir youtube araştırmasından sonra görüyorum ki yorumları da genel olarak çok hoş oluyor.Başlık altına yazacağınız müzikler çok çok niş olmasına gerek yok,fazla bilinmeyen kaliteli yapınlar olsa yeter :).Lütfen çekinmeyin.

Ben başlayayım ilk olarak

First aid kit -wolf- Apple musicte maalesef yok bulamadım.
Evet arkadaslar,dokuz eylul uni isletme fakultesi son sinif ogrencisiyim.Aslinda mezun olmam gerekiyordu fakat gecen sene yazin Work and travel yapabilmek icin okulu uzattim.Haliyle sadece 3 dersim var ve haziranda mezun oluyorum.Amerikadan kazandigim paranin bir kismi ise duruyor.Yaklasik bu gunku kur ile 50 bin tl.
Oldukca bol zamanim var,dolayisiyla kursa yazilabilirim.Aklimda toefl kursu var,her ne kadar akici ingilizce bilsem de bunu belgelendirmek icin cok daha calisip sinavina girmem gerek.Toefl 85 uzeri bir puan almak bircok avantaji beraberinde getirir diye dusunuyorum.Ayrica ikinci dil icin bile vaktim var.Rusca oldukca isime yarar gibime geliyor.O da cepte.
Siz olsaniz ne yapardiniz ? Tavsiyeleriniz lutfen kariyer odakli olsun.
(bircok arkadasim e&y,pwc deloitte gibi denetim firmalarinda ise girdi ve calisiyor.Ama muhasebeye olan soguklugum nedeniyle pek sicak bakamiyorum.)
Ozellikle yurdisi odakli ugraslar onerirseniz daha makbule gecer.Tesekkurler.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 634
İkinci El Bölümü Mesajları: 96
Konularının görüntülenme sayısı: 19.768 (Bu ay: 485)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 225 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.